• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה- מתי להתחיל לקבל קצבה?

Williamsburg

משתמש רגיל
דירוג
567
האם מישהו חישב כמה מפסידים (או מרויחים, בואו נגיד שהקצבה מגיל 60 פטורה ממס הכנסה, בשל מיעוט הכנסות בגיל זה או, כמו במצב שלי, שהכספים יהיו מקופגל"ה שתועבר לקרן פנסיה) אם מתחילים לקבל קצבה בגיל 60 לעומת 67, בהנחה שהולכים נגיד על הבטחת 240 קצבאות?

הכותרת לא תואמת את התוכן...

@yossik היי,
1. למה לא תואמת? אני שואל מי חישב את שווי הקצבאות מגיל 60 עד 67 עם מקדם בגיל 60 לעומת קבלת קצבאות מגיל 67?
2. מה זה מודרטור?
3. חג שמח!

האם עדיף להתחיל בגיל 60 או בגיל 67
היות ואקטוארים הם לא פראיירים ;) התחושה שלי הוא שזה זהה וההבדל היחיד יתבטא בתקופת ההבטחה שכל אחד יבחר לעצמו.

כלומר אתה צריך לדעת על עצמך האם תחיה יותר או פחות מהאדם הממוצע

נכון, זו שאלתי. האם מישהו חישב אם עדיף, למי שקצבתו תהיה פטורה ממס, להתחיל לקבל בגיל 60 או 67.
ברשותך, תיקנתי את הנושא שיתאים לתוכן.
[הערך הקודם היה " קרן פנסיה- מתי להתחיל לקבל קצבה?"]

ברשותך, תיקנתי את הנושא שיתאים לתוכן.
אני חושב שלא הבנת נכון את השאלה.
השאלה היא לא "האם ניתן לקבל פטור ממס" (שזה מה שרשמת בעריכה האחרונה של הכותרת) אלא "בהנתן ויש פטור ממס, מסיבות כאלה ואחרות, האם כדאי להתחיל למשוך בגיל 60 או לחכות לגיל 67".

אני חושב שלא הבנת נכון את השאלה.
השאלה היא לא "האם ניתן לקבל פטור ממס" (שזה מה שרשמת בעריכה האחרונה של הכותרת) אלא "בהנתן ויש פטור ממס, מסיבות כאלה ואחרות, האם כדאי להתחיל למשוך בגיל 60 או לחכות לגיל 67".
טוב, נחזיר את הגלגל, אבל זו רק הוכחה שהכותרת האורגינלית לא מספיק מתארת את כוונת המשורר ומבלבלת כי לא היתה התייחסות בכלל לאפקט המס.
פרשתי מהדיון.

אבל זו רק הוכחה שהכותרת האורגינלית לא מספיק מתארת את כוונת המשורר ומבלבלת כי לא היתה התייחסות בכלל לאפקט המס.
אבל זה בדיוק העניין - אפקט המס לא רלונטי. בטח שלא בכותרת.
אדם שואל האם כדאי לו להתחיל למשוך קצבה בגיל 60 או 67 (או אולי בכלל לחכות ולהתחיל למשוך מאוחר יותר). זאת מהות השאלה.
אח"כ נכנסים הפרטים (כי מן הסתם התשובה לא טריויאלית ומשתנה לפי הנתונים האישיים של כל אחד). אחד הפרטים זה חבות המס (או ההכנסה) של האדם בתקופה הזאת. פרט רלונטי אחר זה מצב בריאותי. ואני מניח שיש עוד המון פרטים אחרים שמשפיעים על התשובה.
כמו ש @FIYaacov אמר, בממוצע כנראה שאין הבדל כי האקטוארים דואגים לזה. השאלה כמה אדם ספציפי רחוק מהממוצע ולאיזה כיוון.

אגב, אני גם מתעניין בשאלה דומה עבור ההורים שלי. הם מתקרבים לגיל פרישה ומתכוונים להמשיך לעבוד (בינתיים). הם מתלבטים אם להתחיל למשוך פנסיה או לחכות עד שבאמת יפסיקו לעבוד.
אני מניח שהחישוב הבסיסי דומה למצב של פות"ש, אני רק לא בטוח אם אני באמת מסתכל על הכל.

להבנתי קצבה חודשית כפול מספר קצבאות עד גיל תוחלת חיים ממוצעת, יהיה פחות או יותר זהה בין אם פורשים בגיל 60 ובין אם בגיל 80.
כלומר מה שמשפיעה על ההחלטה זה בעיקר הערכה האם האדם יחיה יותר או פחות מהממוצע + שיקול מס (אם ההכנסה גבוהה עדיף לך לחכות עם הקצבה כי אחרת תשלם עליה הרבה מס, אם ההכנסה נמוכה לפעמים עדיף למשוך עכשיו כדי להקטין קצבה חודשית ולשמור אותה מתחת לתקרת המס).
נראה לי קצת פשוט מידי. אין עוד משהו שאני מפספס?

@roneng
ככלל אצבע עדיף לנצל קצבאות מאשר לדחות את הקצבה
אבל בחיים אין כללי אצבע, צריך לקחת בחשבון מיסוי, מצב בריאותי של בני הזוג וכד'
כתבתי על זה לא מזמן בבלוג שלי, המקרה המתואר הוא של חוסך שעבר גיל 67 עם חיסכון של מעל מליון שקלים והכנסה מעבודה מעל 10,000 שקלים.
https://pensuni.com/?p=5125

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ג ניהול קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה