קרן פנסיה משלימה

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י AaronS87, ‏7/11/18.

1. AaronS87

AaronS87 משתמש רשום

היי,

אשמח לעצה בנוגע לאיך נכון להתנהל בהקשר קרן פנסיה משלימה.
    התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש וערכתי סקר שוק בנוגע לדמי ניהול בקרנות הפנסיה השונות. למדתי על כך שישנן קרנות פנסיה נבחרות שזכו במכרז מטעם משרד האוצר ותנאי הניהול בהם משתלמים. שקלתי להצטרף אבל אז גיליתי קאץ'.

השכר שלי גבוה מתקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה. בערך פי 2. כלומר חצי מהפנסיה צריכה להיות מופקדת בקרן פנסיה מקיפה וחצי בקרן משלימה. בכל בתי ההשקעות שיש בהם את מסלול הקרן הנבחרת נאמר לי שאם אצטרף לקרן הנבחרת, על הקרן המשלימה אשלם דמי ניהול מקסימליים - 1.05%/4% ושזו הנחיית משרד האוצר.

זו באמת ההנחיה? מה ההגיון מאחריה, עבורי זה מבטל לחלוטין את ההטבה.

2. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה יכול לפצל - להפקיד עד התקרה לקרן ברירת מחדל ומעל התקרה לקרן אחרת (או בכלל לקופת גמל).

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

לא. תגיד להם שאם הם מתעקשים על כך פשוט לא תפקיד אצלם את הכספים מעל התקרה. עם משכורת כמו שלך לדעתי יתגמשו מהר.

בדקת בכל קרנות ברירות המחדל?
    בדקת אופציה של להפקיד את ההפרש שמעל בקופת גמל? יש כאלה שאם 0% מההפקדה ופחות מ-0.5% מהצבירה.

4. kalore

kalore משתמש סולידי

לי לוקחים על המשלימה אותו דמי ניהול נמוכים שלוקחים על הרגילה. .
    תתמקח

5. AaronS87

AaronS87 משתמש רשום

ניסיתי את כולן חוץ מפסגות, אדבר גם איתם מחר. חייב להודות שהניסיון שלי להתמקח נתקל בחוסר עניין של הצד השני. אמרתיש אני לא מעוניין בהסדר שבו בקרן המשלימה יש דמי ניהול מקסימליים, אמרו לי תודה רבה וניתקו. לא עזר גם להגיד שהסוכן הפנסיוני מטעם המעסיק הציע לי את שתי הקרנות עם דמי ניהול של 1.75/0.2% מה שבממוצע משתלם יותר מ"הדיל" שהם הציעו לי עם קרן ברירת מחדל וקרן כללית עם דמי ניהול מקסימליים..

לפני שנה וחצי בערך, אשתי העבירה את הפנסיה שלה לאלטשולר שחם, עוד לפני שהם היו קרן נבחרת, והם עבדו די קשה כדי לוודא שהיא עוברת אליהם. לא הצלחתי להבין מה אני עושה לא נכון ולכן באתי לכאן לוודא שבאמת אין הנחיה להקפיץ את דמי הניהול במוצר המשלים.

תודה למי שענה

6. חיים 111

חיים 111 משתמש ותיק

אתה תמיד יכול לבקש מהמעסיק שלך לפצל את ההפקדות. ההפקדות עד תקרת שכר מסוימת יעברו לקרן פנסיה ברירת מחדל, וההפקדות מעבר לזה יכולות לעבור לכל קרן פנסיה משלימה \ קופת גמל לבחירתך (למשל, בהתאם לצבירה שלך, אפשר לחפש כאלו שגובים רק על הצבירה ולא על ההפקדות או להיפך). בגדול, ההיצע בקופות גמל הרבה יותר גדול.
    חוץ מזה, בחלק מהקופות עדיף לא לשאול ולא להזכיר, ורק לוודא באותיות הקטנות שאין משהו אחר. כך למשל, ראה עמוד 13 כאן סעיף 18(ב).
    אם לא תציין שמגיע לך הפקדות עודפות ותשאל מהם דמי הניהול, הם אוטומטית יעבירו לקרן המשלימה באותם דמי ניהול. רק אם הם יסכמו איתך במפורש על דמי ניהול גבוהים יותר הם יוכלו לגבות יותר. אם הם לא ידעו את זה מראש, הם וודאי לא יסכמו על זה מראש.

7. AaronS87

AaronS87 משתמש רשום

לטובת מי שיחפש בפורום בעתיד אני מוסיף כאן את הסיכום.

ההמלצה של חיים111 התבררה כשימושית. סוכן מטעם אלטשולר שחם אישר לי שאין צורך לנהל משא ומתן על הקופה המשלימה אלא לפתוח קופה מקיפה בלבד ולהעביר אליה את כל ההפרשות.

הגוף המנהל יפתח אוטומטית קופה משלימה עבור העודף שדמי הניהול בה יהיו זהים לקופה המקיפה

RaeNye ו-אנטארטיקה אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית ‏אתמול ב- 00:01
קרן השתלמות במקום פנסיה צרכנות פיננסית ‏12/8/19
האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית ‏11/8/19
הורדת דמי הניהול לקרן הפנסיה צרכנות פיננסית ‏19/7/19
מספר שאלות בנוגע לקרן פנסיה חדשה. צרכנות פיננסית ‏13/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.