קרן פנסיה משלימה

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י תפוזינה, ‏27/3/19.

1. תפוזינה

תפוזינה משתמש ותיק

ייתכן שזה נושא חרוש, אך איני בקיאה בו כלל. ראיתי הרבה אזכורים בפורום ל"פנסיה משלימה" אבל איני יודעת מאיפה להתחיל בכלל
    ובכן, כנראה בגלל שלקחו כמה וכמה חודשים עד שההפרשות לפנסיה שהפריש המעסיק לבעלי שויכו אליו, כשזה כבר קרה, זה היה הרבה כסף בבת אחת - נפתחה קרן פנסיה משלימה לצד הרגילה. זה היה עניין חד-פעמי. דמי הניהול הם 0% מהפקדה ו-1.05% מצבירה, לעומת הקרן המקיפה, שם דמי הניהול מצבירה הם 0.15% (וד"א, דמי הניהול מהפקדה הם 3% - האם זה הרבה?)
    ובכן, 1.05% מצבירה זה הרבה. שאלתי אם אפשר לאחד את הקופות - לא, אם אפשר להפחית בדמי הניהול - גם לא, כי הוא כבר "נהנה" מהטבה של דמי ניהול נמוכים מהפקדה. דא עקא, לא מתוכננות עוד הפקדות, אז הוא לא נהנה מזה.
    יש מה לעשות? אולי בחברת ביטוח אחרת יהיה זול יותר?
    אפשר לנצל את הקרן הזאת באופן יעיל כלשהו (הבנתי שיש לה יתרונות ביחס למוצרי השקעה אחרים)?

תודה

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

נתחיל בזה: זו טעות של הסולק של המעסיק. הם היו צריכים לשייך כל הפקדה לחודש ספציפי ולשדר לקרן הפנסיה דוח פיצול הפקדות, כך שקרן הפנסיה יוכל לקלוט את כל הכסף מבלי לעבור למשלימה.

אם בעלך נרתע מהמחשבה לדבר עם מדור שכר (או שזה חברה קטנה והוא לא רוצה לעשות צרות למעסיק), אז יש גם אופציות למצב הנתון:

תשאלי אותם אם הם תשובתם תשתנה במידה ותניידי את הקרן לחברת ביטוח אחרת.
    את יכולה גם לנייד את הצבירה לקופת גמל כרצונך.
    עד לפני כשנה זה היה הממוצע, ברירות המחדל הורידו את הממוצע לכיוון ה-2%, ועדיין אני שומע פה על רבים שמשלמים פחות.
    שיברר על אופציה לנייד לקרן פנסיה ברירת מחדל.
    תכתבי מה הבנת ונפריך/נאשר :)
    אני אישית לא רואה יתרון.

תפוזינה אוהב/ת את זה.
  3. תפוזינה

תפוזינה משתמש ותיק

באתר כתוב שכל ההפקדות לקרן המשלימה בוצעו באותו יום, אבל גם כתוב על כל אחת על איזה חודש היא.. לא יודעת מה הסיפור.
    כן, גם אני לא מבינה ממבט ראשון איך יכול להיות יתרון, סתם קראתי ברפרוף בחיפוש בגוגל/בפורום... טוב, הכל תלוי באלטרנטיבות אני מניחה.

תודה על העצות האחרות!

4. roneng

roneng משתמש בכיר

יכול להיות שאם חלקם היו עבור שנה שעברה זה יותר בעייתי לשייך רטורואקטיבית.
    בכל מקרה אני יודע שלי קרה מקרה דומה שהפקידו פתאום הרבה כסף בגלל הפקדות רטורואקטיביות (אבל לא חוצות שנים) ואכן פתחו לי בהתחלה קרן משלימה, אבל אחרי קצת דיבורים עם חברת הפנסיה הם ניידו לי את הכסף מהמשלימה למקיפה.
    אם מעניין אותך אז כדאי באמת לקרוא מה האלטרנטיבות ולהבין אותן.
    בגדול זה קופת גמל וביטוח מנהלים, אבל גם בהם יש קצת תתי סוגים ויש הרבה חברות שונות עם עמלות שונות.

5. samuel

samuel משתמש סולידי

קרה לי מקרה דומה עכשיו, ניידתי לחברה שנתנו לי את אותם התנאים על המקיפה ועל המשלימה (לא רוצה לפרסום חברה זאת או אחרת אז פרטים בפרטי).

6. תפוזינה

תפוזינה משתמש ותיק

והתנאים היו יותר טובים מהתנאים בקרן המקיפה במקרה דנן (צבירה 0.15%, הפקדה 3%)?

7. samuel

samuel משתמש סולידי

כן - 0.9% מההפרשה ו0.12% מהצבירה (הייתה גם אופציה ל 1% ו0.1% אבל כרגע האפשרות השנייה משתלמת לי יותר).

תפוזינה אוהב/ת את זה.
  8. Fitch

Fitch משתמש בכיר

אני העברתי לקופת גמל של IBI, שם זה 0.5% מהצבירה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית ‏ביום רביעי ב- 01:06
קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית ‏ביום שני ב- 00:01
קרן השתלמות במקום פנסיה צרכנות פיננסית ‏12/8/19
האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית ‏11/8/19
הורדת דמי הניהול לקרן הפנסיה צרכנות פיננסית ‏19/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.