קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה?

מה עדיף?

• קרן פנסיה זולה מחקה מדד Sַַ&P500

הצבעות: 102 90.3%
  • קופת גמל IRA וקרנות סל בלאקרוק

הצבעות: 11 9.7%

• סך הכל מצביעים
    113

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
הקרן של בלאקרוק עדיפה על פני קופג להשקעה בגלל הדמי הניהול הגבוהים יותר בקופ"ג להשקעה ?
כן
ואם משווים קרן פנסיה עוקבת מדד להשקעה אקטיבית בקרנות בלאקרוק- מה עדיף ?
קרן הפנסיה (אבל שים לב שיש לה תקרת הפקדה של 4,326 לחודש).
ועדיין לא הבנתי את העניין של המטח עד הסוף.
תקרא

uwillneverknow

משתמש ותיק
דירוג
26
קרן הפנסיה (אבל שים לב שיש לה תקרת הפקדה של 4,326 לחודש).
בהנחה של דמי ניהול בפנסיה של 1.49% ו- 0.05%, מה הדמי הניהול הכוללים (כולל לחברה המנהלת וכו) לקרן של בלאקרוק עוקבת סנופי ?
איך ניתן להשוות בעצם מה עדיף כשיש אחוז מצבירה ואחוז מהפקדה?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201

uwillneverknow

משתמש ותיק
דירוג
26
אני עשיתי
מסובך. אבל בגדול אני מבין שזה ב גלל שבקרן הפנסיה יש האגח המיועדות ?
אבל למה מס הדיבידנים הוא לא 25% גם בקרן הפנסיה אלא 30% ? ולמה לקחת דמי ניהול מהפקדה -0 בקופת גמל ?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
אבל למה מס הדיבידנים הוא לא 25% גם בקרן הפנסיה אלא 30% ?
היו על זה הרבה שיחות בפורום.
הסיבות העיקריות ששמתי 30%:
1. רוב קרנות הסל הישראליות שמתבססות על חוזים עתידיים כמו קרן הפנסיה של הלמן נותנות תשואה קרובה ל-NTR שזה אומר בערך מס של 30% על הדיבידנדים.
2. לראות אם גם במצב הכי גרוע האפשרי של מיסוי דיבידנדים הקרן פנסיה עדיין מנצחת.

ולמה לקחת דמי ניהול מהפקדה -0 בקופת גמל ?
תשנה למה שבא לך (רק דברים שבתאים כתומים). אצלי ספציפית יש 0% דמי ניהול מהפקדה בקופת גמל (וכך ברוב קופות הגמל).

uwillneverknow

משתמש ותיק
דירוג
26
1. רוב קרנות הסל הישראליות שמתבססות על חוזים עתידיים כמו קרן הפנסיה של הלמן נותנות תשואה קרובה ל-NTR שזה אומר בערך מס של 30% על הדיבידנדים.
אני לא מבין איך למה בעצם נוספים עוד 5% . אני מבין שיש קרנות שמגלמות את הדיבידנד בנטו וקרנות שמגלמות את הדיבידנד בברוטו ? קראתי גם בהפניות שנתת אבל ממש קשה לי להבין את הנושא עד הסוף.
הקופג הפנסיונית למעשה מיועדת רק למי שעובר את התקרה, לא ?
לגבי דמי ניהול מהפקדה בקופ"ג- כתבת שבבלאקרוק זה 0.07% אז איך זה אפס בקובץ שלך? כנראה שלא הבנתי.
למעשה- אם אני רוצה לסכם , בהנחה ואני מעוניין להשקיע במדד עוקב סנופי- יש מספר דרכים -
1. פתיחת חשבון באינטרקטיב ורכישת תעודת סל VOO בדמי ניהול של 0.03% + מס על הדיבידנד 25% מדי רבעון
2. רכישת קרנות ישראלית של בלאקרוק עוקבת מדד סנופי בדמי ניהול של 0.07% , פה הדיבידנד נצבר- אז אין מס, נכון ? @דור דורים @HHH
3. אני רואה תעודות סל עוקבות סנופי של פסגות/מיטב דש- בדמי ניהול של 1.67%. אילו עוד עלויות יש מלבד ה- 1.67% ? - מה היתרונות/חסרונות שלהם אל מול אופציות 1 ו-2 ?
4. יש תעודות סל מנוטרלות מטבע כלומר עם אפס סיכון מטח וכאלה עם 100% סיכון מטח. לא מצליח להבין למה אם הדולר ירד בקרן פנסיה של הלמן אז הפנסיה שלי לא יורדת גם כי היא למעשה צמודה לדולר.
אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בבלאגן אני אשמח.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,009
אני לא מבין איך למה בעצם
אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בבלאגן אני אשמח.
התפרצת לשירשור בהודאה שלא קראת את השירשור
זה הזמן שבו אתה צריך להתחיל
ותחסוך מאיתנו את ערימת המילים שחוזרת על עצמה בגלל שהתעצלת
זה ממש זילזול

uwillneverknow

משתמש ותיק
דירוג
26
ממש לא זילזול. יש לי בעיה בקריאה של טקסטים ארוכים. אני מתחיל ולאט לאט נאבד בתוך אוסף המילים או מאבד ריכוז.
הרבה ממה שאני קורא פה אני לא מבין עד הסוף. גם בהיסטוריה אף פעם לא הייתי טוב מאותה סיבה.
חבל שאתה מפרש את הרצון שלי להבין כזלזול.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,009
ממש לא זילזול. יש לי בעיה בקריאה של טקסטים ארוכים. אני מתחיל ולאט לאט נאבד בתוך אוסף המילים או מאבד ריכוז.
הרבה ממה שאני קורא פה אני לא מבין עד הסוף. גם בהיסטוריה אף פעם לא הייתי טוב מאותה סיבה.
חבל שאתה מפרש את הרצון שלי להבין כזלזול.
אז תקרא לאט יותר
אני לא מבין מה מיוחד במה ששאלת, זה מופיע עשרות פעמים בכל שירשור שאי פעם היה שם דיון נורמלי שהתדרדר ל"שאלות חוזרות ומתחרזות"

השאלה שלך (בלי לקרוא קודם) היא זאת שגורמת לכל הטקסטים הארוכים להופיע
אתה לא האחרון שקורא את השירשור הזה
לא הבנת משהו על הסיכון מט"ח, תשאל בשירשור שהפנו אותך אליו
לא הבנתי משהו שצץ לך בעקבות קישור לשירשור אחר, תשאל באותו שירשור

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
הקופג הפנסיונית למעשה מיועדת רק למי שעובר את התקרה, לא ?
לא בהכרח, עד שהלמן יצאו עם המסלול החדש, הייתי מפקיד אך ורק לקופת גמל. לכן השוויתי בין שתי האופציות.

לגבי דמי ניהול מהפקדה בקופ"ג- כתבת שבבלאקרוק זה 0.07% אז איך זה אפס בקובץ שלך? כנראה שלא הבנתי.
ה-0.07% זה דמי ניהול מצבירה לא מהפקדה.

דור דורים

משתמש בכיר
דירוג
1,681
למעשה- אם אני רוצה לסכם , בהנחה ואני מעוניין להשקיע במדד עוקב סנופי- יש מספר דרכים -
1. פתיחת חשבון באינטרקטיב ורכישת תעודת סל VOO בדמי ניהול של 0.03% + מס על הדיבידנד 25% מדי רבעון
2. רכישת קרנות ישראלית של בלאקרוק עוקבת מדד סנופי בדמי ניהול של 0.07% , פה הדיבידנד נצבר- אז אין מס, נכון ? @דור דורים @HHH
3. אני רואה תעודות סל עוקבות סנופי של פסגות/מיטב דש- בדמי ניהול של 1.67%. אילו עוד עלויות יש מלבד ה- 1.67% ? - מה היתרונות/חסרונות שלהם אל מול אופציות 1 ו-2 ?
4. יש תעודות סל מנוטרלות מטבע כלומר עם אפס סיכון מטח וכאלה עם 100% סיכון מטח. לא מצליח להבין למה אם הדולר ירד בקרן פנסיה של הלמן אז הפנסיה שלי לא יורדת גם כי היא למעשה צמודה לדולר.
זה לא כל כך השרשור הרלוונטי, ניסיתי לעשות כאן סיכום על הנושא.
בגדול כל המוצרים שציינת הם מוצרים סחירים (מלבד תעודות סל, שכבר לא קיימות היום, ויש במקומן קרנות סל).
מוצרים סחירים ניתן לקנות בחשבון השקעות רגיל, או במסגרת קופת גמל או קרן השתלמות שמנוהלות במסלול בניהול אישי (IRA).

כאן בשרשור דיברו על קופת גמל מנוהלת שבה יקנו את אחד המוצרים (כנראה אופציה 2), לעומת מסלול סנופי מובנה שבו אין לך שליטה על מה שיקרה בו, אבל יש לך את ההצהרות של החברה על איך היא מתכוונת לנהל את המסלול.

בעיקרון התשובה היא שרק 85% מהדיבידנד נצבר, כי לפי אמנת המס בין ארה"ב לאירלנד גובים 15% מס במקור.
אבל אם מדובר בחשבון חייב תצטרך לשלם בפדיון בכל מקרה מס על כל הרווחים שנצברו בקרן, בין מעליית ערך, ובין אם מדיבידנדים.

בכל מקרה, אם יש לך עוד שאלות על הנושא, עדיף שתמשיך בשרשור שרלוונטי להשוואה בין מוצרים סחירים, ולא בשרשור על קרן פנסיה...

אני לא יועץ מס, ולא רואה חשבון, ולא עורך דין. אני גם לא סוכן ביטוח, לא יועץ פנסיוני ולא משווק פנסיוני. כל מה שכתבתי אינו ייעוץ או המלצה. אם אתה רוצה לבדוק דברים, עדיף שתוודא עם אנשי מקצוע, ולא עם סתם משתמשים בפורום אנונימי.

שמנת חמוצה

משתמש ותיק
דירוג
39
טוב, עברתי על כל ה25 עמודים... והשאלה אם אני מבין נכון לגבי הפנסיה.
החזקות הקרן:
5% מושקע בחוזים עתידיים בS&P
95% נמצא במזומן, פיקדונות וכו...
מתוך ה- 95% יש את האג"ח מיועדות.

זה החלק שלא הובהר לי מספיק. במידה ויש משבר, ניתן או לא ניתן למכור את האג"ח מיועדות ובכך להישאר מושקעים בS&P500?
אם לא ניתן, אני מסיק שמנפילה מסוימת (גדולה מאוד) הקרן לא תוכל להחזיק את הS&P ואז אני אישית מעדיף גמל.
אם ניתן, אז זה פשוט אחלה של דבר.

glorious

משתמש רשום
דירוג
6
אני עשיתי זאת כך
היי,
ניסיתי לבצע על בסיס האקסל שלך השוואה בין קרן הפנסיה של הלמן לקרן הפנסיה שלי (הראל מנייתי).
דמי הניהול שלי כיום הם 0% מהפקדה ו-0.0018% מצבירה.
מלבד נתון התשואה שמשתנה בין הקופות (וכמובן דמי הניהול), אני נדרש לשנות נתונים נוספים על מנת לקבל תוצאה מדויקת?
טיזר - למרות דמי הניהול המעולים שיש לי כיום, ע"פ האקסל כרגע יוצא שהפנסיה של הלמן עדיפה עבורי.
תודה!

נערך לאחרונה ב:

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
מלבד נתון התשואה שמשתנה בין הקופות (וכמובן דמי הניהול), אני נדרש לשנות נתונים נוספים על מנת לקבל תוצאה מדויקת?
כן, בצד ימין אין התחשבות בכלל באגח מיועדות. צריך להעתיק את העמודות הרלוונטיות מצד ימין, וכן להוסיף םרמטר של כמה אחוז מהכסף צמוד למניות (שכן בהלמן זה 100% חשיפה, ובהראל זה 100 פחות האגח המיועדות).

נדב

משתמש בכיר
דירוג
1,743
אני בטוחה שמהר מאד זה יהיה משתלם.
הוצאות ההכשר הן קבועות, מספר המצטרפים והכסף שלו - לא.
כמובן שחסרים לנו נתונים בשביל לדעת מתי בדיוק זה יקרה.

אגב, בפורום פרוג, שהוא פורום מיינסטרים חרדי היה לא מזמן שרשור בנושא , ונשמע משם שיש הרבה מאד ביקוש לקרן מנייתית 100%.
בכל ציבור יש כאלו שרוצים מנייתי וכאלו שלא, אבל עבור הציבור החרדי אין כרגע אופציה חילופית.

שמח לעדכן שגוף הפיקוח "תשואה כהלכה" נתן הכשר למסלול מחקה מדד בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי (ולמסלולי השקעה נוספים בגמל ובהשתלמות)

https://www.hag.co.il/מוצרים-פיננסיים/מסלולים-כשרים

אלישבע

משתמש ותיק
דירוג
229
שמח לעדכן שגוף הפיקוח "תשואה כהלכה" נתן הכשר למסלול מחקה מדד בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי (ולמסלולי השקעה נוספים בגמל ובהשתלמות)
משמח לשמוע!

שאלה שאולי נענתה פה במהלך האשכול ופספסתי : האם אפשר להצטרף למסלול המדובר בצורה דיגיטלית? מהאתר נראה שיש הפרש בדמי ניהול מהצבירה בין 0.1-0.05%?
מתהליך ההצטרפות נראה שאי אפשר, האם אפשר לקבל את דמי הניהול המוזלים גם דרך נציג?

נדב

משתמש בכיר
דירוג
1,743
מהאתר נראה שיש הפרש בדמי ניהול מהצבירה בין 0.1-0.05%?
דמי הניהול לכל המצטרפים הם 1.49% ו- 0.05% מהצבירה.

וכן אפשר להצטרף גם דיגיטלית,
https://www.hag.co.il/pensionhag/#!/?utm_source=kosher&utm_medium=website&utm_campaign=pensia

אם את רוצה שנציג יחזור אליך תפני אלי בפרטי ואני אבקש שיחזרו אלייך בשבוע הבא.

אדון ארון

משתמש ותיק
דירוג
150
סליחה שאני מקפיץ את הנושא מהשאול, אבל אחרי שהעברתי את עצמי לפנסיה הנ"ל (ואני עם בעיות רפואיות אז מתאים לי האי-חיתום) אני מתלבט האם להעביר גם את אישתי (מהראל) שהיא בריאה כפרה (שור בנקבה) טפו טפו. ואשמח להבהרה על המשפט:
האם הבדלים באיזון האקטוארי יכולים להשתנות בעתיד? בהחלט. יכל להיות שזה יהיה כמו בקרנות הגדולות, או גרוע יותר. אם זה יהיה כמו בקרנות הגדולות. אז אתה אדיש למהלך. אם זה יהיה גרוע יותר, אתה תמיד יכל לעבור לקרן פנסיה אחרת.
אם היא תרצה לחזור כמו שכתבת בעוד נאמר 10 שנים להראל, האם כשהיא תחזור לשם היא תצטרך לעבור חיתום מחדש? כי אם כן זה אומר שכל מצב בריאותי שיתווסף לה יוחרג ובעצם המעבר לפנסיה ברירת מחדל טומן בחובו סכנת החרגות של בעיות רפואיות עתידיות (במידה ולא נשארים בברירת מחדל עד לא ידע...)

נדב

משתמש בכיר
דירוג
1,743
@אדון ארון
תקנון קרן הפנסיה מגדיר את המקרים בהם הקרן זכאית לעשות חיתום. אחד מהתנאים זה הצטרפות לקרן (תנאים אחרים הם גידולי שכר, שינוי כיסוי ביטוחי וכד'). כלומר הראל או כל קרן פנסיה אחרת יכולה בעתיד להחליט שהיא מבצעת חיתום לכל מצטרף חדש.

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
816
שאלה כללית שקצת רלוונטית לכאן. חבר (עצמאי) ביקש מסוכן הביטוח שלו להעביר את הפנסיה למסלול הזה. הסוכן אומר שהוא לא עובד עם הלמן אלדובי ושהוא לא מוכן להעביר אותו. ברור שהחבר יכול להחליף סוכן, אבל מותר לסוכן בכלל לסרב? הם לא מחויבים לעבוד מול כל חברות הביטוח?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
י מעבר קרן פנסיה למקבלת פנסית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T איך בוחרים קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M ניוד קרן פנסיה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O קרן פנסיה משולבת עצמאי ושכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב קרן פנסיה והשתלמות באותה חברה - סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד דמי ניהול קרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
B האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
F קרן פנסיה לעקרת בית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T קרן פנסיה קטנה מגיל צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס קרן פנסיה S&P 500 בשילוב עם אגח מיועדות - האם מעשית החשיפה היא 70/30? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א קרן פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S קרן פנסיה - גמולים צרכנות פיננסית 1
N ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O פיצול הפרשות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S קרן פנסיה + קרן השתלמות - עמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Y ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
olehadash העברה בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA - תיק צרכנות פיננסית 5
M קופת גמל לעצמאי / קרן פנסיה - הטבות מס מיסים 0
ב מעבר קרן פנסיה והסדר ריסק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
R קרן פנסיה משלימה במסלול מנייתי וביטוח שאירים בלבד צרכנות פיננסית 0
H קרן פנסיה הפניקס מסלול מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 162
M קרן פנסיה ותיקה צרכנות פיננסית 0
ט בחירת קרן פנסיה מנייתית צרכנות פיננסית 7
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
S עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
N כמה שאלות: קרן פנסיה קופת גמל וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 0
ב קרן פנסיה צרכנות פיננסית 17
H קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול או הלמון אלדובי מסלול s&p500 צרכנות פיננסית 109

נושאים דומים

למעלה