• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה,ביטוח מנהלים וקופת גמל

המושך בחוטים

משתמש רשום
דירוג
1
כרגע אני מפריש 2/3 לביטוח מנהלים (מקדם 200) ו-1/3 לקרן פנסיה.
בפשטות לפי מה שאני מבין - בקרן פנסיה אין מקדם אבל דמי הניהול נמוכים יותר, הביטוח זול יותר, יש את האג"ח המיועדות וההפרשות של המעביד גדולות יותר.
בביטוח מנהלים המקדם מובטח (ממ - לא בטוח בזה בכלל) , יותר אפשרויות למסלולי השקעה ואין איזון אקטוארי.

השאלות שלי:
1. האם הסיכום למעלה נכון?
2. האם חלוקה כזו הגיונית - ואם לא אז למה?
3. במה עדיפה קופת גמל על שני המוצרים הנ"ל ?
4. אם אני רוצה לעשות חלוקה של 100-פחות גיל כיצד לעשות זאת?

נערך לאחרונה ב:
2005

יש לי אלרגיה למוצר הזה שנקרא ביטוח מנהלים ולכן לא אמליץ לך דבר כי אני נגוע (וגם כי אסור להמליץ)
אם הביטוח שלך היה לאחר 2008 לא הייתי מהסס לזרוק אותו לפח, אבל היות וזה לפני כן כדאי שתייעץ עם בעל מקצוע.
@נדב

@המושך בחוטים

התשובה היא שאין תשובה מוחלטת
מצב משפחתי, מספר תלויים וכמה כסף רוצים להוריש, גיל, הערכת סיכון בכל אפיק, סגנון השקעה ואמונה ביכולת השגת תשואות אישית או דרך הגוף המנהל משפיע על הפתרון
אני מעדיף ביזור סיכונים דרך אחזקה של 2 ספקים פנסיונים (אצלנו זה ביטוח מנהלים ישן וקרן פנסיה) אבל זה הצרכים שלנו

יש באתר מישהוא שהתפטר מקרן הפנסיה והעביר הכל לגמל כי הוא משקיע עצמי ולפי דבריו משיג תשואה דו ספרתית ריאלית לשנה
במצב כזה הוא אינו זקוק ל״טובות״ של מקדמים מובטחים וגם המיסוי לא ישנה דבר עבורו.
מי שלא ״נמצא שם ״ כדאי שילמד לבד לגבי הפתרונות ( הבלוג של נדב פנסיוני או לקבל את המירב זה החלה טובה)
ואם עדיין יש התלבטות למצוא יועץ פנסיוני אוביקטיבי שיעשה לך סדר
בהצלחה

ולפני שתתייעץ כדאי שתעשה חיפוש בפורום על הנושאים הללו - קיימים דיונים רבים על מאפייני שלושת אפיקי החיסכון ויתרונותיהם / חסרונותיו היחסיים - הדבר יסייע לך להבין את הנושא ולוודא שאתה שואל את השאלות הרלוונטיות עבורך.

טוב. טעיתי במקדם והוא 192. לפי המחשבון http://meravs.com/calculators/mekadem_calc/
יצא מקדם 219. אז לפי מה שאני מבין בנתונים שלי כל עוד תוחלת החיים בפרישה לא תעלה על 94 קרן פנסיה עדיפה במעט במקרה שלי.

אל תהיה בטוח שזה המקדם. בדקת אם יש אלמנט הגדלה כפונקציה של שנת הפרישה ? הביטוח נפתח במקור כהוני? אם כך, המקדם מ 2008. ביטוח מנהלים הוא מוצר מחורבן. כמעט תמיד עדיף לנייד לקופת גמל את הכספים ההוניים אם יש ואת השאר לנייד לפנסיה או גמל.

בדו"ח כתוב שהקצבה מחושבת לפי מקדם מובטח 192. איך אפשר לדעת אם יש אלמנט הגדלה כפונקציה של שנת הפרישה?
אני עדיין לומד את הנושא כך שאני לא יודע להגיד בבטחון שאכן ביטוח מנהלים הוא מוצר גרוע.

בדו"ח כתוב שהקצבה מחושבת לפי מקדם מובטח 192. איך אפשר לדעת אם יש אלמנט הגדלה כפונקציה של שנת הפרישה?
אני עדיין לומד את הנושא כך שאני לא יודע להגיד בבטחון שאכן ביטוח מנהלים הוא מוצר גרוע.
אפשר לראות את זה בפוליסה עצמה. היא נפתחה כקצבתית במקור ? אם לא, קיבלת מהם מכתב בשנת 2008 שבו צוין המקדם שנקבע לך.

טוב אני מקווה שאני אגיד את זה פעם אחת וזה יספיק לכל ההודעות הבאות שלי - אוף כמה אני שונא חברות ביטוח..
מצאתי בפוליסה את ההגדלה ובחישוב שלי זה יוצא 200 . בכל מקרה אבדוק מול החברה.

שאלה-משלם לביטוח מנהלים של כלל מ-2004 עם מקדם מובטח של פחות מ-200 (פרופיל) 1% על הצבירה שמגיעה לכ-3 הפקדות חודשיות (מפקיד גם בפנסיה ומשלם רבע מזה והשתלמות-0.7% ויש תכנית ישנה של הפניקס בערך משנת 90 שאינני מפקיד בה שנים רבות)
מזה זמן חושב מה לעשות-נמאס לי לשלם כ- 1400 לשנה על הצבירה,בחישוב ל-5 שנים-אגיע לגיל 65- זה יהיה כ9000 שקל.
השאלה מה כדאי לעשות.למשוך חלק? להקפיא הפקדות? להעביר לתכנית אחרת? הסוכן ממליץ להישאר כי אין היום תכניות מקדם מובטח.
יש לי חסכונות נוספים בגמל וכאמור השתלמות ואני עובד.

@ראובן7 הסוכן ממליץ בין השאר כי זה משתלם לו (העמלות שלך לחברות הביטוח מגיעות גם אליו).
אתה צריך לעשות את השיקול שלך, אבל אם תקרא פה בפורום תראה שרבים עברו מביטוח מנהלים למסלולי קופות גמל פסיביים (מחקי מדדים) בדמי ניהול נמוכים בהרבה (0% מהפקדה, 0.5% מהצבירה) למרות שזה בלי מקדם "מובטח" - באופן ישיר שלא דרך הסוכן.

@ראובן7 הסוכן ממליץ בין השאר כי זה משתלם לו (העמלות שלך לחברות הביטוח מגיעות גם אליו).
אתה צריך לעשות את השיקול שלך, אבל אם תקרא פה בפורום תראה שרבים עברו מביטוח מנהלים למסלולי קופות גמל פסיביים (מחקי מדדים) בדמי ניהול נמוכים בהרבה (0% מהפקדה, 0.5% מהצבירה) למרות שזה בלי מקדם "מובטח" - באופן ישיר שלא דרך הסוכן.
זה נושא חדש בשבילי,אבדוק.אני יודע שלסוכן יש אינטרס.אבל עניין המקדם גם חשוב ואין היום מקדמים כאלה.

עניין המקדם גם חשוב ואין היום מקדמים כאלה.
בדרך כלל אומרים שהמקדם חשוב למי שצעיר וחוששים שעד שיפרוש המקדם בקרנות הפנסיה יורע בהרבה. אם אני מבינה נכון אתה בן 60, לא סביר שהמקדם בקרנות הפנסיה יורע בהרבה עד שתפרוש. לכן כדאי שתבדוק מה המקדם שלך בביטוח המנהלים ותשווה אותו למקדמים הנוכחיים בקרנות הפנסיה, תוכל לחשב כמה קצבה בערך תהיה לך משני סוגי המכשירים ולבדוק אם היתרון של ביטוח המנהלים במקדם הוא יותר או פחות מהחסרון שלו בדמי הניהול.

בדרך כלל אומרים שהמקדם חשוב למי שצעיר וחוששים שעד שיפרוש המקדם בקרנות הפנסיה יורע בהרבה. אם אני מבינה נכון אתה בן 60, לא סביר שהמקדם בקרנות הפנסיה יורע בהרבה עד שתפרוש. לכן כדאי שתבדוק מה המקדם שלך בביטוח המנהלים ותשווה אותו למקדמים הנוכחיים בקרנות הפנסיה, תוכל לחשב כמה קצבה בערך תהיה לך משני סוגי המכשירים ולבדוק אם היתרון של ביטוח המנהלים במקדם הוא יותר או פחות מהחסרון שלו בדמי הניהול.
חשבתי על זה תודה
מבדיקה שטחית ראשונית עולה שכיום המקדמים הם בסביבות 205 ומעלה,גיל 65 לעומת 195 שיש לי אם הבנתי נכון.

נערך לאחרונה ב:
האם-כדי לוודא-נניח שאצא לפנסיה עם מקדם X של קרן פנסיה (לא מנהלים)-מניח שהוא לא ישתנה אלא יובטח לי-אלא אם תהיה החלטה ממשלתית או כוח עליון דומה.

אולי @נדב ידע לענות מה הפעם האחרונה שבה שונו המקדמים ומה צריך לקרות כדי שהם ישונו שוב ב5 שנים הקרובות. ואת המקדם שלך בקרן פנסיה אתה יכול לדעת בדיוק, יש טבלאות עם מקדמים לפי גיל פרישה, מין, ואולי עוד פרמטרים ששכחתי.

עדכון אחרון של המקדמים היה בשנת 2012 והוא כלל תיקונים קטנים, עדכון משמעותי יותר היה בשנת 2008. בעיקרון כבר היום מניחים שיפור בתוחלת החיים לכן התיקון בשנת 2012 היה מינורי. עשיתי פעם חישוב באקסל לגבי תוחלת החיים שצריכה להיות כדי שהלקוח יהיה אדיש בין מקדם של קרן פנסיה למקדם מובטח. http://www.pensuni.com/?p=2036

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O קרן פנסיה vs ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בתנאים שהציעו לי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קרן פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E ביטוח חיים - ביטוח שארים קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
ש קרן פנסיה/ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 5
N שאלה לגבי קרן פנסיה/ביטוח מנהלים. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
E הצעות מחיר - קרן פנסיה/ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 3
omertal קרן פנסיה או ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 3
ג קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח צרכנות פיננסית 81
נולי מחשבון קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 33
קיריל עשיית סדר בקרן השתלמות, קרן פנסיה ופתיחת ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 13
Y יחס הפקדות קרן פנסיה - ביטוח מנהלים שוק ההון 11
מ קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
L האם כדאי להעביר ביטוח מנהלים עם דמי ניהול מופרזים לטובת קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 43
ה קרן פנסיה - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
ס ביטוח מנהלים יקר עם הבטחת תשואה או קרן פנסיה ממש זולה? צרכנות פיננסית 4
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
A לעבור קרן פנסיה / ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 17
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה