• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן עוקבת/תעודת סל ארה"ב ושאר העולם

עמוסס

משתמש בכיר
דירוג
941
היי

בארה"ב יש vanguard למניות S&P500 ו vanguard למניות שאר העולם, להבנתי השילוב אפילו מומלץ יותר משיקולי דמי ניהול. האם יש משהו מקביל בארץ? כלומר עוקב S&P500 יש, אבל מה לגבי עוקב שאר המניות בעולם (מלבד S&P500)?
במידה ולא, מה השילוב שצריך לבצע (קרנות עוקבות/תעודות סל), על מנת "לסמלץ" את ה vanguard השני שכתבתי עליו?

תודה

אם אתה רוצה לעשות את ההפרדה - הסולידית עשתה משהו דומה בתיק לדוגמא "שוקולד מריר" (עם קרנות מגודרות).

אוקי, השאלה היא האם קרן הנאמנות תכלית TTF , סימול 5121322, שמורכבת מ-60% מדד S&P 500 האמריקני, 30% מדד STOXX 600 האירופי ו-10% מדד מניות שווקים מתעוררים היא החלוקה הנכונה של "העולם". אם כן, אשתמש רק בה וזהו ואם לא, אעשה את הפיצול המדובר.

החלוקה הנכונה של "העולם".
אין דבר כזה "חלוקה נכונה".
הדבר היחיד שישנו זה "חלוקה שמתאימה לי".
אם אתה מחפש חלוקה לפי שווי שוק אז אני לא חושב שתמצא קרן כזו כי שווי השוק של כל מדינה משתנה ברמה יומית אבל יחס חלוקת המדדים נקבע פעם אחת ונשאר אותו היחס שנים קדימה.

נקודת המוצא של השקעה פסיבית היא השקעה במניות החברות בעולם לפי שווי השוק שלהם (market cap), ראה תגובה כאן:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/פיזור-של-נכסים-בתיק-השקעות.723/#post-9464

אין קרן מחקה מדד ישראלית בודדת שנותנת לזה מענה מלא, אבל הקרן של תכלית (5121322) היא קירוב סביר לזה אם אתה לא רוצה להתעסק עם קרנות מרובות או עם קרנות זרות.

אוקי, השאלה היא האם קרן הנאמנות תכלית TTF , סימול 5121322, שמורכבת מ-60% מדד S&P 500 האמריקני, 30% מדד STOXX 600 האירופי ו-10% מדד מניות שווקים מתעוררים היא החלוקה הנכונה של "העולם". אם כן, אשתמש רק בה וזהו ואם לא, אעשה את הפיצול המדובר.
ג.נ. אני מחזיק בקרן הזו שמהווה כ 3% מהתיק שלי.
הסיבה שרכשתי אותה היא שלא הייתה לי בכלל חשיפה לשווקי חו"ל למעט מספר מניות דואליות.
זו הפעם הראשונה מזה 10 שנים שקניתי ני"ע/קרן עוקב מדד חו"ל.
מה שראיתי שיש כאן גם חשיפה למט"ח.
S&P עלה יפה מאוד, אבל הדולר ירד ואני בהפסד (על הנייר) של 6%.
אני לא מודאג ואופטימי, משבר יוון נדחה לעוד מספר שנים אז גם STOXX יעלה (אולי).
אני לא סוחר יומי ומסתכל תמיד לעתיד.

מה שראיתי שיש כאן גם חשיפה למט"ח.
זו אכן נקודה כואבת.
אם אני אנסה לסכם (ותקנו אותי אם אני טועה):
קרן הנאמנות תכלית TTF , סימול 5121322 יתרון: משהו אחד להתמודד איתו ודמי ניהול נמוכים. החיסרון: חשיפה מלאה למט"ח וקירוב יחסי, לא מדוייק.
שימוש בקרנות/תעודות סל משוקולד מריר: יתרון: אי חשיפה למט"ח ושוק "מדוייק" יותר. חיסרון: השקעה במספר קרנות/ת.סל שונות ודמי ניהול גבוהים יותר.

אם ה $ יעלה בכלל לא יכאב לי.
כמובן, השאלה היא אם הגענו לתחתית מבחינת פלוג כי נכון להיום בנק ישראל מבצע רכישות מט"ח על מנת שהוא לא ידרדר יותר ממה שהוא היום (בגלל היצואנים). להבנתי השאיפה בארץ היא שהדולר יהיה יותר לכיוון 4 שקלים+ שזה טוב לעומת עכשיו אבל לא ברור אם ומתי זה יקרה.

זו אכן נקודה כואבת.
אם ה $ יעלה בכלל לא יכאב לי...אבל הגברת פלוג תהרוס את הציפיות שלי.
אני ממש לא כלכלן, וגם יחסית לגולשי הפורום כאן יש לי אפס הבנה בעניין, אבל דבר אחד הוא וודאי לגבי השוק הישראלי - רובו (המכריע?) מופנה ליצוא. כלומר, ירידה בשער הדולר היא פגיעה ישירה ברווחיות של רוב החברות הישראליות. אני לא יודע (וגם לא יכול לדעת) מה יהיה שער הדולר בעוד 10-20-30 שנה, אבל נדמה לי שיהיה לא מופרך להניח שאין מצב שהוא יהיה נמוך (אני לא מתכוון לירידות פתאומיות, אלא לשער נמוך "כמדיניות").

ג.נ. מתעניין בעניין, כי בקרוב הולך להתחיל להשקיע (אחרי שאצליח למצוא את תעודת הזהות המז****ת !!!!), ובגלל נקודת המוצא הנ"ל נוטה לבחור בקרנות לא מגודרות.

כמובן, השאלה היא אם הגענו לתחתית מבחינת פלוג כי נכון להיום בנק ישראל מבצע רכישות מט"ח על מנת שהוא לא ידרדר יותר ממה שהוא היום (בגלל היצואנים). להבנתי השאיפה בארץ היא שהדולר יהיה יותר לכיוון 4 שקלים+ שזה טוב לעומת עכשיו אבל לא ברור אם ומתי זה יקרה.
סטייה מהנושא - אני חושב שכדאי לקבוע שער קבוע 4.
זה יביא ליציבור ויעיף את הספקולנטים מהשוק שינתבו את כספם לבורסה שמקרטעת מחוסר משקיעים או להשקעות אחרות.
בנוסף ולעניות דעתי "ארבע בדורל" זה שער ריאלי לדולר/שקל והיצואנים פעם אחת ולתמיד יפסיקו להתבכיין.
שוויץ עשתה את זה והשמיים לא נפלו, לאחר זעזועים של שבוע הכול חזר לקדמותו רק עם ייתרון קל - זה הביא לייציבות וודאות
אבל זה לא ייקרה כאן.
סתם הערת אגב, תחזרו לנושא המרכזי.

קרן הנאמנות תכלית TTF , סימול 5121322 יתרון: משהו אחד להתמודד איתו ודמי ניהול נמוכים. החיסרון: חשיפה מלאה למט"ח וקירוב יחסי, לא מדוייק.
שימוש בקרנות/תעודות סל משוקולד מריר: יתרון: אי חשיפה למט"ח ושוק "מדוייק" יותר. חיסרון: השקעה במספר קרנות/ת.סל שונות ודמי ניהול גבוהים יותר.

זה הנושא וזה הסיכום :), בהנחה שהוא נכון, אם לא, אשמח לתיקון.

חשיפה מלאה למט"ח
תשים לב שבתעודה הזו אתה חשוף למט"ח עולמי ולא רק לדולר.
במקרה הזה הייתי שם את זה תחת הכותרת "יתרון" יותר מאשר "חיסרון".

במקרה הזה הייתי שם את זה תחת הכותרת "יתרון" יותר מאשר "חיסרון".
כמובן שזה תלוי בתנודה (ראה תגובה של יוסיק) ובכל זאת, מדוע במקרה הזה אתה רואה זאת כיתרון?

כמובן שזה תלוי בתנודה (ראה תגובה של יוסיק) ובכל זאת, מדוע במקרה הזה אתה רואה זאת כיתרון?
אם השקל נחלש מול כל העולם אז הקרן הזו עלתה כי היא לא מגודרת.
אם השקל התחזק מול כל העולם אז שאר הרכוש השקלי שלי הרוויח ולא בהכרח אכפת לי שהקרן ירדה בגלל אפקט המטבע תוך כדי שהיא עלתה בגלל צמיחת הכלכלה העולמית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
ע תעודת סל/קרן נאמנות עוקבת דולר/שקל שוק ההון 19
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
T קרן השתלמות עוקבת ביטקוין? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
aminadav האם יש באקסלנס קרן עוקבת, מחקה, או צמודה לביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
J מחיר קרן סל לעומת המדד שאחריו היא עוקבת שוק ההון 14
M קרן עוקבת סנופי עם מיסוי צמוד למדד המחירים לצרכן, עקיבה פיסית ומנפיק בינלאומי? שוק ההון 8
ה האם יש השהייה בין השער של קרן סל עוקבת מדד חו"ל ל ETF המקביל? שוק ההון 18
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
F קרן עוקבת small cap growth שוק ההון 17
B קרן ישראלית עוקבת S&P500 ודיבידנדים שוק ההון 3
4 איזה קרן מחקה עוקבת את מדד סנופי( הכי מדוייק s&p500 שוק ההון 14
A מה עדיף? קרן השתלמות עוקבת או IRA עוקב? שוק ההון 9
A האם VANGUARD פתחו קרן עוקבת שנסחרת בארץ שוק ההון 5
א איך מחושבת קרן עוקבת מדד? שוק ההון 1
א קרן עוקבת מדד עם נתח שוק שוק ההון 3
א ייעוץ בנושא קרן השתלמות(עוקבת מדדים) שוק ההון 2
wa11a קרן השתלמות עוקבת מדדים ב- htzone צרכנות פיננסית 3
daat99 קרן הנאמנות הגרועה בעולם - קרן עוקבת מדד אוף טופיק 14
CarpeDiem השקעה באג״ח ממשלתי בחו״ל דרך קרן עוקבת בישראל? שוק ההון 9
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 29
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה