• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן סל או קרן מחקה מדד

fgfgfgh

משתמש סולידי
דירוג
11
היי יש לי כמה שאלות

1 אם אני רוצה להשקיע בצורה הכי בטוחה והכי זולה
( בלי סיכון צד שאם הברוקר פושט רגל ההשקעה הולכת , ובלי דמי ניהול גבוהים) מה עדיף קרן סל אן מחקה ?

2 פרטים יבשים בן 24 סכום התחלתי 20 אלף כל חודש להפקיד 2000 עד גיל 50 לטווח של 25 שנה בערך והסיבולת סיכון שלי גבוהה (יש גב כלכלי חזק מההורים בעניין של לימודים רכב עזרה לדירה )
ואני בכללי מאמין שבלי סיכונים לא פותחים שמפניות
זה יהיה התאבדות להשקיע 100 אחוז במדדים ?
המטרה שלי היא לא פרישה מוקדמת בהכרח אלה לחסוך שיהיה לעתיד , לפנסיה , לילדים , לעסק חדש , במקרה של למצות את העבודה בגיל 50 לפרוש

3 איך תכלס לקנות יש מלא סוגים של קרנות מחקות ומלא קרנות סל שונות של בלאק רוק של הראל של תכלית של vti כל מיני ואני לא מבין בהבדלים אני ב ibi

4 אם בחרתי ב 100 אחוז מניות , עדיף sp וגם מדד עולמי ? ( וראיתי איזה 20 סוגים של מדדי עולמים אני כבר לא יודע מה עדיף אני מבולבל) או רק סנופי

בעיקרון זהו אין לי ממש שאלות יש לי מהצד עוד השקעות כמו דירה קטנה וזולה להשקעה וכמה ביטקוינים בארנק קר שאני רוצה להחזיק לטווח הארוך
ולא למכור וחשבתי שלהחזיק תיק השקעות ל20 שנה שיהיו בו אחרי האפקט ריבית דריבית מעל למיליון יהיה נחמד בנוסף לשאר ההשקעות

מה עדיף קרן סל אן מחקה ?
אין הבדל משמעותי.

זה יהיה התאבדות להשקיע 100 אחוז במדדים ?
לא

איך תכלס לקנות יש מלא סוגים של קרנות מחקות ומלא קרנות סל שונות
גוגל: הסולידית מייק

אם בחרתי ב 100 אחוז מניות , עדיף sp וגם מדד עולמי ?
המדד העולמי כולל כבר את הסנופי

מה עדיף קרן סל אן מחקה ?
השאלה לא ממש ברורה.
יש קרנות סל שהן קרנות מחקות.
יש קרנות מחקות שהן קרנות סל.
קרן סל אומר בגדול מה הכלי (איך סוחרים בו וכו'). קרן מחקה אומר מה הכלי עושה (מחקה -> מחקה מדד מסויים. אקטיבי -> יש אנשים שמחליטים במה לסחור בתוך הקרן וכו').

השאלה לא ממש ברורה.
יש קרנות סל שהן קרנות מחקות.
יש קרנות מחקות שהן קרנות סל.
קרן סל אומר בגדול מה הכלי (איך סוחרים בו וכו'). קרן מחקה אומר מה הכלי עושה (מחקה -> מחקה מדד מסויים. אקטיבי -> יש אנשים שמחליטים במה לסחור בתוך הקרן וכו').
etf מול קרן נאמנות מחקה .

התכוונתי etf מול קרן נאמנות מחקה .

אם אני באטשולר שחם למשל ויש לי מיליון שקל מושקעים בishares מחקה מדד sp

בתרחיש דמיוני אם אטשולר שחם ובלאקרוק מחר פושטים את הרגל מה קורה לכסף שלי ? אני זוכר שיש מכשירי השקעה שחשופים לסיכון מנפיק

בתרחיש דמיוני אם אטשולר שחם ובלאקרוק מחר פושטים את הרגל מה קורה לכסף שלי ? אני זוכר שיש מכשירי השקעה שחשופים לסיכון מנפיק
אלטשולר לא קשורים לסיפור, לגבי בלאקרוק - אתה מוזמן להאמים לפלוני אלמוני שכותב לך בפורום או לקרוא אתה מסמכים שלהם העומדים תחת רגולציה אירופית מאוד מחמירה.
אם תרצה לשמוע לפלוני אלמוני אז
TL;DR
קרן פיסית - יש לה נכסים בנאמנות. אז הכל תותים. נקבל את הכסף

נערך לאחרונה ב:
לא קשורים.

נידון כאן הרבה בפורום. אמ;לק בסוף תקבל משהו, השאלה היא כמה ומתי, ועל זה אף אחד לא יודע לענות.
למה ? כשאני קונה קרן של בלאקרוק שעוקבת אחרי מדד דרך ברוקר ישראלי הכסף שלי מגיע לבלאקרוק ? ואם הוא בחשבון אחר נפרד מהחשבון שלהם (דוגמא ftx( שעשו שימוש בכספי לקוחות
אז למה שהכסף שלי יפגע ?

אלטשולר לא קשורים לסיפור, לגבי בלאקרוק - אתה מוזמן להאמים לפלוני אלמוני שכותב לך בפורום או לקרוא אתה מסמכים שלהם העומדים תחת רגולציה אירופית מאוד מחמירה.
TL;DR
קרן פיסית - יש לה נכסים בנאמנות. אז הכל טוטים. נקבל את הכסף
מה הכוונה בקרן פיזית ? שמשקיעה את הנכסים בעצמה ולא רק משתמשת במוצרים סינטטים ?

בקיצור איך אני משקיע בזול בsp500 ונמנע לחלןטין מסיכונים צדדים

למה ? כשאני קונה קרן של בלאקרוק שעוקבת אחרי מדד דרך ברוקר ישראלי הכסף שלי מגיע לבלאקרוק ? ואם הוא בחשבון אחר נפרד מהחשבון שלהם (דוגמא ftx( שעשו שימוש בכספי לקוחות
אז למה שהכסף שלי יפגע ?
אלטשולר הברוקר שלך?

הם לא מציעים רק ניהול אקטיבי של תיקים? הייתי יותר מודאג מזה.
בכל אופן, אמורות להיות כל מיני הגנות נגד זה, אבל אם אתה כל כך מודאג, פשוט תחזיק בבנק, שם זה על שמך, או שתפזר אצל כמה חברי בורסה.

הם לא מציעים רק ניהול אקטיבי של תיקים? הייתי יותר מודאג מזה.
בכל אופן, אמורות להיות כל מיני הגנות נגד זה, אבל אם אתה כל כך מודאג, פשוט תחזיק בבנק, שם זה על שמך, או שתפזר אצל כמה חברי בורסה.
סתם זרקתי שם של ברוקר ישראלי , אני כולה מחפש לקנות קרן שדרכה אני יכול להשקיע בסנופי 100 אחוז לטווח ארוך מאוד שתיהיה זולה ככל שניתן ולא חשופה לסיכוני מנפיק וצד

סתם זרקתי שם של ברוקר ישראלי , אני כולה מחפש לקנות קרן שדרכה אני יכול להשקיע בסנופי 100 אחוז לטווח ארוך מאוד שתיהיה זולה ככל שניתן ולא חשופה לסיכוני מנפיק וצד
למה לעזור לך אם אתה אפילו לא מסוגל לתת תשובה כנה?

מה הכוונה בקרן פיזית ? שמשקיעה את הנכסים בעצמה ולא רק משתמשת במוצרים סינטטים ?
google it
ממשיך להאמין לפלוני אלמוני בפורום באינטרנט או שנכנס וקורא את מסמכי הקרן כמו למשל
שלקחתי מפה ומחפש למשל risk factors.
בנימה אישית, בתור מי שמושקע בסכומים דיי גדולים במוצרים הנ"ל אני מעדיף לקרוא, ללמוד ולהבין בעצמי.

למה לעזור לך אם אתה אפילו לא מסוגל לתת תשובה כנה?
זה לא קשור לא צריך לתקוף ישר , התכוונתי שעוד לא פתחתי תיק השקעות ואני מתכנן בקרוב עם סכום התחלתי של 20k ולהפקיד כל חודש 2000

סה״ה התעניינתי כי הלכתי לאיבוד מכמות האפשרויות ואפילן הפוסט של מייק והרבה מהארכיון לא עזרו לי.

שאלתי -
1

אם אני רוצה להשקיע בצורה הכי בטוחה והכי זולה
( בלי סיכון צד שאם הברוקר פושט רגל ההשקעה הולכת , ובלי דמי ניהול גבוהים) מה עדיף קרן סל אן מחקה ?

2
החלטתי שאני רוצה 100 אחוז מניות כי יש לי עוד השקעות אחרות בנדלן ועוד כמה דברים ואני רוצה קצת משהו עם סיכון בשאיפה שבגיל 50 עוד 25 שנה מהיום נראה שם איזה 2 מיליון

אני מתלבט בין סנופי למדד עולמי ואם כן איזה מדד עולמי ? יש איזה 50 ראיתי חחחח

TL;DR
קרן פיסית - יש לה נכסים בנאמנות. אז הכל תותים. נקבל את הכסף
קראתי עכשיו שלקרן סל מחקה מדד אין סיכון מנפיק אז אם אני קונה etf של ishares ובלאקרוק פושטת את הרגל למה שלא אקבל את הכסף בוודאות ?

זה לא תעודת סל הרי שזה התחייבות לחוב

קראתי עכשיו שלקרן סל מחקה מדד אין סיכון מנפיק אז אם אני קונה etf של ishares ובלאקרוק פושטת את הרגל למה שלא אקבל את הכסף בוודאות ?

זה לא תעודת סל הרי שזה התחייבות לחוב
מי אמר שלא תקבל את הכסף?

קרן סל זאת מעטפת של קרן נאמנות. כלומר יש הפרדה בין נכסי הקרן למנפיק, הנכסים נצאים אצל הנאמן ואם למשל בלאקרוק פושטת רגל, הנכסים תחת נאמנות מוגנים. כלומר תקבל את המניות שמגיות לך. אבל במקומך הייתי קורא לבד את מסמכי הקרן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
M קרן סל או קרן מחקה שוק ההון 4
י קרן מחקה (או קרן סל) עולמי וסנופי שוק ההון 6
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
D האם יש בישראל קרן סל או קרן מחקה של מדד מניות צמיחה בארה"ב? שוק ההון 0
D קרן מחקה או קרן סל שנסחרת בישראל שעוקבת (או מחזיקה) במדד מניות צמיחה בארה"ב שוק ההון 0
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
ל קרן סל או etf עוקב DBLCI שוק ההון 2
T מזומן או קרן סל של אג"ח לטווח קצר שוק ההון 1
H הראל ת"א 35 1148907 זה תעודת סל או קרן סל? שוק ההון 2
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
Y קרן סל או קרן מחקה שוק ההון 1
B קרן מחקה או קרן סל? שוק ההון 37
Jasper קרנות סל או קרן נאמנות מחקה מדד? שוק ההון 13
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
Yos זיהוי נייר ערך - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 8
unrealx קרן סל או קרן נאמנות, התנהגות מומלצת שוק ההון 3
R אג"ח - קרן נאמנות או תעודת סל? שוק ההון 22
shukshuk מחפש קרן או תעודת סל לשווקים מתעוררים מנוטרלת מט"ח שוק ההון 0
ע תעודת סל או קרן נאמנות? שוק ההון 6
R קרן מחקה ישראלית או קרן סל זרה? המתמטיקה של המיסוי שוק ההון 170
Lio קניית קרן סל אירופאית באירו או בדולר שוק ההון 7
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
מ קרן סל העוקבת רק אחרי החוזים העתידיים על הS&P שוק ההון 0
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
L קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 4
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
N מה קובע את המחיר של קרן סל ישראלית הצמודה למדד אמריקאי/עולמי? שוק ההון 13
NightStyle שאלה:קרן סל הנקובה במטבעות שונים ואינה מגודרת שוק ההון 2
ה קרן סל של בינה מלאכותית שוק ההון 7
ז קרן סל בארץ מחלקת שוק ההון 1
R קרן סל צוברת דיבידנדים לאזרח אמריקאי שוק ההון 7
אוהד יהודה קרן סל אמריקאית מחקה סנופי נקובה ביורו שוק ההון 3
N קרן מחקה / קרן סל - האסימון לא נפל שוק ההון 17
F מכירת קרן סל לא נזילה שוק ההון 8
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה