• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן נאמנות כספית נקובה דולר

Odnight

משתמש סולידי
דירוג
10
בהמשך לשרשורי ההתייעצויות שלי כיצד להשקיע חיסכון של 300K במטרה לקבל תשואה כלשהי ועדיין לשמור על נזילות ללא סיכון גבוה מדי. בשרשרוים הקודמים קיבלתי מגוון עצות שהיו נפלאות להעשרת הידע שלי אך הרסניות לקבלת החלטה מעשית. בהמשך חבר סיפר לי שהוא משקיע את כספו בקרן נאמנות של פסגות כספית נקובה $ (מס' 5110382) שהיא קרן נאמנות שמבטיחה תשואה קבועה של 2.5%. הוא טען שזה דומה פחות או יותר להשקעה בפיקדון רק שזה נזיל תמידית וללא קנסות במקרה יציאה וכו'. עושה רושם שדמי הניהול והנאמנות נמוכים (0.18% ו-0.02% בהתאמה). אז אני מנסה להבין מה הקאטצ' פה? אם זה כל כך משתלם למה לא שמעתי על זה קודם? אם זה לא משתלם, למה? אשמח לשמוע את דעתכם המלומדה!

בהמשך חבר סיפר לי שהוא משקיע את כספו בקרן נאמנות של פסגות כספית נקובה $ (מס' 5110382) שהיא קרן נאמנות שמבטיחה תשואה קבועה של 2.5%
אז מה אם חבר סיפר לך? אתה חייב לבדוק ולוודא דברים בעצמך ולקחת אחריות על מה שאתה שוקל להשקיע בו. לא תוכל לבוא בטענות אחר כך לחבר שלך אם התוצאות יהיו אחרות.
שמבטיחה תשואה קבועה
אז זהו, שלא. הקרן לא מבטיחה שום דבר מלבד זה שהיא מחזיקה נכסים בעלי מאפיינים מסויימים שהיא מצהירה עליהם.
ועדיין לשמור על נזילות ללא סיכון גבוה מדי.
אתה צריך להגדיר לאיזו תקופה מדובר.

אז מה אם חבר סיפר לך? אתה חייב לבדוק ולוודא דברים בעצמך ולקחת אחריות על מה שאתה שוקל להשקיע בו. לא תוכל לבוא בטענות אחר כך לחבר שלך אם התוצאות יהיו אחרות.
זה בדיוק מה שאני עושה, בודק את הדברים ומברר עם אנשים שיש להם יותר ניסיון והבנה ממני או מהחבר. אני לא בא בטענות לאף אחד. אם היית עוקב אחרי השרשורים שלי היית רואה שאני חדש בתחום ומנסה להבין את השוק ואת האפשרויות שעומדות בפני. זה לא שהלכתי והשקעתי ואז התלוננתי. שמעתי על משהו שנראה לי מוזר אבל לא ידעתי לשים את האצבע על מה שבעייתי ולכן שאלתי פה.

בהמשך חבר סיפר לי שהוא משקיע את כספו בקרן נאמנות של פסגות כספית נקובה $ (מס' 5110382) שהיא קרן נאמנות שמבטיחה תשואה קבועה של 2.5%.
לא מכיר את הקרן הספציפית הזאת, אבל לא חסרים פקדונות, CDs אג"חים וכו' בארה"ב שנותנים תשואה (דולרית) של כ2.5% בשנה.
הבעיה שהתשואה היא דולרית, מה שאומר שיש לך פה סיכון מט"ח/סיכון אינפלציה.

הקרן הזאת מזכירה את MINT
זה מה שאני חשבתי, בייחוד אחרי מבט באחזקות.
בביצועים היא יותר קרובה ל-BIL.
לא בדקתי, אבל אני משער שהקרן ממוסה במקור על הדיבידנדים, ואז אם היא צוברת אותם היא ממוסה עליהם שנית בעת מימוש רווח הון. אם היא מחלקת גם?

56qnAtI.png

אנסה לפשט לך
זו אכן קרן נאמנות
היא משקיעה ברובה בדברים סולידים (סיכון נמוך), פקדונות וקצת אג"חים.
כולם במטבע זר.
כמו שאתה יכול לגשת לבנק לסגור פקדון דולר ולקבל 2-3%, גם הקרן הזאת מרוויחה בצורה יחסית עקבית את הריבית הזאת. אבל לא מובטח. סיכון נמוך, אבל לא מובטח.
הבעיה העיקרית פה, שמכיוון שמושקע בדולר, אתה חשוף לסיכון מטבע. אם השקל יתחזק מול הדולר, בהמרה חזרה לשקלים, תקבל פחות שקלים. אם המטבעות ינועו לכיוון השני, תרוויח.
הסיכון לשינויי בשער המטבע נחשב גדול מהתשואה שאתה תקבל על הקרן. בעצם זו השקעה בדולר לעומת השקל.
זו החלטתך האם זה המכשיר הפיננסי שאתה רוצה בהתחשב בסיכונים וסיכויים. מההודעה שלך, נראה לי שלא.
אם תסתכל על התשואות בשקלים של הקרן, מתחילת השנה -2.73% (כלומר שלילית). 5 שנים אחרונות +7.9%
לא קבוע, לא מובטח.

אנסה לפשט לך
זו אכן קרן נאמנות
היא משקיעה ברובה בדברים סולידים (סיכון נמוך), פקדונות וקצת אג"חים.
כולם במטבע זר.
כמו שאתה יכול לגשת לבנק לסגור פקדון דולר ולקבל 2-3%, גם הקרן הזאת מרוויחה בצורה יחסית עקבית את הריבית הזאת. אבל לא מובטח. סיכון נמוך, אבל לא מובטח.
הבעיה העיקרית פה, שמכיוון שמושקע בדולר, אתה חשוף לסיכון מטבע. אם השקל יתחזק מול הדולר, בהמרה חזרה לשקלים, תקבל פחות שקלים. אם המטבעות ינועו לכיוון השני, תרוויח.
הסיכון לשינויי בשער המטבע נחשב גדול מהתשואה שאתה תקבל על הקרן. בעצם זו השקעה בדולר לעומת השקל.
זו החלטתך האם זה המכשיר הפיננסי שאתה רוצה בהתחשב בסיכונים וסיכויים. מההודעה שלך, נראה לי שלא.
אם תסתכל על התשואות בשקלים של הקרן, מתחילת השנה -2.73% (כלומר שלילית). 5 שנים אחרונות +7.9%
לא קבוע, לא מובטח.
תודה רבה על ההסבר המפורט!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
ט שאלת טירון ביזון על קרן נאמנות כספית דולרית שוק ההון 10
Williamsburg קרן נאמנות כספית נקובה בדולר שוק ההון 12
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס תשקיף קרן נאמנות שוק ההון 0
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
R קרן נאמנות מחיר קניה וזמן עדכון שוק ההון 0
R קרן נאמנות מדיניות תשלומים "לא מתחייבת לחלוקת תשלומים" שוק ההון 8
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
F האם אפשר לקנות fractional shares של קרן נאמנות? שוק ההון 11
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
א קרן נאמנות פסטרנק שוק ההון 2
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
R השוואה בין קרן נאמנות מנוהלת לבין קרן מחקה שוק ההון 0
א קרן נאמנות פסטרנק פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex אוטומאציה - בהעברה כסף, ברכישת קרן נאמנות אג"חית + מדד עולמי שוק ההון 11
א דמי ניהול/משתנים/נאמנות בקרן סל בבורסה - מול קרן מנוהלת שוק ההון 20
ש קרן נאמנות מול סחר עצמאי בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 4
Mufasa קרן נאמנות בחו״ל (VTI) או בארץ (מגדל מחקה X) שוק ההון 19
R מה עושים עם הכסף? או: בחירת קרן השתלמות, קרן נאמנות ובית השקעות שוק ההון 3
N מה ההבדל בין קרן סל לקרן נאמנות שוק ההון 8
אוגורן קרן נאמנות שהאחזקות שלה יצאו מאיזון שוק ההון 2
D צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 40
G יש קרן נאמנות (לא מחקה) ללא דמי קניה מכירה שוק ההון 0
G מישהו מכיר קרן (מחקה או נאמנות) בשקלים על שוק ההון 1
ש קרן נאמנות אקטיבית ובית השקעות שוק ההון 7
M קרן נאמנות על מדד עוקב נאסדק שוק ההון 5
E קרן נאמנות S&P 500 Low Volatility High Dividend שוק ההון 2
G בית השקעות מול IRA עם קרן נאמנות שוק ההון 0
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
S כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? שוק ההון 1
P קרן נאמנות ושער חליפין שוק ההון 1
Basics קרן נאמנות אג"ח קונצרני שוק ההון 5
ע רכישת קרן נאמנות שוק ההון 1
י אקסלנס שלחה לי מכתב לגבי העלת דמי ניהול, אבל הניסוח לא ברור, יש עמלה על קרן מחקה ועמלה על קרן נאמנות צרכנות פיננסית 1
A מה זה שווי שוק או שווי נכסים של קרן נאמנות? שוק ההון 0
S מה ההבדל בין קרן נאמנות לקרן השקעות פרטית? שוק ההון 1
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
T שאלות לגבי בחירת קרן נאמנות שוק ההון 0
A קנית קרן נאמנות שמשקיעה בזהב שוק ההון 22
M מיסוי תושב ארה"ב על פדיון קרן נאמנות בארץ מיסים 3
Jasper קרנות סל או קרן נאמנות מחקה מדד? שוק ההון 13
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
ברק א. קרן נאמנות/סל מחקה מדד סחורות עולמי שוק ההון 2
מ החלפת קרן נאמנות אחת בשנייה שוק ההון 5
unrealx קרן נאמנות - ממש מבאס שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה