1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

קרן מחקה אג"ח - שאלה על אירועי ריבית/פרעון

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Oracle, ‏7/1/19.

1. Oracle

Oracle משתמש רשום

שלום לכולם,

אני מחזיק כיום קרן נאמנות שסימולה 5119623
    לפי פאנדר, הקרן מחזיקה את האג"ח ממשלתי משתנה 1121
    בביזפורטל אני רואה שהאג"ח הנ"ל שילמה ריבית ב-30/11

אילו הייתי מחזיק את האג"ח ישירות, אני מניח שהייתי מקבל תשלום ריבית ישירות לתיק ההשקעות בצורת מזומן
    קראתי תגובה של הסולידית באחד הפוסטים בנושא:
    שאלתי היא:
    1. האם ניתן למצוא דיווח של הקרן על קבלת ריבית / פרעון אג"ח?
    2. בדוגמא הנ"ל, היכן אני רואה את השינוי שקרה בעקבות תשלום הריבית? לא היה שינוי מורגש במחיר הקרן, ולא כל אזכור לאירוע

לעניות דעתי אוהב/ת את זה.
  2. DavidA

DavidA משתמש בכיר

המחיר אמור לשקף את השקעת תשלום הריבית בקרן.
    צבירת הריבית היא רציפה ולכן כל הריבית שנצברה כבר נמצאת בתוך המחיר ואתה לא אמור לראות שינוי במחיר ביום הריבית, שכן המחיר היום משקף את כל הריבית שנצברה במהלך השנה( בהנחה שהריבית היא שנתית באג"ח) ובנוסף משקף את השינויים בריבית האגח ( או במילים אחרות גודל הקרן).

כך שבשורה התחתונה, אין לך כל כך דרך לראות את השפעת תשלום הריבית ( זה חלק מהחסרונות של קרנות אג"ח), כי השינוי במחיר משקף גם את הריבית שנצברה וגם שינויים בשווי האגחים עצמם ( ביחד זה משוקלל ואי אפשר להפריד- אלא אם כן אתה תלך ותבדוק באמת באילו אגחים ספציפיות הקרן מושקעת ולהתחיל לחשב את זה עבור כל אג"ח שהקרן מחזיקה- ייקח מלא זמן לעשות).

3. Body Solid

Body Solid משתמש ותיק

זאת קרן שאינה מחלקת. אם יש קופונים הקרן צוברת ומשקיעה מחדש. הרווחים מתבטאים בשער.

4. Oracle

Oracle משתמש רשום

אין כל דיווח על זה?
    חוסר השקיפות הזה מצד הקרן לא מאפשר למנהלי הקרן לעשות כל שעולה על רוחם? להעלים כסף?

תודה על התשובות

5. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

יש נאמן.

6. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

1. זה נכון לכל קרן (לאו דווקא אג"חית)
    2. בקרנות מחקות אתה יכול להשוות למדד היחוס ולבדוק אם כסף נעלם לך. עד עכשיו לא זכור לי אפילו מקרה אחד כזה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קרן מחקה ישראלית זולה מנוטרלת מט"ח פינת המשקיעים ‏אתמול ב- 22:59
קרן מחקה שמחזיקה את עצמה? פינת המשקיעים ‏7/7/19
הפרשי תשואה בין קרן מחקה על מדד S&P500 NTR למדד עצמו פינת המשקיעים ‏8/6/19
אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית פינת המשקיעים ‏29/5/19
קרן השתלמות מסלול מחקה מדד לעומת IRA והשקעה מחקת מדד פינת המשקיעים ‏21/5/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.