• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן חוב נדל״ן השקעה אלטרנטיבית

navig

משתמש רשום
דירוג
0
מציעים בהפניקס ומיטב ד״ש קרנות חוב נדל״ן שלא נזילות בשנה הראשונה, ואז בהתראה של רבעון. מציגות כ7% תשואה אחרי דמי ניהול, לפני מס רווח הון.
הטענה העיקרית שהסיכון נמוך (300 הלוואות מפוזרות לקבלנים בארה״ב בין אזורים שונים) ושזה עם קורלציה נמוכה לשוק ההון. קרנות יחסית חדשות (2-3 שנים).
כרגע התיק שלי בשוק ההון הוא רק סנופי, וישאר כך בעתיד הנראה לעין.

האם למישהו יש נסיון ויכול לתת אנליזה לגבי הטענות?

מציעים בהפניקס ומיטב ד״ש קרנות חוב נדל״ן שלא נזילות בשנה הראשונה, ואז בהתראה של רבעון. מציגות כ7% תשואה אחרי דמי ניהול, לפני מס רווח הון.
הטענה העיקרית שהסיכון נמוך (300 הלוואות מפוזרות לקבלנים בארה״ב בין אזורים שונים) ושזה עם קורלציה נמוכה לשוק ההון. קרנות יחסית חדשות (2-3 שנים).
כרגע התיק שלי בשוק ההון הוא רק סנופי, וישאר כך בעתיד הנראה לעין.

האם למישהו יש נסיון ויכול לתת אנליזה לגבי הטענות?
סתם שאלה - נגיד ואחרי שנה כל המשקיעים רוצים למשוך את הכסף (בהתראה של רבעון), מאיפה הכסף יגיע?

@אורי ג. מבין דבר או שתיים בתחום

סתם שאלה - נגיד ואחרי שנה כל המשקיעים רוצים למשוך את הכסף (בהתראה של רבעון), מאיפה הכסף יגיע?

@אורי ג. מבין דבר או שתיים בתחום
בלתי אפשרי, בדיוק כמו שאם כל המשקיעים ירצו למשוך את כספם מהבנק.

בלתי אפשרי, בדיוק כמו שאם כל המשקיעים ירצו למשוך את כספם מהבנק.
עדיין זה מאד שונה. 300 הלוואות נשמע כמו הרבה, אבל זה 300 הלוואות לא נזילות (?), ואם משקיע קטן רוצה למשוך את הכסף אני בטוח שהחברה תמצא מאיפה להביא לו, אבל אם משקיע מוסדי גדול רוצה למשוך את הכסף? ואחריו המשקיע הקטן? לא יודע, לא נשמע לי נורא נזיל.
וזה גם לא בהכרח עם קורלציה נמוכה. אם יעלו ריבית באופן חד שוק ההון יקרוס וגם שוק הנדלן בארהב, ולך תדע מה יקרה לחצי מהקבלנים הנ״ל (ועוד בהשקעה לא נזילה).
בשביל 7% לפני מס זה לא מעט סיכונים.

יש שקיפות לגבי זהות הלווים?
אם שוק הנדל"ן יתקרר לא בטוח שחלק מספיק גדול מהחברות הללו יוכלו להחזיר את החוב.

עדיין זה מאד שונה. 300 הלוואות נשמע כמו הרבה, אבל זה 300 הלוואות לא נזילות (?), ואם משקיע קטן רוצה למשוך את הכסף אני בטוח שהחברה תמצא מאיפה להביא לו, אבל אם משקיע מוסדי גדול רוצה למשוך את הכסף? ואחריו המשקיע הקטן? לא יודע, לא נשמע לי נורא נזיל.
בגדול זה לא, הנזילות היא על בסיס BEST EFFORT. רוב הקרנות שאני מכיר לא נזילות נקודה.
וזה גם לא בהכרח עם קורלציה נמוכה. אם יעלו ריבית באופן חד שוק ההון יקרוס וגם שוק הנדלן בארהב, ולך תדע מה יקרה לחצי מהקבלנים הנ״ל (ועוד בהשקעה לא נזילה).
אמח לא מכיר את ההשקעות והקבלנים בהם מוקשקעים הקרן המדוברת, אני כן מכיר את מה שאני מושקע בו, יש דברים שיש קורולציה לשוק ההון, ויש שלא, כל מקרה לגופו וזה גם תלוי תקופה.
בשביל 7% לפני מס זה לא מעט סיכונים.
"לא מעט סיכונים" זה מילה, סיכון מודדים בסוף במספרים, בתור אחד שמשקיע רבות באפיקים כאלה לי זה שווה את הסיכון, מאידך אני מרוויח הרבה יותר מ7%.

בגדול, אתה לא מבין בזה? תזהר מאד.
אני מנחש שזה CMBS שמשווק לשוק הריטייל או פידר לאיזה קרן אשראי גדולה שבתורה גם קונה חוב בשוק הCMBS אבל כאמור, הכל ניחוש.

אם בנקים היו מציעים היום פיקדון עם אותם תנאי נזילות בריבית של 7% לא היית לוקח?
אולי הייתי לוקח לפלח לא גדול מהתיק (תלוי מה התנאים באמת ומקור התשואה לאותם 7%), אבל אם בנק מבטיח לי נזילות לכספים זה כנגד כל המאזן שלו, ועם התקדים של הבנק למסחר, יש הנחה סמויה שזה גם בגיבוי ממשלת ישראל. בהצעה הנ״ל, ההבטחה היא best-effort וכנגד כמה קבלנים מוגני LLC בארה״ב (ארץ פושטי הרגל). לא בר השוואה בעליל.

אולי הייתי לוקח לפלח לא גדול מהתיק (תלוי מה התנאים באמת ומקור התשואה לאותם 7%), אבל אם בנק מבטיח לי נזילות לכספים זה כנגד כל המאזן שלו, ועם התקדים של הבנק למסחר, יש הנחה סמויה שזה גם בגיבוי ממשלת ישראל. בהצעה הנ״ל, ההבטחה היא best-effort וכנגד כמה קבלנים מוגני LLC בארה״ב (ארץ פושטי הרגל). לא בר השוואה בעליל.
אז הבעיה היא שהתשואה לא מפצה על הסיכון, עם זה אני מסכים.

אז הבעיה היא שהתשואה לא מפצה על הסיכון, עם זה אני מסכים.
מעניין.
איך אתה יודע מה הסיכון?
יש לך נסיון עם השקעות כאלה?

מעניין.
איך אתה יודע מה הסיכון?
יש לך נסיון עם השקעות כאלה?
אין לי איך להעריך את הסיכון שם, זו לא הייתה הנקודה.
רציתי להדגים לאדם שהבעיה שאולי יש לו עם התשואה על ההשקעה הזו היא בהיבט הסיכון ולא בהיבט הנזילות.

בגדול זה לא, הנזילות היא על בסיס BEST EFFORT. רוב הקרנות שאני מכיר לא נזילות נקודה.

אמח לא מכיר את ההשקעות והקבלנים בהם מוקשקעים הקרן המדוברת, אני כן מכיר את מה שאני מושקע בו, יש דברים שיש קורולציה לשוק ההון, ויש שלא, כל מקרה לגופו וזה גם תלוי תקופה.

"לא מעט סיכונים" זה מילה, סיכון מודדים בסוף במספרים, בתור אחד שמשקיע רבות באפיקים כאלה לי זה שווה את הסיכון, מאידך אני מרוויח הרבה יותר מ7%.

בגדול, אתה לא מבין בזה? תזהר מאד.
אני מנחש שזה CMBS שמשווק לשוק הריטייל או פידר לאיזה קרן אשראי גדולה שבתורה גם קונה חוב בשוק הCMBS אבל כאמור, הכל ניחוש.
יכול להפנות אותי לשרשורים שמדברים על אפיקים כאלו שאתה בחרת שהסיכון מצדיק את התשואה בהן?
האם מדובר גם בקרנות חוב נדל״ן, או פרויקטי נדל״ן ספציפיים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 2
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ק עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה