קרן חוב נדל״ן השקעה אלטרנטיבית

navig

משתמש רשום
דירוג
0
מציעים בהפניקס ומיטב ד״ש קרנות חוב נדל״ן שלא נזילות בשנה הראשונה, ואז בהתראה של רבעון. מציגות כ7% תשואה אחרי דמי ניהול, לפני מס רווח הון.
הטענה העיקרית שהסיכון נמוך (300 הלוואות מפוזרות לקבלנים בארה״ב בין אזורים שונים) ושזה עם קורלציה נמוכה לשוק ההון. קרנות יחסית חדשות (2-3 שנים).
כרגע התיק שלי בשוק ההון הוא רק סנופי, וישאר כך בעתיד הנראה לעין.

האם למישהו יש נסיון ויכול לתת אנליזה לגבי הטענות?

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,857
מציעים בהפניקס ומיטב ד״ש קרנות חוב נדל״ן שלא נזילות בשנה הראשונה, ואז בהתראה של רבעון. מציגות כ7% תשואה אחרי דמי ניהול, לפני מס רווח הון.
הטענה העיקרית שהסיכון נמוך (300 הלוואות מפוזרות לקבלנים בארה״ב בין אזורים שונים) ושזה עם קורלציה נמוכה לשוק ההון. קרנות יחסית חדשות (2-3 שנים).
כרגע התיק שלי בשוק ההון הוא רק סנופי, וישאר כך בעתיד הנראה לעין.

האם למישהו יש נסיון ויכול לתת אנליזה לגבי הטענות?
סתם שאלה - נגיד ואחרי שנה כל המשקיעים רוצים למשוך את הכסף (בהתראה של רבעון), מאיפה הכסף יגיע?

@אורי ג. מבין דבר או שתיים בתחום

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,424
סתם שאלה - נגיד ואחרי שנה כל המשקיעים רוצים למשוך את הכסף (בהתראה של רבעון), מאיפה הכסף יגיע?

@אורי ג. מבין דבר או שתיים בתחום
בלתי אפשרי, בדיוק כמו שאם כל המשקיעים ירצו למשוך את כספם מהבנק.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,857
בלתי אפשרי, בדיוק כמו שאם כל המשקיעים ירצו למשוך את כספם מהבנק.
עדיין זה מאד שונה. 300 הלוואות נשמע כמו הרבה, אבל זה 300 הלוואות לא נזילות (?), ואם משקיע קטן רוצה למשוך את הכסף אני בטוח שהחברה תמצא מאיפה להביא לו, אבל אם משקיע מוסדי גדול רוצה למשוך את הכסף? ואחריו המשקיע הקטן? לא יודע, לא נשמע לי נורא נזיל.
וזה גם לא בהכרח עם קורלציה נמוכה. אם יעלו ריבית באופן חד שוק ההון יקרוס וגם שוק הנדלן בארהב, ולך תדע מה יקרה לחצי מהקבלנים הנ״ל (ועוד בהשקעה לא נזילה).
בשביל 7% לפני מס זה לא מעט סיכונים.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
616
יש שקיפות לגבי זהות הלווים?
אם שוק הנדל"ן יתקרר לא בטוח שחלק מספיק גדול מהחברות הללו יוכלו להחזיר את החוב.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,424
עדיין זה מאד שונה. 300 הלוואות נשמע כמו הרבה, אבל זה 300 הלוואות לא נזילות (?), ואם משקיע קטן רוצה למשוך את הכסף אני בטוח שהחברה תמצא מאיפה להביא לו, אבל אם משקיע מוסדי גדול רוצה למשוך את הכסף? ואחריו המשקיע הקטן? לא יודע, לא נשמע לי נורא נזיל.
בגדול זה לא, הנזילות היא על בסיס BEST EFFORT. רוב הקרנות שאני מכיר לא נזילות נקודה.
וזה גם לא בהכרח עם קורלציה נמוכה. אם יעלו ריבית באופן חד שוק ההון יקרוס וגם שוק הנדלן בארהב, ולך תדע מה יקרה לחצי מהקבלנים הנ״ל (ועוד בהשקעה לא נזילה).
אמח לא מכיר את ההשקעות והקבלנים בהם מוקשקעים הקרן המדוברת, אני כן מכיר את מה שאני מושקע בו, יש דברים שיש קורולציה לשוק ההון, ויש שלא, כל מקרה לגופו וזה גם תלוי תקופה.
בשביל 7% לפני מס זה לא מעט סיכונים.
"לא מעט סיכונים" זה מילה, סיכון מודדים בסוף במספרים, בתור אחד שמשקיע רבות באפיקים כאלה לי זה שווה את הסיכון, מאידך אני מרוויח הרבה יותר מ7%.

בגדול, אתה לא מבין בזה? תזהר מאד.
אני מנחש שזה CMBS שמשווק לשוק הריטייל או פידר לאיזה קרן אשראי גדולה שבתורה גם קונה חוב בשוק הCMBS אבל כאמור, הכל ניחוש.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,857
אם בנקים היו מציעים היום פיקדון עם אותם תנאי נזילות בריבית של 7% לא היית לוקח?
אולי הייתי לוקח לפלח לא גדול מהתיק (תלוי מה התנאים באמת ומקור התשואה לאותם 7%), אבל אם בנק מבטיח לי נזילות לכספים זה כנגד כל המאזן שלו, ועם התקדים של הבנק למסחר, יש הנחה סמויה שזה גם בגיבוי ממשלת ישראל. בהצעה הנ״ל, ההבטחה היא best-effort וכנגד כמה קבלנים מוגני LLC בארה״ב (ארץ פושטי הרגל). לא בר השוואה בעליל.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
616
אולי הייתי לוקח לפלח לא גדול מהתיק (תלוי מה התנאים באמת ומקור התשואה לאותם 7%), אבל אם בנק מבטיח לי נזילות לכספים זה כנגד כל המאזן שלו, ועם התקדים של הבנק למסחר, יש הנחה סמויה שזה גם בגיבוי ממשלת ישראל. בהצעה הנ״ל, ההבטחה היא best-effort וכנגד כמה קבלנים מוגני LLC בארה״ב (ארץ פושטי הרגל). לא בר השוואה בעליל.
אז הבעיה היא שהתשואה לא מפצה על הסיכון, עם זה אני מסכים.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,424
אז הבעיה היא שהתשואה לא מפצה על הסיכון, עם זה אני מסכים.
מעניין.
איך אתה יודע מה הסיכון?
יש לך נסיון עם השקעות כאלה?

dani91

משתמש ותיק
דירוג
616
מעניין.
איך אתה יודע מה הסיכון?
יש לך נסיון עם השקעות כאלה?
אין לי איך להעריך את הסיכון שם, זו לא הייתה הנקודה.
רציתי להדגים לאדם שהבעיה שאולי יש לו עם התשואה על ההשקעה הזו היא בהיבט הסיכון ולא בהיבט הנזילות.

navig

משתמש רשום
דירוג
0
בגדול זה לא, הנזילות היא על בסיס BEST EFFORT. רוב הקרנות שאני מכיר לא נזילות נקודה.

אמח לא מכיר את ההשקעות והקבלנים בהם מוקשקעים הקרן המדוברת, אני כן מכיר את מה שאני מושקע בו, יש דברים שיש קורולציה לשוק ההון, ויש שלא, כל מקרה לגופו וזה גם תלוי תקופה.

"לא מעט סיכונים" זה מילה, סיכון מודדים בסוף במספרים, בתור אחד שמשקיע רבות באפיקים כאלה לי זה שווה את הסיכון, מאידך אני מרוויח הרבה יותר מ7%.

בגדול, אתה לא מבין בזה? תזהר מאד.
אני מנחש שזה CMBS שמשווק לשוק הריטייל או פידר לאיזה קרן אשראי גדולה שבתורה גם קונה חוב בשוק הCMBS אבל כאמור, הכל ניחוש.
יכול להפנות אותי לשרשורים שמדברים על אפיקים כאלו שאתה בחרת שהסיכון מצדיק את התשואה בהן?
האם מדובר גם בקרנות חוב נדל״ן, או פרויקטי נדל״ן ספציפיים?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,424
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R מערכת האורדרנט מראה מחיר רכישת קרן שונה (גבוה יותר) ביחס למחיר שבו נקנתה לפני חודש ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
S מיסוי על קרן ריט שוק ההון 1
G פתיחת קרן השתלמות עבור שכיר שהמעסיק אינו מפריש עבורו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י מעבר קרן פנסיה למקבלת פנסית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
פ הלמן אלדובי קרן השתלמות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
K קרן השתלמות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D האם יש בישראל קרן סל או קרן מחקה של מדד מניות צמיחה בארה"ב? שוק ההון 0
D קרן מחקה או קרן סל שנסחרת בישראל שעוקבת (או מחזיקה) במדד מניות צמיחה בארה"ב שוק ההון 0
P קרן השתלמות שכיר בונוסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B עזרה לגביי הבנה של קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 11
T קרן מיסוי ריאלי מול מיסוי נומינלי פוסטים מאיכות נמוכה 21
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
א הבדל בין אותה קרן שנסחרת במקומות שונים פוסטים מאיכות נמוכה 5
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T קרן השתלמות כתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן אג"ח רחבה שוק ההון 3
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 22
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T איך בוחרים קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M ניוד קרן פנסיה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
E קרן השתלמות עוסק פטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N SARK קרן סל שמהמרת נגד קאתי ווד ו ARK פוסטים מאיכות נמוכה 7
א דמי ניהול/משתנים/נאמנות בקרן סל בבורסה - מול קרן מנוהלת שוק ההון 20
א דמי ניהול נמוכים V.S קרן מחקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S קרן P2P של הלמן אלדובי השקעות אלטרנטיביות 1
N פתיחת קרן השתלמות ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 קרן reit,נדלן באירופה שנסחרת בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן גידור - טופס 867 ודיווח ב-1301 מיסים 8
T מה זה קרן סינטטית? שוק ההון 5
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 51
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה קרן שמחלקת דיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

למעלה