קרן התשלמות כחייל?

Gibzit

משתמש רשום
דירוג
0
שלום אני חייל בסדיר עם בערך חצי שנה לשחרור. חסכתי כמעט את כל המשכורת הצבאית שלי לאורך השירות אז צברתי כמה עשרות אלפי שקלים שאני רוצה להתחיל להשקיע.
הבנתי שיש משהו שנקרא קרן השתלמות בניהול עצמי שבו אני יכול להשקיע בעצמי כמו בחשבון רגיל אבל לשלם פחות מיסים על הרווחים.

השאלה שלי היא כזאת, אני יכול לפתוח קרן השתלמות כזאת כבר עכשיו כשאני חייל או רק אחרי שתהיה לי עבודה לאחר השחרור? שאלתי כמה אנשים סביבי והם כולם אמרו שקרן השתלמות זה משהו שהמעסיק שלך פותח לך, אבל הבנתי מהפוסטים של הסולידית בנושא שזה לא נכון לגמרי? אשמח אם מישהו יוכל להבהיר לי את האי הבנות שלי בנושא.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,691
אני יכול לפתוח קרן השתלמות כזאת כבר עכשיו כשאני חייל או רק אחרי שתהיה לי עבודה לאחר השחרור?
1. צריך סכומים גבוהים מאוד לזה - כמה מאות אלפי שקלים.
2. אם אתה בקבע, יש לך קרן השתלמות רגילה מהצבא, שזה טוב כמעט באותה מידה.
(יכול להיות שזה רק אחרי שנת קבע אחת, אני לא בטוח)
3. כן, צריך מעסיק.

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
1,042
גם עצמאי יכול להפקיד לקרן השתלמות.אבל בשביל זה אתה צריך לפתוח עסק ותיק עצמאי מול הרשויות.(ונראה לי צריך אישור מהצבא)
אבל למה הלכת לקרן השתלמות, אתה יכול להשקיע את כספך באמצעות ברוקר או בנק בקלות.כנראה שברוקר יותר יתאים לך בגלל סכום ההשקעה הנמוך, ייצא יותר זול מבחינת עמלות

half-solid

משתמש בכיר
דירוג
1,278
שלום אני חייל בסדיר עם בערך חצי שנה לשחרור. חסכתי כמעט את כל המשכורת הצבאית שלי לאורך השירות אז צברתי כמה עשרות אלפי שקלים שאני רוצה להתחיל להשקיע.
הבנתי שיש משהו שנקרא קרן השתלמות בניהול עצמי שבו אני יכול להשקיע בעצמי כמו בחשבון רגיל אבל לשלם פחות מיסים על הרווחים.

השאלה שלי היא כזאת, אני יכול לפתוח קרן השתלמות כזאת כבר עכשיו כשאני חייל או רק אחרי שתהיה לי עבודה לאחר השחרור? שאלתי כמה אנשים סביבי והם כולם אמרו שקרן השתלמות זה משהו שהמעסיק שלך פותח לך, אבל הבנתי מהפוסטים של הסולידית בנושא שזה לא נכון לגמרי? אשמח אם מישהו יוכל להבהיר לי את האי הבנות שלי בנושא.
עשית סלט

א. קרן השתלמות לשכיר (לא עצמאי) נפתחת רק ע"י מעסיק שמאפשר זאת.
ב. קרן השתלמות בניהול עצמי יכולה להיות קרן של שכיר או של עצמאי שמנוהלת באופן עצמאי. אבל זו עדיין קרן השתלמות כפי שמתואר בסעיף א.
ג. אתה יכול להשקיע את הכסף באופן עצמאי, שלא ע"י קרן השתלמות. תיק השקעות בבנק / בית השקעות (מיטב, אקסלנס, וחבריהם).

SolidusMaximus

משתמש ותיק
דירוג
568
אעשה לך סדר, כי פספסתם את העיקר שפות"ש פספס -
בקרן השתלמות אין מיסים, כי מפקידים בה אך ורק כספים שכבר שולם עליהם מס הכנסה (רעיונית לפחות).
המדינה לא תפטור אותך סתם כך ממס, אבל נותנת הטבה בכך שהיא מאפשרת לך לא לשלם כפל מס (הכנסה+רווחי הון) על סכום מסויים.

לכן, מה שיופקד לקרן השתלמות הוא אך ורק X% כסף שנכנס לך ממשכורת, ממעסיק או מרווחייך כעסק עצמאי.
זה בד"כ יוצא כ10% על כל משכורת, עד לתקרה של פחות מ20 אלף בשנה, לפחות לשכיר לקבלת ההטבה.

לא תוכל להפקיד כסף שחסכת בעצמך בקרן השתלמות. ברגע שיש לך כסף ממשכורת, שנכנס ללא סעיף קרה"ש בתלוש, הוא כבר שלך ולא רלוונטי להטבה זו, כי לא הרווחת אותו במסגרת רווח כעצמאי או במסגרת החוקית שמאפשרת לשכיר להפריש בתלוש.
כל הנושא לא רלוונטי לחייל סדיר, אך ורק לחייל שעובד בחוץ. להשקיע עצמאית או בקופת גמל אפשר תמיד, בלי הטבת המס

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 קרן התשלמות IRA במסגרת של עסק עצמאי שוק ההון 5
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F מכירת קרן סל לא נזילה שוק ההון 8
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 1
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
F האם אפשר לקנות fractional shares של קרן נאמנות? שוק ההון 11
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M לפדות קרן השתלמות ולהשקיע את הסכום בשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
ר קרן מחקה פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבע פדיון קרן באג"ח שוק ההון 5
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
א קרן מחקה אגח מדינה מדורג שוק ההון 3
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
Y השקעה בפרוייקט נדלן מניב - קרן פרטית נדל"ן 5
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
stamEhad הטבות מס ו"קומבינות אפשריות" בפתיחת קרן השתלמות לעצמאים שהוא גם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
א איך פערים כל כך קטנים בין קרן צוברת ללא צוברת שוק ההון 7
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת קרן כספית דולרית שוק ההון 7
ה דמי ניהול - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
aminadav האם יש באקסלנס קרן עוקבת, מחקה, או צמודה לביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 4
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 19
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 1
A אזרח ארה"ב - PFIC בהקשר קרן השתלמות מיסים 9
D קרן מחקה פסיבית מול קרן סל שוק ההון 16
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
C אין קרן השתלמות Ira במעמד עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
C קרן השתלמות מעמד עצמאי לחברי קיבוצים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1 קרן פנסיה S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav לא מצאתי קרן מחקה ביטקוין שוק ההון 30
N קרן מחלקת יורו שוק ההון 0
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
J מחיר קרן סל לעומת המדד שאחריו היא עוקבת שוק ההון 14
קרן אמרלד / לוטוס אירלנד השקעות אלטרנטיביות 4
J העאלה בשכר VS קרן השתלמות . התפתחות אישית 15
R פתיחת קרן השתלמות כעצמאי לאדם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

למעלה