• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות VS חשבון מסחר- מה ההעדפה?

• פותח הנושא CR7
  • פורסם בתאריך

CR7

משתמש רגיל
דירוג
79
היי,

כמה הנחות יסוד:
1. זו ההשקעה הראשונה שלי.
2. אני משקיע פאסיבי- לא מתכנן לקנות/למכור מניות כל דקה אלא לאזן פעם ברבעון.
3. אני עצמאי עם סכום כסף מספיק כדי לפתוח קה"ש IRA באחת החברות.
4. הפקדתי ב 2017 ו 2018 את תקרת הסכום הפטור ממס. כל הסכומים שבקה"ש שלי, מושקעים ב IBI עוקב SP500.
5. ההסתכלות היא רק על אפיק מנייתי/מניב (נדל"ן לדוגמא) כיוון שאג"ח יפגע מעט מ-15% מס.
6. קה"ש שלי נזילה ואני כרגע פותח עוד אחת כדי שבעוד 7 שנים תהיה עוד קרן נזילה, במידה ובמהלך התקופה אצטרך למשוך הקה"ש.

בהתחשב במכלול השיקולים הללו + הרצון שלי לפשט בפעם הראשונה את ההשקעה, אני מחפש לבצע כרגע החלטות עקרוניות- לא ברמת הני"ע אלא ברמת המכשירים/הקצאת נכסים.

האם יש יתרון כלשהו, בתנאים הללו, לנהל את כל ההשקעה המנייתית שלי בקה"ש?
היתרון היחיד שאני מצליח לחשוב עליו, הוא שמס רווחי הון בקה"ש נגבה במשיכה ולא במכירה, ולכן אם אמכור אחד מני"ע שאני אחזיק, לא אשלם מס רווחי הון. זאת לעומת חשבון השקעות רגיל שבו גם במכירה כדי להחליף ני"ע, אצטרך לשלם מס על הרווחים.

כיוון שאני מתכנן להשקיע באופן פאסיבי ומתכנן לעשות הכל כדי להימנע ממכירה של ני"ע (מה גם שאני לא צופה צורך למכור כדי לאזן את התיק), אני לא בטוח איזה עוד יתרון יש לניהול ההשקעות בקה"ש ( אירוע מסובך יותר) לעומת חשבון השקעות (פשוט יותר).

אשמח לדעות,
תודה

חסרון של קה״ש שלא ציינת הוא דמי ניהול יותר גבוהים.
כך שנראה שבאמת במצב שלך (הפקדה מעל תקרת ההטבה, אין כוונה להחליף ניירות) עדיף חשבון ממוסה.

הייתי רוצה לערוך את הנושא ולהוסיף גם עצמאים :)

בכל מקרה, דמי הניהול הם 0.25% מהצבירה + 0.27% הוצאות ניהול השקעות.

בכל מקרה, דמי הניהול הם 0.25% מהצבירה + 0.27% הוצאות ניהול השקעות.

להשוואה, בחשבון השקעות - משהו כמו 15 ש״ח בחודש, פלוס דמי הניהול של המוצרים שתקנה, כאן כבר תלוי אם ישראלים, איריים אמריקאים וכו׳ (תוכל לקרוא כאן המון דיונים על הבחירה ביניהם) אבל תתקשה לעבור את ה-0.27. עמלות קניה הן זניחות לגמרי באופי ניהול החשבון שאתה מכוון אליו.

כן- זו באמת המסקנה שהגעתי אליה, טוב לראות שאני בכיוון. אני אמשיך עם חשבון ההשקעות אלא אם תעלה פה סוגיה כלשהי לטובת קה"ש :)
תודה!

זה המספר שהיה רשום בדו"ח, הסה"כ של כל האחוזים האלו היה איזה 26 שקל בשנה אז לא הטריד אותי כ"כ, אבל טוב לשמוע שזה נמוך יותר :) במיוחד שאני לא זוכר שדובר על איזהשהם הוצאות ניהול השקעות כשהצטרפתי.

בכל מקרה בהקשר אליהם אני חושב שהיה דיבור שהעוקב SP500 שלהם קצת מחטיא את המדד וזה הדבר שאני יותר רוצה לבדוק בהמשך.

תודה!

הסתמכתי על השרשור הזה היום כשקיבלתי את ההחלטה הסופית- לפי ההודעה הזאת הכדאיות במקרה שלי גבולית--.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' החזר הלוואה על חשבון קרן השתלמות שוק ההון 22
R הלוואת גישור על חשבון קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
נ סיכון margin בהלוואה על חשבון קרן השתלמות\פנסיה צרכנות פיננסית 2
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
אוסף תאים משתכפלים מינימום לפתיחת חשבון בבית השקעות/קופת גמל/קרן השתלמות שוק ההון 8
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
T השקעות בחו"ל - דרך קרן השתלמות IRA או דרך חשבון בברוקר זר? שוק ההון 10
E הלוואה על חשבון קרן השתלמות שוק ההון 4
A בחירה אופטימלית של ETF אמריקאיים עבור חשבון קרן השתלמות מסוג IRA שוק ההון 31
Y קרן השתלמות על חשבון ברוטו ? צרכנות פיננסית 2
M קרן השתלמות על חשבון העובד - השפעה על דמי לידה צרכנות פיננסית 3
ארנון קרן השתלמות לשכירים על חשבון הברוטו שוק ההון 4
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה קרן השתלמות לעצמאי שהינו שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מסוי על קרן השתלמות.... שוק ההון 29
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה