• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרן השתלמות VS חשבון מסחר- מה ההעדפה?

• פותח הנושא CR7
  • פורסם בתאריך

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
היי,

כמה הנחות יסוד:
1. זו ההשקעה הראשונה שלי.
2. אני משקיע פאסיבי- לא מתכנן לקנות/למכור מניות כל דקה אלא לאזן פעם ברבעון.
3. אני עצמאי עם סכום כסף מספיק כדי לפתוח קה"ש IRA באחת החברות.
4. הפקדתי ב 2017 ו 2018 את תקרת הסכום הפטור ממס. כל הסכומים שבקה"ש שלי, מושקעים ב IBI עוקב SP500.
5. ההסתכלות היא רק על אפיק מנייתי/מניב (נדל"ן לדוגמא) כיוון שאג"ח יפגע מעט מ-15% מס.
6. קה"ש שלי נזילה ואני כרגע פותח עוד אחת כדי שבעוד 7 שנים תהיה עוד קרן נזילה, במידה ובמהלך התקופה אצטרך למשוך הקה"ש.

בהתחשב במכלול השיקולים הללו + הרצון שלי לפשט בפעם הראשונה את ההשקעה, אני מחפש לבצע כרגע החלטות עקרוניות- לא ברמת הני"ע אלא ברמת המכשירים/הקצאת נכסים.

האם יש יתרון כלשהו, בתנאים הללו, לנהל את כל ההשקעה המנייתית שלי בקה"ש?
היתרון היחיד שאני מצליח לחשוב עליו, הוא שמס רווחי הון בקה"ש נגבה במשיכה ולא במכירה, ולכן אם אמכור אחד מני"ע שאני אחזיק, לא אשלם מס רווחי הון. זאת לעומת חשבון השקעות רגיל שבו גם במכירה כדי להחליף ני"ע, אצטרך לשלם מס על הרווחים.

כיוון שאני מתכנן להשקיע באופן פאסיבי ומתכנן לעשות הכל כדי להימנע ממכירה של ני"ע (מה גם שאני לא צופה צורך למכור כדי לאזן את התיק), אני לא בטוח איזה עוד יתרון יש לניהול ההשקעות בקה"ש ( אירוע מסובך יותר) לעומת חשבון השקעות (פשוט יותר).

אשמח לדעות,
תודה

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,267
חסרון של קה״ש שלא ציינת הוא דמי ניהול יותר גבוהים.
כך שנראה שבאמת במצב שלך (הפקדה מעל תקרת ההטבה, אין כוונה להחליף ניירות) עדיף חשבון ממוסה.

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
הייתי רוצה לערוך את הנושא ולהוסיף גם עצמאים :)

בכל מקרה, דמי הניהול הם 0.25% מהצבירה + 0.27% הוצאות ניהול השקעות.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,267
בכל מקרה, דמי הניהול הם 0.25% מהצבירה + 0.27% הוצאות ניהול השקעות.

להשוואה, בחשבון השקעות - משהו כמו 15 ש״ח בחודש, פלוס דמי הניהול של המוצרים שתקנה, כאן כבר תלוי אם ישראלים, איריים אמריקאים וכו׳ (תוכל לקרוא כאן המון דיונים על הבחירה ביניהם) אבל תתקשה לעבור את ה-0.27. עמלות קניה הן זניחות לגמרי באופי ניהול החשבון שאתה מכוון אליו.

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
כן- זו באמת המסקנה שהגעתי אליה, טוב לראות שאני בכיוון. אני אמשיך עם חשבון ההשקעות אלא אם תעלה פה סוגיה כלשהי לטובת קה"ש :)
תודה!

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
זה המספר שהיה רשום בדו"ח, הסה"כ של כל האחוזים האלו היה איזה 26 שקל בשנה אז לא הטריד אותי כ"כ, אבל טוב לשמוע שזה נמוך יותר :) במיוחד שאני לא זוכר שדובר על איזהשהם הוצאות ניהול השקעות כשהצטרפתי.

בכל מקרה בהקשר אליהם אני חושב שהיה דיבור שהעוקב SP500 שלהם קצת מחטיא את המדד וזה הדבר שאני יותר רוצה לבדוק בהמשך.

תודה!

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
הסתמכתי על השרשור הזה היום כשקיבלתי את ההחלטה הסופית- לפי ההודעה הזאת הכדאיות במקרה שלי גבולית--.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הלוואת גישור על חשבון קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
נ סיכון margin בהלוואה על חשבון קרן השתלמות\פנסיה צרכנות פיננסית 2
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
אוסף תאים משתכפלים מינימום לפתיחת חשבון בבית השקעות/קופת גמל/קרן השתלמות שוק ההון 8
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
T השקעות בחו"ל - דרך קרן השתלמות IRA או דרך חשבון בברוקר זר? שוק ההון 10
E הלוואה על חשבון קרן השתלמות שוק ההון 4
A בחירה אופטימלית של ETF אמריקאיים עבור חשבון קרן השתלמות מסוג IRA שוק ההון 31
Y קרן השתלמות על חשבון ברוטו ? צרכנות פיננסית 2
M קרן השתלמות על חשבון העובד - השפעה על דמי לידה צרכנות פיננסית 3
ארנון קרן השתלמות לשכירים על חשבון הברוטו שוק ההון 4
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
ש חישוב ריביות פיגורים עבור קופת IRA קרן השתלמות צרכנות פיננסית 22
M פתיחת עוסק פטור עבור קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
מ קרן השתלמות במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T תביעת מעסיק בנוגע לניוד קרן השתלמות פוסטים מאיכות נמוכה 7
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ע שאלות על - קרן השתלמות S&P 500 לעצמאיים + מס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א קרן השתלמות במעמד עצמאי לאחר סגירת תיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א קרן השתלמות במקום עבודה חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
E האם להתעקש על הפרשת קרן השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S דמי ניהול - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות שאלה על הפקדות וסגירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
א קרן השתלמות- מה פחות סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ דמי ניהול באינפיניטי קרן השתלמות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן השתלמות IRA שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
E הגבלות קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T הבהרה קרן השתלמות מנוהלת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
G שאלת השאלות של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
G פתיחת קרן השתלמות עבור שכיר שהמעסיק אינו מפריש עבורו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ הלמן אלדובי קרן השתלמות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
Y בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

למעלה