• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרן השתלמות + פוליסת חסכון + התחלת תיק השקעות

Oziris

משתמש ותיק
דירוג
58
היי כולם,

שאלות מפוזרות למדי בשלושה נושאים, למשקיע מתחיל:
1. קרן השתלמות - הבנתי מקריאה פה שזה ערוץ השקעה טוב למדי, ויש למקסם אותו (יש לי קרן כשכיר וקרן כעצמאי אליה אני מכניס סכומים נקודתיים שמתאפשר). האם הבנתי נכון, וכן, מהם דמי ניהול סבירים/טובים כיום?

2. פוליסת חסכון - האם ניתן להקביל את הפוליסה למעין תיק השקעות (בהתאם למסלול הסיכון שהוגדר) ? כלומר האם הפוליסה פועלת, מפסידה או מרויחה כפי שהיה יכול להתרחש בתיק השקעות (מינוס דמי הניהול) ? ואם כן, לא מבין מה ההבדל. ואם קיים הבדל - האם לא כדאי לפתוח תיק השקעות ובמקביל להשאיר סכום מסוים בפוליסה שכזו (הרי ניתן לפדות וזה יותר טוב מפק"מ בתשואה 0)

3. לגבי תיק השקעות - לא ברור לי באיזה סוג של תיק לבחור, במידה ואני מעוניין במניות בארץ+בעולם אבל לא מעוניין לבצע פעולות מורכבות של המרות כספים וכד'.
האם יש אפשרות לבניית תיק מ-3 קרנות מחקות ? זה די פשוט ולעניין לא ?

תודה

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,085
הבנתי מקריאה פה שזה ערוץ השקעה טוב למדי, ויש למקסם אותו
האם הבנתי נכון, וכן, מהם דמי ניהול סבירים/טובים כיום?
שתי הדברים הללו מאוד קשורים.
ככל שדמי הניהול גבוהים יותר, המוצר מאבד מערכו. אמנם יש לך פטור ממס, אבל תחשוב על דמי הניהול כ"מס שנגבה ממני מראש". לא הייתי מוותר על הפקדות מעסיק ועל הפקדות עצמאיות שמאפשרות ניכוי, אבל את שאר ההפקדות והאם להמשיך לנהל כספים נזילים הייתי בוחן אל מול דמי הניהול.

פוליסת חסכון
תחשוב על זה כקרן השתלמות בלי הטבת המס ובדמי ניהול הרבה יותר גבוהים. אם יש באפשרותך לנהל בעצמך תיק השקעות, לא הייתי מתקרב למוצר הזה.
אם אתה מעדיף שמישהו ינהל לך את הכסף, אז קופת גמל להשקעה עדיפה.

האם יש אפשרות לבניית תיק מ-3 קרנות מחקות ?
יש אפשרות. אתה שואל אם זה כדאי?
אני אישית מעדיף כמה שיותר פשטות בתיק השקעות שלי ולא מתכוון להחזיק יותר מ-3 קרנות. אני כן מתעסק עם המרות וזה לא כזה קשה (למדתי פה בפורום). אבל בהחלט ניתן גם בלי, יש לזה מחיר שקשה לכמת אותו.

Oziris

משתמש ותיק
דירוג
58
תודה על המענה.
לגבי ק. השתלמות - לא הבנתי את האמירה "שאר ההפקדות והאם להמשיך לנהל כספים נזילים הייתי בוחן אל מול דמי הניהול"

האם קיים וכיצד ניתן להתנסות בסימולטור אמיתי של יישום תיק שכזה? כלומר בעזרת כסף וירטואלי - אבל עם ממשק אמיתי?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,085
שאר ההפקדות והאם להמשיך לנהל כספים נזילים הייתי בוחן אל מול דמי הניהול"
בתור שכיר בד"כהמעסיק שם 7.5% ואתה שם 2.5%. אתה לא משלם מס הכנסה על הפקדותהמעסיק עד תקרה מסוימת. זו הטבת מס נפלאה.
כשאתה פודה את קרן ההשתלמות, אתה לא משלם מס רווחי הון. זו הטבת מס נוספת.
אחרי 6 שנים מההפקדה הראשונה בכספים נזילים ואתה יכול (לא חייב) לפדות. בהנחה ואתה לא צריך את הכסף לצרכי מחייה, אתה יכול להשאיר את הכספים בקרן ההשתלמות או שאתה יכול לפדות ולהעביר לתיק השקעות שלך בבית השקעות.
ההחלטה הזאת מאוד תלויה בדמי הניהול שאתה משלם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G פתיחת קרן השתלמות עבור שכיר שהמעסיק אינו מפריש עבורו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
פ הלמן אלדובי קרן השתלמות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
K קרן השתלמות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P קרן השתלמות שכיר בונוסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E קרן השתלמות כתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 22
E קרן השתלמות עוסק פטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N פתיחת קרן השתלמות ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
E יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח קרן השתלמות או שכר חודשי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Tsachi01 נזילות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 0
E פתיחת קרן השתלמות בקל גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ד שאלה קטנה על קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ה קרן השתלמות במעמד עצמאי לשכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L חישוב קרן השתלמות ל-40 שנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
B קרן השתלמות ira עם 50k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
deussex הקצאת נכסים עם סכום צבור בעו"ש + קרן השתלמות, מנהלים ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה עושים עם הכסף? או: בחירת קרן השתלמות, קרן נאמנות ובית השקעות שוק ההון 3
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
א מגבלות על הלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I IRA קרן השתלמות - תיק השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomchoook כדאיות של הפיכת קרן השתלמות לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A קרן השתלמות - האם יש דרך לדעת כמה ממנה פטור ממס רווח הון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן השתלמות וקופת גמל מחקות SP 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S קרן השתלמות IRA , דרך לעקוף מס רווח הון? שוק ההון 6
S שאלות לגבי קרן השתלמות IRA + שאלות על INTERACTIVE BROKERS דרך מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

למעלה