• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן הגשמה

האם כדאי להשקיע בקרן הגשמה? יש משהו שהשקיע שם? באיזה מדינה? מה היו התשואות?

1. את תחליטי
2. כן
3. ישראל
4. לא ידוע

נ.ב.
חיפוש יכול לעזור לך מאוד.

תודה.
חיפשתי, אך רוצה לשמוע מאנשים שהשקיעו איתם.

חיפשתי, אך רוצה לשמוע מאנשים שהשקיעו איתם.
אם חיפשת ולא קראת מה אנשים שהשקיעו אתם אומרים אז אתה ככל הנראה פספסת את השרשור המתאים.

אם הבנת נכון, ואני ניזון משמועה בלבד, בהשקעות איתם מקימים בכל פעם חברה שדרכה מבצעים את ההשקעה. אתה הבעלים של החברה, אז אף אחד לא יכול "לקום ולקחת את הכסף" - אלא אם כן מישהו מבצע זיוף, מרמה, גניבה שכמוה בסך הכל אפשר לעשות גם בחשבון הקרדיט שלך או בחשבון הבנק.
לא יודע כלום ובטח לא ממליץ.

אשמח אם תעדכן
אני אעדכן.
קיבלתי חזרה את הכסף (מוקדם מהצפוי) להשקעה אחת מתוך שתיים.
אמרו שצפוי 22% אחוז לשנה. יצאו עם 12% לשנה לפי החישוב שלהם. אם לוקחים בחשבון מהיום שהעברנו את הכסף, וכל הכסף (כולל הנתח שלוקחים לקרן הגשמה כדמי טיפול ) יוצא כ9% לשנה. בהחלט לא רע אבל רחוק מ22%.

אמרו שצפוי 22% אחוז לשנה. יצאו עם 12% לשנה לפי החישוב שלהם. אם לוקחים בחשבון מהיום שהעברנו את הכסף, וכל הכסף (כולל הנתח שלוקחים לקרן הגשמה כדמי טיפול ) יוצא כ9% לשנה. בהחלט לא רע אבל רחוק מ22%.
וכמה זה יוצא אם את מתחשבת בעובדה שהכסף היה צריך להיות נזיל ולא מושקע בבורסה מהרגע שהחלטת שאת רוצה להשקיע ועד שהצלחת להיכנס להשקעה בפועל?

אם לצורך הדוגמה* היה לך 200 אלף שח נזילים ורצית להשקיע סכום מינימלי של 100 אלף שח בלבד עם הגשמה בתחילת 2013.
מכיוון שאת צריכה את הכסף נזיל אז את לא יכולה להשקיע אותו במניות (אם הבורסה מתרסקת בחצי אז את נשארת עם 100 אלף בלבד ואת הרי לא רוצה להעביר את כל החסכונות שלך לקרן הגשמה) ולכן הכסף שוכב בעו"ש/פיקדון/אג"ח קצר עם ריבית אפסית (עד כדי שלילית בניכוי עלויות ועמלות).
רק ביוני 2014 הצלחת סוף סוף להיכנס להשקעה שצפויה להימשך שנה וחצי (עד סוף דצמבר 2015) עם צפי תשואה של 22% לשנה.
בפברואר 2016 אומרים לך שההשקעה "אולי" תסתיים עד סוף מרץ ואם כן אז לפי התשואה שהובטחה מראש.
אם לא אז לא באמת יודעים מה יהיה (רשמית היזם מחויב לשלם קנסות אבל בפועל הוא יכול לפשוט רגל ולהשאיר אותנו עם נכס לא גמור שלא בהכרח יחזיר את ההון המקורי...).

גם בהנחה אופטימית שתקבלי את הכסף בתחילת אפריל עם התשואה המובטחת של 22% לשנה צריך להתחשב בזמן שהכסף שכב בחשבון ללא מעש כי ייעדת אותו להשקעה דרך קרן הגשמה ולא יכלת להשקיע אותו במשהו אחר - לא רק מהשניה שהעברת אותו אליהם בפועל!

*הדוגמה שנתתי זה מה שקרה לי בפועל (ועדיין לא נגמר).

וכמה זה יוצא אם את מתחשבת בעובדה שהכסף היה צריך להיות נזיל ולא מושקע בבורסה מהרגע שהחלטת שאת רוצה להשקיע ועד שהצלחת להיכנס להשקעה בפועל?
אני אישית לא מתחשבת בזה כי זה היה בתקופה שלפני אסטרטגיית ההשקעות הסדורה שלנו- כלומר אכן הכסף פשוט שכב לו בעו"ש והעלה אבק.
אמרתי בשרשור אחר בנושא ולא אכפת לי לחזור על זה- אנחנו סביר להניח לא נשקיע שוב דרך הגשמה.
ממש הסיפור שאינו נגמר אצלך.

היי.
הדס ודעת.
כיון והייתי אתמול בפגישה אצלם\, אשמח לדעת למה כתבתם שלא תשקיעו אצלם יותר.

תודה רבה על העזרה.

כיון והייתי אתמול בפגישה אצלם\, אשמח לדעת למה כתבתם שלא תשקיעו אצלם יותר.
1. גם אם תקבל תשואה אז היא בפועל הרבה יותר נמוכה מהמספרים שהם מציגים לך.
2. ההשקעה שלי הייתה אמורה להסתיים בדצמבר שנה שעבר ועדיין לא ראיתי ממנה שקל שחוק - מבחינתי זה שקול ל-100% הפסד של הקרן (עד שזה ישתנה).

בכל מקרה התשובה המפורטת הרבה יותר מורכבת ממה שאני יכול לכתוב כרגע.

השקעה שלי הייתה אמורה להסתיים בדצמבר שנה שעבר ועדיין לא ראיתי ממנה שקל שחוק - מבחינתי זה שקול ל-100% הפסד של הקרן (עד שזה ישתנה).
נשמע רע מאוד..אשמח אם תפרט יותר, במידת האפשר.

ממה ששמעתי (שמעתי, לא ניסיתי בעצמי) מאנשים שהיו במגע עם הגשמה או השקיעו דרכם זה הדבר הבא:

1. ניהול מקצועי ומסודר של הפרוייקטים.

2. תחזיות תשואה לא ריאליות שמבוססות בעיקר על עליית ערך שלא בהכרח יש לה אחיזה במציאות.

3. דמי ניהול גבוהים מאוד, חלק ניכר מהרווח נשאב לחברת הניהול.

שכל אחד יעשה עם זה מה שנראה לו.

1. ניהול מקצועי ומסודר של הפרוייקטים.
הייתי יותר מגדיר את זה כניהול שקוף, לא יודע עד כמה הוא מקצועי ומסודר.

2. תחזיות תשואה לא ריאליות שמבוססות בעיקר על עליית ערך שלא בהכרח יש לה אחיזה במציאות.

3. דמי ניהול גבוהים מאוד, חלק ניכר מהרווח נשאב לחברת הניהול.
מסכים עם שני הסעיפים.

ארז - אני מושקע איתם ב 2 פרוייקטים בברוקלין. האחד נמצא בפיגור של מס' חודשים (אמרו שהצפי הוא פיגור של שנה), ולגבי השני, כבר עתה הודיעו שלא יעמוד בלוז המתוכנן.
אני מקווה לטוב. בינתיים יש דוחות כל רבעון שמעדכנים מה קורה ומה הצפי. אתה יכול לדבר איתם על זה כדוגמא להתנהלות (פרוייקט ברוקלין 8 וברוקלין 9) - אולי תלמד מההסבר שלהם משהו לגבי מתווה ההשקעות אצלם.
אין לי ניסיון קודם בהשקעות שכאלה, אבל נראה לי שמדובר בסיכון מקובל בעולם הנדל"ן (ראה נתבג 2000 שהיה מוכן ב 2006, וכו' גם בחו"ל ..)
יש חברות נוספות שעוסקות בתחום, בכל מקרה, אם החלטת על מתווה השקעה זה, אני ממליץ על פיזור. (שותפים, מיזמים, גאוגרפיה ועוד..)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T עזרה! בעיה בהשקעה דרך קרן הגשמה שוק ההון 0
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 2
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7