• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן גמל להשקעה - האם זו הצעה משתלמת?

Odnight

משתמש סולידי
דירוג
10
יש לי 300K חסכונות שהיו מופקדים בפיקדון בבנק ירושלים, ומיועדים מתישהו לשיפור מגורים. ויש לי נקודת יציאה עכשיו.
מחישוב שעשיתי הבנתי שהריבית שאני מקבל על הפיקדון גם במסלול הכי אטרקטיבי, הוא בדיחה (רווח של 16K, לפני מס, בחמש שנים עם מעט אפשרויות יציאה).
הגעתי למסקנה שאני מוכן לסכן קצת יותר את הכסף שלי, בתמורה להגדלת התשואה הפוטנציאלית והגדלת הנזילות. חשבתי להעביר את הכסף לקופת גמל להשקעה (אני נשוי עם שלושה ילדים אז מבחינת מספר אנשים זה מכסה את האפשרות להעביר את כל הסכום). בדקתי מספר אופציות ואחת ההצעות שקיבלתי הייתה מהלמן אלדובי - השקעה במסלול פסיבי עד 10% מניות, בדמי ניהול של 0.6%.

הכיוון הזה נראה מתאים לי מכמה סיבות;
1. רובו אג"ח ולכן הסיכון להפסד קטן יותר
2. במניות יש חשיפה לשוק האירופי (2%) ולשווקים מתפתחים (1%) מה שמפזר קצת את ההשקעה שלי לאור העובדה שהפנסיה וקרן ההשתלמות שלי ושל אישתי מושקעים רובם בתיקים מנייתי מחקי מדד של s&p 500 ותל אביב 35.
3. יש לזה את היתרונות של קרן גמל להשתלמות (אפשרות למשוך עד הפנסיה ואז למשוך כקצבה ללא מס או שינוי מסלולים ללא אירועי מס)
(---> במקביל אני מתכוון להתחיל לבנות תיק קרנות נאמנות כדי להתנסות קצת בתחום אבל בסכומים קטנים יותר)

אשמח לשמוע את דעתכם. האם זה נראה לכם החלטה נכונה? אם כן -למה? ואם לא - למה ומה כדאי במקום? האם דמי הניהול הוגנים או שאני יכול למצוא יותר טובים במקום אחר? האם יש שיקולים שאני לא מודע אליהם או שכדאי שאקח בחשבון?

תודה מראש!

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כספים לטווח של 5 שנים - קרן כספית או גמל להשקעה מסלול כללי? שוק ההון 4
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 20
ע קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ש קרן גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N קרן סל לעומת קופת גמל להשקעה שוק ההון 14
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
R השקעה פסיבית קרן מחקה Sַ&P500 מול קופת גמל להשקעה מחקה Sַ&P500 שוק ההון 36
Odnight קרן גמל להשקעה - האם זו הצעה משתלמת? שוק ההון 22
ת קרן השלתמות או גמל להשקעה עבור עצמאי שוק ההון 3
M גמל להשקעה/חיסכון להשקעה/קרן מחקה שוק ההון 1
ש חסכון לילד קופת גמל להשקעה או קרן מחקה שוק ההון 4
א קרן נאמנות או קופת גמל להשקעה שוק ההון 4
ש קרן השתלמות או גמל להשקעה? שוק ההון 4
Y קרן השתלמות / קופת גמל להשקעה - שחיקת תשואה ? צרכנות פיננסית 22
ד גמל להשקעה VS קרן השתלמות שוק ההון 45
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M קרן השתלמות וחיסכון עצמאי לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
M קרן השתלמות וקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I שקלול קרן השתלמות וקופת גמל בתיק שוקולד מריר שוק ההון 1
B קופת גמל vs קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J ניוד קרן פנסיה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
E פתיחת קרן השתלמות בקל גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
T קרן השתלמות וקופת גמל מחקות SP 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Y ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה