• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קצת סדר בנושא השקעות

nilson

משתמש רשום
דירוג
0
כך:
4 ילדים, שכר גבוה
דירה בשווי 2.5 מלש״ח, ללא משכנתא.
ועוד סדר גודל של 2+ מלש״ח מושקע לפי הפרוט הבא:
20% קרן השתלמות
40% פרויקטי נדלן
20% פקדון בבנק 2% לשנה ~
10% בעו״ש (כרגע, שוקל להשקיע בsp500)
3% נירות שונים בית השקעות (תא35, ועוד אסופה של כמה מהימים של השקעות אקטיביות יותר)
(כמו״כ, יש כמובן צבירה בפנסיה+פיצויים)
7% השקעה בחברה כלשהי

1. אשמח להארות
2. איך אתם משקללים בבנית התיק שלכם את הפרופיל של קרנות מנוהלות כמו השתלמות ופנסיה ? אם למשל אתם בוחרים 100% מניות, אז אתם מחשבים את זה כחלק מהאחוז של אחזקת המניות שלכם?
3. איך אתם משקיעים עבור הילדים שלכם (את הכסף של הילד) ? יש לילד סכום של 11000
4. יש באפשרותי לקנות מטיל זהב (נניח 1קג) בערך השוק שלו - הייתם רוכשים ?

תודה

2. איך אתם משקללים בבנית התיק שלכם את הפרופיל של קרנות מנוהלות כמו השתלמות ופנסיה ? אם למשל אתם בוחרים 100% מניות, אז אתם מחשבים את זה כחלק מהאחוז של אחזקת המניות שלכם?
בתאוריה אני בעד הגישה של תיק השקעות אחד.
אבל המציאות יותר מורכבת
דירות למגורים והשקעה קשה "לאזן" בצורה שוטפת ןולכן זה תיק נפרד
קרן הפנסיה מסיבות גיל ושיקולי ביטוח נשארה באותו מקום ולכן בגלל שלא ראיתי יתרון משמעותי מלעבור למסלול מנייתי נשארתי במסלול כללי ולכן התיק הפנסיוני לא מאוזן למרות שהוא ארוך טווח
(אם הייתי מנייד ל גמל אולי הייתי נוקט בשיטה שונה אבל בחרתי לא לעשות זאת, גם כדי להחזיק בייסליין נגדי לתיק ההשקעות שלי שאינו מנוהל על ידי)
שאר הכסף - גמל קרה"ש חשבונות ממוסים מנוהלים באופן הוליסטי כתיק אחד.
המניות בקופג / קרהש (פטורים) ווהשאר בחשבון הממוסה

כך:
4 ילדים, שכר גבוה
דירה בשווי 2.5 מלש״ח, ללא משכנתא.
ועוד סדר גודל של 2+ מלש״ח מושקע לפי הפרוט הבא:
20% קרן השתלמות
40% פרויקטי נדלן
20% פקדון בבנק 2% לשנה ~
10% בעו״ש (כרגע, שוקל להשקיע בsp500)
3% נירות שונים בית השקעות (תא35, ועוד אסופה של כמה מהימים של השקעות אקטיביות יותר)
(כמו״כ, יש כמובן צבירה בפנסיה+פיצויים)
7% השקעה בחברה כלשהי

1. אשמח להארות
3. איך אתם משקיעים עבור הילדים שלכם (את הכסף של הילד) ? יש לילד סכום של 11000
4. יש באפשרותי לקנות מטיל זהב (נניח 1קג) בערך השוק שלו - הייתם רוכשים ?

תודה
לא ברור לי מדוע כבדרך אגב אתה מציין את הפנסיה והפיצויים. יש לאנשים נטייה לא להתעסק בזה, מדובר על כ20% מההכנסה שמושקעת לטווח ארוך. 20% זה חלק מאד משמעותי. זו השקעה לכל דבר, בין אם בIRA או בניטור ביצועי הקופות, כמו גם מעורבות בבחירת מסלולים, התמקחות על דמי ניהול ועוד.

אישית, אני חושבת שהמסלול של הפנסיה אחרי רבעון אחרון של 2018, שהקפיצו את הביטוחים בצורה בלתי רגילה, הוא בלתי משתלם. כדאי לחשוב על להעביר כספים לקופת גמל ולבצע ביטוח באופן אישי. הערוב של ביטוח בהשקעה קצט מעקר אותו. זה לא היה נורא כשהביטוחים היו זולים, אך היום, לדעתי חיתוך גדול, מעכב את צמיחת הכספים. פרט לכך, כשהכספים מצויים בקופת גמל, הם לא חשופים לחישוב האקטוארי. בגיל הפרישה ניתן להעביר חלק מהכספים לקצבה משלמת ולמנוע את המכות הקטנות של החישוב הזה.
הבעיה של הגמל היא שדמי ניהול צבירה גבוהים יותר. על כן ניתן להשאיר כספים בקופה הישנה ולהפוך אותה לבתי פעילה -ללא ביטוחים וסכומים חדשים יופרשו לגמל, שהצבירה בה תהיה נמוכה.

עוד נקודה היא לגבי מיסוי הפנסיה. לאנשים עם הכנסות ממוצעות, או שכבר היו מבוגרים עם כניסת חוק הפנסיה, הרי שכיום הפטור הוא על כ50א ובעוד מספר שנים יהיה על 67א. אם הפנסיה ננגסת באמצעות הביטוחים, בשיעור של 15% מההפקדות, הרי שהיא נוגסת מסכום יקר מפז- סכום פטור שיכול לשנות כל כך הרבה דברים- מדרגות מס אחרי גיל 60 להכנסות פסיביות, מס יסף ועוד

הפקדון של 2% הוא שקלי? באיזה בנק? באיזו קרן השתלמות אתה? בעקרון, רוב הפנסיות/קה"ל בישראל מושקעות בישראל,גם אם הם כותבים למשל 50% מניות חו"ל, כשמפרקים לגורמים במה זה מושקע, מוצאים שם מניות ישראליות דואליות או רק ישראליות שנסחרות בנסדק כמו צקפוינט או סייבר ארק, כך שחשיפה לסנפי יכולה להיות נבונה ולהרחיב את טווח ההשקעה, מה גם שהדולר לעומת השקל ירד בצורה משמעותית, כך שכניסה בנקודה הזו, בין אם אתה קונה דולרים או קרן ישראלית מחקה, חשוף לפחות סיכון לנפילת ערך המטח כי הדולר קרוב לשפל.

בנדל"ן עשו מהלכי חקיקת מיסים שהופכות את ההשקעה לפחות אטרקטיבית. עד 2017, יכלת בתנאים מסוימים להיות פטור משבח על 2 דירות מגורים. היום רק על דירה יחידה, גם כל התחלות הבניה...אני חושבת שלפי מדד המחירים לצרכן מחירי הדירות עלו בחצי שנה משהו כמו 2% , הסנפי 20%. אישית יש לי רתיעה בגלל ניסיון של סובבים אותי לגבי כמות ההשקעה הנדרשת בנושא, תחזוקה,דיירים, ארנונה. ואם זה בנייה, אז ספקים, רשויות,אישורים וכ"ו

נערך לאחרונה ב:
הערה קטנה על העניין למעלה.
מבחינת מס, מי שמתקרב לפנסיה ואין לו מיליון בצבירה, או מי שההכנסות שלו ממוצעות ומטה בכלל לא כדאי פנסיה ועדיף גמל.
זאת משום שכל כך חשוב בפנסיה לגדר עם הכנסות פטורות, כי שיעור המס גם להכנסות פסיביות כמו רווחי הון, שכירויות עסקיות וריביות יהיה מס שולי, אם רוצים, לפי הנמוך. כך שככל שיש מעט הכנסות מיגיעה אישית -הכנסות פסיביות יזכו לשיעורי מס נמוכים הרבה יותר.
אם בגיל הפנסיה הקצבה שלך היא מתחת ל-49% 67% ההכנסה הממוצעת, הרי שעצם זה שהשתמשת בקופה החסכון שמכונה פנסיה לתשלומי הביטוח השוטפים -הקטנת את הסכום הפטור שיהיה בעת פרישה.

@nturtle תודה

לא ברור לי מדוע כבדרך אגב אתה מציין את הפנסיה והפיצויים. יש לאנשים נטייה לא להתעסק בזה, מדובר על כ20% מההכנסה שמושקעת לטווח ארוך. 20% זה חלק מאד משמעותי. זו השקעה לכל דבר, בין אם בIRA או בניטור ביצועי הקופות, כמו גם מעורבות בבחירת מסלולים, התמקחות על דמי ניהול ועוד.

אישית, אני חושבת שהמסלול של הפנסיה אחרי רבעון אחרון של 2018, שהקפיצו את הביטוחים בצורה בלתי רגילה, הוא בלתי משתלם. כדאי לחשוב על להעביר כספים לקופת גמל ולבצע ביטוח באופן אישי. הערוב של ביטוח בהשקעה קצט מעקר אותו. זה לא היה נורא כשהביטוחים היו זולים, אך היום, לדעתי חיתוך גדול, מעכב את צמיחת הכספים. פרט לכך, כשהכספים מצויים בקופת גמל, הם לא חשופים לחישוב האקטוארי. בגיל הפרישה ניתן להעביר חלק מהכספים לקצבה משלמת ולמנוע את המכות הקטנות של החישוב הזה.
הבעיה של הגמל היא שדמי ניהול צבירה גבוהים יותר. על כן ניתן להשאיר כספים בקופה הישנה ולהפוך אותה לבתי פעילה -ללא ביטוחים וסכומים חדשים יופרשו לגמל, שהצבירה בה תהיה נמוכה.

עוד נקודה היא לגבי מיסוי הפנסיה. לאנשים עם הכנסות ממוצעות, או שכבר היו מבוגרים עם כניסת חוק הפנסיה, הרי שכיום הפטור הוא על כ50א ובעוד מספר שנים יהיה על 67א. אם הפנסיה ננגסת באמצעות הביטוחים, בשיעור של 15% מההפקדות, הרי שהיא נוגסת מסכום יקר מפז- סכום פטור שיכול לשנות כל כך הרבה דברים- מדרגות מס אחרי גיל 60 להכנסות פסיביות, מס יסף ועוד

הפקדון של 2% הוא שקלי? באיזה בנק? באיזו קרן השתלמות אתה? בעקרון, רוב הפנסיות/קה"ל בישראל מושקעות בישראל,גם אם הם כותבים למשל 50% מניות חו"ל, כשמפרקים לגורמים במה זה מושקע, מוצאים שם מניות ישראליות דואליות או רק ישראליות שנסחרות בנסדק כמו צקפוינט או סייבר ארק, כך שחשיפה לסנפי יכולה להיות נבונה ולהרחיב את טווח ההשקעה, מה גם שהדולר לעומת השקל ירד בצורה משמעותית, כך שכניסה בנקודה הזו, בין אם אתה קונה דולרים או קרן ישראלית מחקה, חשוף לפחות סיכון לנפילת ערך המטח כי הדולר קרוב לשפל.

בנדל"ן עשו מהלכי חקיקת מיסים שהופכות את ההשקעה לפחות אטרקטיבית. עד 2017, יכלת בתנאים מסוימים להיות פטור משבח על 2 דירות מגורים. היום רק על דירה יחידה, גם כל התחלות הבניה...אני חושבת שלפי מדד המחירים לצרכן מחירי הדירות עלו בחצי שנה משהו כמו 2% , הסנפי 20%. אישית יש לי רתיעה בגלל ניסיון של סובבים אותי לגבי כמות ההשקעה הנדרשת בנושא, תחזוקה,דיירים, ארנונה. ואם זה בנייה, אז ספקים, רשויות,אישורים וכ"ו

תודה
1. צודקת לגבי פנסיה, איני מזלזל כלל וכלל, שני שלישים מהפנסיה במנהלים ושליש בקרן פנסיה
2. הפקדון שקלי במזרחי, למה זה משנה ?
3. אני משקיע בפרויקטי נדלן, לא בדירות.
4. הצבירה שלי עכשיו קרובה מאד למליון, ויש לי עוד הרבה שנים לפנסיה. (בן 39.5)
5. השתלמות בהראל וילין לפידות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
סול צריך קצת סדר בבלאגן שוק ההון 22
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
F קונה קרן בפעם ראשונה מסתבך קצת פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
גימפל קצת יותר על KTF שוק ההון 5
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Dončić קצת שאלות לברנש המתחיל שוק ההון 8
stamEhad השקעה אלטרנטיבית בגוון קצת שונה השקעות אלטרנטיביות 6
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
I מחיר למשתכן במיקום קצת שונה נדל"ן 33
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
סול קצת מבולבל - איך אני ברווח והיחידות זולות יותר? שוק ההון 9
P קצת מקנא בחבר'ה שרושמים כאן ומפרגן אוף טופיק 11
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
ש השקעה לטווח ארוך, לצד מימושים בטווח קצת יותר שוק ההון 14
ש השקעה פאסיבית קצת אחרת שוק ההון 3
אוגורן כניסה קצת מאוחרת וקצת מהוססת לבורסה שוק ההון 23
N רציתי לדעת קצת על חשבון margin ב-IB שוק ההון 93
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5