• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קצירת הרווחים - חיונית או שגויה בהנחת תוחלת תשואה חיובית? (מניות פרטניות)

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
3,005
שלום,
נניח ויש לי מניה X בחשבון ממוסה.
נניח שבY זמן שיש לי אותה, היא השיאה 30%.
נניח ואין לי צורך בכסף כרגע אך אני חושב שהמניה הולכת לדשדש ב-Z זמן הקרוב.

בהנחה ואין לי הפסדים בנייר אחר, האם זה צעד "חכם" לקצור את 22.5% הרווח הנקי מההשקעה? (22.5 > 0).
בהנחה ויש לי הפסדים בנייר אחר, אך גם הוא אמור לתת תשואה חיובית בסופו של דבר, האם זה צעד "חכם" לקזז מס רווח-הפסד בין שניהם ובעצם "לקבע" הפסד באחד מהם ואילו באחר "לקבע" רווח?

בכלל, דעתכם על חשיבות "קיבוע" הרווחים בחשבון ממוסה?

בכלל, דעתכם על חשיבות "קיבוע" הרווחים בחשבון ממוסה?
לא ממליץ, אבל שתידע, ישנן משקיעים באופציות שמשתמשים (רוכשים) ב PUT הגנתי כדי להגן על ירידה במניה וזה יוצר סוג של קיבוע הרווח גם אם המניה החליטה לרדת קצת
יש לזה עלות כמובן, כמו לכל ביטוח
אבל אם אתה מחזיק מניה לטווח ארוך רווחים תמיד טובים לך ודחיית המס מעולה לך, את משחקי המס תמיד תוכל לעשות בסוף שנה כשרוב התוצאות (השלכות) המס ידועות, כפי ש @אורי ג. כתב, תמיד לקבע הפסד,
רווח לא מקבעים - רווח קוצרים, במינימום מס אם בכלל

בד"כ שיקולים שנובעים מתחזית לביצועי הנייר צריכים לבוא לפני שיקולי מס.

ואם אפשר לקזז מס בדכ כדאי לשקול את זה, ופשוט להעביר את ההשקעה לנייר אחר או למדד.

--
לא המלצה. לא יעוץ. כללי אצבע של לצים.

נניח ואין לי צורך בכסף כרגע אך אני חושב שהמניה הולכת לדשדש ב-Z זמן הקרוב.

זה תזמון שוק.

בהנחה ואין לי הפסדים בנייר אחר, האם זה צעד "חכם" לקצור את 22.5% הרווח הנקי מההשקעה? (22.5 > 0).

ומה תעשה עם הכסף? תקנה מנייה אחרת שירדה? שוב תזמון שוק.

לפי תאוריית השוק היעיל לא ניתן לתזמן בעקביות. מהניסיון שלי, הייתה פעם אחת שבה תיזמנתי בהצלחה והרווחתי 50%. החלטתי שאני גאון פיננסי ותיזמנתי עוד ארבע פעמים, בכולן אני מופסד בערך 5-10%. אז או שאין לי כישרון, או שזה באמת רנדום, או שקשה לתזמן.
את המשחקים האלה אני עושה רק בחלק קטן מהתיק, הרוב המוחלט מושקע פסיבית ועולה יפה לאורך זמן.

בחזרה לנושא, אני לא מכיר מחקר שמראה שמתקבלות תוצאות טובות יותר כאשר מחליפים בתיק ניירות שעלו. זו אסטרטגיה פשוטה ומתבקשת, כך שהיא בוודאי נבחנה מספיק פעמים.

גם אני אשמח. אחרי שבתחילה זה נראה לי הגיוני אך פרוטות. כיום אני לא מצליח להבין איך זה לא משחק סכום אפס.
דחיית מס יכול להיות שווה הרבה כסף. בנוסף הפסד כיום יכול להפוך לרווח מחר אז עדיף עכשיו לקבע את ההפסד לצרכי מס, לגרוף את מגן המס ולהשאר בפוזיציה עם מס דחוי מוגדל אבל עם מגן מס ביד.

ההפך, מקטין אותו.

אני חושבת שאתה מניח שמהלך חייו של מגן המס תמיד יהיה עם מה לקזז אותו.

למשקיע ללא אזרחות אמריקאית שמשקיע בקרנות סל אמריקאיות יש מס דיבידנד שמנוכה במקור והוא איננו בר קיזוז (אשמח לתיקון אם אני טועה). כך שאם אין אף מכירה אז הפעולה של מכירה-קניה רק מגדילה את המס העתידי. אני טועה? אם כן אשמח להסבר. תודה!

כך שאם אין אף מכירה אז הפעולה של מכירה-קניה רק מגדילה את המס העתידי. אני טועה? אם כן אשמח להסבר. תודה!
כן את טועה. לכל היותר הפעולה יכולה לא להקטין את חבות המס אבל בטח שלא להגדיל אותו. מתישהו המניה תמכר כי צריכים את הכסף או שמאזנים (בספק אם כולם פה ב100% מניות) אז זה עניין של זמן עד שהמגן מס ינוצל.
בנוסף ניתן לנצל את מגן המס מני"ע לצרכים נוספים כמו הקטנת רווח הון מנדל"ן, מימוש אופציות (אולי) וכו'
בתרחיש שציינת ברור שלאמריקאי יש יתרון גדול על פני ישראלי.

בחשבון אמריקאי יש מושג של מגן מס ?
זו לא המצאה ישראלית ?
אז איך אפשר לקבל מגן מס על תשלום מס עודף בחול , כשאתה נישום ישראלי.

Back
למעלה