• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קנית מניות בסכום קטן של מגוון חברות

• פותח הנושא Sp0
  • פורסם בתאריך

Sp0

משתמש רשום
דירוג
1
סתם רעיון שחשבתי עליו ואשמח לשמוע מה דעתכם עליו,במקום להשקיע במדד למה לא להרכיב רשימה של חברות עם פוטנציאל ולקנות מכל חברה סכום יחסית קטן ולמכור רק אם יש רווח(אחרי חישוב של עמלות ומס) ובמידה והמניה ירדה פשוט להמשיך ולהחזיק בה עד למצב של רווח או של תשואה 0 במקרה הגרוע,וככה גם אפשר להשקיע כמו במדד לא במניה אלה במצב השוק,אבל מצד שני יש יתרון באפשרות להשקיע בסקטור או בקבוצה ידועה שיש לה יותר פוטנציאל מכל השוק.

למכור את המנצחות ולהחזיק את המפסידות זאת לא אסטרטגיה מוצלחת
בעצם, זה מימוש אקטיבי של אחד המאפיינים של "חשבונאות נפשית"
תקרא "אפקט הזיקה"

למכור את המנצחות ולהחזיק את המפסידות זאת לא אסטרטגיה מוצלחת
בעצם, זה מימוש אקטיבי של אחד המאפיינים של "חשבונאות נפשית"
תקרא "אפקט הזיקה"
קראתי על זה עכשיו,אבל אני לא מבין את הקשר לנושא,הכוונה שלך שקשה פסיכולוגית להחזיק מנייה "מפסידה" לאורך זמן?
עריכה:
קראתי עכשיו על הנושא קצת יותר ואני חושב שהבנתי אותך,אבל אפשר לעשות עוד משהו,לאזן רווח והפסד,נגיד הפסדתי 100 דולר על מניה ברגע שיש לי רווח של 100 דולר ממניה אחרת, למכור וככה אני מאזן את ההפסד עם רווח,זה אולי נשמע דבילי אבל אם אני מניח שאין לי אפשרות לדעת מה יעלה אני יכול להשקיע בטווח רחב של מניות במחיר נמוך וככה לאזן ולהגיע לרווח בסוף

נערך לאחרונה ב:
קראתי על זה עכשיו,אבל אני לא מבין את הקשר לנושא,הכוונה שלך שקשה פסיכולוגית להחזיק מנייה "מפסידה" לאורך זמן?
עריכה:
קראתי עכשיו על הנושא קצת יותר ואני חושב שהבנתי אותך,אבל אפשר לעשות עוד משהו,לאזן רווח והפסד,נגיד הפסדתי 100 דולר על מניה ברגע שיש לי רווח של 100 דולר ממניה אחרת, למכור וככה אני מאזן את ההפסד עם רווח,זה אולי נשמע דבילי אבל אם אני מניח שאין לי אפשרות לדעת מה יעלה אני יכול להשקיע בטווח רחב של מניות במחיר נמוך וככה לאזן ולהגיע לרווח בסוף
חוץ מזה שהברוקר יודה לך מאוד,
אתה צריך לבחור את המניות
אתה צריך לבחור מתי למכור
אתה צריך לבחור מתי לאזן את המפסידות
אתה צריך לבחור תקופות ביצוע
בשלב כלשהו במידה ואתה לא רוצה להשאר עם אותן מניות שהתחלת איתן למשך עשרות שנים, כנראה גם ותרצה להוסיף חדשות אז תצטרך גם לבחור מי יוצאת ומי נכנסת

נשמע כמו הרבה בחירה
אתה מוזמן לבצע סימלוץ לבחירה אקראית שלך
ואז סימלוץ לכל הבחירות האקראיות

ואז אתה תבין שמדד ממלא בדיוק את הפונקציה שאתה מחפש חוץ מעניין הבחירה
עניין הנשירה וההצטרפות למדד נובעת לרוב מגודל (שווי) החברה ולא מביצועיה
לכן מפסידות חופפות עם מנצחות וגורמות לכל מה שאתה רוצה לעשות חוץ מה"אקט" של המכירה \קנייה

חוץ מזה שהברוקר יודה לך מאוד,
אתה צריך לבחור את המניות
אתה צריך לבחור מתי למכור
אתה צריך לבחור מתי לאזן את המפסידות
אתה צריך לבחור תקופות ביצוע
בשלב כלשהו במידה ואתה לא רוצה להשאר עם אותן מניות שהתחלת איתן למשך עשרות שנים, כנראה גם ותרצה להוסיף חדשות אז תצטרך גם לבחור מי יוצאת ומי נכנסת

נשמע כמו הרבה בחירה
אתה מוזמן לבצע סימלוץ לבחירה אקראית שלך
ואז סימלוץ לכל הבחירות האקראיות

ואז אתה תבין שמדד ממלא בדיוק את הפונקציה שאתה מחפש חוץ מעניין הבחירה
עניין הנשירה וההצטרפות למדד נובעת לרוב מגודל (שווי) החברה ולא מביצועיה
לכן מפסידות חופפות עם מנצחות וגורמות לכל מה שאתה רוצה לעשות חוץ מה"אקט" של המכירה \קנייה
הבנתי,אני חושב שאתה צודק,אולי עדיף מדד באמת,אבל סתם בשביל הכיף יש לך אפליקציה מומלצת שאפשר לפתוח שם תיק מניות וירטואלי?

הבנתי,אני חושב שאתה צודק,אולי עדיף מדד באמת,אבל סתם בשביל הכיף יש לך אפליקציה מומלצת שאפשר לפתוח שם תיק מניות וירטואלי?
תחפש בפורום, אני לא זוכר במדוייק אבל זכור לי שירשור כלשהו בנושא

• אהבתי
Reactions: Sp0
סתם רעיון שחשבתי עליו ואשמח לשמוע מה דעתכם עליו,במקום להשקיע במדד למה לא להרכיב רשימה של חברות עם פוטנציאל ולקנות מכל חברה סכום יחסית קטן ולמכור רק אם יש רווח(אחרי חישוב של עמלות ומס) ובמידה והמניה ירדה פשוט להמשיך ולהחזיק בה עד למצב של רווח או של תשואה 0 במקרה הגרוע,וככה גם אפשר להשקיע כמו במדד לא במניה אלה במצב השוק,אבל מצד שני יש יתרון באפשרות להשקיע בסקטור או בקבוצה ידועה שיש לה יותר פוטנציאל מכל השוק.

קודם כל אני מעריך שלהחזיק מניות עד ה0 זה אסטרטגיה מאוד מאוד גרועה.
אם חברה בסבירות גבוהה הולכת לפשיטת רגל או מאבדת רוב\כל יתרון תחרותי אז להמשיך להחזיק אותה זה פשוט גובל באי שפיות.
מעבר לזה, הבעיה העיקרית היא "להרכיב רשימה של חברות עם פוטנציאל".
זה מה שיושבים ועושים הרבה מאוד מנהלי תיקים בכל מיני חברות ברחבי העולם מבוקר ועד ערב כל השנה.
עובדתית רק שבריר זעום מהם מצליח להכות את השוק באופן שיטתי על פני הרבה שנים.

קודם כל אני מעריך שלהחזיק מניות עד ה0 זה אסטרטגיה מאוד מאוד גרועה.
אני לא מסכים. אם כבר המניה הגיעה קרוב לאפס, את רוב ההפסד כבר מימשת. תרוויח מעט מאוד אם תמכור אותה עכשיו, בעוד שפוטנציאל העלייה (אם יקרה נס) הוא גדול.
בצורה שונה: לפי התאוריה שלך, משתלם לעשות שורט על אוסף מניות שהגיעו קרוב לאפס. אני מקווה שברור לך שזה לא הולך לעבוד.

מעבר לזה, הבעיה העיקרית היא "להרכיב רשימה של חברות עם פוטנציאל".
זה מה שיושבים ועושים הרבה מאוד מנהלי תיקים בכל מיני חברות ברחבי העולם מבוקר ועד ערב כל השנה.
עובדתית רק שבריר זעום מהם מצליח להכות את השוק באופן שיטתי על פני הרבה שנים.
+1

מהאמור לעיל נובע שלמניות "מרוסקות" יש את אותו פוטנציאל (בתוחלת) כמו למניות רגילות.

אני לא מסכים. אם כבר המניה הגיעה קרוב לאפס, את רוב ההפסד כבר מימשת. תרוויח מעט מאוד אם תמכור אותה עכשיו, בעוד שפוטנציאל העלייה (אם יקרה נס) הוא גדול.
בצורה שונה: לפי התאוריה שלך, משתלם לעשות שורט על אוסף מניות שהגיעו קרוב לאפס. אני מקווה שברור לך שזה לא הולך לעבוד.

+1

מהאמור לעיל נובע שלמניות "מרוסקות" יש את אותו פוטנציאל (בתוחלת) כמו למניות רגילות.

הכוונה היא שעדיף לברוח הרבה לפני שהיא מגיעה קרוב ל0.
כשרואים שהציפיות שלנו מהמנייה לא מתממשות צריך לדעת להתגמש ולהגיב בהתאם.
להחזיק מנייה במשך תקופות ארוכות ולקוות שהשוק יתיישר לצרכים שלנו זה רעיון גרוע. צריך לדעת לשחרר.

הכוונה היא שעדיף לברוח הרבה לפני שהיא מגיעה קרוב ל0.
שוב, אתה טוען שיש לך אסטרטגיה שבה אם מוכרים את המנייה אחרי שהיא ירדה ל- X אחוז, תשיג יותר טוב מהמשך אחזקה שלה?
אני בטוח שאפשר לתרגם את זה לאסטרטגיה שמכה את השוק.

מאמין שתמצא בגוגל מלא,בדיוק יצא לי לראות שלIB יש אפשרות לחשבון נסיון עם כסף מדומה.
לא ניסיתי אבל נראה מעניין בעיקר כי הוא מדמה תנאים מציאותיים אז אפשר להתאמן גם על הצד הטכני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תהיה בנוגע לחוקיות של קנית מניות שוק ההון 4
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
C קנית ביטקוין דרך IB השקעות אלטרנטיביות 9
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
A קנית קרן על מדדי חו"ל מנוטרלת או לא מנוטרלת: שוק ההון 6
S קנית מוצרים לבית בסיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 42
M קנית בית לגור נדל"ן 7
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
MaorRocky קנית qqq אל מול קניה של VGT, VOX, & VCR לטווח ארוך שוק ההון 18
ה קנית נכס נדל"ן 8
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
ה קנית אגח פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה קנית אגח להגנה מעלית ריבית שוק ההון 1
ה קנית אגח לטווח ארוך שוק ההון 10
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1
P קנית נכס שני שוק ההון 4
M קנית קרן אירית בשלב הרציף שוק ההון 5
J בהינתן שיש לי מגרש, האם קנית דירה (לא לבנות על המגרש) תחייב במס דירה שניה? נדל"ן 12
A קנית קרן נאמנות שמשקיעה בזהב שוק ההון 22
מ קנית דירה לצורך הטבות מס נדל"ן 6
J קנית דירה במשתכן נדל"ן 28
Y מה דעתכם על קנית קרנות ותעודות סל של הנכס כאשר הוא ממונף? שוק ההון 5
ע יש לך פנסיה של הפניקס? קנית משכנתאות בסיכון מבנק טפחות צרכנות פיננסית 9
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
JaywalkerPenguin מניות דואליות שוק ההון 9
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17