• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קנית דירה במשתכן

jhonnyc

משתמש רשום
דירוג
0
שלום רב
צריך הכוונה כללית בנוגע לקנית דירה במחיר למשתכן עבור בן משפחה שאין לו כסף כרגע.
אחי, שהוא רווק זכה במחיר למשתכן. האם יש דרך להבטיח מבחינה חוזית שבמידה ותוך שבע שנים (הזמן שאסור להעביר את הדירה לפי החוק) הוא לא ישיג את הכסף הנדרש לדירה הוא יעביר את הדירה אלי? חשוב לציין שאני אממן את הדירה ב100 אחוז.
קראתי קצת על מישכון, צוואה, על הסכם הלוואה אבל יש לי בלאגן במוח. אשמח להארות כמו גם אם יש דברים נוספים שלא שמתי אליהם לב כמו מיסוי עתידי.

תודה מראש

אם לאח שלך אין כסף, כיצד לדעתך הוא יעבור את מכשול לקיחת המשכנתא?
אתה לא יכול לקחת משכנתא על שמך אלא רק על שמו. גם אם תהיה ערבב הבנק יסמן את הצשכנתא הזו כמסוכנת והריביות יהיו בשמיים.

נשמע לי כמו מתכון מובטח לריב אחים עתידי.
אין כסף - לא קונים. תקף גם למילקי וגם לדירה.

לא הייתי ברור כנראה. הוא לא יגור שם. לא רצינו לפספס את הזכאות

הכסף הנדרש לדירה הוא יעביר את הדירה אלי? חשוב לציין שאני אממן את הדירה ב100 אחוז.
מתכון לצרות.
אל תשכח גם שלעתים קרובות הכניסה מתאחרת ואתה שילמת בפועל, +מדד תשומות/עלייה ריביות ושאר מרעין בישין.
נשמע כמו להכניס את הראש למיטה [עם אח] חולה.

אז ככה. תודה לכל מי שהשקיע מזמנו לתגובה. אבל אשמח להתייחסות לגוף הבעיה.
המקרה דנן דומה להורים שקנו לבנם בית מסיבות כאלה ואחרות ולא רשמו על שמם. פה הסיבה לאי רישום על שמי זה המחיר למשתכן. אם לא הייתה מגבלה זו הייתי רושם על שמי וזהו.
ממקרים דומים של הורים שנו לילד בית, איך הם הגנו על זה שהילד לא ימכור בלי הסכמתם, הגנה מפני נישואים ואחרי זה חו"ח גירושין. אני חושב שזה מקרה נפוץ ואשמח לתשובות בנושא. תודה רבה לכולם

בוודאי שאפשר לעגן משפטית התחייבויות עתידיות. זה קל במיוחד אם הקניה במזומן ואין משכנתא. ועדיין כמו שאמרו צריך מאד להיזהר מסכסוך משפחתי, במיוחד מצבים בהם מעורבים רישומים פיקטיביים קצת יותר פגיעים לטענות ופרשנויות בבתי משפט כשיש סכסוך.

חשוב לוודא שאחיך מודע שיש השלכות אם הוא נכנס לזה הוא יפסיד כל זכאויותיו כאזרח ממשרד השיכון (כמו זכות לדיור ציבורי, סיוע בשכר דירה ועוד הטבות לזכאים) שזה רשת ביטחון שכנראה לא תחזור.
חשוב שאתה תדע שאם הכוונה שאחיך יגור שם (כפיצוי?) והוא יקים משפחה וחלילה נישואיו יקרטעו אפשר שמשפטית יהיה לך מדורי גיהנום להוציא משם אשה וילדים בתום 7 השנים אם הבעלות תעבור אליך ותרצה לממש חזקה. חשוב שתדע שאם אחיך חלילה יסתבך כלכלית או יפשוט רגל יכולים לקחת ממנו את הדירה כל עוד הבעלות שלו וההסכם העתידי לא יהיה שווה כלום.

שלום רב
צריך הכוונה כללית בנוגע לקנית דירה במחיר למשתכן עבור בן משפחה שאין לו כסף כרגע.
אחי, שהוא רווק זכה במחיר למשתכן. האם יש דרך להבטיח מבחינה חוזית שבמידה ותוך שבע שנים (הזמן שאסור להעביר את הדירה לפי החוק) הוא לא ישיג את הכסף הנדרש לדירה הוא יעביר את הדירה אלי? חשוב לציין שאני אממן את הדירה ב100 אחוז.
קראתי קצת על מישכון, צוואה, על הסכם הלוואה אבל יש לי בלאגן במוח. אשמח להארות כמו גם אם יש דברים נוספים שלא שמתי אליהם לב כמו מיסוי עתידי.

תודה מראש

תבדוק טוב את ההתחייבות שלך מול משרד השיכון במסגרת מחיר למשתכן. למיטב זכרוני במהלך 7 השנים הראשונות אסור לחתום על חוזה מכירה עתידי של הדירה (קנס של 450000₪ אם תופסים אותך), ומה שתיארת נשמע מספיק דומה כדי לעשות בעיות.

תבדוק טוב את ההתחייבות שלך מול משרד השיכון במסגרת מחיר למשתכן. למיטב זכרוני במהלך 7 השנים הראשונות אסור לחתום על חוזה מכירה עתידי של הדירה (קנס של 450000₪ אם תופסים אותך), ומה שתיארת נשמע מספיק דומה כדי לעשות בעיות.
הוא מתכוון לממן 100% אז הסכם הלוואה יהיה די פשוט

אסור למכור ב7 שנים. לא מצאתי סימוכין להסכם עתידי. אבל אמשיך לבדוק את זה..
הוא מתכוון לממן 100% אז הסכם הלוואה יהיה די פשוט
נראה לי שהבנת אותי.. האם כנגד ההלוואה אפשר לרשום שיעבוד לדירה? איזה כרית ביטחון זה יכול לתת לי?

אי אפשר לרשום כלום במקביל למשכון לבנק.
אם אני משעבד את הדירה לטובתי אז לא ניתן לקחת משכנתא או שלא ניתן לרשום כלום על הדירה אם יש שיעבוד?
בוא נצא מנקודת הנחנה שלא תהיה כאן משכנתא

אם אני משעבד את הדירה לטובתי אז לא ניתן לקחת משכנתא או שלא ניתן לרשום כלום על הדירה אם יש שיעבוד?
בוא נצא מנקודת הנחנה שלא תהיה כאן משכנתא
אם אין משכנתא תרשום מה שבא לך

אם אין משכנתא תרשום מה שבא לך
ומה זה נותן לי? אני מרגיש שאני לא מבין עד הסוף את מושג השיעבוד.. בסופו של דבר כשאלך לעו"ד אני רוצה לדעת מה אני מבקש ממנו ומה אני מקבל מניסיון של אנשים ולא ע"ס הבטחות שלו.

אתה לא משעבד, אתה יכול לרשום הערת אזהרה לטובתך כמי שהלווה כסף לאחיך.

*אני לא עו"ד ולא מבין בענייני נדלן אז יכול מאוד שמה שאני כותב למטה שטויות במיץ*

מארגני התוכנית ניסו למנוע בדיוק תרחישים כאלה (רכישת דירות זכאות ע"י הורים/אחים/חברים על שם הזכאים).
שים לב שכשאח שלך רוכש את הדירה הוא מצהיר שלא עשה ולא יעשה הסכמים רגילים או *עתידיים* ב7 שנים מהזכיה. את הנוסח אתה מוזמן לראות בנספח בחוברת המכרז לקבלן של הפרויקט שבו זכיתם.
כמו כן הוא חותם על זה שהוא צפוי לקנס של מאות אלפי שקלים אם יפר את ההסכם.
אתה יכול לעשות הסכמים מגוונים עם אחיך אבל מטרת חוזים זה שהיה לאן ללכת איתם ביום שחור ופה תהיה בעיה.
אני במקום אחיך בחיים לא הייתי מסכים לזה.

*אני לא עו"ד ולא מבין בענייני נדלן אז יכול מאוד שמה שאני כותב למטה שטויות במיץ*

מארגני התוכנית ניסו למנוע בדיוק תרחישים כאלה (רכישת דירות זכאות ע"י הורים/אחים/חברים על שם הזכאים).
שים לב שכשאח שלך רוכש את הדירה הוא מצהיר שלא עשה ולא יעשה הסכמים רגילים או *עתידיים* ב7 שנים מהזכיה. את הנוסח אתה מוזמן לראות בנספח בחוברת המכרז לקבלן של הפרויקט שבו זכיתם.
כמו כן הוא חותם על זה שהוא צפוי לקנס של מאות אלפי שקלים אם יפר את ההסכם.
אתה יכול לעשות הסכמים מגוונים עם אחיך אבל מטרת חוזים זה שהיה לאן ללכת איתם ביום שחור ופה תהיה בעיה.
אני במקום אחיך בחיים לא הייתי מסכים לזה.

תוספת: אם כל מה שאתה רוצה זה לתת לאחיך הלוואה ללא ערבות, זה משהו אחר. אבל לפי מה שהבנתי מהנוסח היחיד שיכול לממש ערבות על הנכס זה הבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
J בהינתן שיש לי מגרש, האם קנית דירה (לא לבנות על המגרש) תחייב במס דירה שניה? נדל"ן 12
מ קנית דירה לצורך הטבות מס נדל"ן 6
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
C קנית ביטקוין דרך IB השקעות אלטרנטיביות 9
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
A קנית קרן על מדדי חו"ל מנוטרלת או לא מנוטרלת: שוק ההון 6
S קנית מוצרים לבית בסיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
M קנית בית לגור נדל"ן 7
MaorRocky קנית qqq אל מול קניה של VGT, VOX, & VCR לטווח ארוך שוק ההון 18
ה קנית נכס נדל"ן 8
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
ה קנית אגח פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה קנית אגח להגנה מעלית ריבית שוק ההון 1