• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית קרנות סל באירופה על פני תעודות סל ישראליות

Gilll

משתמש רשום
דירוג
0
התייעצות דיי ממוקדת שלא מצאתי עליה דיון ואשמח לשמוע מה אנשים שהיו בעמדה שלי עשו.
לונג סטורי שורט, אני מתעניין בקניה של מדדי ניקיי 225 וMDAX (לא DAX).
*אני סוחר דרך אקסלנס והמדדים האלה הם לא רוב התיק עבורי לכן מעבר לאינטרקטיב פחות רלוונטי.
כמו כן, מעדיף שלא לקנות קרנות אמריקאיות ואז מגיעה ההתלבטות:
מצד אחד, קנייה של קרנות סל צוברות באירופה הן בעלות יתרונות ברורים אבל באות עם עמלת קניה מאוד מאוד גבוהה (מינימום 50 יורו) + עמלת המרה, וגם דמי ניהול יחסית גבוהים.
מצד שני דרך בתי ההשקעות בישראל יש את החסרונות הידועים של קנית תעודת סל ישראליות, בנוסף על שני המדדים מצאתי רק קרנות סל ולא קרנות מחקות שבאות עם עמלות יותר גבוהות, דיי דומות לאיריות.
בסופו של דבר, השאלה מתנקזת לזה: האם למרות ההעמלה הגבוהה הקרנות האיריות שלא מונפקות בישראל עדיפות על פני החלופות הישראליות?
עוד הנחה היא שאני אבצע את הקנייה פעם אחת, והאיזונים וכו יהיו במדדים האחרים שלא באים עם עמלות כל כך גבוהות.

נערך לאחרונה ב:
MDAX - למה להתמקד ב small cap של מדינה אחת? תיקח את WSML בדמי ניהול של 0.35. דמי ניהול סבירים.
ניקיי 225 - לא מכיר קרן סל אירית רלוונטית

אני סוחר דרך הבנק ועלות קניה של היא 18$ מינימום (10$ מינימום + 8$ עמלת סוכן), מאפשר קנייה של בערך 15000$ במחיר הנ"ל
עמלות המרה זה חד פעמי, זה זניח

עזוב את החלופות הישראליות, זה הכי גרוע, אי אפשר לסמוך, קרן בסבירות גבוהה תיסגר, בסבירות גבוהה העלאת דמי ניהול.

תחשוף את כל התיק שלך, אולי אפשר לעקוף את הבעיה הנ"ל בשינוי מסוג אחר

תחשוף את כל התיק שלך, אולי אפשר לעקוף את הבעיה הנ"ל בשינוי מסוג אחר
לא בטוח שהבנתי מה הכוונה שלך.

ניקיי 225 - לא מכיר קרן סל אירית רלוונטית
זה מה שאני מצאתי, ממה שאני מבין זה מונפק באירלנד ביין יפני, אבל אולי פספסתי משהו https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/253742/ishares-nikkei-225-ucits-etf

אני יודע שהחלופה הישראלית היא לא אידילית אבל אצלי יש עמלת קניה של כמעט פי 3 ממה שאצלך אז תוהה אם זה באמת עדיף.

אבל באות עם עמלת קניה מאוד מאוד גבוהה (מינימום 50 יורו)
תעבור ברוקר.
אם בIRA אפשר להגיע למספרים הרבה יותר נמוכים מזה (בלאומי למשל אין מינימום בכלל) אז גם בחשבון פרטי אפשר.

מה ההרכב המלא של התיק שלך?
65% מניות ארה"ב S&P, ונאסד"ק (מודע למתאם הגבוה ביניהם) בעתיד אכניס כנראה ראסל תחת ההנחה שהשוק בארה"ב יהיה עם אותו נתח מהתיק.
25% אירופה, כרגע רק סטוקס 600. חשבתי או לתת יותר משקל לגרמניה עם MDAX או להכניס פה את הניקיי, שוב תחת ההנחה שהחלק הזה תופס 25% מסך התיק, פשוט עוד מדד תחת הנתח הזה.
10% שווקים מתעוררים

תעבור ברוקר.
אני מבין שאקסלנס לא הכי משתלם עבורי, אבל הרוב המוחלט של התיק שלי הוא כן מניות שנסחרות בישראל וכנראה גם יישאר כך. אני משקיע חדש והרגשתי שIB למשל, שם אני גם צריך להתעסק עם רואה חשבון וקיזוזי מס וכו, קצת גדול עליי כרגע לכן אני מעדיף להישאר כרגע באקסלנס. ייתכן מאוד שבעתיד שאכיר יותר ואצבור עוד בטחון אעביר את התיק אך כרגע אני לא שם.

אני מבין שאקסלנס לא הכי משתלם עבורי, אבל הרוב המוחלט של התיק שלי הוא כן מניות שנסחרות בישראל וכנראה גם יישאר כך.
לא הבנתי מה הקשר בין החלק הראשון לחלק השני.
יש עוד המון ברוקרים אחרים בארץ שאתה יכול לסחור בהם בניירות ישראלים.

לא הבנתי מה הקשר בין החלק הראשון לחלק השני.
הכוונה היא שעבור קניה ומכירה של ניירות שנסחרים בישראל יש עמלה נמוכה, דומה לכל בית השקעות ישראלי. הרוב המוחלט של התיק שלי מורכב מתעודות סל שנסחרות בישראל ולכן רוב העמלות שלי הן במחיר של השוק.
עבור קניה באירופה ספציפית, אקסלנס יחסית יקרים אבל אני לא מתכנן לקנות באופן שוטף תעודות סל שנסחרות באירופה, והן לא יהיו רוב התיק שלי.

הכוונה היא שעבור קניה ומכירה של ניירות שנסחרים בישראל יש עמלה נמוכה, דומה לכל בית השקעות ישראלי. הרוב המוחלט של התיק שלי מורכב מתעודות סל שנסחרות בישראל ולכן רוב העמלות שלי הן במחיר של השוק.
עבור קניה באירופה ספציפית, אקסלנס יחסית יקרים אבל אני לא מתכנן לקנות באופן שוטף תעודות סל שנסחרות באירופה, והן לא יהיו רוב התיק שלי.
אם לא מעניין אותך המחיר שתשלם על קניה באירופה אז למה פתחת בכלל את הדיון?

כל מה שאני אומר זה שאפשר בארץ להגיע למחירים הרבה יותר זולים ולא צריך בהכרח לעבור ל IB.

אם לא מעניין אותך המחיר שתשלם על קניה באירופה אז למה פתחת בכלל את הדיון?
כמובן שמעניין אותי המחיר שאשלם. השאלה שלי הייתה מופנית כלפי אנשים שעמדו באותה התלבטות כמו שלי ואשמח לשמוע מה הם עשו.

השאלה שלי הייתה מופנית כלפי אנשים שעמדו באותה התלבטות כמו שלי ואשמח לשמוע מה הם עשו.
אז אמרתי לך - האופציה הכי פשוטה זה לעבור לברוקר שלוקח לך עמלות יותר נמוכות :)
אני בבנק ישראלי (אפילו לא בית השקעות) משלם 0.07% על קניה באירופה בלי מינימום. נכון שזה דרך IRA, אבל אם אפשר בIRA להגיע למחירים כאלה אז באופן עצמאי בטוח שאפשר לקבל משהו קרוב לזה, או לכל הפחות אפשר להגיע לפחות מ50 אירו מינימום.

באקסלנס מינימום על קרנות נקובות ביורו הוא 20 יורו. על ני"ע נקוב בדולר הוא 5 דולר. לא משנה איפה הנייר נסחר, משנה המטבע (מנסיון גם)
אלה עמלות סטנדרטיות ללא מיקוח. מציע לך לעשות בירור נוסף מול שירות הלקוחות.

גם 20 יורו זה בהחלט לא מעט, לכן כדאי למצוא גרסה נקובה בדולר. את רוב הקרנות האירופאיות הפופולאריות ניתן לקנות גם בדולר.
מה שכן, אם אתה מתכנן באמת לעשות רק קנייה חד פעמית אז זה כסף די קטן, לדעתי.
להתחיל לחפש פתרונות שונים כנראה יעלה לך יותר זמן וכסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
O קניית קרנות אמריקאיות דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
K קניית מניות /קרנות נאמנות בסכום קטן כל חודש שוק ההון 5
ש קניית קרנות שונות בשביל מכירה בשכבות שוק ההון 127
A קניית קרנות נאמנות מחברה א' בבית השקעות ב' שוק ההון 6
K קניית קרנות מחקות של ishares בבורסת תא vs קנייה בבורסה בלונדון שוק ההון 9
ת הפרשים במחיר ביצוע קניית קרנות שוק ההון 8