• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קניית קרן ETF שנסחרת באירופה

Ranmusic

משתמש רשום
דירוג
1
היי, שמח להצטרף.

כמה שאלות בקשר להשקעה בקרנות איריות:
1. אם אני קונה קרן אירית שנסחרת בארץ (ishares) בשקלים, האם אני יכול בעתיד "לנייד" את האחזקה שלי לבורסה אחרת שהקרן רשומה בה ללא אירוע מס (הרי זו אמורה להיות אותו קרן). (אגב כנל באופן כללי גם בין בורסות אחרות וקרנות אחרות).
2. במידה והחלטתי לקנות קרן שנסחרת באירופה דרך ברוקר ישראלי, האם יש עלויות נסתרות מלבד עמלות הקניה והמכירה והמרות המטח שמפורסמות על ידי הברוקר, והאם יש משמעות אם קניתי את הנייר בבורסה ההולנדית, הבריטית או למשל השוויצרית? האם יש הבדלים מבחינת מיסוי או שזה שקוף לי?
3. האם כאשר אני מוכר נייר ערך אני חשוף למס רווח הון רק בהתאם לכללים של המדינה שאני תושב שלה לצרכי מס או שאני צריך לשלם מס בכל לכאורה הייתי תושב לצרכי מס לאורך הזמן שהחזקתי בנייר? (נניח כיום אני חי בישראל, תאורטית אחיה אחרי זה חמש שנים בהולנד, אחרי זה חמש שנים ביוון ואחרי זה שנתיים בתאילנד ואז אמכור את הנייר, או לחלופין אחזור בסוף לישראל ואז אמכור את הנייר)..

תודה

Mr LA

משתמש ותיק
דירוג
59
1. אם אני קונה קרן אירית שנסחרת בארץ (ishares) בשקלים, האם אני יכול בעתיד "לנייד" את האחזקה שלי לבורסה אחרת שהקרן רשומה בה ללא אירוע מס (הרי זו אמורה להיות אותו קרן). (אגב כנל באופן כללי גם בין בורסות אחרות וקרנות אחרות).
כן. לא לגמרי ברור כרגע מה התהליך וכמה ביורוקרטיה יש בזה (לא נתקלתי בפורום במישהו באמת עשה את זה), אבל עקרונית זה אפשרי.

2. במידה והחלטתי לקנות קרן שנסחרת באירופה דרך ברוקר ישראלי, האם יש עלויות נסתרות מלבד עמלות הקניה והמכירה והמרות המטח שמפורסמות על ידי הברוקר, והאם יש משמעות אם קניתי את הנייר בבורסה ההולנדית, הבריטית או למשל השוויצרית? האם יש הבדלים מבחינת מיסוי או שזה שקוף לי?
לרוב לא, אבל זה תלוי במדינה ובהסכמים של ישראל איתה.
למשל, בבריטניה יש מס מלכה על מניות (לא על קרנות) שנגבה עד כמה שאני יודע גם מתושבים זרים.

האם כאשר אני מוכר נייר ערך אני חשוף למס רווח הון רק בהתאם לכללים של המדינה שאני תושב שלה לצרכי מס או שאני צריך לשלם מס בכל לכאורה הייתי תושב לצרכי מס לאורך הזמן שהחזקתי בנייר?
בגדול, עפ"י המדינה שאתה כרגע תושב שלה, אבל העניין עשוי להסתבך:
1. יכול להיות שאתה הפסקת לגור במדינה מסוימת, אבל אותה מדינה עדיין מחשיבה אותך כתושב (למשל, אם תעזוב את ישראל היום ובעוד שנה תמכור את המניות, מבחינת רשות המיסים בישראל אתה עדיין תושב ולכן תצטרך לשלם מיסים בישראל).
2. במדינות מסוימות ובסיטואציות מסוימות, ברגע שאתה מנתק תושבות אתה צריך לשלם מס על נכסים מסוימים שבבעלותך. למשל אם יש לך RSU (מניות שהוענקו ממקום העבודה) ואתה עוזב את הארץ, אתה תצטרך בעזיבה לשלם עליהן מס כאילו מכרת אותן.

Ranmusic

משתמש רשום
דירוג
1
הבנתי. תודה.

מה לגבי הקרן הספציפית הזאת ?

https://www.justetf.com/de-en/etf-p...ndex=MSCI+World&from=search&isin=IE00BFY0GT14
SPDR MSCI World UCITS ETF

יש לה דמי ניהול נמוכים, אבל מצד שני אין לה הרבה נכסים האם מכאן אפשר לשער שדמי הניהול יעלו עם הזמן או שזה גוף מספיק גדול כדי שיתמיד בדמי הניהול שקבע מלכתחילה לקרן?

תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R קניית קרן מחקה בבורסת ת"א שוק ההון 33
shlomi171 קניית קרן מוגבלת- השלכות פוסטים מאיכות נמוכה 0
L קניית קרן סל של בלאקרוק דרך חשבון בIBI שוק ההון 1
ס קניית קרן מחקה שוק ההון 2
D קניית קרן של בלאקרוק בסכום גבוה שוק ההון 57
ס קניית קרן מחקה S&P בלאקרוק שוק ההון 14
T שאלה לגביי קניית קרן בלאקרוק שוק ההון 9
bsod קניית קרן סל ואנגארד - עמלות בית השקעות ישראלי מול IB שוק ההון 101
E קניית קרן חלופית לאגח שוק ההון 38
A קניית קרן מחקה ב Spark שוק ההון 4
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
ס קניית אותו נייר ערך (קרן אירית) בזמנים שונים במספר בורסות, דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
Et1 קניית קרן סל אמריקאית בספארק שוק ההון 8
Oziris מס' שאלות לגבי מסך הרכישה- קניית קרן אג"ח במערכת ספרק שוק ההון 13
G קניית קרן מחקה שרק נפתחה שוק ההון 10
Sesquiterpene מגן מס בעת קניית קרן? שוק ההון 0
Lio קניית קרן סל אירופאית באירו או בדולר שוק ההון 7
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
L עלויות בעת קניית קרן מחקה שוק ההון 13
ה קניית מטח בכספומט לאומי צרכנות פיננסית 30
V קניית בטוחה בדירה ללא ערבות בנקאית? נדל"ן 3
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
M קניית רכב חדש ואחזקתו לתקופה ארוכה צרכנות פיננסית 20
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
T קניית אג"ח ממשלת אוקראינה שוק ההון 1
I כמה לחכות לפני קניית יחידות בקופת גמל ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 3
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
S קניית סלולרי חדש זול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1
GeraltOfHaifa קניית נכס למטרת AIRBNB (השכרה לטווח קצר) נדל"ן 2
I קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
מ כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
M קניית מניות של חברה אחת והחזקה לתקופה ארוכה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
ג קניית מניות וונגארד דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8
I קניית חנות המשמשת כדירה - מה הסיכונים ? האם יש מס מהשכירות ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
yancuk קניית קריפטו ראשון השקעות אלטרנטיביות 1

נושאים דומים

למעלה