• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית נכס בארהב למטרת כיסוי שכירות בארץ

turi69

משתמש רשום
דירוג
2
מוכר בקרוב דירה המעבר לדירה החדשה יקח לפחות שלוש שנים (עלות שכירות לפחות 6K בחודש) מה אפשר לעשות עם הכסף בינתים והאם כדאי לרכוש נכס בחו"ל ולהשתמש בו כנכס מניב שיכסה חלק מהשכירות ,כדי להשלים את קניית הדירה אצטרך לקחת משכנתא בשובי הנכסים שקניתי.
תודה לעונים מראש

מוכר בקרוב דירה המעבר לדירה החדשה יקח לפחות שלוש שנים (עלות שכירות לפחות 6K בחודש) מה אפשר לעשות עם הכסף בינתים והאם כדאי לרכוש נכס בחו"ל ולהשתמש בו כנכס מניב שיכסה חלק מהשכירות ,כדי להשלים את קניית הדירה אצטרך לקחת משכנתא בשובי הנכסים שקניתי.
תודה לעונים מראש
ברור שלא.
אם אתה צריך את הכסף עוד 3 שנים לא כדאי לסבך אותו בסיכוני מטבע ודירות מעבר לים.

תודה והבהרה אני מתכנן להרזיק אותו לא לקנות לשלוש שנים

ברור שלא.
אם אתה צריך את הכסף עוד 3 שנים לא כדאי לסבך אותו בסיכוני מטבע ודירות מעבר לים.
לא רק זה, עלויות העסקה גבוהות מאד בארהב ואם השוק יהיה חלש בדיוק כשהוא ****חייב**** למכור הוא יהיה חייב לרדת במחיר רק כדי למצוא קונה.
קיצר רעיון ממש רע.

זה תחום שאתה מתמצא בו?
לא ישירות כקונה אבל אני בוחן אותו לאורך השנתים האחרונות, ונסמך על מספר אנשים שברשותם מעל 10 בתים ביחד חלק שלושה ויותר.
אני גם בחרתי אזור ספציםי להשקעה.
לא רק זה, עלויות העסקה גבוהות מאד בארהב ואם השוק יהיה חלש בדיוק כשהוא ****חייב**** למכור הוא יהיה חייב לרדת במחיר רק כדי למצוא קונה.
קיצר רעיון ממש רע.
אני מדגיש שאני מתכנן בעלות על הנכס גם לאחר רכישת הדירה ולטווח ארוך.

לא ישירות כקונה אבל אני בוחן אותו לאורך השנתים האחרונות, ונסמך על מספר אנשים שברשותם מעל 10 בתים ביחד חלק שלושה ויותר.
בסדר גמור. ממליץ לך להמשיך וקרוא וללמוד הרבה כדי להבין אם זה מתאים לך.

תודה לעונים מראש
חסרות פרופורציות לשאלה שלך.
אם אתה לדוגמא אמור לקנות בית מגורים מהון עצמי בעוד 3 שנים , נגיד ב2 מ שח , ואתה שואל אם כדאי למשכן 100-200 כדי לבחון השקעה בדירה בחול -זה כבר יותר סביר.

אני מדגיש שאני מתכנן בעלות על הנכס גם לאחר רכישת הדירה ולטווח ארוך.
עכשיו עברתי על ההודעה שלך שוב והבנתי.
אתה מתכנן להיות עוד כמה שנים עם הנכס בחו״ל, נכס בארץ ומשכנתא. כאשר יש לך אפשרות לחלופין להיות רק עם הנכס (החדש) בארץ בלי במשכנתא.
אז אתה בעצם שואל אם כדאי לך לקחת משכנתא בארץ (כנגד הנכס החדש בארץ) ולקנות עם הכסף נכס בחו״ל.
בתור התחלה לא יזיק אם תציין באיזה מדינה בחו״ל מדובר.
בסה״כ זה לא יכול רעיון רע, אבל אתה צריך להיות בטוח שאתה יכול לעמוד בהוצאות המשכנתא גם בלי ההכנסות מהנכס בחו״ל ושאתה לא לוקח עליו סיכונים מיותרים.

והאם כדאי לרכוש נכס בחו"ל ולהשתמש בו כנכס מניב שיכסה חלק מהשכירות

היי
זה מאוד תלוי במיקום הרכישה של הנכס, ובמצב הפיזי של הנכס.

בנוסף, זה תלוי גם ביכולת שלך לספוג בלתמים,
בעיקר בזכות יכולת החיסכון החודשית משכר העבודה.

חסרות פרופורציות לשאלה שלך.
אם אתה לדוגמא אמור לקנות בית מגורים מהון עצמי בעוד 3 שנים , נגיד ב2 מ שח , ואתה שואל אם כדאי למשכן 100-200 כדי לבחון השקעה בדירה בחול -זה כבר יותר סביר.
עכשיו עברתי על ההודעה שלך שוב והבנתי.
אתה מתכנן להיות עוד כמה שנים עם הנכס בחו״ל, נכס בארץ ומשכנתא. כאשר יש לך אפשרות לחלופין להיות רק עם הנכס (החדש) בארץ בלי במשכנתא.
אז אתה בעצם שואל אם כדאי לך לקחת משכנתא בארץ (כנגד הנכס החדש בארץ) ולקנות עם הכסף נכס בחו״ל.
בתור התחלה לא יזיק אם תציין באיזה מדינה בחו״ל מדובר.
בסה״כ זה לא יכול רעיון רע, אבל אתה צריך להיות בטוח שאתה יכול לעמוד בהוצאות המשכנתא גם בלי ההכנסות מהנכס בחו״ל ושאתה לא לוקח עליו סיכונים מיותרים.
היי
זה מאוד תלוי במיקום הרכישה של הנכס, ובמצב הפיזי של הנכס.

בנוסף, זה תלוי גם ביכולת שלך לספוג בלתמים,
בעיקר בזכות יכולת החיסכון החודשית משכר העבודה.

תודה רבה לעונים חדש כאן אז תודה על הכיוון אתן עוד פרטים
את הדירה החדשה רכשתי צפי הכניסה הוא תוך שלוש שנים העלות שלה 2.85 שילמתי כבר 1.5 , הצפי שלי שישיאר לי ביד מהמכירה של הבית שלי הוא מליון שח נטו .
אני צפוי להשכיר נכס לתקופה של 3 שנים עד כניסה לבית כאשר אצטרך בתקופה זו עפ"י מדרגות לשלם עבור הנכס הקיים (צפי השווי של הנכס הקיים מעל הנייר להתחלת בנייה הוא 3.5 מליון ש"ח בהערכה זהירה עפי נכסים דומים שנמכרים ע"י קבלנים באותו אזור עם סטנדרט נמוך יותר).
התיכנון הוא לרכוש נכס מניב בארה"ב ולהרזיק בו לתקופה בילתי מוגבלת (הקצאה לטובת הכס לא תעלה על 80000$).
אני משאר שלא אצטרך לקחת משכנתא על נכס החדש בשנתיים הקרובות עפ"י .
תודה מראש

התיכנון הוא לרכוש נכס מניב בארה"ב ולהרזיק בו לתקופה בילתי מוגבלת (הקצאה לטובת הכס לא תעלה על 80000$).
מומלץ להשקיע יותר, לא תקנה נכס טוב במחיר הזה.

כס לא תעלה על 8

מחיר הנכס עלול לקבוע את המצב הפיזי של הנכס, וקהל היעד של השוכרים. תבדוק טוב כדי שתבין את ההשקעה.

כמה נקודות חשובות (ויש עוד המון כאלו..)
1 בתים פרטיים יפים כאלו עם גגות רעפים-בדיוק כאלו שהישראלים אוהבים לרכוש, לא מומלצים למי שלא מתגורר בסמוך (או בן דוד/חבר קרוב) ויכול לתפעל. אתה יכול להרוויח יפה מאוד שנה שנתיים ואפילו שש שנים, ואז פתאום תיקון מאסיבי בגג שמוחק תשואה. למרות זאת ההערות הבאות יתייחסו לבתים אלו:
2 האיזור הוא קריטי, במחיר שתיארת אתה קונה או במקום מרכזי עם פריפריה חברתית=השקעה גרועה, או בפריפריה איזורית, שזה בהחלט יותר טוב, אבל עדיין ראה את 1.
3 חברת הניהול מרוויחה עליך, וגם מי שמתקן את התקלות מרוויח עליך=לך לא נשאר, הדרך להרוויח (חוץ מניהול אישי) היא במקרה והבית במקום עם דיירים מהליגה הטובה ביותר, הכנסות טובות, אנשים נורמטיביים לחלוטין+, בכל מקרה אחר אתה מסתכן בעלויות תיקונים בלתי נסבלות.
4 מקום עם חברות ניהול רבות, בפריפריות חברתיות ואיזוריות, אתה מסתכן בלהיות כבול לחברת ניהול אחת או שתיים, ושתיהן יכולות לחלוב אותך, ראה 3, הדרך להתמודד היא רכישה במיקום מרכזי מאוד, עם חברות ניהול רבות, כך שתוכל להחליף מנהל בקלות, ולקבל מנהל איכותי, ואפילו חברות ניהול רציניות.
5 הכסף הגדול נמצא במולטי פמילי, הבעיה היא הסיכון הגבוה, שכן הרכישות הללו על פי רוב ממונפות, זה סיפור מורכב מאוד, ואם אתה מעוניין להיות עם אחוזים משמעותיים בנכס, לא תוכל לרכוש במקום טוב, אלא רק בפריפריה חברתית מינוס כך שזה מאוד תלוי מי מנהל הנכס וכו'.
6 ברכישה באיזורים מרכזיים כמו ניו יורק או כל עיר מרכזית אחרת, אתה מתעסק עם דברים הרבה יותר מסודרים, מובנים, גמישים וברורים מאשר קניית בית פרטי יפה עם רעפים אי שם בערבות מישיגן/אוקלוהמה/פנסילבניה או איפה שלא יהיה.

היי
אנסה לסכם עבורך את התגובות,
רכישת נכסים מסוג זה צריכה להיעשות
בעתוי המתאים, תוך הבנה של ההשקעה, כלומר סיכוי גבוה יותר לבלתמים מצד השוכרים ובגלל איכות הבניה.
נכסים שנרכשו לפני מספר שנים מכינוס, הכפילו את ערכם, והשכירות עלתה בעשרות אחוזים. למרות זאת הייתי מגביל נכסים אלו עד ל 30% מסה"כ ההכנסות מהנכסים מניבים, נותן להם משקל נמוך יותר בתיק הנכסים כדי שההשפעה השלילית תהיה מוגבלת, ומצד שני תעלה את התשואה משכירות של התיק כולו. אבל אני מדגיש שזה בתנאי שאתה מבין את ההשקעה, יכול להכיל אותה, ועיתוי ההשקעה הוא נכון. אני לא בטוח שזה המצב.

תודה רבה החכמתי אשתף שהגיע לסכר

אורי תודה אבל עפ"י התנאים שהעלתי בפוסט יש חלופה ?
לא מובן כ"כ מהשאלה חלופה למה?
אם הכסף לטווח ארוך (10+ שנים) תוכל לבנות תיק השקעות פשוט עם חלוקה של אג"ח/מניות כזו או אחרת.
לטווחים קצרים יותר תוכל תבנות תיק מניות רק של אג"ח לדוגמא.
גם פק"מים זה לא מילה גסה לטווחים קצרים.
הכל בהתאם לסיבולת הסיכון שלך והצרכים שלך.
(לא ממליץ!)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K עצה לפתיחת המחשבה - קניית נכס נדל"ן 3
מ קניית נכס בחו"ל - איך ואיפה? נדל"ן 12
GeraltOfHaifa קניית נכס למטרת AIRBNB (השכרה לטווח קצר) נדל"ן 2
E קניית נכס יחיד עם שני משכנתאות נדל"ן 6
נ קניית נכס להשקעה - ללא הון עצמי נדל"ן 31
ר שאלה על קניית etf שוק ההון 3
N קניית ציוד לדירה חדשה צרכנות פיננסית 1
M קניית דירה בבעלות קק"ל נדל"ן 4
רפיקי קניית בית פרטי ללא משכנתא נדל"ן 16
T קניית דירה למגורים מתוך כוונה למכור אחרי 5~7 שנים? נדל"ן 8
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32