• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קניית מניית CGRO (INVZ לעתיד) ב- 5% מהתיק

Delver

משתמש בכיר
הצטרף ב
3/10/17
הודעות
1,872
דירוג
2,747
שלום לכולם,

הפוסט הזה הולך להיות מעט ארוך, הרעיון הוא לתעד את טיפשותי בפומבי, אז לא אקצר.
אשמח לכל ביקורת, תובנות או סתם הערות מעניינות.
הפוסט הזה בשום פנים ואופן אינו מהווה המלצה או ייעוץ.

אקדים ואומר שקראתי מספיק מחקרים (למשל [1]) כדי שאשתכנע עמוקות בכך שעבור רוב המשקיעים הבחירה בהשקעה פאסיבית היא האופטימלית ביותר הן מבחינת סיכון והן מבחינת תשואה. אותם מחקרים מראים שרוב מוחלט של המשקיעים האקטיביים (אנשים וגופים שבוחרים מניות ספציפיות) מפסידים למדד ה"טיפש" לאורך זמן. כמובן שתמיד יש את המעטים שמנצחים את המדד, גם לאורך זמן, אבל אין לי כל דרך לדעת מי אלו יהיו, אלא בדיעבד.

לכן, כל חיי הקצרים כאדם בוגר ניתבתי את השקעותיי לאפיקים פאסיביים (עם יוצא דופן אחד שלא רלוונטי לטקסט כאן), קרי קרנות מחקות של מדדים רחבים. עד ללפני שבועיים, 100% מתיק ההשקעות הורכב מקרן שמחקה את ביצועיו של המדד העולמי VWRA, אני מרוצה וישן עם זה בשקט.

ובכל זאת - בשבוע שבעבר קניתי מניית CGRO הנסחרת בנאסדק בכ- 5% מתיק ההשקעות (מכספי הפקדה חדשה) בשער של 14.66 דולרים.

עכשיו בפירוט:
-----------------------------------
מניית CGRO היא מניה של חברת collective growth corp שהיא חברת SPAC.
מה זה SPAC? זו חברה שמונפקת בבורסה אך אין לה פעילות ממשית. בעלי השליטה בחברה מחפשים חברות אחרות שאינן מונפקות בבורסה, אך רוצות להנפיק את עצמן בבורסה, ומבצעים עסקת מיזוג. כך שמצד אחד – החברה שמעוניינת בהנפקה מקבלת תשתית מוכנה ומסלול מהיר לכניסה למסחר בבורסה ומהצד שני – בעלי מניות חברת ה- SPAC ממירים את אחזקותיהם במניות החברה החדשה.
אפשר לחשוב על זה מעט אחרת - חברת SPAC זו חברת השקעות שבראשה עומד משקיע ידוע ומוכר. כל מי שרוצה שכספו יושקע באמצעות החברה הזו קונה מניות בשווי של 10$ למניה. המזומן שמצטבר בחברה הוא ההון של החברה שאיתו בעל השליטה יוצא לעשות "שופינג" של סטארטאפים, למשל 200 מיליון דולר.
בעל השליטה מחפש סטארטאפ שרוצה להיות מונפק ומציע לו את העסקה הבאה – אני אתן לך את הכסף שאצלי בקופה ואת היכולת להיות מונפק מהר בבורסה ובתמורה בעלי המניות שלי יקבלו חלק מהבעלות על הסטארטאפ (במחיר שמשתלם לשני הצדדים). עבור הטארטאפ מדובר בעצם בסוג של סבב גיוס, שכולל גם הנפקה בבורסה.
אם הכל הולך טוב, ה- SPAC קונה חלק מהסטארטאפ והמניות של ה- SPAC מומרות למניות של הסטארטאפ וכולם שמחים ומרוצים:
 • הסטארטאפ קיבל 200 מיליון דולר והונפק בבורסה בהליך מהיר
 • בעלי המניות של ה- SPAC קיבלו בעלות על הסטארטאפ במחיר טוב
 • מי שעומד בראש ה- SPAC גוזר עמלה עבור שירותיו והצלחתו.
רק בנקודה הזו – הציבור הרחב יכול להתחיל לסחור במניות החברה המונפקת בבורסה, כמו בכל חברה אחרת.
לקריאה בהרחבה [2].
-----------------------------------
בחודש שעבר חברת INNOVIZ הישראלית הודיעה שהיא הסכימה עם חברת SPAC על עסקת מיזוג+הנפקה [3]. כבר באותו הרגע השווי של מניית חברת ה- SPAC (CGRO) קפץ בלמעלה מ- 30%, ירד מעט לאחר כמה ימים בשוך ההתלהבות הראשונית וקפץ שוב לאחר ההכרזה של אפל על כניסתה לתחום הרכבים האוטונומיים, מאז המניה נסחרת ברמה של 13-15 דולרים.
חברת INNOVIZ (אינוביז) היא יצרנית LIDAR שזה הרכבה של המילים Light ו- Radar, ז"א מדובר במכ"מ שפועל על בסיס קרני אור. לידאר נחשב לרכיב חובה ברכבים אוטונומיים בדרגות 3-5.
רכבים אוטונומיים מחולקים לכמה רמות של אוטונומיה, בין 2 ל-5. כל הרכבים שאפשר לקנות היום בשוק, היכולות האוטונומיות שלהם מבוססות על מצלמות וידאו והן נחשבות בדרגה 2. על מנת לקבל "תקן" של דרגה 3 ומעלה לכלל המערכות האוטונומיות ברכב צריך להיות גיבוי (יתירות).
ספציפית לגבי המצלמות - אם אתם רוצים להפקיד את חייכם בידי הרכב שלכם, אתם רוצים לדעת שאם לפתע המצלמות יסתנוורו (או יחוו תקלה אחרת), שתהיה מערכת נוספת, בלתי תלויה, שתדע לשמור על בטיחות הנוסעים ועל הפעילות התקינה של הרכב בלי שבכלל תרגישו. זאת אומרת שלידאר הוא תנאי סף לרכבים אוטונומיים בדרגה גבוהה.
יש היום הרבה חברות שעושות ניסויים ברדארים שונים (הרכב הכי מפורסם הוא של גוגל – הזה עם הרדאר המסתובב על גג הרכב), כולל לא פחות מ-4 חברות לידאר שהונפקו בשנת 2020, כולן באמצעות SPAC (Aeva, Ouster, Luminar, Velodyne), בקיצור מדובר בתחום מאוד "חם" בשוק. לכולם ברור שיש אינסוף כסף בתחום של רכבים אוטנומיים וחברה שתצליח למקם את הלידאר שלה ברכבים אוטונומיים – תזכה לראות פירות לעמלה.
-----------------------------------
מה מיוחד באינוביז? כמה דברים:
 • יש להם מוצר עובד (ואפילו דור שני שלו) שכולל גם רכיב פיסי שהוא הלידאר עצמו וגם תכנת הפענוח היא שלהם (יש שם את כל הבאזז-וודרז AI, Machine learning וכו..), יש להם לקוח גדול מאוד שכבר התקין את המוצר שלהם ברכב שלו (BMW) ומדובר בחברה בגודל בינוני (280 עובדים), לא משהו קיקיוני.
 • הלידאר שלהם הוא solid state, זאת אומרת שהוא מבוסס על MEMS, מה שאומר שניתן "לירות" את האור בכל הכיוונים באמצעות מראות בגודל מיקרוסקופי, ללא צורך בחלקים נעים או מסתובבים. באופן ישיר נובע מכך שללידאר כזה יש עמידות גבוהה יותר לתקלות ושהעלות שלו גם זולה יותר וזה חשוב כי מדובר ברכיב יקר. יש חברות נוספת עם לידאר solid state כך שזה לא ייחודי, אבל יש גם כאלו שמוכרות את המוצר המסתובב שמתקינים על הגג שלדעתי אין לו עתיד.
 • מדובר בחברה שהוקמה ע"י יוצאי יחידה 81 של חיל המודיעין וכרבע מעובדיה הם גם יוצאי היחידה. למי שלא מכיר מדובר ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין, מדובר בחומר אנושי מעולה, אנשים ומהנדסים מבריקים, באמת הכי טובים שיש למדינת ישראל להציע. נחשפתי לזמן קצר, במסגרת קורס, לכמות גדולה של אנשים ששירתו ביחידה בזמן השירות הצבאי שלי ואני יכול להעיד שכל מה שכתוב בכתבה הזו נכון מאוד [4].
 • הכרתי לפני למעלה מעשור את אחד ממייסדיה (אין לי ספק שהוא לא זוכר מי אני בכלל) ואני עוקב אחרי פעילות החברה ברשתות החברתיות מיום היווסדה ומזה שנים אומר לעצמי "אילו רק יכולתי לשים כסף בחברה הזו". הרושם שלי הוא שמדובר בחברה רצינית, אנשים איכותיים וששווה "לשים" עליהם כסף, אבל רק בשלב מוקדם, לפני שהשווי שלהם יתומחר ע"י השוק.
-----------------------------------
למה החלטתי להשקיע אקטיבית חלק מהתיק?
 1. "חולשה"
 2. הזדמנות
 3. סכום השקעה נמוך יחסית
 1. "חולשה" - אני מודה ומתוודה כי קשה מאוד למשקיע פאסיבי שדוגל בצבירת הון איטית ומתמשכת לראות את חבריו האקטיביים מתעשרים מעבר לכל דמיון בזמן קצרצר. בהכרח עולות המחשבות – מה היה קורה אילו גם אני, הייתי מקצה אפילו חלק קטן מהתיק, נניח 10%, למניית "חלום" שבדיוק השלימה עלייה שנתית של כמעט 1000% - הייתי מקרב את העצמאות הכלכלית המיוחלת בכמה שנים טובות מאוד. אחרי שהחלום מתנדף, אני חוזר למציאות ונזכר שאין שום תרחיש שבו אני הייתי מקצה 10% מהתיק למניית חלום ספקולטיבית ומתומחרת וחוזר לשגרת יומי. אבל היצר לא שקט, הוא שם, אורב באפלה, צובר ריבית.
 2. הזדמנות – לא בכל יום, ואפילו לא בכל כמה שנים קורה מקרה שבו חברה שאני כבר כמה שנים אומר "אילו הייתי יכול לשים עליה כסף..." יוצאת להנפקה. לטעמי מדובר בהזדמנות ייחודית שבה יש לי יתרון על פני השוק. אני ישראלי דובר עברית ומכיר את פעילות החברה, בעוד שרוב המשקיעים בעולם (וגם בישראל) טרם שמעו עליה. כמו כן אני ישראלי שמכיר את יחידה 81 ואת איכות אנשיה בעוד שרוב המשקיעים בעולם (וגם בישראל) סביר שלא שמעו עליה. במקביל לעסקת ה- SPAC, משקיעים נוספים מכניסים כסף נוסף לחברת אינוביז במחיר של 10$ למניה, בהם חברת הפניקס וחברת הראל, לכן אני מרגיש יחסית בנוח לשלם 47% יותר מהמשקיעים המוסדיים, זה מעיד בעיני שהכסף ה"טיפש" טרם נכנס בכמות גבוהה.
 3. סכום השקעה נמוך יחסית – 5% מהתיק בשקלים זה סכום שאשתי ואני מוכנים לאבד בלי שזה ישפיע על המהלך התקין של חיינו. זה לא סכום קטן אבסולוטית, אבל הוא כן קטן יחסית לסך הנכסים שלנו היום וממש ממש קטן ביחס לסך הנכסים שאני מקווה שנצבור במהלך חיינו. לכאורה אחרי התיאור בסעיף הקודם היה מצופה שהסכום יהיה גבוה יותר, בכל זאת – הזדמנות של פעם החיים, אבל חשוב מאוד גם לישון בשקט ולחיות חיים ללא חרטות. אני מכיר את הפסיכולוגיה של עצמי ואני יודע שאילו הייתי מפסיד סכום גבוה יותר – הייתי מתקשה מאוד שלא לחוש חרטה בעתיד. עם 5% אני יכול לחיות בשלווה יחסית. ההתייחסות שלנו להשקעה הזו כאל כסף שנזרק לפח היא טריק פסיכולוגי שנועד מצד אחד לאפשר את ההרפתקה הזו (כי יש צורך פסיכולוגי גם בזה) ומצד שני, לחיות איתה בשלום.
-----------------------------------
עיקרי הסיכונים כפי שאני רואה אותם:
 1. טווח קצר – העסקה לא יוצאת לפועל מכל סיבה שהיא, במקרה כזה ערך המניה של CGRO יורד בחזרה לרמה של 10$ או פחות, ירידה של 32% או יותר. במקרה כזה אפשר לחכות לעסקה אחרת או לחלופין החברה תתפרק ותחזיר למשקיעים את שווי המניה פחות הוצאות (פחות מ- 10$), הפסד מקסימלי עד 50%. התרחיש בסבירות נמוכה.
 2. טווח בינוני – העסקה יוצאת לפועל וחברת אינוביז נכשלת, מתפרקת, קורסת, ווטאבר ונמחקת מהמסחר – בתרחיש זה הקריסה היא לא בבת אחת, אבל אם לא מוכרים בזמן, יש אבדן של 100% מההשקעה. התרחיש בסבירות נמוכה מאוד.
 3. טווח ארוך – העסקה יוצאת לפועל, החברה לא קורסת, אך גם לא מרוויחה או מרוויחה פחות מהמדד – במקרה כזה האבדן הוא בעיקר לאגו. סבירות – לא יודע, כדור הבדולח בתיקון.

בעיני סביר הרבה יותר שבטווח הבינוני של כמה שנים המניה תעלה בערכה יותר מהמדד. בנקודה מסוימת, אם הכל יהיה מוצלח מאוד, תכפיל את ערכה פי 4-5 ממחיר הקניה – אז ניתן יהיה למכור חלק מהאחזקה על מנת להחזיר את הכסף שהושקע בחזרה להשקעה ה"רגילה" וכל מה שיוותר הוא רק הרווחים שעליהם כבר "לא חבל", שוב, טריקים פסיכולוגיים זולים (אבל זה עובד!)
-----------------------------------
הפוסט הזה בשום פנים ואופן אינו מהווה המלצה או ייעוץ.
ג.נ. מחזיק CGRO, מחזיק VWRA

[1] https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1540-6261.2010.01598.x

[2] https://www.bizportal.co.il/globalmarkets/news/article/787478

[3] https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001352861

[4] https://newmedia.calcalist.co.il/magazine-07-01-21/m01.html
 

HHH

משתמש בכיר
הצטרף ב
19/2/15
הודעות
1,500
דירוג
2,238
פוסט מעניין.
מהבנתי בתחום נראה לי שהפתרון שלהם יקר ולא מוצלח לדורות הבאים של מכוניות אוטונומיות.
כרגע הם מוכרים תוכנה + חומרה אבל אין סיכוי שהתוכנה שלהם שווה כמו של הענקיות בתחום (מובילאיי למשל)
אני מאחל לך שתרוויח הרבה אבל מוכן להמר שהמערכות שלהם לא ישולבו במכוניות רבות.
נ.ב
לדעתי אתה סובל מהטיית הביתיות.
נ.ב 2
אם כבר הימור אז הייתי הולך על ביטקוין.
נ.ב 3
להבנתי המוגבלת אין להם שום פטנט
נ.ב 4
הפתרון של אינטל ומובילאיי אלגנטי וזול בהרבה ואני מקווה בשביל המפתחים שלו שהוא ינצח את המתחרים
 

Delver

משתמש בכיר
הצטרף ב
3/10/17
הודעות
1,872
דירוג
2,747
לדעתי אתה סובל מהטיית הביתיות.
נכון, אני דווקא מציין את זה כיתרון במקרה הספציפי הזה.
הפתרון של אינטל ומובילאיי אלגנטי וזול בהרבה
כן, אבל מוביליי זה מצלמות, למיטב הבנתי אין להם רדאר ולכן לא מדובר במוצר מתחרה (שוק של רכבים אוטונומיים דרגה 3 ומעלה).
 

HHH

משתמש בכיר
הצטרף ב
19/2/15
הודעות
1,500
דירוג
2,238
אינטל מפתחת למובילאיי לידאר בטכנולוגית סיליקון פוטוניקס:
https://www.google.com/amp/s/www.wired.com/story/mobileye-lidar-on-a-chip-intel/amp

אם הם יצליחו זה יהיה זול בהרבה מכל המתחרים.

עריכה: אין כאן המלצה על אינטל בשום אופן. לחברה האם יש בעיות משל עצמה. בנישה הזו הם יכולים להיות חזקים לדעתי. יש להם צוות מעולה למיטב ידיעתי.
 

בוקר טוב אליהו

משתמש סולידי
הצטרף ב
10/8/20
הודעות
42
דירוג
39
ניתוח מעניין!
חייב לומר שבתור מי שמתעניין בתחום, החזקתי את GMHI (שהתמזגה לLuminar) משער די נמוך ומחזיק כיום גם בCGRO ובCLA אני לא השתכנעתי שInnoviz עדיפים על Ouster, לכן מחזיק בשניהם משער יחסית נמוך (בערך 12.5). מה גם קיבלתי את הרושם שOuster מכוונים למגוון רחב יותר של תעשיות מאשר רק רכבים.
בהצלחה!
 

אוגורן

משתמש ותיק
הצטרף ב
9/9/20
הודעות
560
דירוג
713
אני בעד הרעיון להשקיע אחוז קטן מהתיק בחברות שאתה מאמין בהן. נכון, אתה לא יותר חכם מהשוק, וכנראה זה פוגע בתשואה-מותאמת-סיכון, אבל:
1. פסיכולוגיה - אם לא תשקיע והיא תצליח, תאכל את הלב. ה-5% האלה, גם אם לא יזיזו הרבה את שווי התיק, יחסכו ממך כאב לב.
2. להאמין בעצמך זה טוב. יכול להיות שהניתוח שלך נכון, והחברה תצליח.
3. זה לא שאתה מהמר נגד כל העולם, וקונה מניה שכולם מנסים להפטר ממנה, כי רק אתה מבין מה שכולם לא. אתה קונה במחיר השוק, מחיר שחצי מהשוק חושב שכדאי לקנות בו (וחצי חושב שלא).
4. הכי גרוע תפסיד 5% מהתיק. אם אתה משקיע במניות כדאי שתהיה מוכן להפסיד הרבה יותר.
 

סול

משתמש ותיק
הצטרף ב
12/5/17
הודעות
766
דירוג
1,135
נכון, אני דווקא מציין את זה כיתרון במקרה הספציפי הזה.

הטיית הביתיות היא לא יתרון. מה שאתה מציג כיתרון הוא מידע הפנים שלכאורה נגיש לך יותר כישראלי דובר עברית. הטיית הביתיות לעומת זאת, טוענת שאתה מרגיש שיש לך יתרון מדומיין מפני שאתה מוטה לחברות מהסביבה הקרובה לך.
 

Orelke

משתמש רשום
הצטרף ב
29/4/20
הודעות
15
דירוג
3
@Delver יש הסבר לירידה החדה של המניה ?
 

HHH

משתמש בכיר
הצטרף ב
19/2/15
הודעות
1,500
דירוג
2,238
חזרו לאזור 10$ למניה שזה להבנתי השווי של החברה שאליה תתמזג אינוביז.
השאלה היא למה הם עלו ל-15$ לפני כמה חודשים.
אם כבר מהמרים אז למה שדווקא הם ישברו את השוק? יש להם פטנט? טכנולוגיה שוברת שוק? לי זה נשמע כמו פלופ רציני.
מקווה בשבילם שאני טועה.
 

cypriano de rore

משתמש בכיר
הצטרף ב
1/6/17
הודעות
4,763
דירוג
4,699

nicepo1

משתמש בכיר
הצטרף ב
14/1/16
הודעות
3,481
דירוג
3,868
ובכל זאת - בשבוע שבעבר קניתי מניית CGRO הנסחרת בנאסדק בכ- 5% מתיק ההשקעות
לא מתייחס לחברה עצמה רק לרעיון הכללי.
החלטת כבר מתי אתה מוכר?
החלטת האם אתה הולך לקנות עוד מניות בודדות בקניות הבאות וכמה?
אני מציע לך להגדיר מראש בדיוק בכמה אתה רוכש, מתי אתה מוכר וכו.
גם השקעות אקטיביות לדעתי עדיף לעשות מסודר מתוך מחשבה ובקור רוח
ספונטניות והשקעות בשוק ההון בדרך כלל נגמרים רע ובמיוחד למשקיע הקטן.
 

Delver

משתמש בכיר
הצטרף ב
3/10/17
הודעות
1,872
דירוג
2,747
@Delver יש הסבר לירידה החדה של המניה ?
חזרו לאזור 10$ למניה שזה להבנתי השווי של החברה שאליה תתמזג אינוביז.
השאלה היא למה הם עלו ל-15$ לפני כמה חודשים.
אין לי מידע שאין לכם.
לפי מה שרשום באינטרנט הניפוח בהתחלה לרמות של 15$ היה בעקבות הכרזה של אפל שהיא נכנסת (שוב) לתחום של רכבים אוטונומיים, אז כל המניות הקשורות לתחום חוו עלייה. ההסבר שלי לירידה מאז היא שהחברה אינה מרבה לפרסם לתקשורת, היא עדיין מתחת לרדאר (חה חה) ובאופן כללי אין סביבה "הייפ" בשוק. בסוף החודש הולך להתרחש המיזוג המדובר (31/3/2021) ואז אולי המניה תקבל חשיפה גבוהה יותר.

הסבר חלופי הוא - כדי ללמד אותי לקח על FOMO: מיהרתי לקנות ברגע שקיבלתי החלטה לעשות זאת מצד אחד כדי להימנע מתזמון ומצד שני לפני שהמחיר יברח כלפי מעלה (אין סתירה בין הדברים).

החלטת כבר מתי אתה מוכר?
החלטת האם אתה הולך לקנות עוד מניות בודדות בקניות הבאות וכמה?
אני מציע לך להגדיר מראש בדיוק בכמה אתה רוכש, מתי אתה מוכר וכו.
גם השקעות אקטיביות לדעתי עדיף לעשות מסודר מתוך מחשבה ובקור רוח
ספונטניות והשקעות בשוק ההון בדרך כלל נגמרים רע ובמיוחד למשקיע הקטן.
מסכים וגם רשמתי את זה בהודעה הראשונה, אבל הנה יתר פירוט - אני מתכוון למכור 30% מהאחזקה במחיר של 60$ אם זה מגיע לשם בשנתיים הקרובות.
אם לא - אני אחזיק לטווח של 5 שנים לפחות, לדעתי זה הזמן הרלוונטי כדי להבין האם מדובר בהשקעה טובה או לא, כאשר התשואה האלטרנטיבית היא תשואת VWRA.

אם כבר מהמרים אז למה שדווקא הם ישברו את השוק? יש להם פטנט? טכנולוגיה שוברת שוק? לי זה נשמע כמו פלופ רציני.
מקווה בשבילם שאני טועה.
לדעתי - כי יש להם מוצר עובד שהולך להיכנס לרכב אמיתי בשנה הקרובה, להיות ראשונים בשוק זה יתרון רציני. גם אני מקווה שאתה טועה :)
 
נערך לאחרונה ב:

HHH

משתמש בכיר
הצטרף ב
19/2/15
הודעות
1,500
דירוג
2,238
אין אף מוצר בשוק?
נשמע לי לא סביר...
במקרה שמעתי על חברת Valeo שהמוצר שלה מותקן במכוניות אאודי (וזו ספקית רכיבים ותיקה מאוד לכלי רכב שעובדת עם הרבה יצרנים גדולים עשרות שנים).
 

HHH

משתמש בכיר
הצטרף ב
19/2/15
הודעות
1,500
דירוג
2,238
אגב, אני בעד הימורים בעצמי. גם אני קניתי עכשיו חברה שתתמזג עם חברה ציבורית בקרוב (בתחום אחר). העניין הוא שאני מתייחס לזה נטו כהימור לפי האינטואיציה שלי ואין לי הצדקה גדולה לקניה שלי... במקרה שלך אתה מנסה להוכיח כמה שהם מובילים ואני חושב שזו ממש טעות. הם מעולים ביחסי ציבור...
 

Delver

משתמש בכיר
הצטרף ב
3/10/17
הודעות
1,872
דירוג
2,747
במקרה שמעתי על חברת Valeo שהמוצר שלה מותקן במכוניות אאודי
אתה צודק, יש אותם ויש עוד כמה מתחרים שיכניסו רכיבים שלהם לרכבים במהלך השנה הקרובה.
אין לי כלים להבין עד כמה כל מערכת כזו בשלה להפוך מפיילוט למוצר שנמצא בכל רכב, יהיה מעניין.

במקרה שלך אתה מנסה להוכיח כמה שהם מובילים ואני חושב שזו ממש טעות. הם מעולים ביחסי ציבור...
דווקא לדעתי הם ממש לא טובים בזה, יש חברת שנמצאות במצב פחות מתקדם מהם וזוכות להרבה יותר כותרות.
 
נערך לאחרונה ב:
 • אהבתי
Reactions: HHH

טרטליה

משתמש ותיק
הצטרף ב
2/2/15
הודעות
261
דירוג
154
CGRO כרגע נסחר ב-9.40
פעם ראשונה שאני רואה ספאק במחיר נמוך כזה.
איך זה יתכן?
 

כימאי

משתמש בכיר
הצטרף ב
5/8/17
הודעות
2,212
דירוג
2,199
אני אחזיק לטווח של 5 שנים לפחות, לדעתי זה הזמן הרלוונטי כדי להבין האם מדובר בהשקעה טובה או לא
ואם לא אז הפסדת חמש שנים.
 

HHH

משתמש בכיר
הצטרף ב
19/2/15
הודעות
1,500
דירוג
2,238
המניה כבר היתה ב-8.76$ השנה לפי יאהו...
גם אני הבנתי כמוך שהמחיר 10$ למניה משקף את ההון שגוייס של החברה המונפקת אליה תתמזג החברה הפרטית. לכן בדרך כלל זה המחיר שבו spacים מתחילים להיסחר בו ובגלל זה נשמע מוזר שהמניה יורדת מתחת לערך זה.
כנראה שהבנו משהו לא נכון...
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
T קניית אג"ח ממשלת אוקראינה שוק ההון 1
I כמה לחכות לפני קניית יחידות בקופת גמל ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 3
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
S קניית סלולרי חדש זול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
R קניית קרן מחקה בבורסת ת"א שוק ההון 33
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
shlomi171 קניית קרן מוגבלת- השלכות פוסטים מאיכות נמוכה 0
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1
GeraltOfHaifa קניית נכס למטרת AIRBNB (השכרה לטווח קצר) נדל"ן 2
I קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
מ כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
M קניית מניות של חברה אחת והחזקה לתקופה ארוכה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
ג קניית מניות וונגארד דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8
I קניית חנות המשמשת כדירה - מה הסיכונים ? האם יש מס מהשכירות ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
Y קניית קריפטו ראשון השקעות אלטרנטיביות 1
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
N התייעצות - קניית בית למגורים נדל"ן 26
E קניית נכס יחיד עם שני משכנתאות נדל"ן 6
C קניית ETF שוק ההון 7
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
ה קניית טבעת אירוסין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
T קניית raspberry pi אוף טופיק 1
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 26
M קניית חמוצים בזול או סיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ע ונקובר קנדה - קניית נדלן נדל"ן 10
G קניית קרנות סל באירופה על פני תעודות סל ישראליות שוק ההון 13
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
W קניית דולרים צרכנות פיננסית 0
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18

נושאים דומים

למעלה