• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן

Atomic layer deposition

משתמש רשום
דירוג
13
שלום חברים,

חדשה כאן אבל עוקבת אחרי הסולידית כבר די הרבה זמן.

אשמח לעזרה עם התלבטות לגבי קניית דירה על הנייר. כל עצה תתקבל בברכה.

אני וזוגתי גרות בארה"ב ומתכננות לחזור לישראל בעוד כ3.5-4 שנים. מכיוון שרוב חיינו הבוגרים למדנו/עבדנו בארה"ב בידיעה שאנחנו נחזור לישראל, יש לנו בישראל רק כ200 אלף שקל בחסכון פנסיוני.
מעבר לחסכון הפנסיוני, אנו מתכננות לחזור עם איפשהו בין 3-4.5 מליון שקל במזומן במידה ולא תקרה איזושהי קטסטרופה בשנים האלו (יש ביטוחי חיים). כשנחזור אני אהיה בת 33-34 והיא בת 37-38. הערכה שמרנית של המשכורת הזוגית (ברוטו) שאנו צופות לקבל כשנחזור היא לפחות כ60 אלף שקל בחודש (בתקווה שתעלה עם הזמן, שתינו בהייטק) ונפתח קרן השתלמות כשכירות ומן הסתם נתחיל לחסוך לפנסיה. אנחנו גם נהיה זכאיות להטבות מס של תושב חוזר.

מכיוון שאנחנו מאוד גמישות עם תאריך החזרה, חשבנו לקנות על הנייר דירה (פינוי בינוי) בכ-4.3 מליון שקל ברמת גן (שמן הסתם זולה יותר מדירה דומה שכבר בנויה). התשלום עליה היא בחלוקה של 20-80 (20 עכשיו ו80 לפני קבלת מפתח) והעלות הכוללת שציינתי למעלה לוקחת בחשבון מס רכישה לתושבי חוץ, עו"ד, ו3% עלייה שנתית במדד תשומות בנייה על ה80%.
הכוונה שלנו היא לקחת משכנתה של 1.5 מליון שקל, על מנת לא להיות לחוצות בכסף, ומכיוון שההכנסה החודשית שלנו בישראל צפויה להיות יחסית גבוהה ונוכל להרשות לעצמנו החזר חודשי גבוה. יחד עם זאת, אני קצת חוששת לבצע מהלך שכזה שבנוי על כל מיני התנאיות, ושלקנות דירה בסכום כזה או לקחת משכנתה כ"כ גבוהה זה גדול על היכולת הכלכלית שלנו (אני מאוד מחושבת בהתנהלות היום יומית), בעיקר כשהחסכון הפנסיוני שלנו מאוד נמוך יחסית לגילנו. מצד שני היכולת השתכרות שלנו טובה ואני גם לא רוצה לחזור לארץ ולהתבאס על הירידה החדה ברמת חיים לעומת רמת החיים שלי בארה"ב.
אין לנו ילדים ולא מתכננות להביא ילדים, כך שלהשאיר ירושה/הוצאות על ילדים לא ממש רלוונטי לנו (שתינו נקבל ירושות של אולי מליון שקל מכל צד, מקווה שרק עוד הרבה מאוד שנים). אנחנו לא מתכננות דווקא לפרוש בארץ ולאו דווקא בגיל המקובל (הייתי רוצה את החופש לפרוש בגיל קצת יותר צעיר בפורטוגל או דרום אמריקה) ולכן אולי השקעה טובה בנדל"ן ומכירה עתידית של הדירה דווקא תעזור לנו לפרישה. מבחינה ריגשית אני יותר אוהבת לגור בדירה ששייכת לי מאשר לגור בשכירות, אבל שכירות כן באה בחשבון. אני כרגע משקיעה בשוק ההון והכוונה היא להמשיך להשקיע במקביל שוק ההון גם אחרי החזרה לארץ.
אולי בעתיד גם נרצה להשכיר את הדירה. זה מיני פנטהאוז שנסב מ5 חדרים ל4 חדרים ברמת גן, האם יש ביקוש לשכירת דירות כאלו בארץ?

עוד סוגייה יותר כללית, היא האם מגורים ברמת גן עדיין מאפשרים מחיה בסגנון של תל אביב (לצאת בקלות למסעדות וכו'). באופן אידאלי הייתי עוברת למרכז תל אביב, אבל מיני פנטהאוז במרכז תל אביב עולה באזור ה5-6 מליון שקל, וזה נראה לי לגמרי מעבר ליכולת הכלכלית שלנו. אשמח לכל עצה, אני מאוד מתלבטת. תודה מראש!

דבר ראשון בהצלחה!
אני לא הייתי קונה דירה כרגע, במיוחד לא על הנייר, הייתי ממשיך להשקיע בשוק ההון ולגור בשכירות, בצפון הישן בתל אביב.

אתן נעולות דווקא על מיני פנטהאוז?
אולי תמצאו שם דירה נעימה עם ארבע או שלושה חדרים בקומת גג.

רעיון של לפרוש בפורטוגל או ספרד, זה רעיון מצוין.

דבר ראשון בהצלחה!
אני לא הייתי קונה דירה כרגע, במיוחד לא על הנייר, הייתי ממשיך להשקיע בשוק ההון ולגור בשכירות, בצפון הישן בתל אביב.

אתן נעולות דווקא על מיני פנטהאוז?
אולי תמצאו שם דירה נעימה עם ארבע או שלושה חדרים בקומת גג.

רעיון של לפרוש בפורטוגל או ספרד, זה רעיון מצוין.
תודה!
אתה יכול לפרט בבקשה למה לא היית קונה דירה? המחשבה שלנו היא שבשנים הקרובות ערך הדירה יעלה בזמן שהדירה נבנית, ובזמן הזה מרבית כספנו מושקע בשוק ההון/נדל"ן בארה"ב מכיוון שאנחנו שמות רק 20% כרגע, אז אנחנו סוג של אוכלות את העוגה ומשאירות אותה שלמות (וה"קנס" בזמן הזה זה מדד תשומות הבנייה).
אנחנו בכל מקרה נמשיך להשקיע בשוק ההון בשנים הקרובות מכיוון שאת מרבית הכסף נצטרך לשלם לפני מסירת המפתח.

אנחנו לא סגורות על מיני פנהטאוז, אבל הדירות החדשות שבונים בישראל יחסית מאוד קטנות למה שהתרגלנו פה. זה נורא מפונק, אני יודעת. אבל לחזור לישראל רק כדי לרדת ברמת חיים זה מבאס.

• אהבתי
Reactions: Roi
אתה יכול לפרט בבקשה למה לא היית קונה דירה?
כי אני חושב שהמחירים של ה נדל"ן בארץ הם בשיא, כמו כן אין הבטחה שערך הדירה יעלה, זה לא מובטח, היו גם ירידות בשוק הנדל"ן, כמו גם בשוק ההון, היתרון בשוק הון זה הפיזור והנזילות.

כמו כן, אח"כ אתן צריכות להשכיב את שאר הכסף על תשלום הדירה... לא עדיף להשאר בשכירות ולהשקיע בשוק ההון?

אנחנו לא סגורות על מיני פנהטאוז, אבל הדירות החדשות שבונים בישראל יחסית מאוד קטנות למה שהתרגלנו פה. זה נורא מפונק, אני יודעת. אבל לחזור לישראל רק כדי לרדת ברמת חיים זה מבאס
לדעתי @רוני יכול להאיר לכן מספר נקודות, הוא מתגורר בתל אביב בשכירות.

אני בדיוק מחכה למפתח של דירה בר"ג ועוזב את תל אביב אחרי כ-7 שנים בעיר. להגיד שזה אותו דבר? בטוח לא (גרתי בדירה לשנתיים, לפני שעברה תמ"א 38/2). אני גר על דיזנגוף, וזה שונה. אין מה לעשות.
אני יורד לרחוב ויש עולם שלם - מסופרים ועד ברים ומסעדות (גילוי נאות - יש לי כמה עסקים כאלה בתל אביב).
רמת גן אמנם במרחק של כ-10 דק' נסיעה מת"א, אבל להשוות בין השניים זה פשע בעיניי.
עם זאת, צריך לקחת שיקולים סובייקטיביים - בנקודת זמן זו של חיי, מתאים לי להתרחק קצת, בתכנון (עתיד קרוב) גם להתחתן עם זוגתי ולהקים משפחה. אתן צריכות לבדוק את השיקולים הסובייקטיביים שלכן (בקניית דירה מחו"ל בכלל, וברמת גן בפרט) - לדוגמה: האם יש מישהו בארץ שינהל לכן את האופרציה? האם רמת גן מתאימה לכן? וכו'..
הביקוש ברמת גן גבוה מאוד, בעיקר בשכונות הטובות. זה המרכז של המרכז, יש תעסוקה, מרכזי קניות, תחבורה מצויינת, אוכלוסייה ברמה, ולדעתי אין מה לפחד לקנות נדל''ן באיזורים כאלו בהנחה שמסתכלים לטווח הארוך.
פנטהאוזים הייתי אומר שזה קצת נישה. נוט מיי קאפ אוף טי.
בקניית דירה, בהנחה שזה לטווח ארוך ובפריים לוקיישן, אני חושב שעושה שכל לנצל את הטבות המס (אתן תושב חוזר?), ולרכוש. גם עם השוק יתקן, לטווח הארוך, אני אישית מאמין שיעלה.

נ.ב - ברמת גן ראש העיר נוקשה עם תוכניות תמ"א, והרבה יותר קשה כיום להוציא היתרים. הביקוש יחסית קשיח שם, אז אפשר להבין לאן המחירים הולכים..

**כל הנאמר הוא דעתי האישית בלבד**

נערך לאחרונה ב:
אולי בעתיד גם נרצה להשכיר את הדירה. זה מיני פנטהאוז שנסב מ5 חדרים ל4 חדרים ברמת גן, האם יש ביקוש לשכירת דירות כאלו בארץ?
בוודאי שיש אבל התשואה נמוכה מאד.
היא האם מגורים ברמת גן עדיין מאפשרים מחיה בסגנון של תל אביב (לצאת בקלות למסעדות וכו').
לא.
אבל מיני פנטהאוז במרכז תל אביב עולה באזור ה5-6 מליון שקל
הרבה הרבה יותר.
אשמח לעזרה עם התלבטות לגבי קניית דירה על הנייר. כל עצה תתקבל בברכה.
אם בכוונתכן לרכוש את הדירה זה נשמע לי רעיון מעולה, הייתי מנסה להתגבר על בעיית המס הרכישה שבסכומים כאלה יהיה משמעותי.

אנו מתכננות לחזור עם איפשהו בין 3-4.5 מליון שקל

חשבנו לקנות על הנייר דירה (פינוי בינוי) בכ-4.3 מליון שקל ברמת גן
עוד סוגייה יותר כללית, היא האם מגורים ברמת גן עדיין מאפשרים מחיה בסגנון של תל אביב (לצאת בקלות למסעדות וכו'). באופן אידאלי הייתי עוברת למרכז תל אביב,

אני אישית לא הייתן בשום פנים ואופן משכיבה 4 מליון שקל, שהם כל הוני, על קניית דירה בעיר שאני בכלל לא מכירה ואין לי מושג אם אני בכלל אוהב לחיות בה רק בגלל שהיא קרובה לעיר אחרת שאני חושבת שבה יהיה לי כיף לחיות... התכנון הזה נשמע לי על גבול ההזוי ממש...

אני מבינה את הרצון ״לנצל״ את ״הלכאורה״ עליית הערך של דירה בפינוי בינוי. אבל זה לרוב לא עובד ככה. סיכוי גדול שעיקר עליית המחיר כבר מגולמת בעסקה שהיא כבר מאושרת ובטוחה. בוודאי ובוודאי אם לא עשיתן סקר שוק מקיף ובאמת תפסתן עסקה יוצאת דופן (ואני מניחה שקשה לעשות את זה מארה״ב). כך שאני מניחה שהמחיר תואם לדירות אחרות שקונים ״על הנייר״ שבדרך כלל מגלמות הנחה מסויימת במחיר יחסית לדירה מוכנה, ולא איזו עסקה מדהימה במיוחד. אז אתן לא חייבות ״להספיק״ דווקא דירה מפינוי בינוי.

המחשבה שלנו היא שבשנים הקרובות ערך הדירה יעלה בזמן שהדירה נבנית, ובזמן הזה מרבית כספנו מושקע בשוק ההון/נדל"ן בארה"ב מכיוון שאנחנו שמות רק 20% כרגע, אז אנחנו סוג של אוכלות את העוגה ומשאירות אותה שלמות (וה"קנס" בזמן הזה זה מדד תשומות הבנייה).
אנחנו בכל מקרה נמשיך להשקיע בשוק ההון בשנים הקרובות מכיוון שאת מרבית הכסף נצטרך לשלם לפני מסירת המפתח.
לא כל כך ברור לי התכנון הזה...
איך אתן מתכננות את כל הכסף הדרוש לכן להון עצמי בתאריך ספציפי וקבוע מראש, להמשיך ולהשקיע בשוק ההון? (שאני מניחה שהכוונה היא להשקיע באפיק מנייתי שהוא תנודתי מאוד כי אם התכוונת לאפיק אג״חי אז כנראה מדד תשומות הבנייה ישיג אותו). מה תעשו אם בדיוק תהיה צניחה בתיק שלכן? תקחו משכנתא של 2.5 מליון שקל?

גר ברמת גן בדירה שנקנתה על הנייר.
1. דירה על הנייר לא בהכרח זולה יותר, כספית והתעסקותית - יש הצמדה למדד תשומות בנייה, יש בעיות בעבודה מול הקבלן, עיכובים, פשיטות רגל ושאר עניינים שלא לדבר על "חבלי לידה" של דירה חדשה (בעיות איטום וכו')
2. רמת גן זה לא תל אביב, יש יתרונות של עיר (מרחק הליכה מהכל) אבל לא את המגוון והשפע של תל אביב, לא לדבר על תרבות וכו'. יהיה לך (במיקום טוב) פאב אחד שלא מצריך רכב (תחליפי פאב בכל דבר אחר שחשוב לך).

לדעתי? תחזרו לארץ, תשכרו דירה, תכירו את האופציות עם הרגליים ואז תחליטו. אין לחץ "להספיק" מהר-מהר וכנראה שההחלטה תהיה יותר מושכלת.

. אבל לחזור לישראל רק כדי לרדת ברמת חיים זה מבאס.
נכון, וזאת השלכה של ההחלטות שלכן איתה תצטרכו ללמוד לחיות. רמת גן היא מבחינת האיכויות האורבניות ממש לא תל אביב, וגם תל אביב (עם הרעש, ריח השתן של החתולים בכניסה לבניין, המדרכות המטונפות ונוסעי הקורקינטים) היא, בראי המרחק והזמן, עיר מזרח תיכונית אופיינית.
היא עיר מלאת חיים, מרתקת ועם קולינריה יוצאת דופן, אבל "רמת חיים" היא לא התכונה המאפיינת שלה.

אני אישית לא הייתן בשום פנים ואופן משכיבה 4 מליון שקל, שהם כל הוני, על קניית דירה בעיר שאני בכלל לא מכירה ואין לי מושג אם אני בכלל אוהב לחיות בה רק בגלל שהיא קרובה לעיר אחרת שאני חושבת שבה יהיה לי כיף לחיות... התכנון הזה נשמע לי על גבול ההזוי ממש...

אני מבינה את הרצון ״לנצל״ את ״הלכאורה״ עליית הערך של דירה בפינוי בינוי. אבל זה לרוב לא עובד ככה. סיכוי גדול שעיקר עליית המחיר כבר מגולמת בעסקה שהיא כבר מאושרת ובטוחה. בוודאי ובוודאי אם לא עשיתן סקר שוק מקיף ובאמת תפסתן עסקה יוצאת דופן (ואני מניחה שקשה לעשות את זה מארה״ב). כך שאני מניחה שהמחיר תואם לדירות אחרות שקונים ״על הנייר״ שבדרך כלל מגלמות הנחה מסויימת במחיר יחסית לדירה מוכנה, ולא איזו עסקה מדהימה במיוחד. אז אתן לא חייבות ״להספיק״ דווקא דירה מפינוי בינוי.

לא כל כך ברור לי התכנון הזה...
איך אתן מתכננות את כל הכסף הדרוש לכן להון עצמי בתאריך ספציפי וקבוע מראש, להמשיך ולהשקיע בשוק ההון? (שאני מניחה שהכוונה היא להשקיע באפיק מנייתי שהוא תנודתי מאוד כי אם התכוונת לאפיק אג״חי אז כנראה מדד תשומות הבנייה ישיג אותו). מה תעשו אם בדיוק תהיה צניחה בתיק שלכן? תקחו משכנתא של 2.5 מליון שקל?
גרנו כל חיינו בישראל (פרט ל6 שנים האחרונות שאנחנו בארה"ב) וברמת גן גרנו לפני שעזבנו (אני רק חצי שנה, זוגתי גרה שם כמה שנים), אבל יצאתי מתוך נקודת הנחה שדברים משתנים עם הזמן ולכן רציתי לקבל דעה ממישהו שגר שם לאחרונה. ישראל מדינה קטנה, דווקא הקטע הזה לא מרגיש לי מאוד נועז. חייתי כבר ב3 יבשות שונות, לגור ברמת גן לא נשמע לי כזה הזוי חח.
הנחה שנחזור עם 3-4.5 מליון היא מאוד קונסברטיבית ולוקחת בחשבון צניחה של הדולר ל2.9 ו0% תשואה על השקעות בשנים הקרובות ועוד כל מיני הנחות שמרניות. השקעה בשוק ההון היא רק השקעה חלקית, רוב הכסף הוא בנדל"ן באזור ביקוש גבוה כאן ולכן פחות תנודתי, אבל מן הסתם שום דבר הוא לא חסין. את לגמרי צודקת שלא משנה כמה אני אחשב מראש וכמה מקדמי בטחון אני אקח, תמיד יכולים לקרות כל מיני דברים בדרך שישימו אותנו במצב בעייתי בעתיד, וכנראה שזה פשוט לא שווה את הכאב ראש ואת הדאגה. תודה על ההודעה.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה לכולם על ההודעות!
עוד לא החלטנו מה נעשה, אנחנו כבר די הרבה זמן עושות ש"ב ומתלבטות (בעזרת משפחה בארץ) וחבל לנו לבזבז עסקה טובה מצד אחד, אבל בשורה התחתונה זה כנראה לא שווה את הכאב ראש שמתלווה להתחייבות כזו מראש. בסופו של דבר כשנחזור יעברו כ-10 שנים מאז שעזבנו את רמת גן לטובת ארה"ב, ויש מצב טוב שהעיר תשתנה ואנחנו וסדרי העדיפויות לנו ישתנו בפרק הזמן הזה, ושכדאי לנו לנסות קודם לגור בשכירות ולראות אם החיים שאהבנו פעם עדיין מתאימים לנו לפני שנתחייב על קניית דירה.

מכיוון שאנחנו מאוד גמישות עם תאריך החזרה, חשבנו לקנות על הנייר דירה (פינוי בינוי) בכ-4.3 מליון שקל ברמת גן

היי
מבחינה כלכלית מדובר במהלך מוטעה, מכיוון שבסכום זה ניתן לקנות נכסים (בארצות שונות) להשקעה שייצרו עבורכם בסביבות 17K
שכירות חודשית, סכום זה יאפשר לכן לשכור דירה טובה ברמתגן/תל אביב בסכום של 10K וישאיר לכם עודף של 7K מדי חודש.

בעתיד תוכלו לגור היכן שתרצו, באיזה מדינה שתבחרו, ואם תמשיכו לרכוש נכסים מניבים, תגדילו את ההכנסה הפסיבית החודשית,
והפנסיה שלכם תהיה מובטחת.

בהצלחה !

גרנו כל חיינו בישראל (פרט ל6 שנים האחרונות שאנחנו בארה"ב) וברמת גן גרנו לפני שעזבנו (אני רק חצי שנה, זוגתי גרה שם כמה שנים)
טוב, זה מידע שלא היה לי בהתחלה, ולדעתי לפחות זה משנה קצת את התמונה.
ֿאם אתם מכירים ואוהבים את רמת גן זה לא בלתי סביר לרצות לחזור לגור שם ומכאן שלא בלתי סביר לרכוש שם דירה גם אם עושים את זה מרחוק. במיוחד אם יש לכם משפחה קרובה שגרה באזור ועוזרת בכל התהליך.
יחד עם זאת רמת גן היא לא תל אביב. כך שאם אתם בוחרים לגור ברמת גן כי אתם אוהבים אותה ורוצים לגור שם זה סבבה. אבל אם אתם בעצם מעדיפים לגור בתל אביב, אז לדעתי עדיף לחשוב איך לנצל הכי טוב את הכסף כך שיאפשר לכם לגור היכן שאתם רוצים (גם אם זה אומר לגור בשכירות למשל).

טוב, זה מידע שלא היה לי בהתחלה, ולדעתי לפחות זה משנה קצת את התמונה.
ֿאם אתם מכירים ואוהבים את רמת גן זה לא בלתי סביר לרצות לחזור לגור שם ומכאן שלא בלתי סביר לרכוש שם דירה גם אם עושים את זה מרחוק. במיוחד אם יש לכם משפחה קרובה שגרה באזור ועוזרת בכל התהליך.
יחד עם זאת רמת גן היא לא תל אביב. כך שאם אתם בוחרים לגור ברמת גן כי אתם אוהבים אותה ורוצים לגור שם זה סבבה. אבל אם אתם בעצם מעדיפים לגור בתל אביב, אז לדעתי עדיף לחשוב איך לנצל הכי טוב את הכסף כך שיאפשר לכם לגור היכן שאתם רוצים (גם אם זה אומר לגור בשכירות למשל).
כן, את צודקת לגמרי. עדיף לא להסתמך על זכרונות של גיל 20 וקצת כדי להתחייב למקום מגורים בגיל 30 והרבה, עדיף לנסות שנה שנתיים בשכירות קודם.

@Atomic layer deposition עד מתי תוכלו לנצל את ההטבות של התושבות החוזרות? יש כמה שנים, או שצריך ישר על ההתחלה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13