1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

קניית אג"ח אמריקאי (3-7 שנים) - עדיף בIRA או בתיק ממוסה?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ITS, ‏20/2/19.

1. ITS

ITS משתמש ותיק

שלום לכולם,

לפי הקצאת הנכסים שהגדרתי לתיק הכללי שלי, אני רוצה לקנות אג"ח אמריקאי (IEI) בכ- 10,000 ש"ח.
    האם יש חסרון (או משמעות אחרת) לקניית הנ"ל תחת IRA?

יש לי תיק ממוסה ו-IRA בשני בתי השקעות שונים ובשניהם יש את המזומן הנדרש לרכישה. בהנחה שהרכישות הבאות יהיו של פלחים מנייתיים, באיזה מתיקי ההשקעות יהיה משתלם יותר לבצע את הרכישה (אני קונה אחת ל3-4 חודשים בערך)?

2. Yuvalbuz3

Yuvalbuz3 משתמש ותיק

תלוי בדמי הניהול, עמלות וכו'

3. ITS

ITS משתמש ותיק

עמלות מסחר זהות.
    ב-IRA יש גם דמי ניהול על כל התיק 0.4%

4. Yuvalbuz3

Yuvalbuz3 משתמש ותיק

בתיק הממוסה דמי הניהול הם גם 0.4 ?
    לא הבנתי כ"כ את השאלה שלך בהנחה וכל התנאים שווים.

5. ITS

ITS משתמש ותיק

התנאים אינם שווים.

בתיק הממוסה אין דמי ניהול, אלא רק עמלות מסחר.
    בIRA יש את עמלות המסחר (באותו גובה עמלה שגובים בתיק הממוסה) + 0.4% על כל התיק שהם בעצם "דמי הניהול" שבית ההשקעות הזה לוקח על קיום קרנה"ש IRA אצלו (על אף שהוא כמובן לא מנהל את ני"ע שבתוך הקרן אלא אני עושה זאת).

בתיק ההשקעות שלי (הכללי. ז"א סך כל נכסי השונים...), הגדרתי לעצמי X אחוזים ממנו שיהיו אג"ח ממשלת ארה"ב (מימוש ע"י רכישת ETF שנקרא IEI).
    אני רוצה כעת לרכוש את פלח האג"ח שהגדרתי לעצמי.
    השאלה:
    האם יש הגיון להחזיק (לקנות) את הנכס הזה תחת הIRA? האם יש יתרון מיסויי על ני"ע שכאלו תחת החשבון הפטור ואם כן, האם היתרון הזה שווה את ה0.4% הנוספים שייגבו ממני בגלל שהם מוחזקים תחת IRA...
    או שאולי אין לזה הגיון ועדיף בכלל שהפלח הזה יוחזק בתיק הממוסה מכיוון שגם ככה זהו פלח עם "אופי" שלא צפוי לו פוטנציאל גדילה משמעותי במיוחד.

עכשיו יותר ברור? :)

6. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

מה הקצאת הנכסים נכללית שלך, ומה היחס בין הגדלים של התיק הממוסה והתיק הפטור?

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

דברים שלא מתנהגים טוב ו\או מתנהגים יותר טוב במקומות אחרים:
    נכס עם תוחלת חיובית (לדוג מניות) בחלק הפטור, על מנת למקסם את הפטור (רווח הון גבוה יותר), לא חייב מניות אבל נכס שקיים בתיק כזה ו"משיא" היסטורית פחות ממניות, יתכן והפטור ממס ימחק בהשוואה לאותו נכס בתיק ממוסה (לטווח ארוך) - בגלל הדמי הניהול
    קרנת אמריקאיות מטבען הינן קרנות מחלקות, מה שמאלץ את התיק הממוסה שלך לשלם מס במקור לדוד סם, כאשר אתה מחזיק נכס מחלק בתיק פטור, אותו דבר קורה
    בעצם הפטור ממס לא חל על הנכס הזה
    מה שמוביל לאחזקה של נכסים צוברים בחלק הפטור, משמעותם שונה במס ה"מיידי", כסף שלא הולך לשאת תשואה (ניכוי במקור), אבל התחשבנות סופית על בסיס מס שונה (לרעה)
    יש עוד יתרון לאחזקה של כלים צוברים (איריות וקנדיות) כי לא יחול עליהן (נכון לכתיבת שורות אילו) מס ירושה האמריקאי, מה שמגביל ל $60K של כלים אמריקאיים
    חיסרון קל הוא הפרשי המחירים בד"נ מול האמריקאיות

Yoss אוהב/ת את זה.
  8. ITS

ITS משתמש ותיק

למה זה קשור לשאלה?

9. ITS

ITS משתמש ותיק

תודה.
    אז אם אני מזקק את דבריך,
    להבנתי:
    עדיף פלח כזה (IEI) להחזיק בתיק הממוסה כדי לחסוך את הורדת דמי הניהול שייגבו על הפלח הזה במידה והוא יהיה בתיק הפטור.
    לחילופין, אם אקנה ETF מקביל אירי או קנדי (לא ידעתי שיש כאלו..)אזי כן כדאי שהחלק הזה יהיה בIRA הפטור ממס מכיון שהן לא מחלקות ולכן אין אירוע של מיסוי אמריקאי במקור.
    נכון?

10. Yuvalbuz3

Yuvalbuz3 משתמש ותיק

אני לא המגיב, אבל הבנת נכון :)

11. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

יש, אבל יותר נמוך, 15% מול 25%

12. Yoss

Yoss משתמש בכיר

(לא הופנה אליי אבל בכל זאת-)
    אלא אם אתה מתלבט אם לקנות ב-IRA או למשוך את הכסף החוצה מה-IRA, אני לא חושב שאתה שואל את השאלה הנכונה. השאלה אינה האם להחזיק IEI בממוסה או בפטור, אלא איך לחלק את הנכסים שלך בין הממוסה לפטור. זה כמובן תלוי בשאלה מהי הקצאת הנכסים. לדוגמה, אם התיק שלך מורכב רק ממזומן ו-IEI, אז עדיף להחזיק את ה-IEI בפטור ואת המזומן בממוסה, מאשר להחזיק את IEI בממוסה ואת המזומן בפטור.
    זו כמובן רק דוגמה. יש הבדל בין נכסים שונים, מכשירי השקעה שונים וטווחי השקעה שונים. בגדול, תוחלת רווח גבוה יותר יכולה להטות לכיוון הפטור, ואילו תנודתיות גבוהה שתשמש לאיזון התיק יכולה להטות לכיוון החייב כדי לנצל את מגני המס. במניות בחשבון החייב, לטווח הארוך יש עדיפות לקרן צוברת (בגלל דחיית מס כל הדיבידנדים) ואילו לטווח הקצר להיפך (בגלל מיסוי כפול על הדיבידנדים). בחשבון הפטור יש עדיפות לקרן צוברת, אבל יתכן שדמי הניהול יעלו על הטבת המס, כתלות בנכס. זה רק על קצה המזלג, זה מורכב יותר (ואין הסכמות מלאות בפורום), אבל זו הסיבה שחשובה השאלה
    מה שכן, עבור נכסים מסויימים יתכן שבכלל לא כדאי להחזיק חשבון פטור (כלומר, לפדות אותו בהקדם האפשרי) כי דמי הניהול ימחקו את הטבת המס. זה דורש חישוב של תשואה מצופה ודמי ניהול.

קצת אוף טופיק- מבחינת מס ירושה, אין חשיבות לצוברות, גם קרנות מחלקות זרות (=לא אמריקאיות) יהנו מיתרון זהה. כמובן, למחלקות זרות יש חסרונות משלהן.
    בנוסף, נראה לי שהסיבה לנפוצותן של האיריות (ולא כל מיני אירופאיות צוברות אחרות) היא מיסויית (אמנות מס). אני לא יודע איך זה לגבי קנדיות (לטובה או לרעה) ואשמח לשמוע ממי שיודע.
    אני לא בטוח שזה נכון על קרנות אג"ח. יתכן שהאמריקאים לא ממסים במקור ריבית על אג"ח אמריקאי, כך שבקרנות איריות של אג"ח אמריקאי בחשבון פטור יהיה מדובר בפטור מלא ממס, ובחשבון חייב בדחיית מס בלי כפל מס.

13. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

אי אי אפשר לתת לך תשובה בלי זה.
    בגדול, ככל והIRA קטן מהקצאת המניות שלך, הייתי ממלא אותו במניות כדי לנצל את הטבת המס עד תום. אין הגיון בלשים אפיק שצפוי להניב פחות תשואה במסלול פטור ממס. אם הIRA שלך גדול מהפלח המנייתי שלך, אז יש הגיון להכניס את זה לשם אבל השאלה היא על חשבון מה ומה תשים בתיק הממוסה.

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  14. fliper

fliper משתמש ותיק

@ITS
    היתי גם מנסה להוריד את דמי הניהול. 0.4 ל ira זה יקר

15. ITS

ITS משתמש ותיק

תודה.

מסכים איתך.
    כשפתחתי את התיק, אלו דמי הניהול שהם (מיטב דש) ביקשו כדי לקבל IRA בגובה 50K.
    יצאתי לדרך עם הבטחה מהם בע"פ שכשיגיע לאזור 100K זה יירד ל0.35% וככל שיגדל יירד בהתאם. עכשיו הם מסרבים להוריד את דמי הניהול כמובטח (הIRA הנ"ל כבר עבר את ה100K).
    אני בהחלט רוצה להעביר את הקרנה"ש הנ"ל לגוף אחר שייקח דמי ניהול נמוכים יותר וייתן שירות יותר טוב (השירות שלהם רע מאוד, מבולגן ובנוי בצורה לא כל כך הגיונית).
    מקריאה באתר (לא עשיתי סקר שוק מלא בעצמי. בגלל מגבלת הזמן שאני יכול להקדיש לכך...)לא הצלחתי לאתר עד כה גוף שיענה על הדרישות הנ"ל.
    אשמח לשמוע אם כן ידוע על גוף כזה ומה דמי הניהול שייגבו על תיק בסדר גודל של 110-140K.
    תודה

16. fliper

fliper משתמש ותיק

@ITS
    תנסה אולי להתחבר לאיזו קבוצת רכישה שיש/הייתה פה. אולי חסמב"ה (אני חושב) עוד רלוונטיים.
    בהצלחה.

17. RustyJ

RustyJ משתמש ותיק

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קניית אגח בIB פינת המשקיעים ‏27/6/18
קניית מניה בהנפקה פינת המשקיעים ‏ביום חמישי ב- 09:46
קניית אג"ח ישראלי לטווח ארוך ישירות - איגרת אחת או לפזר? פינת המשקיעים ‏8/5/19
קניית מניות של nintendo פינת המשקיעים ‏10/3/19
קניית זהב פיזי בארהב פינת המשקיעים ‏8/3/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.