• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיר הבושה והקומדיה האנטי-סולידי | חטאים לא סולידיים

מטבח חדש ב30,000 שח. זה רק אחד הדברים מרשימה ארוכה של הוצאות שנלווית עם רכישה מקבלן. הרשימה באמת ארוכה מדי ומביישת.
מסתבר שכשקונים בית חדש ולא יד-2 יש מאות החלטות קטנות וגדולות שצריך לעשות. כולן פתירות בכסף (תביא לי את הכי טוב וזהו), אבל את רובן אפשר לייעל בעזרת כמות מספקת של שיעורי בית. הבעיה שבמצטבר זה כמות לא הגיונית של דברים שצריך ללמוד ובשלב מסויים פשוט נמאס ואם 1,000 שח פותרים את הבעיה אז מסמנים v וממשיכים לבעיה הבאה.
הצפי להוצאות נלוות הוא 5-10% ממחיר הרכישה.

חשבון חשמל דו חודשי על סך 900 שח. כה מביש.
על מה? אני לא בזבזן אבל לא חוסך בנוחיות - משלם בערך 350-400 לחודשיים, מערכת דודי שמש סולרים מרכזית לבניין, מדליק את הבוילר אולי 10-15 ימים בחורף. מיבש הכביסה התקלקל ומיבש את הכביסה על מתקן ייבוש בסלון, מחשב פתוח כ 15 שעות, ביטלתי את שרות הגז ומשתמש בתנור וכיריים חשמליים, מזגן סופר חסכוני בחדר שינה שפועל כול הלילה.
נכון, תלוי במספר הנפשות. אם אפעיל את המיזוג המרכזי (חימום/קרור) יעלה אולי ל 500 לחודשיים.
מציע לעשות בדק בית וראות לאן החשמל נוזל...

1. אשתי בחופשת לידה אז נמצאת בבית המון זמן.
2. שני מזגנים, פועלים לסירוגין ולפעמים ביחד - אשתי סובלת מהחום באופן כרוני. כשיש מצב לכבות את המזגן, חובה לפתוח חלון אחרת היא חנוקה, מה שמוביל להתחממות של האויר מהר יותר.
3. דוד חשמלי פנימי בלבד, פועל 3 שעות ביום על טיימר.
4. מקפיא בנפח 400 ל שעומד בחדר ללא מזגן.
5 מחשב שולחני שפועל הרבה שעות.
6 מכונת כביסה
7 מייבש שעובד כל פעם שאני מסובב את הראש

את המקפיא למלא בבקבוקי מים.
את המזגן להפעיל עם טרמוסטט, להשאיר חרך כדי שאויר ינוע.
לבטל מייבש.
מנסיון של בית עם 5 נפשות, מצבים דומים ועדיין נשארים מתחת ל-700 שח לחודשיים.

נערך לאחרונה ב:
חופשות... זה עקב אכילס שלי... כל פעם מחדש אני חוסכת ואז מוצאת יעד ממש ממש טוב ותזמון ממש ממש טוב ויוצאת לחופשה או טיול ופוף הכסף נעלם.
בנוסף בגילי המתקדם 33 קניתי לראשונה בחיי רכב. אין צורך לפרט את הסיבה שהחיסכון שלי נפגע.

חשבון חשמל דו חודשי על סך 900 שח. כה מביש.
גם אצלנו, לא מתביישת.. אנחנו 4 נפשות, 2 מתוכם פעוטות מזוהמים. מפעילים מכונה ומייבש כל יום, מפעילים מזגן כי חם.
זה מחושב בתקציב ואני לא מתכוונת למות מחום אחרי יום עבודה למען חיסכון.
כל אחד וסדר העדיפויות שלו.

מטבח חדש ב30,000 שח. זה רק אחד הדברים מרשימה ארוכה של הוצאות שנלווית עם רכישה מקבלן. הרשימה באמת ארוכה מדי ומביישת.
מסתבר שכשקונים בית חדש ולא יד-2 יש מאות החלטות קטנות וגדולות שצריך לעשות. כולן פתירות בכסף (תביא לי את הכי טוב וזהו), אבל את רובן אפשר לייעל בעזרת כמות מספקת של שיעורי בית. ...
הצפי להוצאות נלוות הוא 5-10% ממחיר הרכישה.
ההחלטות הללו קורות גם בבית יד שניה, אני עוד זוכר את מי שקנה את הבית מההורים שלי והיה "חייב" לסובב את החדר אמבטיה, לבדוק "חוקיות" פרגולה ורצה שנשלם לו 1,500 שח להוריד אותה.
הפתרון הוא פשוט - להיות היחיד שלוקח מה שהקבלן נותן.

עקב שתייה מרובה של בירה, התחלנו לקנות פעם בחודש ארגז של 30 בקבוקי חצי ליטר (מתוכם אני שותה לפחות עשרה).
אם תרצה אתן לך מתכון להכין בירה מגינגר בבית.

הפתרון הוא פשוט - להיות היחיד שלוקח מה שהקבלן נותן.
ברוב הדברים בבית לא נגענו, ספציפית המטבח שהקבלן שם הוא מביך ממש, ואנחנו רוצים (ומוכנים לשלם על) גדול ונח. הלכנו על נגריית צד' ג שהוא לא אחד מהספקים שעובדים עם הקבלן, ואחרי הזיכוי יצא לנו יותר זול מהספקים של הקבלן, בהפרש של 10,000 שח.
הקבלן שם מזגן מיני מרכזי, אנחנו רוצים לפצל למזגן נפרד לכל חדר בשביל לחסוך בעלויות החשמל. הספק של הקבלן רוצה על העבודה 13,000 אקסטרה אחרי זיכוי של 12,000 (25,000 שח!!), כאשר התמחור שוק של עבודה כזאת הוא באזור 10,000+ כך שזה אמור לצאת לנו עם אפס עלות אקסטרה דרך ספק צד' ג. כאמור, צריך לעשות ש.ב. על כל נושא, קטן וגדול.

טיול בתאילנד עם 4 ילדים קטנים...לא סולידי אבל עד עכשיו מדהים (והילדים אפילו לומדים המון על כוח קנייה ורכישות מושכלות בכלל )

ברוב הדברים בבית לא נגענו, ספציפית המטבח שהקבלן שם הוא מביך ממש, ואנחנו רוצים (ומוכנים לשלם על) גדול ונח. הלכנו על נגריית צד' ג שהוא לא אחד מהספקים שעובדים עם הקבלן, ואחרי הזיכוי יצא לנו יותר זול מהספקים של הקבלן, בהפרש של 10,000 שח.
הקבלן שם מזגן מיני מרכזי, אנחנו רוצים לפצל למזגן נפרד לכל חדר בשביל לחסוך בעלויות החשמל. הספק של הקבלן רוצה על העבודה 13,000 אקסטרה אחרי זיכוי של 12,000 (25,000 שח!!), כאשר התמחור שוק של עבודה כזאת הוא באזור 10,000+ כך שזה אמור לצאת לנו עם אפס עלות אקסטרה דרך ספק צד' ג. כאמור, צריך לעשות ש.ב. על כל נושא, קטן וגדול.

לפעמים המנעות בעיכוב בכניסה של 3 חודשים + ניהול הקבלנים עצמי או לחילופין חיים של 3 חודשים באתר בניה + ניהול של אותם קבלנים פחות משתל מהחסכון הכלכלי של כ 13 אלף ש"ח

@מתכנת
מזגן ~1 כ"ס עולה עד כ-2000 שח.
התקנת מזגן עילי עד 1.5 כ"ס עולה 600-800 ש"ח, תלוי במקור.
יחד יוצא נניח 11,200. איך מגיעים קרוב ל-25,000 ?

@adamshalev
התכוונתי שהערכה של 10K לא ראלית ותעבור אותה (כמו שבסוף ציינת בעצמך)
לא זוכר היכן הדירה שלכם אבל בגוש דן מזגן 1 כ"ס מספיק בקושי לחדר שינה קטן.
במטבח שיש מקרר (כן כן פולט כמויות חום) כיריים ותנור צריך לפחות 1.5 סלון 2-2.5 וכו'

@מתכנת
מזגן ~1 כ"ס עולה עד כ-2000 שח.
התקנת מזגן עילי עד 1.5 כ"ס עולה 600-800 ש"ח, תלוי במקור.
יחד יוצא נניח 11,200. איך מגיעים קרוב ל-25,000 ?
חציבות צנרת מעל x מטר מעלה את המחיר , שקעי כוח נוספים וכמובן תקורת הניהול
דרך אגב בדכ סלון הוא לפחות 2.5 כס

חציבות צנרת מעל x מטר מעלה את המחיר , שקעי כוח נוספים וכמובן תקורת הניהול
עוד משהו, מחיר ההתקנה כולל צינור עד 2-3 מטר בין היחידה הפנימית לחיצונית כל מטר נוסף תוספת מחיר.
כן מה שכתבתי זה מניסיון.

דבר אחרון לגבי מייבש כביסה -
מזגן מייבש את האויר בחדר, אז אם בלילה המזגן עובד (גם אצלי) - מתקן כביסה בסלון/חדר שינה שהמזגן נמצא בו והוא פועל על תקן "מייבש כביסה".

נושאים דומים

Back
למעלה