• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ?

התוכנית שלי היא לפרוש בחודשים הקרובים, בגיל 55 ותוהה לעצמי אם יאשרו לי לרדת ל 60%. חושב על דרך אפקטיבית.
היה אצלנו בעבודה מנהל שעשה את זה. זה דרש ממנו לוותר על הניהול, ולעבור לתפקיד פיתוח (הביאו מנהל אחר במקומו).

אני גרה בהולנד, ועובדת 80% משרה כבר 3.5 שנים.
יש כאן אחוז גבוה למדי של אנשים שעובדים במשרות חלקיות.
שבוע עבודה רגיל כאן הוא 40 שעות.
מאוד נפוץ לבקש חוזה של 32 או 36 שעות.

מאוד לא נפוץ כאן לשלוח את הילדים ל-5-6 ימי גן, אז להרבה אנשים יש "יום אמא" או "יום אבא".

לפחות בהייטק, השכר של 80% משרה יכול להיות הולם (לא רק במשרות סטודנט).

לפני ההגירה, עבדתי כיועצת בחברה, ביקשתי לרדת ל-80% בשביל להשקיע בלימודים (למדתי באוניברסיטה הפתוחה) ואישרו לי בלי בעיות.
אך זה כאמור - ירידת משרה לצורך לימודים, לכן איני יודעת האם זה נפוץ בארץ.
תודה על השיתוף

נראה שבארץ זה הרבה פחות נפוץ - נקווה שהתרבות הזו תגיע גם לכאן

עד כמה היה קשה לכם לחזור למשרה מלאה ממשרה חלקית?

האם החיים יפים יותר במשרה חלקית? או יותר נכון, האם הם אחרים?

אסון משפחתי שגרר טוויסט בעלילת החיים
רציתי לשלוח חיבוק סולידרי/הלייקים והאימוג'י פחות זורם. אז מצטער[ים] לשמוע.
אם בא לך לשתף, נשמח לשמוע. אם לא, אז גם בסדר.

זה לא אמור להיות ההיפך, אחרי שמשהו כזה קורה אז רוצים להישאר יותר קרובים ופנויים?

רציתי לשלוח חיבוק סולידרי/הלייקים והאימוג'י פחות זורם. אז מצטער[ים] לשמוע
תודה

זה לא אמור להיות ההיפך, אחרי שמשהו כזה קורה אז רוצים להישאר יותר קרובים ופנויים?
נכון, ולכן ירדתי באחוזי המשרה. אבל אני מנסה גם להישאר עסוק כי זה עוזר לי להפיג את הכאב. נראה לי שמצאתי את האיזון הנכון. ובכל מקרה ענין אחוזי המשרה והפרישה ניתנים לשינוי.

בהייטק זה אפשרי. 80% יחסית יותר נפוץ, אבל אם אתה מספיק טוב ישנם מקרים של 60%.

עד כמה היה קשה לכם לחזור למשרה מלאה ממשרה חלקית?

האם החיים יפים יותר במשרה חלקית? או יותר נכון, האם הם אחרים?
אני ירדתי באחוזי המשרה בגלל הקורונה, ועכשיו אין לי מושג איך אצליח לחזור למשרה מלאה. גם ככה בקושי יש לי זמן לעשות את מה שאני רוצה.
החיים הרבה יותר נחמדים ככה. הבעיה היחידה היא שאי אפשר להספיק כלום בעבודה.

עובד בחברת הייטק מעל 10 שנים, לפני 3 שנים ביקשתי לרדת ל 80% משרה. אישרו לי. זה כלל לא היה טריוויאלי, כי אני מנהל קבוצה שדי נמצאת בנתיב הקריטי בפרוייקטים. השכר ירד בהתאמה לירידה באחוזי המשרה, כך גם ההפרשות.
התוכנית שלי היא לפרוש בחודשים הקרובים, בגיל 55 ותוהה לעצמי אם יאשרו לי לרדת ל 60%. חושב על דרך אפקטיבית.
ביום של פרישה מלאה -> מתוך סקרנות ומחשבה על העתיד שלי..שאלה לי אליך.
איך אתה חושב למלא את החיים בתוכן כל יום..לא מפחד מסוג של התנוונות וסוג של שעמום?
אם אתה נהנה ממה שאתה עושה 80% זה כמו תחביב שאתה גם מפוצה כספית והראש עובד ויש עניין ואתגר אז אולי כדאי להאריך סטוס כזה עד אשר אתה תאבד עניין ומוטיבציה.מה דעתך?

כשתפרוש תגלה עולם חדש שפספסת כשעבדת.....
פרשתי בגיל 57
נשמע או נקרא כאילו אתה לא מצטער וטוב לך וטוב שכך.שמח לקרוא.אני עדיין עובד ושוקל מתי לקפוץ לבריכה אבל אני גם נהנה בעבודה שלי באופן אמיתי ואני עובד בתנאים שאני קובע אז אין לי מה להתלונן.אני גם די מפחד מהיום שאחרי ..למרות שמשתדל שפחד לא ינהל אותי .בנוסף, אין לי יותר מדי תחביבים או רצון לטייל אז העבודה כן ממלאית צורך מעבר לכסף.זה עולם מרתק.איך כל אחד חושב ופועל אחרת. ליום שבאמת אפרוש אני מחפש כיוון /עניין/משמעות/ואולי להרוויח גם כמה שקלים מהניסיון התחלתי לעשות ערוץ ביוטיוב בעניינים של עצמאות כלכלית והדרך להשיגה אבל אני לא מאוד כריזמתי וזה די צולע :( וגם די הרבה השקעה בזמן ודברים טכניים שצריך ללמוד ושפחות מעניינים אותי.אז זה כיוון שאני חושב עליו.מקווה שזה יתן לי איזו הנאה ועניין לעתיד.תודה על התגובה שלך היא מעוררת מחשבה בקטע טוב.

נערך לאחרונה ב:
ביום של פרישה מלאה -> מתוך סקרנות ומחשבה על העתיד שלי..שאלה לי אליך.
איך אתה חושב למלא את החיים בתוכן כל יום..לא מפחד מסוג של התנוונות וסוג של שעמום?
אם אתה נהנה ממה שאתה עושה 80% זה כמו תחביב שאתה גם מפוצה כספית והראש עובד ויש עניין ואתגר אז אולי כדאי להאריך סטוס כזה עד אשר אתה תאבד עניין ומוטיבציה.מה דעתך?
ראשית אעדכן שלפני שלושה חודשים ירדתי ל 60% משרה עדיין באותו תפקיד ניהולי. הייתי בטוח שהתפוקה תרד אך להפתעתי העסק דופק לא פחות טוב. אני נותן חופש פעולה לצוות הניהולי תחתי והם עושים עבודה מצויינת. שמתי לב שהם הרבה פחות מעלים אלי משברים ומנסים לפתור אותם בעצמם. אחד המנהלים, היחיד שמכיר את תוכנית הפרישה שלי, אומר שנוח לו שאני נמצא ברקע על מנת לייעץ בשעה שהוא בפרונט. מבחינתו הוא מעדיף להתנהל ככה תמיד.
המצב הנוכחי הוגדר כזמני מול ההנהלה וסוכם ביננו אז, שנחליט החודש איך להתקדם. אני מודה שאני בדילמה רצינית.
וזה מביא אותי לענות לשאלה שלך - אני לא יודע. כן, אני מפחד מהתנוונות. ובמיוחד עכשיו עם שלושה ימים בשבוע מאוד קורץ להישאר כך.
מצד שני, אני יודע שנמאס לי ממה שאני עושה בעבודה וממש קשה לי לחזור לעבוד לאחר סופ"ש של ארבעה ימים, (אשתי אומרת לי שיש מי שמוכן להרוג בשביל תנאים כאלה :) זה כנראה מסוג הדברים שבלתי אפשרי להיות מוכן אליהם לגמרי ופשוט צריך לחוות אותם. לדעתי כמובן.

מעניין, נדמה לי שרוב אלו שעובדים משרה חלקית ואני ביניהם התחילו ממשרה מלאה
האם יש כאלה שמלכתחילה הגיעו לחברה חדשה ישר למשרה חלקית?
אני התחלתי לעבוד בחברה חדשה בתפקיד לא טכנולוגי, והסכמנו שאעבוד לפי שעות כ 40% משרה. בפועל אני עושה משהו כמו 20% משרה. זו "משרת סטודנט" לפי ההגדרה, ויש הרבה גמישות לפי הפרוייקט. כל התנאים כלולים. כולל תן ביס ;).
אכן, אני ידוע במשפחה כמי שלא עובד בעבודות רגילות, חושב מחוץ לקופסה, ועושה דברים קצת אחרת....

ראשית אעדכן שלפני שלושה חודשים ירדתי ל 60% משרה עדיין באותו תפקיד ניהולי. הייתי בטוח שהתפוקה תרד אך להפתעתי העסק דופק לא פחות טוב. אני נותן חופש פעולה לצוות הניהולי תחתי והם עושים עבודה מצויינת. שמתי לב שהם הרבה פחות מעלים אלי משברים ומנסים לפתור אותם בעצמם. אחד המנהלים, היחיד שמכיר את תוכנית הפרישה שלי, אומר שנוח לו שאני נמצא ברקע על מנת לייעץ בשעה שהוא בפרונט. מבחינתו הוא מעדיף להתנהל ככה תמיד.
המצב הנוכחי הוגדר כזמני מול ההנהלה וסוכם ביננו אז, שנחליט החודש איך להתקדם. אני מודה שאני בדילמה רצינית.
וזה מביא אותי לענות לשאלה שלך - אני לא יודע. כן, אני מפחד מהתנוונות. ובמיוחד עכשיו עם שלושה ימים בשבוע מאוד קורץ להישאר כך.
מצד שני, אני יודע שנמאס לי ממה שאני עושה בעבודה וממש קשה לי לחזור לעבוד לאחר סופ"ש של ארבעה ימים, (אשתי אומרת לי שיש מי שמוכן להרוג בשביל תנאים כאלה :) זה כנראה מסוג הדברים שבלתי אפשרי להיות מוכן אליהם לגמרי ופשוט צריך לחוות אותם. לדעתי כמובן.
מדהים.אלה צרות של עשירים.תראה כל התשובות לכל השאלות מוחבאות עמוק בנו ורק צריך לחשוף אותם.לעיתים זה דורש התנסות ולקיחת סיכון מחושב למען ההבנה מה נכון יותר עבורך.אתה הגעת לרף שאתה יכול להחליט על עתידך במידה רבה וזו זכות ענקית..הכי חשוב להנות מהדרך.אם לא תהנה בה אז גם שתגיע כביכול ליעד(מה הוא היעד..??) לא תהנה.בסוף לכל אחד מאיתנו רמת אושר פנימית שהולמת את הטבע של כל אחד מאיתנו .אפשר בעזרת טכניקות ולמידה לשפר אבל עדיין התכונות שלך קבועות בטבע שלך ושהוא מי שאתה באמת.אז האושר שלך יהיה די זהה עם שישה מילון שקל או עשרה מיליון...החיים שלנו הם אוסף החוויות שלנו והזכרונות.אם תייצר לך אירועים וחוויות טובות תהיה ברף הגבוה..נראה לי שאתה יודע לעשות את זה גם בלי עיצות ממני.לכל אחד ההתלבטויות שלו על איך.ממליץ לך(עדיין לא קראתי) לקרוא ספר שעשוי לעזור לך המון בלהחליט דברים הוא נקרא DIE WITH ZERO .יש ביוטיוב ראיון מעניין וארוך עם הכותב.זה ספר שיכול לתרום להבנה שלך בהתאם למצב בו הגעת.

אני התחלתי לעבוד בחברה חדשה בתפקיד לא טכנולוגי, והסכמנו שאעבוד לפי שעות כ 40% משרה. בפועל אני עושה משהו כמו 20% משרה. זו "משרת סטודנט" לפי ההגדרה, ויש הרבה גמישות לפי הפרוייקט. כל התנאים כלולים. כולל תן ביס ;).
אכן, אני ידוע במשפחה כמי שלא עובד בעבודות רגילות, חושב מחוץ לקופסה, ועושה דברים קצת אחרת....
תעשה רק מה טוב לך.אתה לא חייב כלום באמת לאף אחד.אין חוזה שכתוב בו הוראות מה אתה חייב.החיים שלךהם שלך בלבד והם לא לנצח בכלל ! מה שחשוב זה האושר שלך.כל השאר טפל .מעריך את הגישה שלך.ולכל אחד יש את הדרך שלו.הדרך שלך תהיה שונה מהדרך של מישהו אחר כי אתה אחר מכל אחד בעולם ורק אתה יודע מה עושה וגורם לך טוב.לאנשים כולל משפחה/חברים/מעסיקים תמיד יהיו הערות על איך אתה צריך לחיות.תתעלם.הם רואים את החיים מהזווית שלהם ופועלים לפי מה שטוב להם שהוא לא בהכרח טוב לך :) אם תצליח החיים הם הנאה וחופש .

אני עוסק בייעוץ/טיפול/הרצאות. שעת עבודה בתחום הזה היא 250 ברף התחתון וההוצאות מינמליות.
אני עובד בממוצע ארבע שעות ביום, אני חושב. זה מאוד משתנה ונתון לבחירתי. גמרתי להיות שכיר לפני שנתיים, למרות שעכשיו כניראה אחזור למשרה חלקית בתור שכיר, לעבודה מהבית.
בקיצור, אפשרי.
באיזה תחום?

מצטרף לבת העמק, מה זה שכר נורמלי?
בכל מקרה אני עובד משמרות במקצוע לא אקדמי (מכונאי בחברה גדולה), 75% משרה ומרוויח מעל הממוצע במשק.
שבוע העבודה שלי אורך בין 3 ל - 4 ימים, לפעמים ברצף ולפעמים מחולק.. סידור העבודה נעשה על ידינו, העובדים בצוות, מה שמאפשר גמישות גבוה יחסית.
אנחנו זוג סולידים מטבענו, ולכן מצליחים לחסוך יפה לדעתנו (כ- 75% מהשכר בחודשים היפים).

גם אני מאד מתחבר לדרך הזו, לכן בחרתי מקצוע לא תחרותי עם מינימום לחץ (לא קיים בכלל למעשה) שמאפשר לי להתפרנס בכבוד ולממש את שאיפותי האחרות בזמן הפנוי.
נשמע מאוד מעניין
מה בדיוק אתה עושה?
יש לך טיפים איך למצוא עבודה כזאת?
בכל מקום רוצים נסיון
איך יהיה לי נסיון בלי נסיון?

נשמע מאוד מעניין
מה בדיוק אתה עושה?
יש לך טיפים איך למצוא עבודה כזאת?
בכל מקום רוצים נסיון
איך יהיה לי נסיון בלי נסיון?
מעניין או לא זה כבר טעם אישי.
יש פה שרשור אחר בו פות"ש מנסה לברוח ממקצוע דומה.

עזבתי את מקום העבודה הקודם מאז שנכתבה ההודעה, ועברתי למקום חדש לפני חצי שנה ואני מאד מרוצה מהשינוי.
מהות העבודה לא השתנתה - אני מבצע טיפול שוטף ובקרה למכונות במפעל גדול.
העבודה עדיין במשמרות.
אני התחלתי עם נסיון צבאי + הסמכה (הנדסאי, יג'-יד') אך לדעתי אפשר למצוא משרות ללא ניסיון (נדרשת תעודה או הסמכה כלשהי על פי רוב).
ממליץ לבדוק טוב מאד אם זה מעניין אותך, רוב האנשים שאני מכיר סולדים מעבודות "שחורות" כאלו. לי זה לא מפריע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
K רשימת שמאים שעובדים עם בנק נדל"ן 1

נושאים דומים

Back