• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיזוז הפסד בקופת גמל להשקעה

מלכת השושנים

משתמש רשום
דירוג
0
רציתי לדעת האם ואיך אוכל לקבל מגן מס ולקזז כסף שהפסדתי מקופל גמל להשקעה (באלטושלר שחם).
עם רווחים מניירות ערך שמכרתי ברווח (בפסגות טרייד) במסחר עצמאי.

הנתונים הם:
הפסדתי 2000 בקופת גמל להשקעה (ומשכחתי את הקרן חזרה לחשבון בבנק)
הרווחתי 2000 במסחר עצמאי, וירד לי רווחי הון 500 שקלים (25% כמובן).
השאלה כעת מה עליי לעשות כדי לקבל את כספי המס שירדו לי?

תודה :)

רציתי לדעת האם ואיך אוכל לקבל מגן מס ולקזז כסף שהפסדתי מקופל גמל להשקעה (באלטושלר שחם).
לא תוכל.

השאלה כעת מה עליי לעשות כדי לקבל את כספי המס שירדו לי?
היו לך עוד הכנסות? אם לא, תוכל לקבל בחזרה את המס כנגד נקודות הזיכוי הבסיסיות שלך על ידי הגשת דוח החזר מס למס הכנסה.

למה לא? הרי זה לא נחשב רווח/הפסד הון?

היו לך עוד הכנסות? אם לא, תוכל לקבל בחזרה את המס כנגד נקודות הזיכוי הבסיסיות שלך על ידי הגשת דוח החזר מס למס הכנסה.

כן עבדתי כל השנה, אבל טיפ טוב! תודה

הכנסה מקופגל"ה לא נחשבת רווח הון
מנצל"ש.
ידעתי שלא ניתן לקזז, אף פעם לא התעמקתי למה. קראתי קצת עכשיו, וראיתי שכמו שכתבת זה לא רווח הון, אלא נחשב כהכנסה מריבית.
האם הסיבה שלא ניתן לקזז הפסדים היא כי אין בחוק התייחסות לריבית שלילית? ואם כן, מעניין אם לא יידרשו תקנות חדשות בקרוב...

באתי 3 שנים אחרי אבל עדיין -
מדוע לא ניתן לקזז? את המס יודעים לקחת אבל מגן מס לא? אפשר הסבר יותר מדוייק?

מדוע לא ניתן לקזז?
קראת את השרשור?
עניתי בדיוק על השאלה הזאת 2 הודעות למעלה:

את המס יודעים לקחת אבל מגן מס לא?
אין קשר בין הדברים.
גם מהמשכורת שלך יודעים לקחת מס, אבל אי אפשר לקזז אותה מול הפסדי הון.
כל סוג הכנסה והחוקים שלו.

תודה על התשובה. קראתי, אבל זה נשמע לא הגיוני (אולי הטעות שלי היא שאני מחפש הגיון בחוקי המס)

מהרווחים בקופת גמל להשקעה לוקחים מס רווחי הון בגובה 25%. נשמע שהיא כן רווח הון אם גובים מס רווחי הון.

אם למשל היו לי 2 קופות גמל להשקעה, אחת הפסידה והשנייה הרוויחה - מדוע אינני יכול לקזז הפסד בקופה אחד מול השניה אם אני פודה את שתיהן?

אולי הטעות שלי היא שאני מחפש הגיון בחוקי המס
אכן ההגיון שלהם לפעמים נסתר.
אנחנו לא מתעסקים פה בתאוריה של האם תקנה מסויימת של מס הכנסה הגיונית או לא. אנחנו מתעסקים במה המצב כרגע בפועל.

למה זה הגיוני למסות רווחים של נייר מסויים ביחס למדד אם הוא נקוב בש"ח, אבל אם הוא נקוב במטבע אחר אז ממסים אותו ביחס לשע"ח במקום? זה לא הגיוני. אבל זה החוק כרגע.

השאלה של הגיון מאחורי חוקי המס יכולה להיות שאלה מעניינת, אבל זה כבר דיון אחר לגמרי.
מהרווחים בקופת גמל להשקעה לוקחים מס רווחי הון בגובה 25%. נשמע שהיא כן רווח הון אם גובים מס רווחי הון.
לא.
אכן לוקחים מס של 25%, אבל אף אחד לא אמר שזה רווחי הון.
אם למשל היו לי 2 קופות גמל להשקעה, אחת הפסידה והשנייה הרוויחה - מדוע אינני יכול לקזז הפסד בקופה אחד מול השניה אם אני פודה את שתיהן?
טכנית אתה יכול אם אתה מנייד הכל לאותה הקופה לפני שאתה פודה.

לגבי השאלה "למה" אי אפשר לעשות את זה כשאתה פודה מ2 קופות, התשובה פשוטה - כי מבחינת מס הכנסה לא מדובר ברווחי הון ולא מדובר בהפסד הון ולכן אי אפשר לקזז ביניהם.

המס הוא מס על ריבית, לא על רווח הון - מתוך פקודת מס הכנסה:
(תיקון מס' 190) תשע"ב-2012 (תיקון מס' 225) תשע"ו-2016

(3) ריבית ורווחים אחרים שמשך יחיד מקופת גמל לקצבה שאינה קרן פנסיה או קופת גמל מרכזית לקצבה והנובעים מכספים שהועברו לחשבון חדש כאמור בסעיף 23(א)(2א) או (2ב) לחוק הפיקוח על קופות גמל או שמשך יחיד מקופת גמל להשקעה, יראו אותם כהכנסה מריבית, ואולם רווחים שקיבל כאמור בסכום הפרשי הצמדה שחושבו על הכספים כאמור יראו אותם כהכנסה מהפרשי הצמדה; משך יחיד חלק מהכספים כאמור, יראו אותם כאילו נמשכו על חשבון קרן, ריבית והפרשי הצמדה, באופן יחסי.

אכן לוקחים מס של 25%, אבל אף אחד לא אמר שזה רווחי הון.

טכנית אתה יכול אם אתה מנייד הכל לאותה הקופה לפני שאתה פודה.

לגבי השאלה "למה" אי אפשר לעשות את זה כשאתה פודה מ2 קופות, התשובה פשוטה - כי מבחינת מס הכנסה לא מדובר ברווחי הון ולא מדובר בהפסד הון ולכן אי אפשר לקזז ביניהם.
זה מסביר הכל. תודה רבה.

יש לי קופ"ג להשקעה + פוליסת חיסכון, נכנסתי בדיוק לפני הירידות של 2022 וספגתי הפסדים, העליות השנה הקטינו את ההפסדים אבל עדיין אני בהפסד. השקעתי בישראל, לאחרונה עברתי לS&P, אבל גם הוא לא מאד מעודד כרגע.
משכתי חלק מהסכום כי רציתי להשקיע בעצמי כדי לחסוך בעלויות דמי ניהול, האם הפסדתי את מגן המס באופן יחסי על החלק שמשכתי או כל עוד הקופה פתוחה ויש בה כסף שמושקע ניתן לנצל את כל ההפסדים שנצברו?
ובאותו ענין - האם אפשר לנייד כספים מפוליסת חיסכון לקופ"ג להשקעה כדי לקבל דמי ניהול הגיוניים יותר?

יש לי קופ"ג להשקעה + פוליסת חיסכון, נכנסתי בדיוק לפני הירידות של 2022 וספגתי הפסדים, העליות השנה הקטינו את ההפסדים אבל עדיין אני בהפסד. השקעתי בישראל, לאחרונה עברתי לS&P, אבל גם הוא לא מאד מעודד כרגע.
משכתי חלק מהסכום כי רציתי להשקיע בעצמי כדי לחסוך בעלויות דמי ניהול, האם הפסדתי את מגן המס באופן יחסי על החלק שמשכתי או כל עוד הקופה פתוחה ויש בה כסף שמושקע ניתן לנצל את כל ההפסדים שנצברו?
אין מגן מס ממוצרים מנוהלים כמו קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון.

לא ניתן לנייד ישירות כספים מפוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. צריך למשוך את הכסף לעו"ש ואז אפשר להפקיד מחדש.

ובאותו ענין - האם אפשר לנייד כספים מפוליסת חיסכון לקופ"ג להשקעה כדי לקבל דמי ניהול הגיוניים יותר?
מה בדיוק הגיוני בדמי הניהול של קופגל"ה?

אם גם ככה אתה יודע בדיוק במה אתה משקיע, למה לעשות את זה דרך מוצר מנוהל כמו קופגל"ה?

אין מגן מס ממוצרים מנוהלים כמו קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון.

לא ניתן לנייד ישירות כספים מפוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. צריך למשוך את הכסף לעו"ש ואז אפשר להפקיד מחדש.
לא מגן מס רשמי, אבל לא אצטרך לשלם מס בעתיד עבור רווחים עד לגובה סכום ההפקדה היחסי המקורי (חלק משכתי), לא?
ולכן הניוד/קניה של ני"ע עורבי מדד בעצמי לא ישתלמו לי, גם אם די הניהול יהיו נמוכים יותר. כי יהיה "הפסד" מידי שהזכרתי פה.

אם גם ככה אתה יודע בדיוק במה אתה משקיע, למה לעשות את זה דרך מוצר מנוהל כמו קופגל"ה?
גם פוליסת חיסכון היא מוצר מנוהל, לא?
דמי הניהול בקופ"ג להשקעה נמוכים יותר משמעותית, אבל נראה לי שזה פחות רלוונטי כרגע כי בהתבסס על מה שכתוב פה לא רוצה לעבור להשקיע בעצמי כי בגלל ה"הפסד" של הפסדים שצברתי שם

לא ניתן לקזז גמל להשקעה עם מסחר עצמאי

גם פוליסת חיסכון היא מוצר מנוהל, לא?
נכון.
זה שיש מוצרים יותר גרועים מקופגלה לא הופך אותה למוצר טוב.
דמי הניהול בקופ"ג להשקעה נמוכים יותר משמעותית
ועדיין גבוהים משמעותית מאשר השקעה עצמית.
אבל נראה לי שזה פחות רלוונטי כרגע כי בהתבסס על מה שכתוב פה לא רוצה לעבור להשקיע בעצמי כי בגלל ה"הפסד" של הפסדים שצברתי שם
תלוי בגובה ההפסדים, יש סיכוי טוב שעדיף לך לוותר על ההפסד ולעבור לתיק עצמאי בעל מקרה. לטווח ארוך החיסכון גדול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
נ קיזוז הפסד הון משנים קודמות מיסים 7
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
the_newbie קיזוז רווחי הון בנייר סחיר מול הפסד הון ב-RSU מיסים 8
N קיזוז הפסד הון מול ריבית עוש מיסים 2
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
C קיזוז הפסד יחסי מהסכום להפקדה בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 75
H מס דיבידנד בחו"ל - קיזוז הפסד הון? מיסים 16
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
ב קיזוז הפסד הון של השקעה אלטרנטיבית בIRA מיסים 9
מ קיזוז הפסד עיסקי שטוף ממשכורת מיסים 1
W איך לקבל קיזוז הפסד הון בפועל? מיסים 9
Y קיזוז הפסד בקופות גמל להשקעה מול מס מהכנסה ממשכורת מיסים 1
N קיזוז הפסד הון כנגד אופציות שוק ההון 3
Mancini קיזוז הפסד הון עם מס מרווחי הון קודמים צרכנות פיננסית 1
Z שאלה אודות קיזוז רווח/הפסד משנה לשנה לעניין מס ייסף שוק ההון 2
י בקשת הסבר - יתרון העברת הפסד לטובת קיזוז מס בעתיד שוק ההון 24
י קיזוז הפסד הון מועבר - הבהרות שוק ההון 12
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
G ענייני קיזוז מס מיסים 6
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N קיזוז רווחי הון לחייל מיסים 0
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
Y קיזוז הפסדי הון עם דיבידנד וריבית מחו"ל מיסים 10
I קיזוז הפסדים מועברים בנספח חו"ל, 1301/1327 מיסים 5
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
מ קיזוז הפסדי הון מיסים 4
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
R קיזוז הפסדי הון של חברה אמריקאית שנמחקה מהמסחר - כיצד? מיסים 1
I שאלות קצרות - קיזוז רווחי הון שוק ההון 3

נושאים דומים

Back