• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיזוז הפסדי הון מנ"יע זרים בברוקר זר מרווחי הון מני"ע זרים בברוקר ישראלי

אף אחד

משתמש רשום
דירוג
0
ברשותי שני חשבונות מסחר: אחד בברוקר ישראלי ואחד בברוקר זר (IB).

בחשבון המסחר בברוקר הישראלי היו לי ריבית, דיבידנדים ורווחי הון מני"ע זרים. על הדיבידנדים נוכה לי מס במקור בחו"ל ועל הריבית ורווחי ההון נוכה לי מס במקור בארץ.
בטפסי 867 שקיבלתי מהברוקר הישראלי רשום במפורש שהריבית והדיבידנדים הם מני"ע זרים אולם לא רשום בשום מקום שרווחי ההון הם מני"ע זרים - אין כל אבחנה ביניהם לבין רווחי הון מני"ע ישראליים.

בחשבון המסחר בברוקר הזר היו לי הפסדי הון מני"ע זרים.

כיצד אוכל לקזז את הפסדי ההון מרווחי ההון מבלי לקזז אותם תחילה מהריבית ומהדיבידנדים?
אני שואל מכיוון שהחוק דורש לקזז הפסדי הון זרים קודם כל כנגד רווחים מחו"ל לפני הבאתם ארצה וקיזוזם כנגד רווחים בארץ. אני מעוניין להימנע מקיזוז ההפסדים מדיבידנדים זרים שעליהם כבר שילמתי מס במקור בחו"ל או מריבית שעליה שילמתי מס מופחת של 15% בארץ. למיטב הבנתי מדובר בקיזוז חוקי, שהרי מדובר בני"ע זרים בלבד, גם אם על חלקם מס הכנסה כבר הספיק לשים את ידיו מכיוון שהם במקרה נסחרו בברוקר ישראלי.

אני בעצם חווה שתי בעיות:
1. בטפסי 867 של הברוקר הישראלי לא רשומה החלוקה של רווחי ההון בין ני"ע ישראליים וזרים (וגם לא של מחזור המכירות*).
2. אינני יודע כיצד יש לציין בדו"ח למס הכנסה רווחי הון ממכירת ני"ע זרים שבוצעו דרך ברוקר ישראלי, ככאלה (כלומר כרווחי הון ממכירת ני"ע זרים).

חצי פתרון אפשרי:
1. ניתן לעבור באופן ידני על כלל המכירות שביצעתי בברוקר הישראלי ולסכם אותם, אך זה נשמע לי פתרון הזוי ומועד לתקלות.
2. חשבתי מצד אחד לציין בטפסי 1322 של הברוקר הזר שמדובר בהפסדים להעברה ומצד אחר לציין בטופס 1322 של הברוקר הישראלי שמדובר בקיזוז הפסדי הון שוטפים מני"ע. אולם, לא רק שפתרון זה נוגד את מהותו של השדה הפסדים להעברה, הוא גם לא מהווה פתרון אמיתי לבעיה אלא פשוט מתעלם ממנה. כיצד אוכל להבהיר שאני מקזז את הפסדי ההון מרווחי הון מני"ע זרים ולא ישראליים, שהרי הדבר לא רשום בשום מקום?

* טפסי 867 אף לא מציינים מהו מחזור המכירות מני"ע זרים, ערך שלכאורה נדרש למילוי בטופס 1324 (נספח ד' לדו"ח השנתי - הכנסות חו"ל), שדה 439 - "סך המכירות מרווח הון מני"ע סחירים (כפי שנרשם בטופס 1322)". למעשה, אינני בטוח שהדבר נדרש מכיוון שבטופס 1322 נרשמים כלל המכירות ללא הפרדה בין ני"ע ישראליים וזרים, ובשנים קודמות אכן לא מילאתי שדה זה אך אז לא נתקלתי בבעיה הנוכחית.

נערך לאחרונה ב:
שאלה לשם ההשכלה הכללית, למה זה משנה אם מה שמכרת בישראל זה ניירות ישראלים או זרים? אם מכרת בישראל ברווח ני״ע ישראלי והפסדת בחו״ל על ניר זר לא ניתן לקזז?

שאלה לשם ההשכלה הכללית, למה זה משנה אם מה שמכרת בישראל זה ניירות ישראלים או זרים? אם מכרת בישראל ברווח ני״ע ישראלי והפסדת בחו״ל על ניר זר לא ניתן לקזז?

סליחה, אכן פרט חשוב ששכחתי לציין: קיבלתי בנוסף ריבית ודיבידנדים מני"ע זרים בברוקר הישראלי. החוק דורש לקזז הפסדי הון זרים קודם כל כנגד רווחים מחו"ל לפני הבאתם ארצה וקיזוזם כנגד רווחים בארץ. אני מעוניין להימנע מקיזוז ההפסדים מדיבידנדים זרים שעליהם כבר שילמתי מס במקור בחו"ל או מריבית שעליה שילמתי מס מופחת של 15% בארץ.

עדכנתי בהתאם את ההודעה המקורית שלי.

נערך לאחרונה ב:
למעשה, אינני בטוח שהדבר נדרש מכיוון שבטופס 1322 נרשמים כלל המכירות ללא הפרדה בין ני"ע ישראליים וזרים, ובשנים קודמות אכן לא מילאתי שדה זה אך אז לא נתקלתי בבעיה הנוכחית.
מקפיץ את הפוסט הישן הזה כי יש לי תהיה דומה, יש לי רווחי הון מנ"ע זרים וישראלים בברוקר ישראלי וכאמור ב867 אין הפרדה בין מחזור המכירות של הישראלי והזרים, אז אין לי מושג מה לכתוב שדה 439 בטופס 1324.
בשנים קודמות כשלא מילאת את השדה הזה, גם לך היו רווחים מני"ע ישראלים וזרים ובגלל שאין הפרדה פשוט השארת את השדה הזה ריק?. הכל עבר חלק?

מקפיץ את הפוסט הישן הזה כי יש לי תהיה דומה, יש לי רווחי הון מנ"ע זרים וישראלים בברוקר ישראלי וכאמור ב867 אין הפרדה בין מחזור המכירות של הישראלי והזרים, אז אין לי מושג מה לכתוב שדה 439 בטופס 1324.
בשנים קודמות כשלא מילאת את השדה הזה, גם לך היו רווחים מני"ע ישראלים וזרים ובגלל שאין הפרדה פשוט השארת את השדה הזה ריק?. הכל עבר חלק?
נכון, בשנים קודמות לא חוויתי את הבעיה שציינתי בפוסט המקורי שלי וכלל לא התייחסתי לשדה זה. הכל אכן עבר חלק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
Y קיזוז הפסדי הון עם דיבידנד וריבית מחו"ל מיסים 10
מ קיזוז הפסדי הון מיסים 4
R קיזוז הפסדי הון של חברה אמריקאית שנמחקה מהמסחר - כיצד? מיסים 1
L קיזוז הפסדי ורווחי הון קרנות איריות מיסים 5
O קיזוז הפסדי הון עם רווחי RSU's מיסים 3
M קיזוז הפסדי הון על כתב אופציה שפג תוקפו מיסים 6
ס האם קיזוז הפסדי הון תקף רק ל6 שנים? מיסים 6
מ קיזוז הפסדי הון מול השקעות שונות שוק ההון 4
R קיזוז הפסדי הון אל מול רווחים ממכירת RSU שוק ההון 34
E החזר מס -קיזוז הפסדי הון שוטפים מני"ע (נספח ג') צרכנות פיננסית 3
Y קיזוז הפסדי הון כנגד רווחים מעל התקרה בקרנות השתלמות פנסיה וכד' צרכנות פיננסית 4
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
G ענייני קיזוז מס מיסים 6
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N קיזוז רווחי הון לחייל מיסים 0
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
נ קיזוז הפסד הון משנים קודמות מיסים 7
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
I קיזוז הפסדים מועברים בנספח חו"ל, 1301/1327 מיסים 5
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
the_newbie קיזוז רווחי הון בנייר סחיר מול הפסד הון ב-RSU מיסים 8
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
N קיזוז הפסד הון מול ריבית עוש מיסים 2
I שאלות קצרות - קיזוז רווחי הון שוק ההון 3
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
M קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווח כעצמאי מיסים 4
ל קיזוז הפסדים מרווחי הון - שאלות תם מיסים 20