• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיזוז הפסדים מול ניכוי מס במקור על דיבידנדים

• פותח הנושא IAR
  • פורסם בתאריך

IAR

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,

אז אף פעם לא שמתי לב לזה, כנראה שהנחתי שהבנק עושה את זה לבד, אבל אולי טעיתי.
עברתי באתר של בנק הפועלים על אירועי המס שלי מהשנה, אני רואה כמה אירועי מס על דברים שמכרתי בהפסד, אבל נראה שעל כל קבלות הדיבידנד שלי לא נוצר אף אירוע מס, אבל כמובן שאת הדיבידנד קיבלתי אחרי ניכוי של 25% מס במקור.
מה עליי לעשות כדי לקבל את התשלומי מס האלה חזרה ? האם אני צריך להגיש טופס מיוחד ? זה לא משהו שהבנק יודע לעשות אוטומטית ?

לא יודע לגבי פועלים. אני יודע לגבי IBI שאצלם מס תקבולים (דיבידנד) מנייר זר לא מתקזז אוטומטית עם מס רווחי הון.
הקיזוז ניתן לביצוע רק באמצעות דו"ח למס הכנסה בסוף השנה.

לא יודע לגבי פועלים. אני יודע לגבי IBI שאצלם מס תקבולים (דיבידנד) מנייר זר לא מתקזז אוטומטית עם מס רווחי הון.
ניתן לקזז מס במקור של דיבידנדים מנייר ערך זר עם הפסד הון? זה משנה אם החשבון מתנהל בארץ או בחו"ל?

@גילגמש ככל הידוע לי כן אבל אני לא בטוח ב100% כי לא ביצעתי את זה עדיין בעצמי.
היו פה כמה דיונים על זה, תחפש לפי תגיות של מס ותכנון מס.

מה שבטוח זה שמיקום ניהול החשבון לא אמור להשפיע בשום צורה.

אי אפשר. ניתן לקזז רק מני"ע ישראלי וזה גם מתבצע היום אוטומטית, בבתי השקעות לפחות (אולי גם בבנקים, אין לי מושג).

@אורי ג. אתה מכיר אתר מסודר ללימוד חשבונאות למשקיעים בארץ?

@אורי ג. אתה מכיר אתר מסודר ללימוד חשבונאות למשקיעים בארץ?
לא יודע מה זה בדיוק חשבונאות למשקיעים אבל הפורום הזה מומלץ יש לך הרבה מאד חומר פה.
מה בדיוק אתה מחפש?

אי אפשר. ניתן לקזז רק מני"ע ישראלי וזה גם מתבצע היום אוטומטית, בבתי השקעות לפחות (אולי גם בבנקים, אין לי מושג).

החלטתי לנסות לחפש שוב.
לא הצלחתי למצוא סימוכין, לא לכך שאפשר ולא לכך שאי אפשר.
עם זאת, הדבר הכי קרוב שמצאתי זה מצגת (דיי ישנה ככל הנראה) באתר של חברת PwC שמספקת בין היתר שירות ייעוץ מס.
זאת התוצאה הראשונה בגוגל כשמחפשים:
השקעה במכשירים פיננסים בארץ ובחו"ל - PwC

שים לב למה שכתוב בשקף מספר 50:
"החל משנת 2007: ניתן לקזז הפסדים מכל נייר ערך נסחר כנגד רווח מריבית, דיבידנד ורווח הון מנייר ערך זר או ישראלי."
ולאחר מכן בשקף מספר 52 יש טבלה מסכמת שגם כן מראה שזה אפשרי.

האם יש לך הפניה למקור מוסמך שיכול לאשש את מה שאתה אומר ולסתור את מה שכתוב במצגת?

• אהבתי
Reactions: ogi
האם יש לך הפניה למקור מוסמך שיכול לאשש את מה שאתה אומר ולסתור את מה שכתוב במצגת?
מ2007 זרמו הרבה מים בירדן, יש 2 כללים שצריך לדעת:
1. מס שנוכה במקור ע"י הIRS לעולם לא יוחזר לך ע"י רשות המיסים פה (וההפך).
2. הפסד הוני ניתן לקזז כנגד כנגד רווח פירותי אך ורק אם שניהם נוצרו באותה השנה. לא ניתן להשתמש במגן מס משנים עברו כדי לקזז רווח פירותי בשנה הנוכחית.
מדובר על תושב ישראל ללא אזרחות כפולה (אמריקאית) לאלא יש דין אחר.
המקור הוא הרו"ח שלי.

1. מס שנוכה במקור ע"י הIRS לעולם לא יוחזר לך ע"י רשות המיסים פה (וההפך).
כל עוד לא ראיתי מסמך שמצדיק זאת דעתי (הלא מבוססת) היא שהם יכולים עדיין לא לגבות ממך מס נוסף אחרי הדיבידנדים שקיבלת.
במילים אחרות אם יש לך:
1. רווח של 100 שח מדיבידנדים שנוכו 25 שח ב-IRS
2. הפסד של 100 שח ממכירת נייר.
3. רווח של 100 שח ממכירת נייר אחר.
לדעתי האישית אתה לא תצטרך לשלם מס בכלל באותה השנה (למעט המס שהלך ל-IRS) כי הרווח וההפסד מהמכירות מכסים אחד את השני.

**חשוב לוודא זאת מול רואה חשבון**

כל עוד לא ראיתי מסמך שמצדיק זאת דעתי (הלא מבוססת) היא שהם יכולים עדיין לא לגבות ממך מס נוסף אחרי הדיבידנדים שקיבלת.
במילים אחרות אם יש לך:
1. רווח של 100 שח מדיבידנדים שנוכו 25 שח ב-IRS
2. הפסד של 100 שח ממכירת נייר.
3. רווח של 100 שח ממכירת נייר אחר.
לדעתי האישית אתה לא תצטרך לשלם מס בכלל באותה השנה (למעט המס שהלך ל-IRS) כי הרווח וההפסד מהמכירות מכסים אחד את השני.

**חשוב לוודא זאת מול רואה חשבון**

זה נראה לי דיי ברור, לא רואה סיבה שדיבידנדים ימוסו פעמיים. (מאד מקווה שלא anyways).
אני דווקא התכוונתי למס שנוכה במקור ופה החברים אומרים שאין אפשרות להתקזז על זה. פניתי ליועץ השקעות בבנק שיבדוק את זה מול המחלקת מיסים, אני מחכה לשמוע תשובות ואעדכן.

DAAT בדוגמא שהבאת אתה אכן תשלם 0 ש"ח לרשות המיסים הישראלית ו25 ש"ח לIRS.

לא יודע מה זה בדיוק חשבונאות למשקיעים אבל הפורום הזה מומלץ יש לך הרבה מאד חומר פה.
מה בדיוק אתה מחפש?
אני חושב שקראתי את רוב הדיונים על מיסוי.
אני רק מחפש מקור יותר מסודר ומוסמך (מן handbook לרואי חשבון, אבל רק הפרקים שעוסקים בהשקעות של יחידים)
אאל"ט, אזכרת שלקחת קורסים בתחום, וחשבתי שאולי אתה מכיר אתר נח עם סיכומים.

יש דין אחר
תקן אותי אם אני טועה:
אזרחים כפולים צריכים לדווח בשתי המדינות, ולשלם מס במדינה בה בוצעה העסקה. בנוסף, הם נדרשים להשלים את המס בכל מדינה לפי החוק שלה (אחרי קיזוז עם מה ששולם במדינה השנייה).
סך המס יעדוף במדינה אחת, וישמש כמגן מס באותה מדינה לשנים הבאות.

נערך לאחרונה ב:
פניתי ליועץ השקעות בבנק שיבדוק את זה מול המחלקת מיסים
אני סומך יותר על המוכר במכולת...
האנשים בבנק במקרה הטוב ידעו להגיד לך מה הבנק עושה ולא מה מס הכנסה מחייב.
אני במקומך הייתי מדבר עם רואה חשבון.
אתה תמיד יכול להרים טלפון למס הכנסה (אתה לא חייב להזדהות) אם אתה לא רוצה לדבר עם רואה חשבון.

אני חושב שקראתי את רוב הדיונים על מיסוי.
אני רק מחפש מקור יותר מסודר ומוסמך (מן handbook לרואי חשבון, אבל רק הפרקים שעוסקים בהשקעות של יחידים)
אאל"ט, אזכרת שלקחת קורסים בתחום, וחשבתי שאולי אתה מכיר אתר נח עם סיכומים.
בתחום המיסוי דווקא לא לקחתי קורסים למרות שישנם כאלה גם ברמה אקדמאיות. יש אולי השתלמויות לרו"ח או משהו בסגנון.
כל הידע שלי במיסים זה פשוט על סמך נסיון...
תקן אותי אם אני טועה:
לא מדויק. זה לא משנה איפה העסקה נעשתה זה כן משנה לאיזה מדינה שייך הנכס, של איזה מדינה אתה תושב, וזה משתנה מאזרחות כפולה למשנהה כיוון שלכל מדינה יש הסכם מניעת כפל מס אחר עם ישראל (אם בכלל). הקיזוז יתבצע רק אם יש הסכם מניעת כפל מס. לגבי מגני מס כל מדינה והחוקים שלה, בארה"ב לדוגמא מגן מס נמחק לך אחרי משהו כמו 5 שנים, בארץ הוא נשאר לצמיתות.
כל נושא המיסוי הבינלאומי לאנשים עם אזרחויות כפולה זה נושא סבוך במיוחד, רוב רו"ח לא מתעסקים עם זה ויש רו"ח שכן מומחים לתחום, אני מציע לך לא להכנס לזה, אלא אם כן ממש משעמם לך או שיש לך צורך ספציפי, אם כן שאל ואנסה לענות כמיטב יכולתי.

ועוד משהו: ציפור לחשה לי ב2016 ברוקרים בארץ (חלקם לפחות ואולי גם בנקים?) יפסיקו לנכות מס במקור לבעלי אזרחות או זיקה אמריקאית (W9) על אחזקה של מניות אמריקאיות.
בהחלט בשורה מצויינת למחזיקי האזרחות הכפולה.
עריכה: אחרי בדיקה בIBI טוענים שכבר כיום הם לא מנכים.
במיטב כן מנכים כיום, לי לפחות.

נערך לאחרונה ב:
אני סומך יותר על המוכר במכולת...
האנשים בבנק במקרה הטוב ידעו להגיד לך מה הבנק עושה ולא מה מס הכנסה מחייב.
אני במקומך הייתי מדבר עם רואה חשבון.
אתה תמיד יכול להרים טלפון למס הכנסה (אתה לא חייב להזדהות) אם אתה לא רוצה לדבר עם רואה חשבון.

אני מסכים שהבנק לא יתרום לך כסף או מידע מיוזמתו, אבל אני לא חושב שאם אני אשאל את זה ספציפית אז ישקרו לי. (ואני בספק שהמחלקת מס שלהם לא יודעת את התשובה).
בעיקרון אני כל סוף שנה עושה מכירה קנייה לפי המערכת סימולציית מס של הבנק שאומרת לי מה המגן מס שלי לפי מכירות שעשיתי בהפסד, אתה טוען שגם אותה אני צריך לקחת בערבון מוגבל ?

אני לא חושב שאם אני אשאל את זה ספציפית אז ישקרו לי.
גם אני לא.
אני בספק שהמחלקת מס שלהם לא יודעת את התשובה
אני בספק אם הם יודעים את התשובה...

בעיקרון אני כל סוף שנה עושה מכירה קנייה לפי המערכת סימולציית מס של הבנק שאומרת לי מה המגן מס שלי לפי מכירות שעשיתי בהפסד, אתה טוען שגם אותה אני צריך לקחת בערבון מוגבל ?
היו מספר דיונים על כך בפורום ואפילו כתבו על כך כתבה (שקושרה בפורום) שבה הוצג שהסיבה שמס הכנסה לא מחייבים את אזרחי ישראל להגיש דו"חות מס בכל שנה היא שהם יודעים שכמעט כל אזרחי ישראל זכאים להחזרי מס.

תחפש שרשורים נוספים בנושא ותחליט אם אתה רוצה לסמוך על הבנק או לבצע תיאום מס.

אני מסכים שהבנק לא יתרום לך כסף או מידע מיוזמתו, אבל אני לא חושב שאם אני אשאל את זה ספציפית אז ישקרו לי. (ואני בספק שהמחלקת מס שלהם לא יודעת את התשובה).
לא ישקרו לך, הם פשוט לא מבינים כלום. "מחלקת המס" שלהם לא מיועדת לך, ויעוץ מס ויעוץ משפטי זה לא עיסקו של הבנק, זה בעיה שלך. הייתי לוקח בערבון מוגבל מאד כל מה שבתי השקעות/בנקים "מייעצים" לך בתחום, מנסיוני פשוט אין להם מושג.
היום ה"מומחית מיסים" של מיטב הטעתה אותי 3 פעמים לפחות לדוגמא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
O קיזוז רווחים מול הפסדים - פסגות טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 1
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
I קיזוז הפסדים מועברים בנספח חו"ל, 1301/1327 מיסים 5
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
M קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווח כעצמאי מיסים 4
ל קיזוז הפסדים מרווחי הון - שאלות תם מיסים 20
M קיזוז הפסדים ארה'ב עם רווחים מתל אביב? שוק ההון 2
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
ברק א. קיזוז הפסדים מיסים 0
E חשבון השקעות של זוג נשוי, קיזוז הפסדים ומס יסף שוק ההון 8
G קיזוז הפסדים בבורסה עם דוגמא מוחשית שוק ההון 6
ט שאלה על הפסדים ברי קיזוז בטופס 867 צרכנות פיננסית 19
A קיזוז הפסדים שוק ההון 1
לאץ' קיזוז הפסדים בבורסה: כך תשלמו פחות מס רווח הון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
G ענייני קיזוז מס מיסים 6
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N קיזוז רווחי הון לחייל מיסים 0
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
נ קיזוז הפסד הון משנים קודמות מיסים 7
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
Y קיזוז הפסדי הון עם דיבידנד וריבית מחו"ל מיסים 10
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
מ קיזוז הפסדי הון מיסים 4
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
the_newbie קיזוז רווחי הון בנייר סחיר מול הפסד הון ב-RSU מיסים 8
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
R קיזוז הפסדי הון של חברה אמריקאית שנמחקה מהמסחר - כיצד? מיסים 1
N קיזוז הפסד הון מול ריבית עוש מיסים 2
I שאלות קצרות - קיזוז רווחי הון שוק ההון 3
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5

נושאים דומים

Back