• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קורס יועצי משכנתאות

yoku_ono

משתמש סולידי
דירוג
11
היי,
הייתי רוצה ללמוד יותר את התחום של משכנתא. אני רוצה להשקיע ולעשות קורס יועצי משכנתאות - יש לך עצות / מקומות מומלצים בשבילי ?
אולי ספרים טובים שאני יכול לקרוא בנושא ?

נערך לאחרונה ב:
מגניב תודה, אבל אם זה לא נוגד את חוקי הפורום יש מצב להמלצה על קורס אונליין ? את החקירות לבד אני אעשה בלי שום קשר אבל אני רוצה לעבור את ההכשרה הפורמאלית שיועץ משכנתאות עובר כדי שלא יהיו פערי ידע כשאני אשב מול אחד כזה.

אגב עברתי על הלינק שיוסיק שם למעלה לשרשור ישן = תודה אבל הוא לא עונה למה שאני מחפש. אני רוצה בשלב ראשון לעבור את ההכשרה הפורמאלית במוסד כזה או אחר ואז לנבור בעצמי. אני רוצה את זה בסדר הזה ולא בסדר ההפוך כדי לחסוך מעצמי את המרחק ההתחלתי בתחום.
תודה!

אני רוצה לעבור את ההכשרה הפורמאלית שיועץ משכנתאות עובר כדי שלא יהיו פערי ידע כשאני אשב מול אחד כזה.
אין הכשרה פורמאלית של זה, כל אחד יכול לקרוא לעצמו "יועץ משכנתאות", אין פיקוח, אין הכשרה רשמית, אין דין ואין דיין.

@yoku_ono ממליץ להפנות את השאלה ל @רימון , איש מקצוע ואיש מקסים, אני בטוח שידע לסייע.

אורי, האמת שזה לא נכון. גם אם אין מוסד אחד שמציב סנטדרט כמו באקדמיה יש מה שנקרא "השג נדרש" וזה ידע של כמות מונחים / חישובים מינימאלית בשביל להבין שיחה או וויכוח על משכנתא. גם אם הקורס לא ממוסד ( כמו לדוגמא קורס פסיכומטרי ) כן יש השג נדרש וכן יש הכשרה מינמיאלית לעוסקים בתחום ( לוקחי משכנתאות ויועצי משכנתאות )
פליפר תודה, אני אנסה את רימון. אני מקווה שהוא יענה כי הוא לא כתב כאן מאז פברואר

אורי, האמת שזה לא נכון. גם אם אין מוסד אחד שמציב סנטדרט כמו באקדמיה יש מה שנקרא "השג נדרש" וזה ידע של כמות מונחים / חישובים מינימאלית בשביל להבין שיחה או וויכוח על משכנתא. גם אם הקורס לא ממוסד ( כמו לדוגמא קורס פסיכומטרי ) כן יש השג נדרש וכן יש הכשרה מינמיאלית לעוסקים בתחום ( לוקחי משכנתאות ויועצי משכנתאות )
זה מאד נכון. גם אתה יכול מחר בבוקר לקרוא לעצמך "יועץ משכנתאות" ולהתחיל לייעץ לאנשים בתשלום.
עם כל הכבוד, בתור אחד שמדבר עם רבים מהם, להרבה מהם אין מושג וחצי מושג בתחום בו הם מייעצים, שלא לדבר על אלה שיש להם מושג אבל פשוט מטעים את הלקוחות שלהם וגורמים להם נזקים כספיים.
ולא, אין בארץ דרישה ל"השג נדרש" ואין שום דרישה להכשרה מינימלית לעוסקים בתחום.

אתה אולי מדבר על פי מוסר/הגיון בריא,חוקית כל אדם יכול להכריז על עצמו כ"יועץ משכנתאות"
בגלל זה חשוב להבין מעט/להסתמך על המלצות קודמות לפני שבוחרים יועץ כזה(לא שזה שונה מכל יועץ/איש מקצוע אחר כמובן,תעודות הסמכה לא מעידות על טיב האדם)

@אחד שלא יודע
הכוונה שלי שהוא גם נותן שירות שכזה.
זה לא משנה אם הוא מגדיר את עצמו בתואר מפציץ כזה או אחר.

הייתי רוצה ללמוד יותר את התחום של משכנתא. אני רוצה להשקיע ולעשות קורס יועצי משכנתאות
תחליט, אתה רוצה ללמוד ולהבין את תחום המשכנתא או שאתה רוצה להיות יועץ משכנתאות?

JAY_CUTLER - שמע אני מדבר נטו על היגיון בריא - כמו שכתבתי לאורי כאן למטה - אני רק מחפש לרכוש ידע אני לא רוצה להתפרנס כיועץ משכנתאות. יש לי עבודה שאני אוהב :)

אורי אתה כותב דברים שלא קשורים בשום דרך לנקודה, זה שיש אחוז מסויים של שרלטנים לא אומר שכדי להיות בעל מקצוע שנקרא יועץ משכנתאות לא צריך ידע נדרש כלשהו ( יועץ משכנתאות שהוא לא שרלטן כן מקצועי וכן יודע ל"ייעץ" וכ..). אני לא בא לתקן את העולם או לעמוד על עוולות שוק המשכנתאות. לא מעניין אותי שכדי לעבוד כיועץ משכנתאות אני יכול לעשות את זה מחר ובלי הקורס - כי יש לי עבודה ואין לי כוונה לעבוד כיועץ משכנתא... לא זה מה שמעניין אותי.
זה שיש X שמחליט שביום Y הוא הופך ליועץ עם רמת איכות Z, זה לא קשור לנושא בכלל.
אני מחפש ידע בנושא משכנתא, באף אחת מההודעות שלך לא מופיע שום מקור ידע אז מה הטעם בתגובות?

רון - החלטתי וכתבתי את זה בנושא של ההודעה:
1. עושה קורס יועצי משכנתאות.
2. ממשיך לרכוש ידע לבד מספרים שאתם תמליצו לי עליהם :)

יש לך ספרים בנושאי משכנתא / אתרים שאוכל ללמוד מהם ?

בקשר לרימון - אם הוא יחליט להגיב כאן אני אשמח לשמוע את עצתו ודעתו אבל אני לא ממש מחפש יועץ משכנתא אני רוצה ללמוד את התחום בעצמי, רוצה לעשות את העבודה הזו עבור עצמי כשיגיע השלב. לכן אני לא אפנה לרימון מאותה הסיבה שמראש לא חיפשתי מישהו שיעשה את העבודה הזו עבורי

אני מחפש ידע בנושא משכנתא, באף אחת מההודעות שלך לא מופיע שום מקור ידע אז מה הטעם בתגובות?
נתנו לך הצעות טובות דווקא, תקנה ספר! הספר של רימון הוא המפורסם שבהם (לא קראתי).
איני מכיר את הקורסים השונים ואיני מכיר את רמתם.

@yoku_ono יש את האתר https://www.*************/ שיש בו הרבה ידע רלוונטי

שלום ליושבי הפורום,
מישהו עשה קורס ייעוץ משכנתאות כדי לעסוק בתחום או אפילו רק בשביל ידע אישי ויכול להמליץ?

חייב להסכים עם אורי ו-jay, יש הרבה עוסקים בתחום שרמת הידע שלהם מביכה, ההורים שלי לקחו ייעוץ מאחד מפורסם שגם יש לו עוד 3-4 יועצים שעובדים תחתיו, והוא המליץ להם לקחת 2/3 צמודים למדד ב2021 כשהאינפלציה הייתה ברצפה, אני שאלתי את היועץ אם הוא לא חושב שזה סיכון מוגזם והוא אמר שאין ממה לחשוש. בסוף אחרי שהם לקחו את המשכנתא אני הצלחתי לדאוג להם למקור מימון אחר לפני שהתחיל גל האינפלציה הנוכחי.

לא עשיתי אבל שמעתי דברים טובים על פוקוס.
אם המטרה שלך היא הבנה אישית של התחום, די אפשר ללמוד את כל החומר מסרטונים ביוטיוב.
אם אתה מתכנן ללמוד, מציע שתעלה את השאלה שלך בפורום משכנתאות בפייסבוק ותשמע חוות דעת מכאלו שלמדו במקומות השונים.
קח בחשבון שבתקופה של קיפאון בתחום הנדל"ן, הביקוש לתחום נמוך ורבים מהעוסקים בו נפגעו מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה קורס חווית משתמש אוף טופיק 3
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
הפרופסור קורס ספרות לגברים אוף טופיק 0
V קורס שמתמקד ברקורסיה התפתחות אישית 19
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
W קורס פייתון התפתחות אישית 1
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
Emilia קורס מקצועי במכללה או לימוד עצמי? יומני מסע אישיים 5
ד קורס המסחר העצמאי של אקסלנס טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 4
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
N קורס אנגלית מומלץ? התפתחות אישית 1
S קורס בתקשורת נתונים התפתחות אישית 2
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
D קורס חוקרים פרטיים התפתחות אישית 13
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1