קורסים באוניברסיטה הפתוחה

הנושא בפורום 'פיתוח אישי' פורסם ע"י Gentlemen, ‏15/5/19.

1. Gentlemen

Gentlemen משתמש ותיק

חודש הבא אני מסיים מכינה ובאוקטובר מתחיל ללמוד הנדסאי.
    בין המכינה להנדסאי ובין השנות לימוד יש לי חופשים שחשבתי לנצל אותם ללמוד עוד על השקעות ע"י לקיחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה.

עברתי על פוסטים של הסולידית ודיונים ישנים פה והדעה הרווחת הייתה שלימודים אקדמאיים אינם תורמים לבוגרים בכל נושא ההשקעות כמו שחלקנו היינו נוטים לחשוב. ההמלצה של הסולידית/חברי פורום הייתה לקרוא ספרים/מידע באינטרנט ולהשקיע תוך כדי.
    שמתי לב שההתייחסות ברובה הייתה לתואר עצמו שדורש 3 שנים; אבל מה לגבי קורסים?
    אולי מספר קורסים ספציפים כמו לדוגמא: מבוא למיקרוכלכלה/מבוא למקרוכלכלה/יסודות החשבונואות/תורת המימון הם קורסים שיכולים לתת הבנה הרבה יותר טובה למשקיע הטרי? מה דעתכם?

2. רומן.י

רומן.י משתמש סולידי

הקורסים של פתוחה מבוססים בעיקר על ספרות באנגלית שניתן להשיג בקלות ברשת בחינם. למה לך לשלם אלפי שקלים על הקורס בפתוחה אם אתה לא מתכוון לעשות תואר? חוץ מזה קורסי מבוא בסגנון מקרו/מיקרו הם מאוד כללים ותאורטיים, בסיום הקורס אתה תבין איך בנויה ועובדת הכלכלה אבל בפועל אין לך מה לעשות עם זה, מלבד להשתמש בזה כבסיס לקורסים המתקדמים והממוקדים יותר. תנסה למצוא קורס ממוקד לא אקדמי בנושא.

Gentlemen אוהב/ת את זה.
  3. קמצן מורשה

קמצן מורשה משתמש ותיק

אם זה לא למטרות תואר ואם הקורסים לא יחשבו כנקודות זכות אקדמיות לתארים בהמשך, חבל על הכסף והזמן.

4. DavidA

DavidA משתמש בכיר

אם אתה רוצה לקבל כלים מעשיים יותר, הייתי ממליץ ללכת על תורת המימון .זה הקורס הכי מעשי מכל הקורסים מהאשכול הפיננסי, מבוא למיקרו ומאקרו זה גם נחמד אבל פחות יישומי.
    מיקרו בזמנו עזר לי להבין את ההשפעות האמיתיות של מכסים סובסידיות ומיסוי, ומאקרו זה יותר התיאוריה המונטרית והמודלים לפיהם פועלים בנקים מרכזיים בקביעת מדיניות והכלים שברשותם כדי להוציאה לפועל.
    אבל שוב, תורת המימון זה הקורס הכי טוב שלדעתי צריך ללמד אותו בבתי ספר בכלל.

(חשבונאות זה גם מצויין אבל אין קורס יחיד שיכול לתת לך את ההבנה ברמה שימושית- צריך לדעת 30-40 תקנים שנלמדים באופן רגיל בכ 10 קורסים אקדמיים).

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/19
    Gentlemen ו-גרהם אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קורסים ברשת פיתוח אישי ‏7/6/18
קורסים מומלצים בחינם בקורסרה\סקיל שר? פיתוח אישי ‏22/5/18
קורסים לנשים בנושא השקעות פיתוח אישי ‏11/2/17
קורסים ומקורות לימוד למתחילים פיתוח אישי ‏29/6/16
קורסים אונליין ללימוד עצמי של מגוון נושאים במדעים פיתוח אישי ‏10/3/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.