• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קורלציה גבוהה בין אפיקי השקעה שונים - מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
363
לפני כמה ימים עלתה לי המחשבה שבעצם חלק גדול מאפיקי ההשקעה (מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה) הם למעשה קשורים אחד לשני -
לאנשים יש כסף (כי יש מעט אבטלה, המשכורות עולות, הלוואות זולות, קורונה ולא היה איפה להוציא) -> מחפשים איך להשקיע -> כל אחד בוחר אפיק השקעה (מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה) -> נוצרת עליה בכל האפיקים.

אם לאנשים יגמר התזרים מזומנים(כי אבטלה, אינפלציה, הלוואות יקרות. . .) -> אנשים לא יוכלו להשקיע אז בטווח הקצר העלייה תואט, לאורך זמן אנשים עלולים לפחד/להזדקק לכסף לכן יתחילו למשוך אותו -> נוצרת ירידה בכל האפיקים.

מה דעתכם? אני מפספס משהו?

קיפטו איננו אפיק השקעה. אני רושם זאת מפני שרשמת "קיפטו" שלוש פעמים.
אגב, גם קריפטו איננו אפיק השקעה, בדיוק כפי שמשחק רולטה איננו כזה.

לפני כמה ימים עלתה לי המחשבה שבעצם חלק גדול מאפיקי ההשקעה (מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה) הם למעשה קשורים אחד לשני -
לאנשים יש כסף (כי יש מעט אבטלה, המשכורות עולות, הלוואות זולות, קורונה ולא היה איפה להוציא) -> מחפשים איך להשקיע -> כל אחד בוחר אפיק השקעה (מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה) -> נוצרת עליה בכל האפיקים.

אם לאנשים יגמר התזרים מזומנים(כי אבטלה, אינפלציה, הלוואות יקרות. . .) -> אנשים לא יוכלו להשקיע אז בטווח הקצר העלייה תואט, לאורך זמן אנשים עלולים לפחד/להזדקק לכסף לכן יתחילו למשוך אותו -> נוצרת ירידה בכל האפיקים.

מה דעתכם? אני מפספס משהו?
לא הבנתי מה הנקודה שאתה מנסה להעביר. אולי תחדד.
כן, השקעות זה מסוכן.

לצערי אתה צודק. מכונות האלגוטריידינג שמהוות את רוב המסחר תפרו את הקריפטו לנאסדק.

זה הרג לגמרי את הרעיון שהקריפטו מגדר מפני אינפלציה או בעת משבר במניות.

בעצם חלק גדול מאפיקי ההשקעה (מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה) הם למעשה קשורים אחד לשני
נראה לי שמה שאתה מחפש זה asset class correlations
(הטבלה בקישור כמובן עבור טיקרים ספציפיים, ועבור העבר בלבד. אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד).

בהנחה שהשוק חופשי, מה שקובע את המחיר הוא היצע וביקוש.
הטענות למעלה מתייחסות רק לרכיב אחד מתוך הביקוש, ומזניחות את צד ההיצע לגמרי.
כמו כן הטענות מתעלמות מהשלכות מסדר שני.

ניקח למשל את תחום הנדל"ן:
אין ספק שבזמן משבר ארוך, לחלק מהאנשים יש פחות כסף זמין להשקעה.
אבל האם זה בהכרח אומר ירידת מחירי הנדל"ן?
לא בטוח, כי יש גם ביקוש שלא נפגע (משפחות בעלות אמצעים, מוסדיים ועוד), ולא ידוע לנו אם ההיצע נמצא מעל או מתחת לביקוש הזה.

כמו כן ייתכנו השלכות מסדר שני -
אם למשל המשבר ארוך, אולי חלק מהחברות בתחום הבנייה לא יוכלו לגייס חוב, וכתוצאה מכך פרוייקטים יתבטלו וההיצע ייפגע?
זה יכול לגרום דווקא לעליית מחירים...

אלו כמובן רק דוגמאות.
הנקודה הכללית היא שנדרש מבט רחב יותר (שלוקח בחשבון הן את ההיצע והן את הביקוש) ומעמיק יותר (לוקח בחשבון גם השלכות מעבר לסדר ראשון) על מנת לקבל את התמונה המלאה.
כלכלה זה תחום מורכב, ואפשר לכתוב מאמרים שלמים על כל אחת מהטענות שהבאת (עם דוגמאות בעד ונגד מהעבר).

אגב, גם קריפטו איננו אפיק השקעה, בדיוק כפי שמשחק רולטה איננו כזה.
אם לדייק, הוא מוגדר בתור אפיק השקעה אלטרנטיבי (asset class בפני עצמו) בסיכון גבוה.

מסחר בפורקס אכן נחשב כהימור, אבל הסיווג של קריפטו בתור מטבעות הוא סיווג מטעה.
מדובר כאן על מעבר לשיטה חדשה לגמרי, ותומכי הקריפטו מאמינים שעצם השימוש במטבעות האלו מספק ערך
(אמצעי דיגיטלי לשמירת ערך, אפשרות לשימוש בחוזים חכמים, אמצעי להעברות דיגיטליות מהירות, בטוחות ובעלות עמלה נמוכה).

התומכים טוענים שהערך שהקריפטו מספק יילך ויגדל ככל שיותר ויותר אנשים יאמצו את הטכנולוגיה (אפקט רשת),
וכבר כיום יש מודלים עסקיים איך ניתן להרוויח מזה (ראה בשרשורים המתאימים).

אז נכון שעדיין קיים חשש מדחייה רגולטורית, ונכון שעדיין יש ספקות לגבי הערך ולגבי המודלים העסקיים,
אבל לא מדובר כאן על משחק רולטה (הימור אקראי + משחק סכום אפס) אלא על אפיק השקעה (יש ציפייה לרווח שנובע מיצירת ערך אמיתי).

כך או אחרת זו השקעה ספקולטיבית בסיכון גבוה, אבל היה חשוב לי לדייק את המושגים.

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי מה הנקודה שאתה מנסה להעביר. אולי תחדד.
כן, השקעות זה מסוכן.
שקשה מאוד להשיג פיזור אמיתי ובעצם גם שאנחנו חושבים שאנחנו מפזרים את הכסף בהשקעות לא תלויות הם עדיין תלויות.
והפידבק שאני מנסה לקבל זה כמה זה נכון - כי אולי חלק גדול מהכסף לא מגיע מאנשים פרטיים/משכורות ולכן הוא לא פגיע בצורה הזו

לפני כמה ימים עלתה לי המחשבה שבעצם חלק גדול מאפיקי ההשקעה קשורים אחד לשני , מה דעתכם?
זה סימן של בועה, במילים אחרות השוק יתפקח מתישהו ומחלק מהאפיקים יצא האוויר.

שקשה מאוד להשיג פיזור אמיתי ובעצם גם שאנחנו חושבים שאנחנו מפזרים את הכסף בהשקעות לא תלויות הם עדיין תלויות.
והפידבק שאני מנסה לקבל זה כמה זה נכון - כי אולי חלק גדול מהכסף לא מגיע מאנשים פרטיים/משכורות ולכן הוא לא פגיע בצורה הזו
אפשר להשיג פיזור, תלוי מה אתה עושה...
התיק שלי 100% מניות, ירד מתחילת השנה באחוז אחד בלבד.

יופי של הרמה להנחתה השאלה הזאת.
גם קיפטו בעד ונגד, גם השקעת ערך מול מדדים, אפשר להתווכח שבועות בכיף.

באיזה מניות השקעת שהתיק ירד באחוז אחד בלבד ?
תיקי מניות בדרך כלל מושקעים בפקטור השוק הרחב-ביטא. אבל יש עוד פקטורים:ערך, גודל, תנודתיות נמוכה. פקטורים שונים מגיבים בצורה אחרת לתנאי שוק שונים.
התיק שלי חשוף למדדי מניות רחבים הרגילים(פקטור הביטא) ובנוסף גם על פקטורים האחרים הנ''ל. אומנם שפקטור הביטא עשה תשואה יפה בעשור האחרון(בשל חשיפה מוגברת למניות צמיחה) אז לא נהניתי ממלוא האפקט אבל מצד שני הפיזור הרחב מספק תיק מאוזן יותר ופחות תנודתי. כמו כן יש מחקרים אקדמיים שמראים שלפקטורים מסוימים כגון ערך וגודל יש תשואה עודפת על פני השוק הרחב.

סקטורים של אנרגיה (גז ונפט) וסחורות חקלאיות נתנו תשואה יפה מתחילת השנה בניגוד למדד S&P שירד ב 13% מתחילת השנה.
מעצם ההגדרה תמיד יהיו סקטורים שנתנו יותר מהמדד (וגם כאלה שנתנו פחות).

עכשיו תחזור לינואר ותראה לי הודעה בפורום שאלה הסקטורים המומלצים.

אני משקיע לטווחים קצרים ולכן לא דוגמה טובה לפורום (ואולי אף דוגמה שלילית). אבל העליתי ב- 2.3.22 הודעה על תעודות סל של החיטה, תירס והגז. מאז 2 הראשונים עלו בכ- 20% וה- 2 על הגז עלו בכ- 80%-70%. המוטיבציה היתה כמובן המלחמה באוקראינה. מדד S&P ירד בתקופה זו בכ- 8%.
אלו תעודות על חוזים עתידיים ונוהגות להיות תנודתיות מאוד - לא ממליץ לאף אחד, אבל כיוון ששאלת - מעלה כאן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
D קורלציה בניירות ערך ישראלים שוק ההון 3
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
א איפה ניתן לחשב קורלציה שוק ההון 2
1337justme פק"מ דולרי ותהיה לגביי קורלציה שלילית לשוק ההון שוק ההון 0
מ כלי לבדיקת קורלציה בין מספר ETF שוק ההון 3
E האם יש קורלציה שלילית בין תעודות סל לבין קרנות REIT? שוק ההון 6
ע השקעה עם קורלציה נמוכה לשוק המניות שוק ההון 3
amikal למה יש קורלציה שלילית עם שוק המניות? שוק ההון 59
Mamaof משקיע צעיר - סולידי ויציב .vs קורלציה שלילית למניות שוק ההון 11
א זהב - קורלציה מול שווקים סוערים שוק ההון 4
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
א האם יש קרן אג"ח קונצרני במח"מ קצר ודירוג גבוהה ? שוק ההון 2
M איך מגנים מפני אינפלציה / מדד גבוהה בנזילות גבוהה ? שוק ההון 12
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
A ריבית גבוהה במס רכישה נדל"ן 13
S קרן כספית - האם אכן תשואה גבוהה מפקדון ? שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
D דירה בקומה גבוהה (12) ללא מעלית שבת. כיצד ניתן להתנהל בבקשה שיאשרו מעלית שבת? נדל"ן 56
I רגישות גבוהה לבכי של ילדים אוף טופיק 26
M טופס 1301 לשכיר עקב הכנסה גבוהה מיסים 1
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
F מניות צמיחה בתקופת אינפלציונית + ריבית גבוהה שוק ההון 16
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
M מיסוי השקעות בבסיס דולרי בתרחיש של אינפלציה גבוהה\היפר אינפלציה שוק ההון 41
Skazi דרישת הון עצמי גבוהה בפרוייקטים חדשים נדל"ן 8
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח כמה סביר שתהיה אינפלציה גבוהה בישראל וארה"ב? שוק ההון 1
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
deussex שמועות על אינפלציה גבוהה שתבוא עכשיו שוק ההון 132
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
ח דירה להשקעה במינוף גבוהה נדל"ן 9
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
נ האם יש מנגנון שמאפשר הפסדי הון השנה, אך מבטיח בסבירות גבוהה רווחי הון באותו שיעור בשנים הבאות? שוק ההון 8
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
S לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ? אוף טופיק 33

נושאים דומים

Back
למעלה