• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל - מסלול השקעה

oren bl

משתמש רשום
דירוג
0
יש לי קופת גמל נזילה (לא קופת גמל להשקעה), המסלול שהיא נמצאית בו הוא כלל תמר מסלול כללי.
הסכום בקופת הגמל עומד על כ30 א. ש"ח.
זאת קופה שפתחו לי בילדות ואף פעם לא נגעתי בכסף שם, מבחינתי הקופה הזאת היא למקרה ויקרה משהו שאני אהיה חייב כסף, אני לא מתכוון לגעת בכסף הזה בזמן הקרוב אלא אם לא תהיה ברירה.
אני מתלבט אם לשנות את הקופה למסלול מנייתי, האם אתם חושבים שכדאי לעשות זאת בזמן הזה ? או שזה לא הזמן לעבור למסלול מנייתי ?

התשואות הנומינאלית של המסלול הזה בשנים האחרונות לפי גמלנט:
2014 - 4.47%
2015 - 2.58%
2016 - 2.3%
2017 - 7.36%.
דמי ניהול - 0.5% מצבירה.

מבחינתי הקופה הזאת היא למקרה ויקרה משהו שאני אהיה חייב כסף
אתה רוצה שההשקעה שלך תישאר כמו שהיא כשתרצה (תצטרך) אותה, אז למה אתה רוצה להציב אותה בסיכון?
אגב, תשואות עבר זאת לא תשובה ואין לך מה לשאוב החלטות על בסיס נתונים אלו

אתה רוצה שההשקעה שלך תישאר כמו שהיא כשתרצה (תצטרך) אותה, אז למה אתה רוצה להציב אותה בסיכון?
אגב, תשואות עבר זאת לא תשובה ואין לך מה לשאוב החלטות על בסיס נתונים אלו

אני לא רוצה שהיא תישאר כמו שהיא, אני רוצה להרוויח שם כסף. זה שאני לא מתכנן למשוך משם את הכסף בקרוב זה לא מעיד על זה שאני רוצה שהכסף יישאר שם בלי שינוי.

@oren bl - מדובר באפיק פטור ממס רווחי הון. אם אתה רוצה להרוויח שם כסף, כל שקל בה שלא מושקע באפיק עם פוטנציאל התשואה הגבוה ביותר, מניות, מבוזבז לחלוטין. אין עוד אפיקים כאלה היום לאדם מן השורה, למעט קרן השתלמות.

**עריכה**
בנוסף, לא הייתי מגביל את עצמי לסתם כל מסלול מניות. עקרונות ההשקעה הנבונה הכלליים חלים גם כאן - השקעה במוצר זול, מפוזר, פשוט ופסיבי.

לא ממליץ / מייעץ - אבל כך נהגתי בקופה ההונית שברשותי.

אני לא רוצה שהיא תישאר כמו שהיא
קצת סותר אבל אני מבין למה אתה מתכוון, זאת לא קרן חירום, זאת סתם קופסה שחורה
לא לשכוח את הסיכון שמתווסף לשינוי באחוזי המניות, אני מתאר לעצמי שיש לך כספים במקומות נוספים גם

מבחינתי הקופה הזאת היא למקרה ויקרה משהו שאני אהיה חייב כסף
אני לא רוצה שהיא תישאר כמו שהיא, אני רוצה להרוויח שם כסף

כמו ש @קפה שחור אמר, סתירה. תשואה = סיכון .

תגדיר טוב יותר כמה הפסד אתה מוכן לספוג בקופה בכל טווח זמן נתון. אם לדוגמה בטווח הקרוב אתה מוכן לספוג 50% הפסד , אבל רוצה שבגיל 70 יהיה שם כמה שיותר כסף (נניח למקרה סיעודי) אז כן, מניות זה אפשרות.

לעומת זאת, אם מחר אתה פוגע ברכב יקר של מישהו ואתה לא מבוטח, אז אתה צריך את הכסף עכשיו ואתה לא יכול לספוג הפסדים כאלה.

כמו ש @קפה שחור אמר, סתירה. תשואה = סיכון .

תגדיר טוב יותר כמה הפסד אתה מוכן לספוג בקופה בכל טווח זמן נתון. אם לדוגמה בטווח הקרוב אתה מוכן לספוג 50% הפסד , אבל רוצה שבגיל 70 יהיה שם כמה שיותר כסף (נניח למקרה סיעודי) אז כן, מניות זה אפשרות.

לעומת זאת, אם מחר אתה פוגע ברכב יקר של מישהו ואתה לא מבוטח, אז אתה צריך את הכסף עכשיו ואתה לא יכול לספוג הפסדים כאלה.

אז אני אשאל את זה אחרת, באיזה טווח של זמן כן הייתם הולכים על מסלול מנייתי אם בכלל ? 5 שנים ? 10 שנים ?
בסופו של דבר זה לא כל הכסף שלי, זה קופה למקרה חירום למשל תקופה ארוכה שלא אעבוד מכל סיבה שהיא.
זאת קופה שמתוך 30 א. ש"ח, כ-20 א. ש"ח זה רווחים, אז המחשבה שלי היתה שאם כל הזמן הזה היא היתה במסלול מנייתי אז היום הרווח היה הרבה יותר גבוה באופן משמעותי.

באיזה טווח של זמן כן הייתם הולכים על מסלול מנייתי אם בכלל ? 5 שנים ? 10 שנים ?
כלל האצבע שאני מכיר - השקעה מנייתית ל- 15 שנה כמעט תמיד הייתה עדיפה על האלטרנטיבות.

אחוזי התשואה ב-2008-2010:
2008 - (51.35%)
2009 - 88.54%
2010 - 17.01%

אז כן גם ב2008, הקופה הזאת בת 30 שנה, אם כל ה30 שנה האלה זה היה במנייתי אז כן הסכום היה הרבה יותר גבוה היום (15 שנים [2001-2016] אחרונות ממוצע של 11.72% תשואה שנתית).

בוא תיתן עצה, מה אתה היית עושה במקומי, קופת גמל פטורה ממס, איזה מסלול היית הולך ? מה היית עושה עם הכסף ?

@oren bl - מדובר באפיק פטור ממס רווחי הון. אם אתה רוצה להרוויח שם כסף, כל שקל בה שלא מושקע באפיק עם פוטנציאל התשואה הגבוה ביותר, מניות, מבוזבז לחלוטין. אין עוד אפיקים כאלה היום לאדם מן השורה, למעט קרן השתלמות.

**עריכה**
בנוסף, לא הייתי מגביל את עצמי לסתם כל מסלול מניות. עקרונות ההשקעה הנבונה הכלליים חלים גם כאן - השקעה במוצר זול, מפוזר, פשוט ופסיבי.

לא ממליץ / מייעץ - אבל כך נהגתי בקופה ההונית שברשותי.

תודה,
לא כל כך הבנתי, אתה כן היית הולך על מסלול מניות אבל לא רק עליו אלא מפזר את הכסף לכמה מסלולים שחלקם עם סיכון וחלקם פחות ?

מה אתה היית עושה במקומי
אם זאת קרן חירום - לא נוגע, מעביר מסלול לשימור הון ולא לתשואת הון
אם זה כסף שבו אני "עלול" להשתמש כאשר גם קיימת קרן חירום ולא רוצה לגעת בה - אז אשאר במסלול הנוכחי
אם זה כסף שבו אני "יכול" להשתמש כאשר אני צריך (ולא חייב) - הייתי מעביר למסלול הכי מנייתי
זה לא ייעוץ ולא המלצה
לי אין בכלל קרן חירום ואין לי בעיה לאבד שום סכום שאני לא יכול להרוויח אותו חזרה תוך מספר חודשי\שנות עבודה אם אצטרך

אם זאת קרן חירום - לא נוגע, מעביר מסלול לשימור הון ולא לתשואת הון
אם זה כסף שבו אני "עלול" להשתמש כאשר גם קיימת קרן חירום ולא רוצה לגעת בה - אז אשאר במסלול הנוכחי
אם זה כסף שבו אני "יכול" להשתמש כאשר אני צריך (ולא חייב) - הייתי מעביר למסלול הכי מנייתי
זה לא ייעוץ ולא המלצה
לי אין בכלל קרן חירום ואין לי בעיה לאבד שום סכום שאני לא יכול להרוויח אותו חזרה תוך מספר חודשי\שנות עבודה אם אצטרך

תודה

לא כל כך הבנתי, אתה כן היית הולך על מסלול מניות אבל לא רק עליו אלא מפזר את הכסף לכמה מסלולים שחלקם עם סיכון וחלקם פחות ?
מה שאני עשיתי הוא להעביר את הקופה שלי לניהול עצמי ולרכוש בה קרנות איריות מחקות בבורסה הלונדונית בדמי ניהול מופחתים.
מה שניסיתי לומר, לעומת זאת, הוא פשוט לא להסתפק ב"להעביר למסלול מניות" - אלא לשאול ולבדוק שמדובר במסלול בניהול פסיבי, מפוזר, עם דמי ניהול נמוכים. אם בית ההשקעות הנוכחי לא מציע כזה - לשקול לנייד גם לבית השקעות אחר.
במילים אחרות - לא להסתפק במסלול רק בגלל שקוראים לו "מסלול מנייתי", אלא לבדוק מה הוא כולל ומכיל.

נערך לאחרונה ב:
שקול לשנות את יעוד הכסף, אם יש חסכון אחר שיכול להיות קרן חירום במקומה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R החלפת מסלול לאחר הלוואה קופת גמל להשקעה- חברת כלל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה בחירת מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
פ קופת גמל להשקעה-מסלול עוקב מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קופת גמל IRA מול מסלול מנייתי שוק ההון 7
Dor95 קופת גמל ira עם קרנות איריות מול מסלול פאסיבי שוק ההון 52
I אינטרגמל קופת גמל להשקעה מסלול מחקה מדד אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
מ קופת גמל - שינוי מסלול השקעה שוק ההון 10
I קופת גמל לפי תיקון 190 עם מסלול אישי IRA צרכנות פיננסית 9
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X פדיון קופת גמל להשעה ומכירת מניות בהפסד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10

נושאים דומים

Back
למעלה