קופת גמל להשקעה

• פותח הנושא Edgar
  • פורסם בתאריך

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2
בדיוק השתחררתי מהצבא וצברתי עד עכשיו 190 אש״ח. קראתי קצת בבלוג והגעתי למסקנה שאני רוצה לפתוח קופת גמל להשקעה מסלול מניות ולשים שם 70 אש״ח עכשיו ומשנה הבאה להפקיד מדי חודש.
בנוסף לזה, אני מתכנן לפתוח לעצמי תיק השקעות בבית השקעות ולפזר את הכסף במדדים כמו סנופי, כמה קרנות סל של בלאקרוק ולפזר אולי בשווקים אחרים חוץ מארה״ב.
ממה שקראתי בבלוג, העדיפות היא לפתוח תיק השקעות ולהשקיע לבד, אבל אני לא חושב שאעמוד בזה בידיעה שהכסף נזיל והכל מתבצע בלחיצת כפתור שלי, לכן מעדיף שרוב הכסף יהיה בקופת גמל. מה גם שלא משלמים מס רווח אחרי גיל 60 מהקופת גמל, זו עודסיבה למה אני מעדיף שרוב הכסף יהיה שם.
איך הפיזור? מה הייתם עושים כרגע במצב שלי?
אשמח לשמוע דעות של אחרים ולגבש דעה משלי

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,159
מה גם שלא משלמים מס רווח אחרי גיל 60 מהקופת גמל, זו עוד סיבה למה אני מעדיף שרוב הכסף יהיה שם.
לא נראה שבאמת קראת בפורום.

גוגל: פורום הסולידית קופת גמל להשקעה

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,146
אבל אני לא חושב שאעמוד בזה בידיעה שהכסף נזיל והכל מתבצע בלחיצת כפתור שלי
בכל מקרה הכסף נזיל והכל מתבצע בלחיצת כפתור , גם בקופגל"ה.
אני מתכנן לפתוח לעצמי תיק השקעות בבית השקעות ולפזר את הכסף במדדים כמו סנופי, כמה קרנות סל של בלאקרוק ולפזר אולי בשווקים אחרים חוץ מארה״ב.
איך הפיזור?
מפוזר כהלכה.
רק שאין צורך לקנות "כמה קרנות של באלקרוק" כשאפשר להשיג את הפיזור הזה עם אחת.

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2

גוגל: פורום הסולידית קופת גמל להשקעה
חוסך בקופת גמל להשקעה שהגיע לגיל 60 ומעוניין למשוך את הכספים מהקופה כקצבה חודשית במקום כסכום חד פעמי, פטור מתשלום מס על רווחים שהצטברו בקופה. מאתר כל זכות

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2
בכל מקרה הכסף נזיל והכל מתבצע בלחיצת כפתור , גם בקופגל"ה.

מפוזר כהלכה.
רק שאין צורך לקנות "כמה קרנות של באלקרוק" כשאפשר להשיג את הפיזור הזה עם אחת.
זה לא אותו הדבר. לא חושב שאני מסוגל לשחק עם סכום כזה בעצמי, מעדיף לתת אותו לאנשים בעלי ניסיון רב בתחום.

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,146
לא חושב שאני מסוגל לשחק עם סכום כזה בעצמי, מעדיף לתת אותו לאנשים בעלי ניסיון רב בתחום.
אם כך אז אצטרף לדברים שנאמרו מעליי:
בכל מקרה, סבבה. עד שתרגיש בנוח להשקיע לבד בינתיים שהכסף יקבל קצת תשואה בקופגל"ה.
רק בבקשה תדאג להפוך בעצמך לבעל ניסיון רב בתחום במקום לשלם לאנשים כאלו.

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2
אם כך אז אצטרף לדברים שנאמרו מעליי:

בכל מקרה, סבבה. עד שתרגיש בנוח להשקיע לבד בינתיים שהכסף יקבל קצת תשואה בקופגל"ה.
רק בבקשה תדאג להפוך בעצמך לבעל ניסיון רב בתחום במקום לשלם לאנשים כאלו.
למה לא לשלב גם וגם אבל?

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2
כי קופ"ג להשקעה זה מוצר ממש גרוע.
תריץ חיפוש על זה בפורום.
הרצתי על זה הרבה חיפושים והנושא הזה נמצא במחלוקת. אני מבין את העניין של הדמי ניהול שהם גבוהים יחסית. אבל אם בנאדם מתכנן למשוך את זה עד גיל 60 ולמשוך את זה כקיצבה חודשית מבלי לשלם מס 25% זה די משתווה לבנאדם שפותח תיק השקעות לבד, משקיע ואז מממש רווחים בגיל 60 ומשלם מס של 25%. לא ככה?

האזרח הקטן

משתמש ותיק
דירוג
780
הרצתי על זה הרבה חיפושים והנושא הזה נמצא במחלוקת. אני מבין את העניין של הדמי ניהול שהם גבוהים יחסית. אבל אם בנאדם מתכנן למשוך את זה עד גיל 60 ולמשוך את זה כקיצבה חודשית מבלי לשלם מס 25% זה די משתווה לבנאדם שפותח תיק השקעות לבד, משקיע ואז מממש רווחים בגיל 60 ומשלם מס של 25%. לא ככה?
1. לאחר גיל 60 אפשר להגיע למס רווחי הון נמוך מ25%.
2. מס רווחי הון הוא על הרווח בלבד, דמי הניהול הם על כל הקרן.
3. דמי הניהול לא מסתיימים כאשר מעבירים את קופת הגמל להשקעה לקרן מחלקת קצבה, גם שם ממשיכים לשלם דמי ניהול על כל הקרן.

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2
1. לאחר גיל 60 אפשר להגיע למס רווחי הון נמוך מ25%.
2. מס רווחי הון הוא על הרווח בלבד, דמי הניהול הם על כל הקרן.
3. דמי הניהול לא מסתיימים כאשר מעבירים את קופת הגמל להשקעה לקרן מחלקת קצבה, גם שם ממשיכים לשלם דמי ניהול על כל הקרן.
דמי הניהול הם לא רק על הרווחים שצברת באותה שנה?

בוגל-ראש

משתמש ותיק
דירוג
311
בדיוק השתחררתי מהצבא וצברתי עד עכשיו 190 אש״ח. קראתי קצת בבלוג והגעתי למסקנה שאני רוצה לפתוח קופת גמל להשקעה מסלול מניות ולשים שם 70 אש״ח עכשיו ומשנה הבאה להפקיד מדי חודש.
בנוסף לזה, אני מתכנן לפתוח לעצמי תיק השקעות בבית השקעות ולפזר את הכסף במדדים כמו סנופי, כמה קרנות סל של בלאקרוק ולפזר אולי בשווקים אחרים חוץ מארה״ב.
ממה שקראתי בבלוג, העדיפות היא לפתוח תיק השקעות ולהשקיע לבד, אבל אני לא חושב שאעמוד בזה בידיעה שהכסף נזיל והכל מתבצע בלחיצת כפתור שלי, לכן מעדיף שרוב הכסף יהיה בקופת גמל. מה גם שלא משלמים מס רווח אחרי גיל 60 מהקופת גמל, זו עודסיבה למה אני מעדיף שרוב הכסף יהיה שם.
איך הפיזור? מה הייתם עושים כרגע במצב שלי?
אשמח לשמוע דעות של אחרים ולגבש דעה משלי
בא בן אדם צעיר, הרגע השתחרר מהצבא, רוצה להשקיע בשוק ההון, מעלה חששות (לגיטימיים!) על השקעה עצמאית, במיוחד חושש מפיתויים התנהגותיים כשהכל בלחיצת כפתור בחשבון ההשקעות (טעויות התנהגותיות כאלה עלולות לעלות הרבה יותר מכל הפרשי דמי ניהול שתרצו). וכל מה שיש לנו להגיד לו זה - לא קראת את הפורום, אתה לא מבין מהחיים שלך, קופת גמל להשקעה זה חרא של מוצר, תחזור אחרי שתקרא את כל הפורום.
זה עיוות של פרמידת הצרכים של המשקיע.

לדעתי:
- כל הכבוד על החיסכון המרשים בגיל כזה צעיר! הדבר הכי חשוב בגידול תיק ההשקעות שלך הוא אחוז החיסכון. תמשיך כך!
- הדבר השני הכי חשוב, הוא בחירת מסלול ההשקעה (כמה חשיפה למניות אני מוכן/מסוגל/רוצה לספוג) והתמדה בו (!!!). אם אתה נורא חושש שאתה תעשה שטויות ותמכור בירידה ראשונה אולי דווקא כן עדיף לבחור מוצר מנוהל זה או אחר (בעדיפות מוצר פסיבי).
- רק אחר כך נכנסים שיקולים כמו דמי ניהול. נכון, לטווח הארוך, ניהול תיק השקעות עצמאי מנצח את קופת גמל להשקעה (וזה גם בכל מיני הנחות, למשל שההפרש הנוכחי בדמי ניהול ישאר לעשורים הקרובים, מה שאני לא בטוח בכלל שנכון).
גילוי נאות, גם אני החזקתי בעבר קופת גמל להשקעה, ובעקבות חברי הפורום מכרתי והעברתי לתיק השקעות עצמאי.
עדיין, קופת גמל להשקעה יכול להיות מוצר לא רע לכניסה לשוק ההון. במקרה הגרוע, תשלם עוד כחצי אחוז לשנה. מה גם תמיד תוכל לפדות את הקופה ולפתוח תיק השקעות עצמאי כשתרגיש מוכן, רק תאלץ לשלם מס רווחי הון.

בקיצור, אל תרא, אתה בדרך הנכונה. תמשיך לקרוא ולהתעניין.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,620
בא בן אדם צעיר, הרגע השתחרר מהצבא, רוצה להשקיע בשוק ההון, מעלה חששות (לגיטימיים!) על השקעה עצמאית, במיוחד חושש מפיתויים התנהגותיים כשהכל בלחיצת כפתור בחשבון ההשקעות (טעויות התנהגותיות כאלה עלולות לעלות הרבה יותר מכל הפרשי דמי ניהול שתרצו). וכל מה שיש לנו להגיד לו זה - לא קראת את הפורום, אתה לא מבין מהחיים שלך, קופת גמל להשקעה זה חרא של מוצר, תחזור אחרי שתקרא את כל הפורום
בא בנאדם חדש לפורום (לא משנה הגיל והסטטוס שלו) שואל שאלות שנשאלו ונענו כבר מאות פעמים, אז עונים לו - תקרא, כבר ענו על זה.
לא הבנתי איפה הבעיה?
המינימום שאדם חדש שבא לפורום צריך לעשות זה לקרוא ולחפש אם כבר שאלו את השאלה שלו לפני שהוא פותח שרשור חדש.

לגבי השאר אני מסכים

Edgar

משתמש רשום
דירוג
2
לכמה לשאוף להגיע?
אלטושלר דורשים 0.8% שזה גבוה יחסית
בא בן אדם צעיר, הרגע השתחרר מהצבא, רוצה להשקיע בשוק ההון, מעלה חששות (לגיטימיים!) על השקעה עצמאית, במיוחד חושש מפיתויים התנהגותיים כשהכל בלחיצת כפתור בחשבון ההשקעות (טעויות התנהגותיות כאלה עלולות לעלות הרבה יותר מכל הפרשי דמי ניהול שתרצו). וכל מה שיש לנו להגיד לו זה - לא קראת את הפורום, אתה לא מבין מהחיים שלך, קופת גמל להשקעה זה חרא של מוצר, תחזור אחרי שתקרא את כל הפורום.
זה עיוות של פרמידת הצרכים של המשקיע.

לדעתי:
- כל הכבוד על החיסכון המרשים בגיל כזה צעיר! הדבר הכי חשוב בגידול תיק ההשקעות שלך הוא אחוז החיסכון. תמשיך כך!
- הדבר השני הכי חשוב, הוא בחירת מסלול ההשקעה (כמה חשיפה למניות אני מוכן/מסוגל/רוצה לספוג) והתמדה בו (!!!). אם אתה נורא חושש שאתה תעשה שטויות ותמכור בירידה ראשונה אולי דווקא כן עדיף לבחור מוצר מנוהל זה או אחר (בעדיפות מוצר פסיבי).
- רק אחר כך נכנסים שיקולים כמו דמי ניהול. נכון, לטווח הארוך, ניהול תיק השקעות עצמאי מנצח את קופת גמל להשקעה (וזה גם בכל מיני הנחות, למשל שההפרש הנוכחי בדמי ניהול ישאר לעשורים הקרובים, מה שאני לא בטוח בכלל שנכון).
גילוי נאות, גם אני החזקתי בעבר קופת גמל להשקעה, ובעקבות חברי הפורום מכרתי והעברתי לתיק השקעות עצמאי.
עדיין, קופת גמל להשקעה יכול להיות מוצר לא רע לכניסה לשוק ההון. במקרה הגרוע, תשלם עוד כחצי אחוז לשנה. מה גם תמיד תוכל לפדות את הקופה ולפתוח תיק השקעות עצמאי כשתרגיש מוכן, רק תאלץ לשלם מס רווחי הון.

בקיצור, אל תרא, אתה בדרך הנכונה. תמשיך לקרוא ולהתעניין.
שיירבו כמוך. תודה רבה על התגובה

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,159
לכמה לשאוף להגיע?
נראה שלא הפנמת. חיפוש בפורום של שרשורים דומים ייתן לך תמונת מצב.

גישה אקטיבית של חיפוש מידע תשרת אותך טוב יותר בטווח הארוך ביחס להאכלה בכפית.

לדוגמה, גוגל: קופת גמל להשקעה דמי ניהול

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
753
לכמה לשאוף להגיע?
אלטושלר דורשים 0.8% שזה גבוה יחסית

זה גבוה מאוד. היו עד לא מזמן אפשרויות של 0.3, אני לא בטוח אם יש כאלה עכשיו. לדעתי באיזור ה0.3 קופת גמל להשקעה כבר הופכת להיות מכשיר לא רע בכלל ויכול להיות שהטבת המס כן משתלמת ביחס לדמי הניהול. בדמי ניהול גבוהים יותר כנראה שלא.

האזרח הקטן

משתמש ותיק
דירוג
780
זה גבוה מאוד. היו עד לא מזמן אפשרויות של 0.3, אני לא בטוח אם יש כאלה עכשיו. לדעתי באיזור ה0.3 קופת גמל להשקעה כבר הופכת להיות מכשיר לא רע בכלל ויכול להיות שהטבת המס כן משתלמת ביחס לדמי הניהול. בדמי ניהול גבוהים יותר כנראה שלא.
בפעם האחרונה שבדקתי זה היה יותר לכיוון ה0.6% וצפונה לפני התמקחות. אין לי מידע עד כמה אפשר להוריד אותם אחרי שכבר נצבר סכום משמעותי.

האזרח הקטן

משתמש ותיק
דירוג
780
נראה שלא הפנמת. חיפוש בפורום של שרשורים דומים ייתן לך תמונת מצב.
אני בעד הגישה של חיפוש על שאלות שכבר נשאלו, אבל בהרבה דברים שרשורים היסטוריים הם דרך גרועה לקבל מידע. השרשור האינסופי של דמי ניהול או זה של כרטיסי אשראי אמריקאיים הם דוגמאות לשרשורים גרועים בעיניי, שמתחילים ב2016 ויש בהם אלפי הודעות שכנראה חלק גדול מהן כבר לא רלוונטי ל2021.
דווקא היה שימושי אם היה אשכול דביק לעמלות ודמי ניהול לכל שנה בנפרד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ofirT קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
I כיצד לבחור קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E קופת גמל להשקעה במסלול IRA צרכנות פיננסית 7
ה קופת גמל להשקעה שוק ההון 1
J קופת גמל להשקעה מול קרנות נאמנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E קופת גמל להשקעה כקרן לשעת חירום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
R החלפת מסלול לאחר הלוואה קופת גמל להשקעה- חברת כלל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קופת גמל להשקעה לבת 64 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3