• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי

guesto

משתמש בכיר
דירוג
1,120
נניח והיו בשנה מסוימת רווחי הון, כאשר יש מגן מס משנים קודמות אבל אין בו צורך כי ניתן לקזז את הרווחים קודם כל מול נקודות זיכוי. מה תופס קדימות? האם אפשר לקזז מול נקודות הזיכוי ולשמור את המגן, או שקודם כל חייבים לקזז מול המגן ורק מה שנשאר (אם בכלל) מול הנקודות?

תשובת פ"ש:
"ערב טוב
הפסדים מרווח הון ניתן לקזז רק כנגד הפסדים מרוח הון בשנים הבאות
לא ניתן לקזז מנקודות זיכוי"

"ערב טוב
לא באמת עונה על השאלה

לא באמת עונה על השאלה

הנחתי שהוא התכוון לכתוב "כנגד רווח הון בשנים הבאות" במקום "כנגד הפסדים מרוח הון בשנים הבאות" ואז זה כן פותר את השאלה, פשוט לא מסתדר עם המידע שיש לנו כאן בפורום, ולכן שלחתי שאלת המשך האם בטוח שאי-אפשר לקזז רווח הון מול נקודות זיכוי, מתוך הנחה שהוא כנראה טעה.
עכשיו כשאני חושב על זה שוב, יכול להיות שהוא התכוון לכך שהפסד הון אפשר להעביר הלאה לשנים הבאות אבל נקודות זיכוי לא? התשובה שלו ממש לא ברורה לי.

דרך אגב, למה בכלל שאלתי את השאלה?
אני מנסה להבין אם יש טעם לצבור מגני מס בשלב הצבירה כדי להשתמש בהם לאחר הפרישה.
אם גם ככה את רווחי ההון בשנים הראשונות שלאחר הפרישה אנחנו יכולים לקזז במלואם מול נקודות זיכוי (בהנחה שמוכרים בשכבות), ואם חייבים לקזז מול מגני מס לפני שמקזזים מול נקודות זיכוי, אז מרגיש שזה די מיותר (ואולי אפילו מזיק) לצבור מגני מס.

מה שאני מכיר זה שהפסדי הון מועברים חייבים לנצל בהזדמנות הראשונה, כלומר בשנה הראשונה שיש לך רווח אחרי שנומר ההפסד המועבר.
אבל לא זוכר מה המקור שלי לזה.
אולי @מתכנת זוכר דיון דומה בעבר

מה שאני מכיר זה שהפסדי הון מועברים חייבים לנצל בהזדמנות הראשונה, כלומר בשנה הראשונה שיש לך רווח אחרי שנומר ההפסד המועבר.

אם זה אכן המצב, אז נראה שעדיף לא לצבור במהלך שלב הצבירה מגני מס לטווח הארוך לשימוש בפרישה, אלא רק להשתמש במגני מס קטנים מיידית כדי לקזז רווחי הון שוטפים. (נגיד מדיבידנדים שלא נוכו ב-25% במקור)

אני כבר לא זוכר, אבל יש היגיון במה שאתה אומר.
אני מנסה להבין אם יש טעם לצבור מגני מס בשלב הצבירה כדי להשתמש בהם לאחר הפרישה.
אם גם ככה את רווחי ההון בשנים הראשונות שלאחר הפרישה אנחנו יכולים לקזז במלואם מול נקודות זיכוי (בהנחה שמוכרים בשכבות), ואם חייבים לקזז מול מגני מס לפני שמקזזים מול נקודות זיכוי, אז מרגיש שזה די מיותר (ואולי אפילו מזיק) לצבור מגני מס.
נקודות זיכוי זה פטור ממש מוגבל - סדר גודל של 21 אלף שח רווח הון בשנה, אם אתה סבור שלא תעבור את זה אז כן זה יספיק.
כמו כן קח בחשבון שלאורך הזמן תוכניות משתנות, זה טבען של אנשים, למשל גם אם עכשיו ברור לך שתגור בשכירות בשלושת העשורים הקרובים אתה פתאום עלול לגלות בעוד עשור וחצי (או הרבה לפני כן) שרכישת דירה זה משהו שמאוד רלוונטי עבורך ואז כנראה תממש הרבה רווחים.
לכן ככל שאתה יכול לנצל נקודות זיכוי במהלך הצבירה זה עדיף לך.

נקודות זיכוי זה פטור ממש מוגבל - סדר גודל של 21 אלף שח רווח הון בשנה, אם אתה סבור שלא תעבור את זה אז כן זה יספיק.
כמו כן קח בחשבון שלאורך הזמן תוכניות משתנות, זה טבען של אנשים, למשל גם אם עכשיו ברור לך שתגור בשכירות בשלושת העשורים הקרובים אתה פתאום עלול לגלות בעוד עשור וחצי (או הרבה לפני כן) שרכישת דירה זה משהו שמאוד רלוונטי עבורך ואז כנראה תממש הרבה רווחים.
לכן ככל שאתה יכול לנצל נקודות זיכוי במהלך הצבירה זה עדיף לך.

בקיצור עדיף לצבור מגני מס במהלך השנים במידת האפשר, ולנצל אותם מיד לפני שפורשים כדי לא לבזבז נקודות זיכוי. (או כאשר קונים דירה אם זה רלוונטי)

בקיצור עדיף לצבור מגני מס במהלך השנים במידת האפשר, ולנצל אותם מיד לפני שפורשים כדי לא לבזבז נקודות זיכוי. (או כאשר קונים דירה אם זה רלוונטי)
לא חושב שעדיף לצבור מגיני מס, אולי כן עדיף לנצל גם אותם בכל שנה יחד עם נקודות הזיכוי ככל האפשר, ככה מחיר הבסיס של הניירות שלך יעלה כל הזמן וחבות המס בעתיד תקטן.
לא?!

לא חושב שעדיף לצבור מגיני מס, אולי כן עדיף לנצל גם אותם בכל שנה יחד עם נקודות הזיכוי ככל האפשר, ככה מחיר הבסיס של הניירות שלך יעלה כל הזמן וחבות המס בעתיד תקטן.
לא?!

נקודות זיכוי אני מניח שלא ניתן לנצל בכלל עד הפרישה.
עכשיו בוא נגיד שאני בשלב הצבירה ויש לי נייר בהפסד. למכור ולקנות אותו מחדש ולעשות אותו דבר לנייר שהרוויח זה לא עוזר לי, זה רק פוגע בי. אבל אם אני מוכר אותו וקונה מחדש, צובר את המגן שלו, ומשתמש בו אחרי 10 שנים רגע לפני הפרישה כדי להעלות את מחיר הבסיס של ניירות יותר עדכניים, אני מרוויח דחיית מס, כי הניירות העדכניים יותר הולכים כנראה להימכר קודם.

ברור שאי אפשר לקזז הפסדי הון מול נקודות זיכוי.
נקודות זיכוי מקזזים חבות מס (כלומר רווחים).
הנחתי שהוא התכוון לכתוב "כנגד רווח הון בשנים הבאות" במקום "כנגד הפסדים מרוח הון בשנים הבאות" ואז זה כן פותר את השאלה
עדיין לא ממש פותר אותה.
הרי נקודות זיכוי אפשר לקזז מול מס שאתה חייב על רווחי הון באותה שנה. ולכן המשפט שלו או לא רלונטי או שגוי

נקודות זיכוי אני מניח שלא ניתן לנצל בכלל עד הפרישה.
עכשיו בוא נגיד שאני בשלב הצבירה ויש לי נייר בהפסד. למכור ולקנות אותו מחדש ולעשות אותו דבר לנייר שהרוויח זה לא עוזר לי, זה רק פוגע בי. אבל אם אני מוכר אותו וקונה מחדש, צובר את המגן שלו, ומשתמש בו אחרי 10 שנים רגע לפני הפרישה כדי להעלות את מחיר הבסיס של ניירות יותר עדכניים, אני מרוויח דחיית מס, כי הניירות העדכניים יותר הולכים כנראה להימכר קודם.
הפוך - לצבור מגן מס לא עוזר לך אם אתה מתכוון למכור את הניירות רק בפרישה.
מה שאתה עושה בפועל זה לתת למס הכנסה הלוואה בלי ריבית במקום לקחת מהם אחת כזאת.

עדיין לא ממש פותר אותה.
הרי נקודות זיכוי אפשר לקזז מול מס שאתה חייב על רווחי הון באותה שנה. ולכן המשפט שלו או לא רלונטי או שגוי

הכוונה שאם הפורום טועה אז השאלה מלכתחילה שגויה ואז התשובה לגיטימית.

הפוך - לצבור מגן מס לא עוזר לך אם אתה מתכוון למכור את הניירות רק בפרישה.
מה שאתה עושה בפועל זה לתת למס הכנסה הלוואה בלי ריבית במקום לקחת מהם אחת כזאת.

איך אני נותן להם הלוואה אם לא שילמתי להם שקל?
הנה הסיטואציה:
השנה עכשיו היא 2040. אני מקזז הפסד הון שנוצר לי בשנת 2020 מול מכירה וקניה מחדש של ניירות רווחיים משנת 2035.
בכך, במקום לתת לניירות של 2020 לעלות בחזרה ולדרוס את ההפסד, העברתי אותו לנייר יותר מאוחר שאותו אני הולך למכור קודם, ודחיתי מס. אני אצטרך לשלם פחות מס בעת המכירה האמיתית של הניירות מ-2035, אבל יותר מס בעת המכירה של הניירות מ-2020.

אם אתה בבית השקעות ישראלי - FIFO ימנע ממך למכור ניירות ספציפיים.
נכון אבל אני ב-IB.

הכוונה שאם הפורום טועה אז השאלה מלכתחילה שגויה ואז התשובה לגיטימית.
הפורום אף פעם לא טועה. הפורום לא מסוגל לטעות. הפורום הוא האלוהים :)

וברצינות, במקרה הזה הדיעה הרווחת בפורום מבוססת על ציטוטים ישירים מהחוק + דעות של הרבה מאוד עוסקים בתחום (רואי חשבון וכו').

מה שכן, יכול להיות שההבדל נובע מעניין של ניסוח או הסתכלות טכנית:
אתה לא מקזז נקודות זיכוי מול הכנסות וגם לא מול רווחים. אתה מקזז נקודות זיכוי מול מס שאתה חייב לשלם.
עכשיו הגיוני שאתה קודם כל מחשב כמה מס אתה חייב לשלם ורק אחרי זה אתה יכול לקזז מחבות המס הזאת את נקודות הזיכוי.
איך אני נותן להם הלוואה אם לא שילמתי להם שקל?
אם יש לך מגן מס זה אומר בגדול שמס הכנסה חייב לך כסף ולכן נתת להם הלוואה.
יכול להיות שההלוואה הזאת מקוזזת מול הלוואה אחרת שאתה חייב להם ועדיין לא הגיע הזמן לשלם (רווחים לא ממומשים).

השנה עכשיו היא 2040. אני מקזז הפסד הון שנוצר לי בשנת 2020 מול מכירה וקניה מחדש של ניירות רווחיים משנת 2035.
בכך, במקום לתת לניירות של 2020 לעלות בחזרה ולדרוס את ההפסד, העברתי אותו לנייר יותר מאוחר שאותו אני הולך למכור קודם, ודחיתי מס. אני אצטרך לשלם פחות מס בעת המכירה האמיתית של הניירות מ-2035, אבל יותר מס בעת המכירה של הניירות מ-2020.
הממ.. הבנתי מה אתה אומר. מעניין.

אתה בעצם מוריד את בסיס המס של הניירות הישנים שלך כדי להעלות את בסיס המס של הניירות החדשים.
הקטע שזה משהו שהוא מאוד מוגבל בסופו של דבר. אם תניח שיש בממוצע משבר גדול (גדול מספיק כדי שיהיו לך נירות שתוכל למכור בהפסד של יותר מחצי אחוז. כלומר משהו שיהיה משמעותי מספיק בשביל להתעסק איתו) פעם ב7-10 שנים, זה אומר שכנראה תוכל לעשות את המהלך הזה פעם אחת מתישהו בעשור הראשון של ההשקעות שלך.
בשלבים מאוחרים יותר האפקט קטן (כי תגיד יותר מהר לשלב שאתה מוכר את הניירות מהתקופה ההיא, ולכן תגיע מהר יותר לשלב שאתה משלם מס לפי הבסיס הנמוך יותר).

הפורום אף פעם לא טועה. הפורום לא מסוגל לטעות. הפורום הוא האלוהים :)
:lol:
הגיוני שאתה קודם כל מחשב כמה מס אתה חייב לשלם ורק אחרי זה אתה יכול לקזז מחבות המס הזאת את נקודות הזיכוי.
מסכים.
אם יש לך מגן מס זה אומר בגדול שמס הכנסה חייב לך כסף ולכן נתת להם הלוואה.
לא לגמרי מסכים עם זווית הראייה הזו. הם חייבים לי זיכוי, לא כסף.

הקטע שזה משהו שהוא מאוד מוגבל בסופו של דבר.
אני מתכנן לעשות direct indexing (עקיבת מדד עצמאית) ושם הפוטנציאל לקצור מגני מס הוא גדול.
החיסרון של מה שתיארתי הוא שלדעתי אינפלציה שוחקת לך את ערך המגן, אז לא בטוח אם שווה לעשות את זה. אם אפשר להעביר מגן מס לשנה הבאה אחרי שיקלול אינפלציה זה יהיה מאוד משמח.

לא לגמרי מסכים עם זווית הראייה הזו. הם חייבים לי זיכוי, לא כסף.
מה זה זיכוי אם לא כסף?
אני מתכנן לעשות direct indexing (עקיבת מדד עצמאית)
למה?
נשמע לי מאוד לא יעיל.
שם הפוטנציאל לקצור מגני מס הוא גדול.
יכול להיות. מצד שני שם יש לך המון חסרונות אחרים.
החיסרון של מה שתיארתי הוא שלדעתי אינפלציה שוחקת לך את ערך המגן, אז לא בטוח אם שווה לעשות את זה.
זה גם נכון

מה זה זיכוי אם לא כסף?
אי-אפשר להעביר זיכוי לאדם אחר תמורת מוצרים או שירותים. צריך ליצור חוב כדי לממש אותו.
מאחר ולא נתתי להם כלום, לא נשמע לי הגיוני להגיד שאני מלווה להם.

למה?
נשמע לי מאוד לא יעיל.
למה לא יעיל? אפשר לדון על זה בשרשור המקורי. האמת שרציתי להוסיף שם עדכון על כל מיני מחשבות ותובנות שהיו לי בזמן האחרון לגבי הנושא, אבל לפני זה אני מנסה לברר ולחשוב על עוד כל מיני פרטים.

אי-אפשר להעביר זיכוי לאדם אחר תמורת מוצרים או שירותים
יש מקומות שבהם אפשר להעביר זיכוי.
חלק מהחנויות תומכות בזה.
מאחר ולא נתתי להם כלום, לא נשמע לי הגיוני להגיד שאני מלווה להם.
אתה נותן להם מספיק גם ככה :)
למה לא יעיל?
לא קראתי את השרשור לעומק, אבל לדעתי נתנו לך שם כמה סיבות למה זה יכול להיות פחות יעיל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ס מגן מס אקסלנס מיסים 12
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
N למזער נזקים בעזרת מגן מס שוק ההון 10
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
Y מגן ברקים\נחשולי מתח - האם מוצר נחוץ? ומה מומלץ? אוף טופיק 16
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
H מגן מס לשנה הבאה מיסים 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 6
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
G מגן מס לא מנוצל שוק ההון 15
S גלגול מגן מס משנה לשנה מיסים 3
S מגן מס מיסים 5
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
S מגן מס מיסים 4
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
ת מגן מס, הכדאי? שוק ההון 6
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
בורג מגן מס וכפתור הקניה שוק ההון 12
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
1337justme מגן מס - פעולות באותו יום שוק ההון 4
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
מ מכירה בהפסד כאשר יש מגן מס שוק ההון 3
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
amidar העברת מגן מס ממכירה בהפסד בתיק אחד - לתיק אחר. שוק ההון 2
omer101 קיזוז מס על רווחים מול מגן מס בין חברות שונות שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה