• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות

always.smile

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לפורום הנכבד,
יש בידי קרנות השתלמות ב-ira ואני מעוניין לקבל הלוואה (גישור או רגילה) מול הסכום שנמצא שם. אני מודע לזה שאי אפשר לתת הלוואות מול ira. אבל נראה שזה מדובר רק לגוף שהוא חוץ בנקאי. בבנק שלי (לאומי) לא שואלים שאלות. אבל....קיבלתי מהם הצעה ממש גרועה לדעתי: פריים+0.5 לשלוש שנים. בהתחשב בעובדה שאני רואה שאפשר לקבל מול קרן השתלמות ריביות של p-0.5% , זה נראה לי מוגזם.

השאלה היא האם אפשר לפנות לכל בנק אחר ולקבל הצעה? איך עושים את זה? והאם יש גם גוף שמביא לך הצעות שונות מהבנקים במקום לעשות את זה אחד אחד.
ואם כן קיבלתם הלוואה דרך קרן השתלמות, באיזה גוף ומה הריבית שקיבלתם. יעזור לי להבין אם ההצעות שקיבלתי סבירות.
תודה רבה!

קרן השתלמות נותנת הלוואה טובה למסלול כללי כי הסיכון בו נמוך. במסלול מנייתי הם לא אמורים לתת, או שנותנים על אחוז נמוך יותר מהצבירה בגלל הסיכון. ב IRA הסיכון של המלווה הרבה יותר גבוה כי אתה יכול לשרוף את כל הקרן.

קרן השתלמות נותנת הלוואה טובה למסלול כללי כי הסיכון בו נמוך. במסלול מנייתי הם לא אמורים לתת, או שנותנים על אחוז נמוך יותר מהצבירה בגלל הסיכון. ב IRA הסיכון של המלווה הרבה יותר גבוה כי אתה יכול לשרוף את כל הקרן.
אתה צודק במה שאתה אומר. אבל על זה לא שאלתי. כאמור, הוכחת ההתכנות ניתנה על ידי הבנק שלי שהם יתנו הלוואות כאלו לira.

ההתכנות ניתנה על ידי הבנק שלי שהם יתנו הלוואות כאלו לira.
והם מתנים את זה בריבית גבוהה שמשקפת את הסיכון, כאילו אין לך קרן השתלמות

אתה צודק במה שאתה אומר. אבל על זה לא שאלתי. כאמור, הוכחת ההתכנות ניתנה על ידי הבנק שלי שהם יתנו הלוואות כאלו לira.
הבנק שלך ייתן לך הלוואה גם אם לא תהיה לך IRA, הם יודעים כמה משכורת אתה מכניס, כמה הון מנוהל בבנק, כמה ההוצאות שלך וכו'. זה מספיק כדי לקבוע את רמת הסיכון שלך בצורה די טובה.

הבנק שלך ייתן לך הלוואה גם אם לא תהיה לך IRA, הם יודעים כמה משכורת אתה מכניס, כמה הון מנוהל בבנק, כמה ההוצאות שלך וכו'. זה מספיק כדי לקבוע את רמת הסיכון שלך בצורה די טובה.
הם נותנים לי ריבית אחרת אם אני משעבד או לא משעבד את הקרן. אז יש לזה משמעות.

אבל....קיבלתי מהם הצעה ממש גרועה לדעתי: פריים+0.5 לשלוש שנים.
זה מדהים, זה מחיר הפסד (לבנק).
השאלה היא האם אפשר לפנות לכל בנק אחר ולקבל הצעה?
כן אבל בכולם זה יצריך אותך גם להעביר לשם פעילות ובדרך כלל מוגבל בסכום של עד כ100,000 ש"ח.
, הוכחת ההתכנות ניתנה על ידי הבנק שלי שהם יתנו הלוואות כאלו לira.
בלתי אפשרי כי אי אפשר לשעבד קה"ש IRA וגם אם כן אז בנק לא יעשה זאת כי רק אתה מחליט מה לעשות שם ואתה יכול להפסיד את הכל.
הם נותנים לי ריבית אחרת אם אני משעבד או לא משעבד את הקרן. אז יש לזה משמעות.
אני לא שמעתי מעודי על כזה דבר. אתה בטוח שהבנת אותם נכונה?
אם כן זה אחלה HACK שבעולם.

זה מדהים, זה מחיר הפסד (לבנק).
למה? יש להם מרווח יפה בפריים. זה כל הרעיון. לפני כמה שנים קיבלתי הלוואות על 1.65 (כלומר פריים ).
כן אבל בכולם זה יצריך אותך גם להעביר לשם פעילות ובדרך כלל מוגבל בסכום של עד כ100,000 ש"ח.
אין לי בעיה עם המגבלה הזו. זו בדיוק השאלה, האם צריך להעביר לשם פעילות? ולמה?
אם כן זה אחלה HACK שבעולם.
כן , כבר עשיתי את זה בעבר . עלה כאן בהודעות. פשוט עכשיו החלטתי שאולי אפשר לעשות שופינג בין הבנקים או גופים אחרים (יש כאלו?)

לא פעם ראשונה שאני שומע על זה.
דובר על זה פה בפורום מספר פעמים (והייתי בטוח משום מה שאחד מהם היה אתה).

במגדל אתה יכול לקבל פריים +0.1% על קרן השתלמות נזילה, ופריים +0.6% על קרן לא נזילה. הסכום זה 70% מקרן נזילה ו50% מקרן לא נזילה. איפה נותנים פריים - 0.5%? נשמעת כמו חברה שכדאי להכיר. אגב, ההצעה של הבנק נשמעת לי אחלה ולדעתי היא כנראה לא מותנית בIRA שלך (שהיא כנראה לא בבנק).

במגדל אתה יכול לקבל פריים +0.1% על קרן השתלמות נזילה, ופריים +0.6% על קרן לא נזילה. הסכום זה 70% מקרן נזילה ו50% מקרן לא נזילה. איפה נותנים פריים - 0.5%? נשמעת כמו חברה שכדאי להכיר. אגב, ההצעה של הבנק נשמעת לי אחלה ולדעתי היא כנראה לא מותנית בIRA שלך (שהיא כנראה לא בבנק).
השאלה האם מגדל יתנו גם לira?
אני לא זוכר כרגע איפה אבל אפשר למצוא פוסטםי שכתוב שאפשר לקבל פריים - 0.5 .

הira שלי מוחזק גם בחשבון בלאומי (אבל מנוהל בהלמן אלדובי). הם יכולים לראות את הכספים האלה. וזו עדיין ההצעה שלהם לקרן השתלמות. אמרו לי שללא השיעבוד זה יהיה ריביות אחרות. אז אני לא חושב שפריים + 0.5 זה כזה אחלה.

למה? יש להם מרווח יפה בפריים. זה כל הרעיון. לפני כמה שנים קיבלתי הלוואות על 1.65 (כלומר פריים ).
כי בלי בטחונות הם צריכים להקצות 100% הון לעסקה, המרווח שלהם וזוהי עסקה הפסדית לבנק, זה על תקן "עוף בשקל".
תנסה לקבל אשראי כזה בסכומים גבוהים ללא בטחונות ואין סיכוי לכך וגם לא קרוב לזה.
אין לי בעיה עם המגבלה הזו. זו בדיוק השאלה, האם צריך להעביר לשם פעילות? ולמה?
כמעט תמיד כן.
למה? כי כאמור העסקה הזו לא ממש רווחית, אבל אם תעביר לשם פעילות עו"ש שוטפת + כ.א + אולי איזה תיק ני"ע קטן או פק"מ והופ אתה כבר כן נהיה לקוח רווחי.
דובר על זה פה בפורום מספר פעמים (והייתי בטוח משום מה שאחד מהם היה אתה).
בIRA??? אין סיכוי, יתרה מכך זה אסור רגולטורית.

עקרונית אין איסור כזה על הבנק שבו הגמל מתנהל.
לבנק מותר לעשות מה שהוא רוצה בגדול, השאלה אם הוא יכול (או רוצה) לשעבד קה"ש IRA זו שאלה טובה, כלומר שהקה"ש בעצם משמש בתור בטחונות להלוואה.

לבנק מותר לעשות מה שהוא רוצה בגדול, השאלה אם הוא יכול (או רוצה) לשעבד קה"ש IRA זו שאלה טובה, כלומר שהקה"ש בעצם משמש בתור בטחונות להלוואה.
התשובה היא כן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P הליך קבלת הצעות מחיר מכמה קונים? נדל"ן 70
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A קבלת תזרים חודשי שוק ההון 48
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
א דחיית קבלת קצבה מביטול מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
L קבלת החזרים במט"ח צרכנות פיננסית 7
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קבלת קצבה מביטוח מנהלים ישן מגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
D קבלת תלושי שכר ממעסיק קודם מיסים 3
U קבלת שיק במט"ח פוסטים מאיכות נמוכה 3
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
F קבלת דמי ניהול נמוכים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Tsachi01 קבלת אזרחות גרמנית לנכד של ילידי גרמניה אוף טופיק 4
נ מכירת דירה מיד אחרי קבלת היתר נדל"ן 4
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
B קבלת כרטיס דביט מ-Bank of America לישראל. אוף טופיק 6
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יוקר המחיה בכלל ומשבר הדיור בפרט והשפעתו על קבלת החלטות של הדור הצעיר ביחס למדינה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 31
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
ה קבלת החזר מס מיסים 2
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
הדבורה מיה קבלת תרומה חייבת במס? מיסים 2
The Doctor קבלת הלוואה כנגד מניות בסטארטאפ פרטי השקעות אלטרנטיביות 3
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
כ קבלת מט"ח מהלוואה שוק ההון 1
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
ב קבלת משכנתא דרך walty פוסטים מאיכות נמוכה 8
S קבלת תשלום עבור אפליקציה צרכנות פיננסית 3
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
א קבלת תשלום מסין צרכנות פיננסית 9
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14

נושאים דומים

Back
למעלה