• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צמצום טעות עקיבה, סיכון מנפיק וסיכון רגולטורי

Summers

משתמש רגיל
דירוג
80
האם לא הגיוני בשבילנו כמשקיעים "לפזר את הביצים" בכמה שיותר סלים?

בהינתן דמי ניהול זהים בבתי השקעות שונים - האם לא כדאי לפזר את ההשקעה בין כמה מקומות? וע"י כך לצמצם סיכון מנפיק ולצמצם טעות עקיבה (או לפחות לגוון אותה...:)).

ואם אנחנו מרחיקים עוד קצת עם הפסימיות (או זהירות, תלוי את מי שואלים :>), האם לא כדאי לפזר את ההשקעה בין יבשות?

לדוגמא:

נניח ואני מעוניין (לשם הפשטות של הדוגמא) לעקוב רק אחרי המדד של S&P500.

אם ניקח בחשבון את כל הפרמטרים שהזכרתי קודם, לא יהיה עדיף לחלק את ההקצאה בתיק בצורה כזו למשל:

50% בארה"ב
50% מתוך הקצאה זו בבית השקעות אחד במוצר X
50% מתוך הקצאה זו בבית השקעות שני במוצר Y

50% בישראל

מה דעתכם? מה אני מפספס מלבד ההתעסקות שנלווית לעניין?

(כמובן שאינני מבקש שום המלצה, ידוע לי שאיש אינו מוסמך לתת לי יעוץ וגם את דברי אין לקחת כיעוץ)

אני מפזר בין בית השקעות בארהב לבין השקעה דרך בנק בארץ משלל סיבות אבל בין השאר כפיזור לסיכון.

קצת הגזמת עם התגיות ..

לפיזור מהסוג הזה יש גם ערך אמיתי משיקולים של מיסוי

@MMM תוכל לפרט למה אתה מתכוון?

@adamshalev אתה לא חייב לענות אם לא תרגיש בנוח, אבל האם אתה גם משקיע במוצרים שונים?
כלומר, האם התיק שלך הוא אותו תיק בחו"ל ובארץ ואתה רוכש את אותו אינדקס במוצרים שונים או שאתה רוכש רק אג"ח או זהב בארץ נגיד ומניות בחו"ל?

בהינתן דמי ניהול זהים בבתי השקעות שונים
איך הגעת למסקנה שישנם דמי ניהול זהים בבתי השקעות שונים?
יש אנשים שמשלמים 0 דמי ניהול ועמלות נמוכות להחריד במקום אחד בעוד שבמקום אחר גובים דמי ניהול קבועים ועמלות גבוהות להחריד...

תוכל לפרט למה אתה מתכוון?

הכוונה לשליטה על סדר מכירת הנכסים לדעתי, שיקול חשוב מאוד.
אני מאוד בעד מהסיבות שרשמת והסיבה הזאת.
צריך לזכור שלישראל כבר יש משקל גדול ב"תיק החיים" שלך בלי קשר לאיפה ההשקעות שלך, וגם שמדובר במדינה קטנה מאוד באזור בעייתי שתלויה בגורמי חוץ.

אפשר גם לקנות X וY בכול אחד מביתי ההשקעות בזמנים שונים, מתקשר לשיקולי המס.
מה דעתכם? מה אני מפספס מלבד ההתעסקות שנלווית לעניין?
זה ועמלות שיכולות להיות יותר גבוהות(לא מחייב בארה"ב כבר אפשר להחזיק מספר חשבונות בעלות 0)

@nicepo1 בכל/רוב הברוקרים האמריקאיים אתה יכול לשלוט בסדר המכירה ובישראל זה קביל לצרכי מס כל עוד אתה יכול להראות בוודאות איזה lot מכרת

בכל/רוב הברוקרים האמריקאיים אתה יכול לשלוט בסדר המכירה
ידוע לי אבל תודה.
ובישראל זה קביל לצרכי מס כל עוד אתה יכול להראות בוודאות איזה lot מכרת
זה כבר קביעה שלך שיש רבים שחולקים אליה,היה על הנושא דיון קטן בפורום:http://www.hasolidit.com/kehila/threads/אפשרות-לשנות-סדר-מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/
אני אישית חושב שזה פרשנות סבירה בהחלט אבל עד שלא יהיה ידוע על מסה של אנשים שעשו זאת אני לא בטוח לגמרי שזה יעבוד.
הפרשנות של לשכת רו"ח ופרסומים של רו"ח מובילים בעיתונות ממליצה על החזקת מספר חשבונות לצורך העניין, ולא על פתיחת חשבון בברוקר אמריקאי.
כמו שפותח השרשור ציין יש עוד סיבות טובות לפצל ביתי השקעות ומנפיקים וזו רק אחת מהם.

זה כבר קביעה שלך שיש רבים שחולקים אליה,היה על הנושא דיון קטן בפורום:http://www.hasolidit.com/kehila/threads/אפשרות-לשנות-סדר-מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/
תרשה לי לסכם את העובדות שידועות בנושא שהוצגו בשרשור הנ"ל ובשרשורים אחרים:
1. @adamshalev העיד שהוא התייעץ עם שני רואי חשבון ושניהם אמרו שזה תקין - הוא בחר לעבוד בדרך הזו.
2. אני העדתי שהתייעצתי עם רואה חשבון ועורך דין מיסוי ושניהם אמרו שזה תקין - אני בחרתי לעבוד בדרך הזו.
3. @אורי ג. העיד שהוא לא התייעץ עם רואה חשבון (למרות שיש לו כזה) ובחר לעבוד בדרך הזו אבל במקביל טען שזה לא חוקי.
4. @ע.מדי העיד שהוא לא התייעץ עם רואה חשבון וטען שזה לא חוקי.
5. @מתכנת העיד שהוא לא התייעץ עם רואה חשבון ובחלק מהתגובות שלו אמר שזה חוקי ובחלק לא.
6. בתקנות מס הכנסה שמחייבות משפטית הניסוח הוא ברור ורשום שאם ניתן להוכיח יום ותאריך רכישה של נייר ספציפי אז לא צריך לשלם מס לפי FIFO.
7. בחוזר פנימי של מס הכנסה נתונה דוגמה ספציפית אחרת לאיך ניתן להוכיח סדר מכירה של מניות שלא לפי FIFO אבל לא נשללה היכולת להוכיח סדר מכירה בצורה אחרת.
8. @מתכנת הציג הרבה מקרים שבהם שופטים בבתי משפט פסקו שחוזר פנימי של מס הכנסה אינו מחייב משפטית.
8. בדו"ח שמונפק ע"י אינטראקטיב רשום מפורשות יום ותאריך רכישה של כל נייר שנמכר כך שניתן להוכיח זאת בוודאות.

עד כאן אלו עובדות - שכל אחד יסיק את המסקנות בעצמו ויתייעץ עם איש מקצוע!!!

@daat99 נראה לי חבל, הרי nicepo1 הפנה במפורש לשרשור שבו זה כבר נידון. חוץ מזה, לראות את התגובה שלך ממש כואב לעיניים (אם חשבת משום מה שזה תורם לקריאות שלה)...

nicepo1 הפנה במפורש לשרשור שבו זה כבר נידון
זה שרשור ארוך עם הרבה "רעש" תקשורתי כך שרוב האנשים יסונוורו מהתגובות החריפות ולא ישימו לב לעובדות.

תחשוב על התגובה כמו סיכום עובדות שהוצגו בשרשור הנ"ל ובשרשורים אחרים.

נתון חשוב נוסף ששכחתי לציין:
@אנון נימוס הציג בדיקה שטחית שבה הוא הראה שפער שווי התיק בין מכירת FIFO לבין מכירת LIFO (שזה פחות טוב מסדר מכירה אופטימלי) הוא 2.5X.

במלים אחרות - בהינתן תשואה לינארית זהה (זה מה שהוא בדק) אז:
1. תיק FIFO יגיע לשווי שוק של X
2. תיק LIFO יגיע לשווי שוק של 2.5X

אם תיק ההשקעות בשיטת FIFO צפוי להגיע לשווי של 2,000,000 כמו בדוגמאות שנתתי בעבר אז שווי תיק ההשקעות בשיטת LIFO צפוי להגיע לשווי של 5,000,000 מיליון שח.

כמה אנשים אתה מכיר יעדיפו תיק בשווי של 2,000,000 שח עם חבות מס נמוכה במקום תיק של 5,000,000 שח עם חבות מס יותר גבוהה (בעיקר כשהם יכולים להנזיל את הסכום המלא שהתקבל מהתיק של ה-2 מיליון ולהישאר עם עודף מהתיק של ה-5 מיליון)?

@daat99 במקרים כאלו אני מנסה להוסיף את התגובה לשרשור המקורי ורק לקשר אליה ישירות בקצרה מהמקום הרלוונטי - ככה הסיכום שלך יהיה עם שאר הדיון בנושא (למי שיקרא בעתיד), ולא יתפוס הרבה משרשור אחר שם הוא פחות רלוונטי.

5. @מתכנת העיד שהוא לא התייעץ עם רואה חשבון ובחלק מהתגובות שלו אמר שזה חוקי ובחלק לא.
למען הדיוק, אמרתי שהפרשנות האינטואיטיבית שלי את התקנות שזה חוקי, מאידך החוזר הפנימי שכנע אותי שכנראה הם חשבים אחרת ולכן למרות שאני חלוק עליהם לא אמהר ליישם את השיטה, על אחת כמה וכמה לא אמליץ אותה להמונים.

@daat99 במקרים כאלו אני מנסה להוסיף את התגובה לשרשור המקורי ורק לקשר אליה ישירות בקצרה מהמקום הרלוונטי - ככה הסיכום שלך יהיה עם שאר הדיון בנושא (למי שיקרא בעתיד), ולא יתפוס הרבה משרשור אחר שם הוא פחות רלוונטי.
+1
@daat99 אם הייתי מנהל הייתי מעביר את התגובה שלך (וגם את שלי) לשרשור המתאים.
חוץ מזה, לראות את התגובה שלך ממש כואב לעיניים
גם אותי זה מסנוור.

נערך לאחרונה ב:
@daat99 אם הייתי מנהל הייתי מעביר את התגובה שלך (וגם את שלי) לשרשור המתאים.
אם אני הייתי מנהל אז לא...
באופן כללי אני חושב שהנהלת הפורום צריכה לאכוף יותר את תקנון הפורום שדורש מפורשות דיונים מתורבתים ללא תקיפות אישיות מאשר למיין שרשורים שלא מוזכר בתקנון בכלל...

באופן כללי אני חושב שהנהלת הפורום צריכה לאכוף יותר את תקנון הפורום שדורש מפורשות דיונים מתורבתים ללא תקיפות אישיות מאשר למיין שרשורים שלא מוזכר בתקנון בכלל...
יפה, אז נוסף לנו כעת עוד נושא לשרשור.

יפה, אז נוסף לנו כעת עוד נושא לשרשור.
זו לא פלטפורמת וויקי - זה פורום.
דיונים בפורומים מתחילים בנושא אחד וגולשים בטבעיות להרבה נושאים אחרים.

מי שלא מפנים את ההבדל הקטן הזה עושה לעצמו הרבה כאבי ראש...

זו לא פלטפורמת וויקי - זה פורום.
דיונים בפורומים מתחילים בנושא אחד וגולשים בטבעיות להרבה נושאים אחרים.
אבל לשרשור יש נושא מרכזי כלשהו גם אם מהתפתח לכיוונים שונים, יש לזה ערך מוסף לגולשים אקראיים שמגיעים מגוגל בעקבות חיפוש ממוקד, וכן גולשים ששואלים אודות נושא ניתן להפנותם לשרשור שכבר התנהל בנושא.
לולא כמה ניקים שמתמידים בעקביות להסיט שרשורים לדיונים שכבר נלעסו היטב (ושנויים במחלוקת) הדיונים היו קצת יותר מסודרים.
ההשוואה שערכת בין וויקי לפורום הביאה אותי לחשוב שאולי בכלל היית מעדיף תצורת צ'אט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
kiza צמצום משכנתא צרכנות פיננסית 22
לאץ' צמצום תשלום עמלות לבית ההשקעות שוק ההון 4
ה צמצום רכישות אגח ע״י הפד פוסטים מאיכות נמוכה 3
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
מ צמצום מספר ניירות בתיק ? שוק ההון 5
F צמצום תנודתיות בתיק ני"ע שוק ההון 26
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
ח צמצום חשיפה למניות שוק ההון 2
T איזון בין צמצום משכנתא ותיק השקעות שוק ההון 27
ש דמי ניהול - צמצום שוק ההון 10
W צמצום סיכון מנפיק ומרווחי bid/ask כתוצאה מכך שוק ההון 0
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
ITS צמצום עמלות IRA שוק ההון 5
Res Cogitans צמצום סיכון מט"ח על ידי מיצוע חודשי שוק ההון 0
רוקישיק צמצום עמלה באקסלנס צרכנות פיננסית 4
A שאלה על צמצום מס- מתחת ל25% שוק ההון 8
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
R טעות במכירת rsu שוק ההון 2
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
L טעות במכירה של RSU מיסים 2
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
לואי וו החייאת קרנות פנסיה בהראל - האם אנו מבצעים טעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ טעות בחישוב מס מיסים 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
L לקחתי הלוואה בריבית אפס צמודה... טעות? צרכנות פיננסית 3
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
M טעות בתיק ההשקעות שוק ההון 4
unrealx טעות בחישוב מס בתלושי שכר אחרונים - איך מתקנים? מיסים 5
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
W טעות של סוכן צרכנות פיננסית 8
ש טעות בחשבון מניות שוק ההון 15
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
shlomi171 טעות עקיבה iShares Core S&P 500 לעומת המדד? שוק ההון 5
א טעות בהעברה לאינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 58
ר טעות כלכלית ותיקונה נדל"ן 44
פשוט איחוד יחידות בקרן נאמנות גררה טעות בקניה שוק ההון 3
S טעות במספר טלפון במאגר מידע אוף טופיק 10
liranviper טעות של הרו"ח שלי בדוח למס הכנסה עבור IB ב- 2018 שוק ההון 15
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
בורג אג"ח בתשואה שלילית, טעות או שהשוק חכם שוק ההון 26
נ טעות לטובה בחלוקת דיבידנדים שוק ההון 9
ל טעות מתודית במעקב ״שוקולד מריר״ או שאני פשוט חסר ידע? שוק ההון 1
S נראה לי שעשיתי טעות חמורה בחישובים... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
yossik לאחר קניה בסופר ראיתם שיש טעות בחשבון לטובתכם צרכנות פיננסית 64
D האם עשיתי טעות? אוף טופיק 17

נושאים דומים

Back
למעלה