ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה

קפיצת הדרך

משתמש בכיר
דירוג
2,766
איך נהוג פה לחשב TC?
משכורת ברוטו+בונוס +RSU?
לא כולל קה"ש ושום הפרשה פנסיונית, כן?

בעיקרון מחשבים -
משכורת + בונוס + RSU שמבשילים באותה השנה.

כלומר אם מקבלים סכום X של- RSU שמבשילים לאורך 4 שנים אז ה- TC באותה השנה יהיה: משכורת + בונוס + X/4 (בהנחה שההבשלה זהה בכל שנה. זה לא תמיד המצב).
אם שנה אחר כך אתה מקבל הקצאה נוספת של RSU (נניח סכום Y) שגם הם מבשילים בארבע שנים, אז באותה השנה ה-TC יהיה: משכורת + בונוס + Y/4 + X/4

לא נהוג להכניס לחישוב את הקה״ש, הפיצויים וההפרשות הפנסיוניות (למרות שזה סכום לא מבוטל בכלל).

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,593
בעיקרון מחשבים

זה איזה נוסחה מוכרת או משהוא שנהוג בארץ?
אני מכיר את המושג מארה"ב ותמיד היה לי את הרושם שהוא מאוד פשוט,כול מה שמקבלים מהמעסיק במשך השנה.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,132
עצוב
בתור אחד שמראיין ולא מעט, אני לא מבין מה אפשר להבין על המועמד משאלות כאלה. בטח על מועמד עם יותר משנתיים ניסיון
זה המשחק.

זה לא משהו שאתה, אני או אלפי ההייטקיסטים שמתלוננים על העיניין בפורומים באינטרנט, נוכל לשנות.

minimizer

משתמש בכיר
דירוג
1,604
עצוב
בתור אחד שמראיין ולא מעט, אני לא מבין מה אפשר להבין על המועמד משאלות כאלה. בטח על מועמד עם יותר משנתיים ניסיון

לדעתי זה שילוב של שני גורמים:
1) עלות אפסית למראיין - שואל שאלה מתוך מאגר מוכן, לפעמים אפילו בלי להכיר את הפתרון בעצמו
2) אחידות, כשהשאלות הן שבלוניות זה לכאורה מונע אפליה

מה זה בודק? כמו פסיכומטרי, יכולת שינון של ספר. מעולה אם אתה מגייס מישהו שיהפוך עצים, לא רלוונטי לעבודה אמיתית...

דניאל נ

משתמש רשום
דירוג
7
לא נהוג להכניס לחישוב את הקה״ש, הפיצויים וההפרשות הפנסיוניות (למרות שזה סכום לא מבוטל בכלל).
בעיקר בגלל שהוא לא מבוטל, יש טעם להתחשב בו בשווי הכולל, אם רוצים לערוך השוואה למשל ל- TC המקביל בארה"ב, שם אין הפרשות כלל, למעט 401K באחוזים בודדים במקרה הטוב. הרי מדובר על עוד כ- 22% לברוטו.

נערך לאחרונה ב:

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,868
איך נהוג פה לחשב TC?
משכורת ברוטו+בונוס +RSU?
לא כולל קה"ש ושום הפרשה פנסיונית, כן?
אני לא יודע מה ״נהוג פה״ אבל בחברה שלי מציינים TC על פי ברוטו + בונוסים שהתקבלו השנה (לא מחלקים בתקופה) + RSU שהם vested השנה.

אבל ברור שיש הבדל בין ברוטו x שכולו נחשב להטבות סוציאליות ובין ברוטו x שחצי ממנו נחשב להטבות סוציאליות.

מתכנת על

משתמש ותיק
דירוג
94
לדעתי זה שילוב של שני גורמים:
1) עלות אפסית למראיין - שואל שאלה מתוך מאגר מוכן, לפעמים אפילו בלי להכיר את הפתרון בעצמו
2) אחידות, כשהשאלות הן שבלוניות זה לכאורה מונע אפליה

מה זה בודק? כמו פסיכומטרי, יכולת שינון של ספר. מעולה אם אתה מגייס מישהו שיהפוך עצים, לא רלוונטי לעבודה אמיתית...

למטרה הזאת יש מבחנים הרבה יותר נרחבים וייעודיים שבוחנים סט יכולות כלליות של מועמד
לא אומר שזה רע להשתמש בזה, זה מאפשר לדעת למשל האם הבנאדם חכם או מהיר או לא
אבל אחרי שעברנו את זה - בשלב הטכני לבדוק האם הוא יודע לממש מיון ידנית - לא נותן כלום. עדיף לעבור על דברים קודמים שהוא עשה, או לשאול שאלות שרלוונטיות לנושא/פרויקט/טכנולוגיה ספציפית שבה הוא הולך לעבוד. זו דעתי לפחות

The Man

משתמש ותיק
דירוג
92
עצוב

כמה זמן מיותר היה לו לשנן שאלות מ-Cracking the code interview כנראה.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,132
עיקרון ההכבדה, גרסת ההייטק.
אני רק אציין שבהקדמה/פרק ראשון של הספר ממליצים להתחיל להתכונן 9-12 חודשים לפני תחילת הראיונות.
כלומר גם עובד/סטודנט full time שלא מעוניין "להכביד" על עצמו, יכול לשחק את המשחק.
ההבדל היחיד שהוא ייצטרך להתחיל להתכונן מוקדם יותר.

Lucy

משתמש בכיר
דירוג
1,343
אני רק אציין שבהקדמה/פרק ראשון של הספר ממליצים להתחיל להתכונן 9-12 חודשים לפני תחילת הראיונות.
כלומר גם עובד/סטודנט full time שלא מעוניין "להכביד" על עצמו, יכול לשחק את המשחק.
ההבדל היחיד שהוא ייצטרך להתחיל להתכונן מוקדם יותר.

זוכרת שבגרמניה חברה סיפרה לי שפנו אליה מגוגל, אבל היא לא הלכה לראיון. כמובן ששאלתי למה, והתשובה הייתה שלא היה לה זמן להתכונן. לפי מה שהיא אמרה, אנשים מתכוננים חצי שנה.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,132
זוכרת שבגרמניה חברה סיפרה לי שפנו אליה מגוגל, אבל היא לא הלכה לראיון. כמובן ששאלתי למה, והתשובה הייתה שלא היה לה זמן להתכונן. לפי מה שהיא אמרה, אנשים מתכוננים חצי שנה.
זה באמת נכון. אם עובדים/לומדים תוך כדי אז זה יכול לקחת הרבה זמן (אלא אם כן מתכוננים בלילות).
אבל אם מתחילים להתכונן בשלב סיום הלימודים או כמובטלים אז יש כאלה שתוך חודש-חודשיים יכולים להגיע לרמה הגבוהה ביותר.

Lucy

משתמש בכיר
דירוג
1,343
במקרה שלה היא עבדה על הדוקטורט, באמת לא היה לה זמן.

The Man

משתמש ותיק
דירוג
92

גם אליי פנו מפייסבוק, אחרי שיחה קצרה עם המגייסת שם אמרתי (לעצמי כמובן) תודה רבה אבל אישית אני לא מוכן למסע הזה.

סולידי

משתמש בכיר
דירוג
1,636
אם שנה אחר כך אתה מקבל הקצאה נוספת של RSU (נניח סכום Y) שגם הם מבשילים בארבע שנים, אז באותה השנה ה-TC יהיה: משכורת + בונוס + Y/4 + X/4
לגבי ה-X, זה שווי המניה שנה קודם בזמן ההענקה? או שווי המניה הנוכחי כולל רוחי הון?

Cassandra Gemini

משתמש סולידי
דירוג
35
למה חילקת מענק חתימה ל-4 שנים?
הרי זה משהו חד פעמי שלא יתחדש בהמשך (בניגוד ל-RSU)...
אתה כנראה צודק, כשחישבתי זה היה כשקיבלתי הצעות ממספר חברות וזה עזר להשוות ביניהן

דורון

משתמש ותיק
דירוג
657
עצוב
אותי אף אחד לא שאל שאלות כאלה בקבלה לתפקיד טכני בכיר. הייתי עונה מתוך שעשוע, אבל זה לא היה מתאים, ולא הייתי מצטרף. במקום, היתה סדרה של ראיונות, מעל 10 בעצם, עם אנשים טכניים מובילים, השורה הראשונה בחברה הזו. ראיונות דו כווניים, לא מבחנים. נשאלו שאלות טכניות, אבל ברמה מהותית, על ידע ספציפי, לא משהו שקיים בספרים. ודיון על מה מריך לעשות.
בסה״כ זה מאוד הועיל לכל הצדדים, כי למדתי להכיר חתך רחב בחברה, שהיה לוקח לי זמן לפגוש אחרת. ואז בביקור הראשון שם (אחת חברות הפאנג), יש נקודת התחלה טובה יותר. לא התביישתי, קבעתי פגישות עם המראיינים, קצת לצחוק על זה, להעמיק בשאלות, לשאול איך מהצד שלהם, וכו׳. רק טוב יצא מזה.

דורון

משתמש ותיק
דירוג
657
למה חילקת מענק חתימה ל-4 שנים?
הרי זה משהו חד פעמי שלא יתחדש בהמשך (בניגוד ל-RSU)...
חישוב נכון לדעתי בשנה הראשונה, תוך כדי ציפיה שהרפרש השנתי יתאים לרבע מענק קליטה, או יותר. זה בעצם רף תחתון לציפיה, לא בכמות מניות, אלא בשווי כספי ברגע ההענקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
V שאלה לגבי שינוי ציפיות שכר אוף טופיק 29
ג ציפיות לבורסת ישראל שוק ההון 6
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
DavidA מה ציפיות שלכם לאינפלציה פה? אוף טופיק 7
U מיסוי שכר דירה נדל"ן 8
M TC של שכיר מול שכר עצמאי אוף טופיק 5
D סיוע לעצמאים קורונה - האם נחשב שכר לא מבוטח? האם נחשב הכנסה מעסק? מיסים 6
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
ה זיכוי ממס בתלוש שכר מיסים 17
S מדרגות שכר בלקיחת משכנתא נדל"ן 2
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
Y שכר נמוך והפקדה ל-Roth IRA מיסים 1
unrealx טעות בחישוב מס בתלושי שכר אחרונים - איך מתקנים? מיסים 5
D כמה שכר לבקש? פוסטים מאיכות נמוכה 13
M תרגום הצעת שכר TC לשכר ישראלי אוף טופיק 19
ח קרן השתלמות או שכר חודשי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 3
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
D עמותה - משיכת שכר אוף טופיק 6
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
S שכר על ימי בידוד אוף טופיק 76
נ יש פה בקהל חשב שכר או מי שמכיר את המקצוע? התפתחות אישית 12
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
hommie איך חברות בינלאומיות מגדרות שכר? אוף טופיק 4
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 12
P עבודה עם שכר טוב אך לא "מספקת" התפתחות אישית 3
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
R יש כאן חשבי שכר או כאלה שיודעים לחשב שבוע עבודה? אוף טופיק 1
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
I תשלום פנסיה והלנת שכר צרכנות פיננסית 7
U שכר נטו מגזר ציבורי אוף טופיק 4
נ ברלין מתכוננת להקפיא את שכר הדירה; מחירי השכירות של דירות בעיר ישארו ללא שינוי במשך 5 שנים; נדל"ן 100
U שכר סביר - גילאי 35-45 אוף טופיק 54
M שכר מעצבים גרפים אוף טופיק 2
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
unrealx שכר סופרים אוף טופיק 0
מתכנת שכר גלובלי כולל שעות נוספות צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore שכר טרחה - תמ״א 38 נדל"ן 32
I מכירת rsu לאחר עזיבת חברה, מגיע כתלוש שכר? שוק ההון 2
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 4
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 18
A כיצד אמור להיות מחושב שכר ברוטו לקופת גמל צרכנות פיננסית 3
ה הקטנת מס - שכר היי טק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 268
Cleo דחיית שכר בזמן אבטלה אוף טופיק 47