• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צבירת ריבית מחשבונות חסכון של קריפטו

ראיתי סרטון של מישהו שהפך 25 אלף דולר לחצי מליון דולר בדיוק מלדעת להיכנס ולצאת בזמן, אפילו מלונה הוא יצא ב-100 דולר לפני ההתרסקות.
האם היה לו רק מזל, אין לי מושג ואני נוטה להאמין שלא למרות שבטוח שגם למזל יש פה תפקיד.
תמיד ניתן לטעון שהכל זה בלוף וזה לא אמיתי וזה גם יכול להיות.
אם אתה מסכים שמבחינה סטטיסטית בין כל האנשים שקונים ומוכרים יהיו גם אנשים שייכנסו בדיוק בזמן ויצאו בדיוק בזמן, ואפילו בכמה עסקאות שונות, אז אין שום סיבה לחשוב שהם אנשים "שמבינים", וזה שהוא מספר שזה בגלל שהוא מבין, זה מאוד טבעי שאדם שמצליח כמה פעמים, שהוא מייחס ליכולות האישיות שלו... (ובדיוק כמו שלא נחשוב על אדם שזוכה פעמיים בלוטו, שהוא בן אדם "שמבין" בלזכות...)
כדי לחשוב שמדובר באדם שמבין צריך לראות תופעה שחוזרת על עצמה, למשל שיש הרבה אנשים שמצליחים מעבר לסיכויים בתוצאה אקראית.

אם הוא היה יודע להפוך 25,000 ל500,000 ,הוא לא היה מבזבז את זמנו ביוטיוב.
אני לא פוסל את זה שהכל בלוף, יכול להיות שהוא התעסק כמה שנים במסחר לפני זה והבין שאין בזה כסף אז פתח ערוץ יוטיוב כדי לנסות את מזלו.
אם אתה מסכים שמבחינה סטטיסטית בין כל האנשים שקונים ומוכרים יהיו גם אנשים שייכנסו בדיוק בזמן ויצאו בדיוק בזמן, ואפילו בכמה עסקאות שונות, אז אין שום סיבה לחשוב שהם אנשים "שמבינים", וזה שהוא מספר שזה בגלל שהוא מבין, זה מאוד טבעי שאדם שמצליח כמה פעמים, שהוא מייחס ליכולות האישיות שלו... (ובדיוק כמו שלא נחשוב על אדם שזוכה פעמיים בלוטו, שהוא בן אדם "שמבין" בלזכות...)
כדי לחשוב שמדובר באדם שמבין צריך לראות תופעה שחוזרת על עצמה, למשל שיש הרבה אנשים שמצליחים מעבר לסיכויים בתוצאה אקראית.
זאת לא הייתה עסקה בודדת, היה שם בין 5 ל-10 עסקאות (אני כבר לא זוכר כמה), מצד שני כמובן זה יכול להיכנס לטעות סטטיסטית כי ב-bull market כל מטאטא פוגע.

חח אתה קורא לזה סיכון סביר אחרי שהביטקויין דואג לאחר כל ראלי להשיל לפחות 80 אחוז מהשיא?
הכל יחסי.
מי שמשקיע לטווח ארוך לא צריך להתרגש מרכבת הרים, אם הוא מאמין שהראלי הבא יגיע.

דווקא defi שציינת לרעה הוא שקוף ואתה יכול בדיוק לבדוק מה קורה עם הכסף שם.
מצד שני גם לו יש בעיות כמו פירצות אבטחה בקוד שמעלימות יום אחד את רוב הכסף.
אז לא הייתי בהכרח סומך יותר מידי על defi.
אני חושב שבלבלתי מונחים בשרשור הזה והתייחסתי לכל ההשקעות/הלוואות קריפטו בתור DeFi.
אבל לדעתי דוקא השקיפות והשליטה מסלקים את הסיכוי שאפשר יהיה לשלם ריבית באמת.
אם נתתי לך כסף להשקיע, אני צריך לתת לך חופש לשים את הכסף איפה שהוא יעבוד. אם אני קושר לך את הידיים עם חוזים חכמים שמונעים ממך לגנוב לי את הכסף, הם גם מונעים ממך לסכן אותו ולהשיג תמורתו משהו.
אז כך או כך זה לא יכול לעבוד - או שאני נותן שיגנבו לי, או שאני לא מאפשר להשיג תשואה.

הכל יחסי.
מי שמשקיע לטווח ארוך לא צריך להתרגש מרכבת הרים, אם הוא מאמין שהראלי הבא יגיע.
אמונה והשקעות לדעתי לא צריכות ללכת ביחד, רק דעתי.

אני חושב שבלבלתי מונחים בשרשור הזה והתייחסתי לכל ההשקעות/הלוואות קריפטו בתור DeFi.
אבל לדעתי דוקא השקיפות והשליטה מסלקים את הסיכוי שאפשר יהיה לשלם ריבית באמת.
אם נתתי לך כסף להשקיע, אני צריך לתת לך חופש לשים את הכסף איפה שהוא יעבוד. אם אני קושר לך את הידיים עם חוזים חכמים שמונעים ממך לגנוב לי את הכסף, הם גם מונעים ממך לסכן אותו ולהשיג תמורתו משהו.
אז כך או כך זה לא יכול לעבוד - או שאני נותן שיגנבו לי, או שאני לא מאפשר להשיג תשואה.
אכן, התשואה צריכה להגיע מאיפשהו.
או שיש מישהו ש"טועה" ומשלם לך, או שקיים מישהו שאתה מספק לו ערך והוא משלם לך או שאתה מהמר והמזל בא לקראתך.
הרבה פעמים בקריפטו כמו בהרבה תחומים בלי רגולציה טעויות נובעות מזה ששדדו אותך.
על מזל אני לא חושב שנכון להסתמך כי מתישהו הוא נגמר.
ואז נותרת או עם לזהות טעויות של אחרים ואו לספק ערך ושניהם דורשים הרבה עבודה, ידע וניסיון.
כמובן, יותר מוסרי לספק ערך מאשר להרוויח מטעויות של אחרים אבל שניהם עובדים.

נערך לאחרונה ב:
ואז נותרת או עם לזהות טעויות של אחרים ואו לספק ערך ושניהם דורשים הרבה עבודה, ידע וניסיון.
כמובן, יותר מוסרי לספק ערך מאשר להרוויח מטעויות של אחרים אבל שניהם עובדים.
לספק ערך בקריפטו זאת בעיה.
יש דברים כמו staking בהם אתה תורם לתחזוקת הרשת. בסדר.

אבל בבנקאות רגילה, הפקדון שלי יכול להנתן כהלוואה ליזם שמקים עסק ממשי. בקריפטו זה לא קיים. ובגלל האנונימיות, לא ממש יכול להתקיים.
אי אפשר להלוות למספר ארנק אנונימי בלי בטחונות של לפחות 100%. מנגנונים מדינתיים כמו הערות אזהרה בטאבו והוצל"פ נחוצים בשביל זה.
ומי שיש לו בטחונות של 100% לא צריך הלוואה כדי להקים עסק.

נשאר להרוויח מטעויות של אחרים.

אמונה והשקעות לדעתי לא צריכות ללכת ביחד, רק דעתי.
אז תקרא לזה דעה, או הערכה, תחושת בטן או ניתוח מקרו כלכלי.
בסופו של דבר אני, כמו כולנו, לא יודע לאן ילך הביטקוין, ובכל זאת אני צריך לבחור איפה להיות לפי מה שאני חושב שיהיה בעתיד.

אבל בבנקאות רגילה, הפקדון שלי יכול להנתן כהלוואה ליזם שמקים עסק ממשי.
גם בקריפטו זה אפשרי לדעתי.. מוזמן לחקור את תחום ה-DAO אני בטוח שארגונים כאלה שמשקיעים הרבה מאוד כסף לא משקיעים את כולו בספקולציה.
לא חקרתי את התחום הזה וממה שהבנתי הוא רווי מרמאויות כמו כל הקריפטו אבל יש צדיקים בסדום.
בזמנו אפילו נתקלתי בחברה שמתאימה בגדים במיוחד למשחקי metaverse ומרוויחה מזה, זאת נניח לא רמאות אבל כמו כל סטארטאפ הוא יכול להיכשל.
אז תקרא לזה דעה, או הערכה, תחושת בטן או ניתוח מקרו כלכלי.
בסופו של דבר אני, כמו כולנו, לא יודע לאן ילך הביטקוין, ובכל זאת אני צריך לבחור איפה להיות לפי מה שאני חושב שיהיה בעתיד.
זאת בדיוק הסיבה למה אני לא מחזיק ביטקויין כי אי אפשר לעשות איתו כלום חוץ מלמצוא פראייר(או מאמין) שישלם לך יותר.
בנוגע לשמירת ערך יש פתרונות אחרים לדעתי ולכן לא הגיוני לשלם כל כך הרבה עבור משהו שרק צריך לשמור על ערכו ולא להישחק עקב אינפלציה.
האם לקנות אותו לטווח קצר יכול להיות טרייד נפלא? כן.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
S הסבר על צבירת דיבידנדים (1159250) שוק ההון 5
א צבירת דיווידנדים בacwi לדוגמא שוק ההון 6
I הייטקיסט צעיר - צבירת הון התפתחות אישית 70
C חיסכון להוצאות גדולות בשלב צבירת הון שוק ההון 27
Y אסטרטגיית צבירת הון וסילוק משכנתא נדל"ן 14
מ צבירת כסף לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
T שלב צבירת הנכסים - איך מודדים 'התקדמות' או זווית ראיה נוספת התפתחות אישית 20
ל שאלת הבנה לגבי אופן צבירת דיבידנדים/קופון ע"י קרן נאמנות שוק ההון 15
ג שאלה בנוגע לחלוקת/ צבירת דיבידנד בקרן סל שוק ההון 3
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
A ריבית בib שוק ההון 12
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 5
ד צורת סילוקין להלואה בסביבת ריבית יורדת צרכנות פיננסית 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
A ריבית על איחור ב'אשמת' הקבלן נדל"ן 24
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
N מס על ריבית נצברת ב-IB? מיסים 4
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Z יש לי יתרת זכות במס הכנסה צוברת ריבית. האם מתישהו מסהכנסה תוכל לטעון שזה התיישן כי לא דרשתי? מיסים 3
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
ש תשלומי ריבית משכנתא נדל"ן 8
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
M ריבית מ-IB לדו"ח השנתי (עצמאי) - הסתבכתי מיסים 6
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
ק ריבית על העו"ש בפייבוקס שוק ההון 11
A ריבית עבור פקדון דולרי צרכנות פיננסית 6
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
מ מס על ריבית בIB מיסים 2
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
M ריבית על חריגה של 10 ימים? צרכנות פיננסית 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
ב פקדון בנזילות שבועית - ריבית שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה