1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

פתיחת תיק והשוואת מערכות מסחר

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י רונה, ‏24/8/19.

1. רונה

רונה משתמש סולידי

לאחר שנה שלמה של למידת התחום, הגיע זמן התכלס ואני רוצה לפתוח תיק מסחר עצמאי. אני בת 22, מרוויחה בערך 16 אלף נטו בחודש (מתוכם חוסכת ~10), לאור הגיל הצעיר והעבודה בהייטק שמרגישה לי בטוחה לפחות לשנה הקרובה, אני מתכננת חשיפה מלאה למניות.
    80% במדדים (כנראה s&p 500 ועוד מדד עולמי) ועוד 20% מניות ספציפיות של חברות.

צברתי כ-200 אלף, אין לי כוונה להשקיע מיד את כולו, בתור התחלה רוצה לשים 40,000 בסנופי עם הוראת קבע של 2000 בחודש, ובתור התחלה 10,000 שיושקעו ב2 מניות של חברות ספציפיות.

זה עד כה, מוזמנים (מאוד!) לחוות דעתכם על מה שרשמתי עד כה, כמובן לא בתור ייעוץ.
    המטרה שלי בגדול היא להמשיך לעבוד 10 שנים בערך, אולי בהמשך לייצר נכסים פסיביים מניבים עם ההון שנוצר, אבל בגדול מטרת העל שלי היא לצאת משוק העבודה ולכן אני מתמקדת בהגדלת ההון העצמי שלי במידת האפשר.

עכשיו, מה שאני מחפשת זה בית השקעות שמספק את מערכת המסחר הטובה ביותר, גם אם אתם לא יודעים מה היא אשמח אם תחוו דעתכם על מערכת המסחר שאתם משתמשים בה כעת. אני אפילו לא יודעת לפי מה לבחור ומה הקריטריונים, מחפשת מערכת מסחר שלא תיראה בת 30 שנה, אמינה ואינטואיטיבית במידת האפשר, בלי רעשי רקע מיותרים, שתעשה את העבודה בגדול ושאוכל לקנות ולמכור בפשטות.

Shlomi Z אוהב/ת את זה.
  2. מוריארטי

מוריארטי משתמש ותיק

66% מהזמן זה יביא יותר רווח, אבל גם לעשות זאת בתשלומים זאת בחירה לגיטימית
    אילו?
    מה אכפת לך איך היא נראית? את לא סוחרת. אני משתמש במערכת מסחר של IB שהיא לכאורה עתיקה ומסובכת ולקח לי בדיוק דקה להבין איך למכור ולקנות. מערכת המסחר זה פרט כל כך שולי שהוא בכלל לא צריך להיות שיקול אם כל מה שאת עושה זה לקנות מניות בפקודות מרקט או לימיט, את תסתדרי עם כל מערכת

OnTheVerge אוהב/ת את זה.
  3. yossik

yossik מודרטור

אני חושב שמערכת trade one היא הטובה ביותר.
    כדי להשתמש בה מה שאת צריכה זה חשבון הפוך באיגוד ואין עמלות למעט 15 ש"ח לחודש עבור שימוש במערכת המסחר, או בבינלאומי.
    עכשיו, צריך להיות על המשמר כי לאחר שנה-שנתיים תחטפי עמלות [דמי משמורת]. אבל אם מתכננים מראש מעבירים את התיק אחר כך לבית השקעות ללא דמי משמורת. לצערי, מערוכות המסחר של בתי ההשקעות הם 'על הפנים' ומיושנות.
    בית ההשקעות שלי משתמש בספארק וזו איך לאמר בצרפתית - מערכת חרא בלבן וממש לא אינואיטיבית. אבל אני לא סוחר יומי וחי עם זה...

4. רונה

רונה משתמש סולידי

מה המקור של הנתון? (לא מבחינת אמינות אלא מאיפה הוא לקוח במובן של מה המשמעות המדויקת שלו)
    אני פשוט מעדיפה לא לצלול מיד למים ולסכן 200,000, יכול להיות שתוך שבוע אני אשקיע את כל השאר פשוט נראה לי שעדיף להתחיל בקטן.

אילו?
    - לא רלוונטי החברות עצמן, רק הקונספט. בכללי יש כמה חברות הייטק שאני מכירה מקרוב אז כנראה שאשאר בתחום המוכר לי.

האמת תוך כדי שרשמתי את הפוסט הבנתי שזה לא כל כך מהותי כי אני לא מתכוונת לעשות הרבה פעולות בכל מקרה, אבל שלחתי בכל מקרה לראות תשובות.

5. מוריארטי

מוריארטי משתמש ותיק

רונה אוהב/ת את זה.
  6. גרהם

גרהם משתמש בכיר

למי שמתכוןן לפרוש משוק העבודה בעוד 10 שנים, 100 אחוז מניות נשמע מסוכן מאד.

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מה קורה בעוד שנה? הביטחון ממשיך?
    מה לגביי העובדה שאם המניות יספגו מהלומה עקב מיתון, חברות הטכנולוגיה ישמחו להפטר משומן עודף בראש ובראשונה
    אם הטווח שלך גמיש וזה לא "עוד 10 שנה" אלא 10-15 שנה ואולי גם יותר, יש לשקול הקצאת מניות בהתאם לזה
    תקראי כאן:
    https://www.hasolidit.com/סיכון-רצף-התשואות-כי-גם-משקיעים-לטווח

8. רונה

רונה משתמש סולידי

נשמע כמו משהו שיכול לגרום לבעיות, מעדיפה לפתוח חשבון ולדבוק בו עד שתהיה לי סיבה טובה לעבור.
    כרגע זה מספרים באוויר, עוד לא חשבתי וממש החלטתי איזה רמת חיים אני ארצה בפרישה וכו'. גם אין לדעת כמה המשכורת שלי תעלה, המשרה הראשונה שלי משלמת 21 ברוטו ואני אקבל העלאה בקרוב ובעבודה הבאה אני אוכל להרוויח לפחות 25, בקיצור יש הרבה מאוד משתנים לצערי. יכול להיות שגם אעבוד 15 ו20 שנה נוספים, ויכול להיות שארד לחצי משרה עוד 10 שנים, אין לי מושג מה יהיה. מתכננת להתכוונן עם הזמן.

9. רונה

רונה משתמש סולידי

אמרתי שנה כי זה הזמן שאני באמת וודאית לגביו (וגם זה ב95%, כן? הכל יכול לקרות)
    לדעתי במקצוע שלי יש לי עבודה לפחות 5 שנות עבודה (אם אני אשקיע בעוד למידה שלו זה יכול להתארך, פשוט אני לא נהנת ממנו ועושה כרגע את המינימום הנדרש לשימור שלו, כמובן לא באופן שניכר בהנהלה ויכול לסכן אותי או משהו כזה), וגם אם לא, זה מקצוע "מתקדם" שאפשר להתקבל למשרות "נמוכות" יותר בקלות אז אפשר לומר שמובטחת לי הכנסה של 15 אלף (ברוטו)לעשור או שניים הקרובים.

הטווח שלי גמיש.

קפה שחור אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
פתיחת תיק ראשון לאזרח אמריקאי שגר בישראל פינת המשקיעים ‏12/9/19
פתיחת תיק השקעה במקביל לקרן השתלמות פינת המשקיעים ‏19/8/19
פתיחת תיק ראשון פינת המשקיעים ‏17/7/19
פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה? פינת המשקיעים ‏7/7/19
פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן פינת המשקיעים ‏19/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.