• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה

אלמו

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן חברים,
הודעה ראשונה שלי בפורום:)

אני לא תושב ישראל יותר, חי ועובד באוסטרליה 3 שנים עם ויזה אך ללא תושבות (משלם מיסים באוסטרליה כמובן).
כמו כן אני אזרח פורטוגל אך עדיין ללא תושבות, עם אופציה לפתוח חשבון בנק בפורטוגל. (במידה ולא אקבל תושבות באוסטרליה אני כפי הנראה ארכוש שטח ויעבור לפורטוגל, מסתבר שתושב חדש בפורטוגל לא משלם מיסי רווח הון 10 שנים).

אני מעוניין לפתוח תיק השקעות ובנוסף להשקיע בזהב וכו' לטווח בינוני\ארוך של מספר שנים.
הבעיה שניסיתי לפתוח תיק השקעות ב Interactive Brokers (ואפילו ב eToro) אך יש דרישה להיות תושב קבע של מדינה מסוימת ואני חושש שאם אצהיר על ישראל\אוסטרליה\פורטוגל, זה יגרום לבעיות חוקתיות כלשהן מבחינת מיסוי וכו'.

כמו כן, אני מעוניין להשקיע בזהב בחברת BullionVault, לאחר התכתבות ארוכה במייל איתם עדיין לא ברור לי את השלכות החוק מבחינת מיסוי זהב בארץ (במידה והזהב כמובן נשאר בכספת בשוויץ ולא מובא פיזית לארץ), אני חושש כי בעתיד במידה ואחזיר את שווי הזהב לחשבון הבנק שלי בישראל, ידרשו ממני מיסוי גם במידה ואני לא תושב.

מישהו מבין מספיק בחוק או היה במצבי ויכול לייעץ לי אם מבחינת חוק ומיסוי אני יכול לפתוח תיק השקעות ו"מינוי לזהב" באוסטרליה\ישראל\פורטוגל?
ביליתי שעות בניסיון להבין את החוק בקריאה באינטרנט והתייעצויות אך ללא תשובה חד משמעית.
נראה שאני נופל בין הכיסאות מבחינת מיסוי, אך אני לא רוצה לסכן את הוויזה שלי באוסטרליה ואת האפשרות להיות תושב חוזר בארץ במידה ואתחיל להשקיע.

תודה רבה וסופ"ש נעים (:

קיבלתי הצעה של אלף שקל להתייעצות עם מומחה מס בינלאומי בנוגע לשאלות ששאלתי פה.
נראה לי ממש יקר ולא בטוח שווה את המחיר..
אתה מכיר יועץ מס במחיר אטרקטיבי יותר?

קיבלתי הצעה של אלף שקל להתייעצות עם מומחה מס בינלאומי בנוגע לשאלות ששאלתי פה.
זה זול על גבול הזול מדי, אתה בטוח שהוא מומחה?

בטוח אני בטוח לא..
אבל הוא נשמע די legit עם הרבה המלצות ומשרד ותיק בתלאביב לפי גוגל.
כמה לדעתך מומחה אמור לקחת לי על ייעוץ בעניין הספציפי הזה?

לא שווה איזה מחיר? את המחיר של להסתבך בחקירת רשות המיסים בארץ? באוסטרליה? או את המחיר של מיסוי כפול שאולי יגבה ממך?
לדעתי האישית זה מאוד שווה את המחיר ואתה גם נמצא בנקודת הזמן הנכונה כך שהיעוץ יהיה אפקטיבי.

הלכת רחוק.. התכוונתי שלא שווה את המחיר של השקעות ברגע זה באפיקים שציינתי.
זהב אפשר לקנות גם דרך pagx בבלוקציין והשקעות קריפטו ללא לקיחת רווחים עד שאגיע לפורטוגל ששם אין מיסוי כלל ולא צריך ייעוץ נוסף.
חשבתי שפה בפורום אולי מישהו היה במצבי ויכול לשפוך קצת אור על הנושא בלי לשלם הון למומחה.. בכל מקרה תודה על הדעה.

זהב אפשר לקנות גם דרך pagx בבלוקציין והשקעות קריפטו ללא לקיחת רווחים עד שאגיע לפורטוגל ששם אין מיסוי כלל ולא צריך ייעוץ נוסף.
אתה מניח כאן המון הנחות שאולי נשמעות הגיוניות לפי ההגיון שלי ושלך, אבל ההגיון של מיסוי בינלאומי הוא הרבה פעמים שונה.
העובדה שאתה אזרח פורטוגל ועובר לגור בפורטוגל לא אומרת בהכרח משהו לגבי חבויות המס שלך בישראל.
קח יעוץ! אלו טעויות שאחר כך מצטערים עליהן.

אהלן חברים,
הודעה ראשונה שלי בפורום:)

אני לא תושב ישראל יותר, חי ועובד באוסטרליה 3 שנים עם ויזה אך ללא תושבות (משלם מיסים באוסטרליה כמובן).
כמו כן אני אזרח פורטוגל אך עדיין ללא תושבות, עם אופציה לפתוח חשבון בנק בפורטוגל. (במידה ולא אקבל תושבות באוסטרליה אני כפי הנראה ארכוש שטח ויעבור לפורטוגל, מסתבר שתושב חדש בפורטוגל לא משלם מיסי רווח הון 10 שנים).

אני מעוניין לפתוח תיק השקעות ובנוסף להשקיע בזהב וכו' לטווח בינוני\ארוך של מספר שנים.
הבעיה שניסיתי לפתוח תיק השקעות ב Interactive Brokers (ואפילו ב eToro) אך יש דרישה להיות תושב קבע של מדינה מסוימת ואני חושש שאם אצהיר על ישראל\אוסטרליה\פורטוגל, זה יגרום לבעיות חוקתיות כלשהן מבחינת מיסוי וכו'.

כמו כן, אני מעוניין להשקיע בזהב בחברת BullionVault, לאחר התכתבות ארוכה במייל איתם עדיין לא ברור לי את השלכות החוק מבחינת מיסוי זהב בארץ (במידה והזהב כמובן נשאר בכספת בשוויץ ולא מובא פיזית לארץ), אני חושש כי בעתיד במידה ואחזיר את שווי הזהב לחשבון הבנק שלי בישראל, ידרשו ממני מיסוי גם במידה ואני לא תושב.

מישהו מבין מספיק בחוק או היה במצבי ויכול לייעץ לי אם מבחינת חוק ומיסוי אני יכול לפתוח תיק השקעות ו"מינוי לזהב" באוסטרליה\ישראל\פורטוגל?
ביליתי שעות בניסיון להבין את החוק בקריאה באינטרנט והתייעצויות אך ללא תשובה חד משמעית.
נראה שאני נופל בין הכיסאות מבחינת מיסוי, אך אני לא רוצה לסכן את הוויזה שלי באוסטרליה ואת האפשרות להיות תושב חוזר בארץ במידה ואתחיל להשקיע.

תודה רבה וסופ"ש נעים (:
1. אתה בטוח שאתה לא תושב ישראל לצרכי מס?
2. אין שום סיכוי שבשביל 1000 שקל מומחה מס ינתח לך את כל השלכות המס האפשריות לפי דינים של 3 מדינות, כולל ניתוח של התייחסות הדין בכל אחת מהן לנושא של אדם ללא תושבות לצרכי מס באף מדינה. במקרה הטוב תקבל כמה נקודות מרכזיות מתוך הניתוח שיש לעשות, המון שאלות לענות עליהן והצעת מחיר לחוות דעת במחיר של פי כמה.
3. [קשור ל-1] הדין בישראל, שתואם לגישת ה-OECD, מקשה על אדם לטעון שאינו תושב ישראל לצרכי מס כאשר אין לו אף תושבות לצרכי מס במקום אחר.
אם תמצא מומחה שאומר לך שלפי נתוניך לא תהיה תושב לצרכי באף מדינה בעולם, קח בערבון מוגבל את המלצתו.

בכל מקרה, לבקש חוות דעת על מיסוי הכנסות שאולי תביא לישראל ממכירת זהב בשוויץ, שעוד לא נקנה, בעוד מספר שנים, נשמע לי כמו התלבטות בבחירת מגמה בתיכון לילד שעוד לא נולד.

תודה גרהם.
לגבי מה שרשמת לי
1. כן אני בטוח לא תושב ישראל יותר.
2. לצרכי מיסים כמו שציינתי, אני משלם מיסים באוסטרליה עם ויזת עבודה, כלומר כמו תושב זמני מבחינת זכויות ומיסוי. הבעיה בהשקעות שצריך להיות תושב קבוע לרוב ולכן מספיק לי ניתוח של מדינה אחת ששם אשקיע לטווח ארוך ולא חובה לנתח את כל המדינות לצורכי מס..
3. אהבתי את האנלוגיה של הילד שלא נולד למרות שלא חשבתי להביא זהב לישראל כמו שרשמת..
רשמתי " השלכות החוק מבחינת מיסוי זהב בארץ (במידה והזהב כמובן נשאר בכספת בשוויץ ולא מובא פיזית לארץ), אני חושש כי בעתיד במידה ואחזיר את שווי הזהב ...".
ולפי מה שהבנתי אין מיסוי על קנייה ומכירת זהב דרכם במידה ואני לא מייבא אותי פיזית (לפי חברת BullionVault) זה נכון?
יש מישהו שהתנסה איתם והיה צריך לשלם מיסי רווח הון מזהב שלא פיזית בישראל?
תודה.

תודה גרהם.
לגבי מה שרשמת לי
2. לצרכי מיסים כמו שציינתי, אני משלם מיסים באוסטרליה עם ויזת עבודה, כלומר כמו תושב זמני מבחינת זכויות ומיסוי. הבעיה בהשקעות שצריך להיות תושב קבוע לרוב ולכן מספיק לי ניתוח של מדינה אחת ששם אשקיע לטווח ארוך ולא חובה לנתח את כל המדינות לצורכי מס..
3. אהבתי את האנלוגיה של הילד שלא נולד למרות שלא חשבתי להביא זהב לישראל כמו שרשמת..
רשמתי " השלכות החוק מבחינת מיסוי זהב בארץ (במידה והזהב כמובן נשאר בכספת בשוויץ ולא מובא פיזית לארץ), אני חושש כי בעתיד במידה ואחזיר את שווי הזהב ...".
ולפי מה שהבנתי אין מיסוי על קנייה ומכירת זהב דרכם במידה ואני לא מייבא אותי פיזית (לפי חברת BullionVault) זה נכון?
יש מישהו שהתנסה איתם והיה צריך לשלם מיסי רווח הון מזהב שלא פיזית בישראל?
תודה.
1 זו נקודת פתיחה טובה מבחינתך.
2. אני לא מכיר מספיק את הדין האוסטרלי, ואת המעט שאני מכיר לא אפרט כאן.
באופן כללי, זה שאתה ממוסה על שכר עבודה על בסיס טריטוריאלי (כפי שנעשה גם בישראל לגבי מי שאינו תושב ישראל) לא אומר בהכרח שהדין האוסטרלי / פוטוגזי / הישראלי אם תחזור להיות תושב, יפטור אותך ממס על הכנסות אחרות, בהנתן שאתה לא תושב לצרכי מס באף מדינה בעולם.
אסור לייעץ כאן ואני לא רוצה להתקרב לגבול הזה. אבל, ראיתי שאתה מוכן להשקיע זמן בחקר עצמי, אז אפנה אותך בתור התחלה לפסקי הדין בעניין רפי אמיתי בישראל וכחומר הרב שיש ב OECD על double non taxation. זה יתןן לך מושג התחלתי איך לחשוב על הנושא.
3. זה בדיוק מה שכתבתי. הכנסות ממכירת זהב שטרם נקנה.

1 זו נקודת פתיחה טובה מבחינתך.
2. אני לא מכיר מספיק את הדין האוסטרלי, ואת המעט שאני מכיר לא אפרט כאן.
באופן כללי, זה שאתה ממוסה על שכר עבודה על בסיס טריטוריאלי (כפי שנעשה גם בישראל לגבי מי שאינו תושב ישראל) לא אומר בהכרח שהדין האוסטרלי / פוטוגזי / הישראלי אם תחזור להיות תושב, יפטור אותך ממס על הכנסות אחרות, בהנתן שאתה לא תושב לצרכי מס באף מדינה בעולם.
אסור לייעץ כאן ואני לא רוצה להתקרב לגבול הזה. אבל, ראיתי שאתה מוכן להשקיע זמן בחקר עצמי, אז אפנה אותך בתור התחלה לפסקי הדין בעניין רפי אמיתי בישראל וכחומר הרב שיש ב OECD על double non taxation. זה יתןן לך מושג התחלתי איך לחשוב על הנושא.
3. זה בדיוק מה שכתבתי. הכנסות ממכירת זהב שטרם נקנה.
תודה גרהם אני אקרא עליו ועל הנושא

2. לצרכי מיסים כמו שציינתי, אני משלם מיסים באוסטרליה עם ויזת עבודה, כלומר כמו תושב זמני מבחינת זכויות ומיסוי
1 ו-2 סותרים אחד את השני. אם אתה משלם מס באוסטרליה על בסיס אישור שהייה ועבודה זמני הרי שלפי האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאוסטרליה אתה באופן ברור ומפורש תושב ישראל לצרכי מס, אלא אם כן ניתקת תושבות מס מישראל לפני המעבר לאוסטרליה ואתה כרגע תושב לצרכי מס של מדינה שלישית.
בקיצור יקירי, אתה זורק מושגים על פי ההגיון שלך, זה לא בהכרח ההגיון של חוקי ואמנות המיסוי הבינלאומיות.

בכל מקרה, לבקש חוות דעת על מיסוי הכנסות שאולי תביא לישראל ממכירת זהב בשוויץ, שעוד לא נקנה, בעוד מספר שנים, נשמע לי כמו התלבטות בבחירת מגמה בתיכון לילד שעוד לא נולד.
השואל מניח ששאלת החבות במס מתבררת רק בעת מימוש ההשקעה. כלומר- אם הוא קונה היום זהב כתושב?? לצרכי מס וימכור אותו עוד x שנים כשהוא תושב פורטוגל, חבות המס שלו בהשקעה זו תהיה רק בפורטוגל. אני טוען שההנחה הזאת היא בסבירות גבוהה שגויה (מס יציאה...).

התינוק (שאלת חבות המס) נולד במקרה זה ברגע שהוא קונה, לא ברגע שהוא מוכר.

השואל מניח ששאלת החבות במס מתבררת רק בעת מימוש ההשקעה. כלומר- אם הוא קונה היום זהב כתושב?? לצרכי מס וימכור אותו עוד x שנים כשהוא תושב פורטוגל, חבות המס שלו בהשקעה זו תהיה רק בפורטוגל. אני טוען שההנחה הזאת היא בסבירות גבוהה שגויה (מס יציאה...).

התינוק (שאלת חבות המס) נולד במקרה זה ברגע שהוא קונה, לא ברגע שהוא מוכר.
עניתי על בסיס ההנחה שהרוכש אינו תושב ישראל כפי שנטען (ונבדק על ידו).
אתה צודק שאם הרוכש הוא תושב ישראל יש לבחון גם היבטי מס יציאה ככל שהוא חדל להיות תושב בעת שהוא מחזיק בנכסים שמכירתם חייבת במס.

עניתי על בסיס ההנחה שהרוכש אינו תושב ישראל כפי שנטען (ונבדק על ידו).
אני אנחש שגם לאוסטרליה יש פטנט דומה...
בכל מקרה שאלת חבות המס על השקעה רלוונטית מיום רכישת הנכס ולא רק ביום מימושו.

בכל מקרה שאלת חבות המס על השקעה רלוונטית מיום רכישת הנכס ולא רק ביום מימושו.
בכל מקרה בו יש כוונה לוותר על תושבות לצרכי מס. לא ראיתי אינדיקציה לכוונה כזו בשאלה, אבל אכן חסרים פרטים רבים.

Interactive Brokers
תוכל להפנות אותי למקום שהם כותבים זאת?

בכל מקרה מנסיון מול IB, אתה מחליט איפה התושבות שלך כל עוד יש לך יכולת להוכיח זאת, הם ממש לא נכנסים לעניין של איפה חבויות המס שלך ולפי פסיקה של איזה בית משפט עליון אתה נחשב תושב של מדינה כזו או אחרת.
הם ינכו לך מס במקור לפי התושבות שלך ולפי האזרחות שלך, הם לא עוסקים בחבות המס שלך, זו כבר בעיה שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
W מה לעשות עם כסף מתחת לרף פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 3
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
ז קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג שוק ההון 21
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
A התייעצות פתיחת תיק בבית השקעות, זוג נשוי שוק ההון 12
A פתיחת תיק בבית השקעות זוג נשוי - התייעצות שוק ההון 1
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 1
E פתיחת תיק השקעות שוק ההון 4
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 5
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
ע פתיחת קופת גמל מול הגדלת תיק השקעות קיים שוק ההון 5
א פתיחת תיק השקעות שוק ההון 4
T פתיחת תיק השקעות בתקופה תנודתית שוק ההון 6
T לקראת פתיחת תיק השקעות - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 12
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
D בחירת ברוקר עבור פתיחת תיק השקעות - אזרח אמריקאי שוק ההון 53
Omri. פתיחת תיק השקעות עצמאי שוק ההון 3
H פתיחת תיק השקעות להשקעה חד פעמית בבית השקעות/בנק שוק ההון 10
M פתיחת תיק השקעות למתחיל שוק ההון 4
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ד פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה? שוק ההון 5
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
O פתיחת תיק השקעות בפעם הראשונה.. שוק ההון 10
W פתיחת תיק השקעות IRA שוק ההון 10
ת פתיחת תיק בית השקעות ibi שוק ההון 4
A שאלה לגבי פתיחת תיק השקעות שוק ההון 9
K פתיחת תיק השקעות שוק ההון 0
R פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 33
משה פתיחת תיק השקעות - התייעצות שוק ההון 51
מרק סרפדים פתיחת תיק השקעות שוק ההון 81
O מחיקת הלוואות / פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 5
ayeletavr פתיחת תיק השקעות לעומת קופות גמל והשתלמות שוק ההון 10
PAPI שאלה (או שתיים) על פתיחת תיק השקעות בפועל שוק ההון 7
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
ס פתיחת תיק השקעה פאסיבי ארוך טווח שוק ההון 5
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U מחויבות בירוקרטית על פתיחת תיק עוסק פטור מיסים 2
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
I פתיחת תיק ראשון כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
Y פתיחת תיק עצמאי - התייעצות שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה