• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת קרנות פנסיה והשתלמות בפעם הראשונה - הלמן אלדובי או מיטב ד"ש?

דוד המתחיל

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לכולם,

בשעה טובה ומוצלחת הגיע זמני ואחרי שישה חודשים במקום העבודה פותחים לי קרן פנסיה וקרן השתלמות.
עשיתי מחקר והחלטתי שבהתאם לאסטרטגיית ההשקעות שלי והגיל הצעיר הקרנות שיתאימו לי הן המחקות של S&P500 של הלמן אלדובי/מיטב ד"ש (בגלל ה-30% מיועדות).
שתי שאלות בנושא -

1. מבחינת קרן הפנסיה אני מעדיף את הלמן אלדובי בגלל דמי הניהול. ראיתי שהלמן נמכרו ולכן השאלה היא האם עדיף מלכתחילה לפתוח אצלם (ופשוט לזרום ולראות מה יקרה אחרי שתהליך המכירה יסתיים) או לחילופין ללכת למיטב, לשלם טיפה יותר ולהנות מהשקט?
2. בנוגע לקרן ההשתלמות - במקרה הזה טיפה יותר הסתבכתי בעיקר בגלל שהמקורות באינטרנט לא היו מאורגנים לא באתר הפנסיה. אני מעוניין לשים גם את קרן ההשתלמות במסלול מחקה S&P אבל לא הצלחתי למצוא מה דמי הניהול (ראיתי שלדומא בהלמן אלדובי זה 0.48%, על הצבירה?על ההפקדה? לא ברור). בנוסף, האם גם בקרן ההשתלמות כמו בקרן הפנסיה יש למיטב ולהלמן את העניין עם ה-30% מיועדות?

אשמח לעזרתכם האדיבה, תודה רבה!

2. בנוגע לקרן ההשתלמות - במקרה הזה טיפה יותר הסתבכתי בעיקר בגלל שהמקורות באינטרנט לא היו מאורגנים לא באתר הפנסיה. אני מעוניין לשים גם את קרן ההשתלמות במסלול מחקה S&P אבל לא הצלחתי למצוא מה דמי הניהול (ראיתי שלדומא בהלמן אלדובי זה 0.48%, על הצבירה?על ההפקדה? לא ברור). בנוסף, האם גם בקרן ההשתלמות כמו בקרן הפנסיה יש למיטב ולהלמן את העניין עם ה-30% מיועדות?
בקרן השתלמות אין דמי ניהול על הפקדה, רק על הצבירה.
כמו כן אין איגרות חוב מיועדות.

אני מאמין שאסור להעלות דמי ניהול בחמשת השנים הראשונות.

לגבי הפנסיה, אם אתה מסתמך על התנאים שבהם הלמן אלדובי ומיטב דש זכו במכרז אז תדע שבפועל הם מציעים תנאים טובים יותר. הלמן אלדובי מציעים 1.49% מהצבירה ו- 0.05% מהפקדה ובזמן האחרון מיטב דש משווים את התנאים האלה. דרך אגב, חטיבת הפנסיה והגמל של הלמן אלדובי נמכרה למיטב דש אז אתה בכל מקרה תמצא את עצמך במיטב דש. דמי הניהול מובטחים לך ל- 5 שנים.

בכל מקרה, מציע לך לא להסתמך על מה שהחברות מפרסמות באתר שלהם, אלא לקבל הצעה סופית מסוכן שלהם.

דרך אגב, חטיבת הפנסיה והגמל של הלמן אלדובי נמכרה למיטב דש אז אתה בכל מקרה תמצא את עצמך במיטב דש.
אתה בטוח שגם הגמל?
להבנתי הפניקס מכרו למיטב רק את הפנסיה והשאירו אצלהם את כל שאר הדברים שהם קנו מהלמן, כולל הגמל.

אתה בטוח שגם הגמל?
להבנתי הפניקס מכרו למיטב רק את הפנסיה והשאירו אצלהם את כל שאר הדברים שהם קנו מהלמן, כולל הגמל.
משום מה חשבתי שהם קנו גם את הגמל, אבל זו אכן טעות שלי ולא כך הדבר. תודה על התיקון.

תודה על התשובות חבר'ה.

מהמסקנות שכתבתם כאן -
1. בעניין הפנסיה אפשר לפתוח בהלמן כי היא בכל מקרה נמכרת בסופו של דבר למיטב
2.קרן ההשתלמות עוברת להפניקס, האם זה אמור להשפיע על ההחלטה שלי האם לפתוח את הקרן בהלמן או שהתנאים אמורים להיות אותם תנאים?

אתה מתכוון לשאול אם הפניקס והלמן אלדובי יתנו לך את אותם תנאים בקרן ההשתלמות? תתקשר אליהם ותשאל. לא חושב שהם מתאמים דמי ניהול כבר מעכשיו.

למיטב ידיעתי, דמי הניהול שהם נותנים לך אמורים להיות ל- 5 שנים לפחות כל עוד הקרן פעילה.

הלמן אלדובי/מיטב ד"ש (בגלל ה-30% מיועדות).
בוקר אור
נתחיל מהסוף: גילוי נאות - אני סוכן ביטוח (ולא - אני לא מנסה לצוד פה ליד..)
כל קרנות הפנסיה יש להם 30% אגח מיועד. הפיקוח בודק את זה וחושב לשחרר את הנושא לשוק ההון אבל בנתיים לכולם יש.

מבחינת קרן הפנסיה אני מעדיף את הלמן אלדובי בגלל דמי הניהול

אני מבקש להאיר נקודה אחת: במוצרים מורכבים דמי הניהול אינו השיקול המוביל. מאחר ומקופלים במוצר גם היבטים של ביטוח - צריך להכניס למכלול החישובים. יש משמעות ליכולת של קרן פנסיה לנהל את הסיכונים שלה (איזון אקטוארי), היכולת להתאים סיכון למקצוע (מטריה ביטוחית) ועוד "קללות" כאלו ואחרות. אז נכון שיש תקנון אחיד בין הקופות אבל התביעות מנוהלות שונה. יש לזכור שגם אם אתה רווק היום ולא זקוק לכיסוי - יש תקופת המתנה 5 שנים לכניסה לכיסויים בכל קרן שתעבור אליה (לקחת בחשבון אם מתכנן להקים משפחה בזמן הקרוב)

בנוגע לקרן ההשתלמות

פה מדובר על מוצר "טיפש". הייתי שוקל דמ"ן ותשואה בלבד.

אם גם בקרן ההשתלמות כמו בקרן הפנסיה יש למיטב ולהלמן את העניין עם ה-30% מיועדות

לא. רק בקרן פנסיה של 30% מיועד

אני מניח שהכוונה הייתה לקרנות שיש להן 100% השקעה במניות על ידי מינוף ובנוסף אגח מיועדות
תיקון תגובה: קרנות מעלות אגח מיועדות הן כמובן קרנות פנסיה צוברת. בפנסיה כללית (בהם יש כהגדרה רק חסכון ללא כיסוי ביטוחי) אין אגח מיועדות וכל המסלולים מושקעים 100% בשוק ההון

כל קרנות הפנסיה יש להם 30% אגח מיועד. הפיקוח בודק את זה וחושב לשחרר את הנושא לשוק ההון אבל בנתיים לכולם יש.
נכון (כמו שאמרת, רק במקיפה). אבל לא כולן משקיעות בנוסף גם 100% בסנופי.
תקרא קצת על הייחודיות של מסלולי הסנופי בהלמן/מיטב (היו על זה כמה דיונים בפורום).

יש לזכור שגם אם אתה רווק היום ולא זקוק לכיסוי - יש תקופת המתנה 5 שנים לכניסה לכיסויים בכל קרן שתעבור אליה (לקחת בחשבון אם מתכנן להקים משפחה בזמן הקרוב)
לא מדוייק.
אם אתה מחליט לוותר על ביטוח שארים (כי אתה רווק) אתה יכול לשלם על כיסוי לביטול תקופת הכשרה ככה שברגע שתתחיל לשלם על הביטוח לא תיהיה לך תקופת הכשרה חדשה של 5 שנים. ממה שאני מכיר זה היום בדיפולט ברוב החברות.

אני מבקש להאיר נקודה אחת: במוצרים מורכבים דמי הניהול אינו השיקול המוביל. מאחר ומקופלים במוצר גם היבטים של ביטוח - צריך להכניס למכלול החישובים. יש משמעות ליכולת של קרן פנסיה לנהל את הסיכונים שלה (איזון אקטוארי), היכולת להתאים סיכון למקצוע (מטריה ביטוחית) ועוד "קללות" כאלו ואחרות. אז נכון שיש תקנון אחיד בין הקופות אבל התביעות מנוהלות שונה. יש לזכור שגם אם אתה רווק היום ולא זקוק לכיסוי - יש תקופת המתנה 5 שנים לכניסה לכיסויים בכל קרן שתעבור אליה (לקחת בחשבון אם מתכנן להקים משפחה בזמן הקרוב)

תודה רבה על התגובה המפורטת אחי.

בנוגע לנקודה הזאת, האם יש מקור נוח שניתן לראות בו את הפרטים הנ"ל (איזון אקטוארי, ביטוחים וכו') כמו שצריך?
בנוסף, האם מניסיונך האישי יש נקודות מועדות לפורענות שחשוב לשים לב אליהן ולברר אותן באופן ספציפי?

שוב תודה מלך

אני במקרה כזה הייתי פותח ישירות אצל מיטב דש, בפרט אם הם יישרו את דמי הניהול לאלו של הלמן,
בסוף הרי הקרנות ימוזגו ומי שאצל הלמן עלול לסבול מתסמינים שונים של המיזוג, אז למה לך ?

אני במקרה כזה הייתי פותח ישירות אצל מיטב דש, בפרט אם הם יישרו את דמי הניהול לאלו של הלמן,
בסוף הרי הקרנות ימוזגו ומי שאצל הלמן עלול לסבול מתסמינים שונים של המיזוג, אז למה לך ?
באמת מה שעשיתי בסוף, פתחתי את קרה"ש במיטב

תודה רבה על התגובה המפורטת אחי.

בנוגע לנקודה הזאת, האם יש מקור נוח שניתן לראות בו את הפרטים הנ"ל (איזון אקטוארי, ביטוחים וכו') כמו שצריך?
בנוסף, האם מניסיונך האישי יש נקודות מועדות לפורענות שחשוב לשים לב אליהן ולברר אותן באופן ספציפי?

שוב תודה מלך
1. פנסיה נט : מקור לתשואות , איזון אקטוארי, מדד שארפ ועוד . https://pensyanet.cma.gov.il/
2. אם רווק תבדוק כיסויים ביטוחיים ותשלום עבור תקופת הכשרה מראש בזמן חזרה לכיסוי
3. תוודא , לפי העיסוק שלך, שהכיסוי על נכות/אכ"ע כולל מטריה ביטוחית באותה חברה שבא מנוהלת הפנסיה (או חברה אחרת). נושא חשוב.

והכי חשוב - לא לשכוח לנשום... ההבדלים לא מאוד משמעותיים ואין לך הרבה אפשרויות לעשות טעויות ברמה של קטסטרופה כלכלית. (רק שלא יתנפלו עלי עכשיו עם טווח ארוך של 40 שנה וכו..)

איך אמר פה מישהו פעם ? לך לבלות ולשתות בירה ... :lol:

יש לזכור שגם אם אתה רווק היום ולא זקוק לכיסוי - יש תקופת המתנה 5 שנים לכניסה לכיסויים בכל קרן שתעבור אליה (לקחת בחשבון אם מתכנן להקים משפחה בזמן הקרוב)
אתה מדבר על פתיחת קרן חדשה או ניוד? כי אם אתה מנייד אז הוותק אמור לעבור יחד איתך

אתה מדבר על פתיחת קרן חדשה או ניוד? כי אם אתה מנייד אז הוותק אמור לעבור יחד איתך
הוותק אכן עובר איתך אבל באותו מסלול.
אתה עמית בקרן X במסלול שרובו חסכון ולא ביטוח.
עברת לקרן Z ושם אתה מבקש לעבור למסלול עם ביטוח
תחול תקופת המתנה של 5 שנים על ההפרש בסיכון בין המסלולים.

התניית פטור: האמור לעיל הינו הסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ ביטוחי/משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. בכל מקרה ספציפי חובה להעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום הרלוונטי לטובת לבדיקה מקיפה של הבעיה/הנושא הנקודתי שבדיון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פתיחת שתי קרנות השתלמות - שכיר ועצמאי שוק ההון 15
M פתיחת חשבון קרנות נאמנות בלבד במיטב דש שוק ההון 62
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
A פתיחת עסק והלוואות אוף טופיק 3
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
A בתהליך של פתיחת עסק אוף טופיק 1
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
משה פתיחת קהילת סולידים בהרצליה אוף טופיק 13

נושאים דומים

Back
למעלה