פתיחת קרן השתלמות ראשונה

Noa_Lavie

משתמש רשום
דירוג
0
אני עומדת להפוך לעוזרת הוראה באוניברסיטה העברית (מתרגלת בתואר שני) ויכולה לפתוח קרן השתלמות דרך האוניברסיטה. הסכומים שיופקדו לא הולכים להיות גדולים בשלב זה מכיוון ששכר של עוזר הוראה הוא כ-1000-2000 שח בחודש והשאר מלגת מחייה ולכן אני לא צופה כי אוכל לעבור למסלול IRA בקרוב ורוצה לעשות בחירה טובה לגבי הגוף, דמי הניהול ומסלול ההשקעה. לאוניברסיטה יש הסכמים עם גופים שונים:
גוף מנהל​
גובה דמי ניהול ממוצע מהצבירה​
תשואה ברוטו לשנת 2020​
תשואה ממוצעת ברוטו 3 שנים אחרונות​
תשואה ממוצעת - ברוטו 5 שנים אחרונות​
מדד שארפ - נכון לחודש דצמבר 2020​
כלל​
0.25%​
5.67%​
5.70%​
5.30%​
0.83​
הראל​
0.34%​
4.09%​
4.49%​
5.04%​
0.77​
מנורה מבטחים​
0.35%​
2.53%​
4.25%​
4.73%​
0.65​
מגדל​
0.35%​
4.84%​
4.98%​
5.01%​
0.8​
קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית​
0.42%​
7.65%​
5.41%​
5.35%​
0.93​
אקסלנס​
0.50%​
5.89%​
5.69%​
6.08%​
0.86​
הלמן אלדובי​
0.50%​
4.17%​
5.29%​
4.69%​
0.77​
פסגות​
0.50%​
4.05%​
4.77%​
4.83%​
0.72​
מיטב דש​
0.55%​
6.15%​
5.42%​
5.33%​
0.82​
אנליסט​
0.60%​
4.09%​
5.04%​
5.85%​
0.74​
אלטשולר שחם​
0.69%​
5.34%​
6.04%​
6.68%​
0.98​
ילין לפידות​
0.75%​
4.82%​
5.47%​
5.86%​
0.85​
לאחר בדיקה נראה כי לרוב הגופים הללו יש מסלול מניות פאסיבי ו/או עוקב מדד S&P, האם השיקול המרכזי במקרה הזה הוא להפחית את דמי הניהול כמה שניתן? האם אני צריכה לקחת בחשבון שיקולים נוספים?
האם דמי הניהול המוצעים בהסכמים האלו לקופה מנוהלת הם טובים? לא הצלחתי למצוא מידע באתרי האינטרנט של הגופים לגבי גובה דמי הניהול האם מידע כזה נגיש רק ביצירת קשר עם הקופה?

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
433
לאחר בדיקה נראה כי לרוב הגופים הללו יש מסלול מניות פאסיבי ו/או עוקב מדד S&P, האם השיקול המרכזי במקרה הזה הוא להפחית את דמי הניהול כמה שניתן? האם אני צריכה לקחת בחשבון שיקולים נוספים?
בהנחה שזה מה שהחלטת לעשות - אז כן.
אגב, למיטב ידיעתי - מסלול מניות "פאסיבי" הוא בהגדרה עוקב מדד. אם הוא לא עוקב מדד כלשהו הוא בהכרח אקטיבי.
את יכולה לקחת בחשבון גם את איכות שירות הלקוחות שלהם (קצת קשה להתרשם מזה אבל אפשר לחפש תלונות עליהם בפורום הזה או בכלל או לשאול מכרים וחברים אם היו להם תקלות מיוחדות עם גוף מסויים).

דמי הניהול הנ"ל (בהנחה שאת עובדת ללא סוכן ביטוח?) - ובהתחשב בזה שאין לך חסכון משמעותי עדיין - הם סבירים ממה שידוע לי

שאלה מנצל"שת - למה בעצם הנתון הכי ארוך טווח הוא 5 שנים, בעוד שפבועל יש קרנות שקיימות כבר עשורים? ספציפית אני במקרה באותה קרן כבר מעל 10 שנים,
למה שלא יהיו נתונים על זה? זה הרבה יותר רלוונטי (כנראה) מהביצועים ב-5 שנים האחרונות, לא כך?

Noa_Lavie

משתמש רשום
דירוג
0
בהנחה שזה מה שהחלטת לעשות - אז כן.
אגב, למיטב ידיעתי - מסלול מניות "פאסיבי" הוא בהגדרה עוקב מדד. אם הוא לא עוקב מדד כלשהו הוא בהכרח אקטיבי.
את יכולה לקחת בחשבון גם את איכות שירות הלקוחות שלהם (קצת קשה להתרשם מזה אבל אפשר לחפש תלונות עליהם בפורום הזה או בכלל או לשאול מכרים וחברים אם היו להם תקלות מיוחדות עם גוף מסויים).

דמי הניהול הנ"ל (בהנחה שאת עובדת ללא סוכן ביטוח?) - ובהתחשב בזה שאין לך חסכון משמעותי עדיין - הם סבירים ממה שידוע לי

שאלה מנצל"שת - למה בעצם הנתון הכי ארוך טווח הוא 5 שנים, בעוד שפבועל יש קרנות שקיימות כבר עשורים? ספציפית אני במקרה באותה קרן כבר מעל 10 שנים,
למה שלא יהיו נתונים על זה? זה הרבה יותר רלוונטי (כנראה) מהביצועים ב-5 שנים האחרונות, לא כך?
לגבי נתון ה-5 שנים - לא התעמקתי (הנתונים האלה הם מהאתר של האוניברסיטה), בעיקר תחת ההנחה שתשואה קודמת אינה מנבאת אחת עתידית וגם כי להבנתי זאת תשואה ממוצאת על כל המסלולים שלהם כך שכנראה אין לה משמעות אמיתית. יכולתי להתעלם ממנו ולא להעלות בכלל, בחרתי להעלות את הטבלה כמו שהיא כדי להציג את כל הנתונים שברשותי בשלב זה וגם למקרה שלמישהו יהיו השגות על הנושא (כמו אלו שלך)

Libertad

משתמש ותיק
דירוג
634
גובה דמי הניהול שכתוב הוא ממוצע, את צריכה לבדוק מה דמי הניהול במסלול שאת רוצה, ואז לא בטוח שההבדלים יהיו גדולים.
לתשואה לא הייתי מתייחס, זה לא אומר כלום על העתיד, ואם החלטת על מסלול פסיבי אין להם לכאורה שליטה על התשואה כי הם לא מנהלים אותו בעצמם. זו בדיוק הטענה שלך אליהם להוריד את דמי הניהול כמה שיותר, כי את במסלול פסיבי והם לא מנהלים אותו בצורה אקטיבית בשבילך.

במקומך הייתי בוחר 3 חברות עם שירות לקוחות שנחשב טוב או פשוט החברות הכי גדולות, שמציעות את המסלול הרצוי, ומשווה ביניהן דמי ניהול.
לא הייתי משווה את דמי הניהול בין כל החברות כי בסכומים כאלה ההבדלים לא יהיו כאלה משמעותיים, אז קודם הייתי מסנן לפי חברות שאני ארגיש בנוח לעבוד איתן.
האם דמי הניהול המוצעים בהסכמים האלו לקופה מנוהלת הם טובים?
בהתחשב בכך שזו קופה חדשה ואין שם סכומים רציניים, אז למסלול פסיבי דמי ניהול בין 0.5% ל-0.6% זה טוב.

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
433
לגבי נתון ה-5 שנים - לא התעמקתי (הנתונים האלה הם מהאתר של האוניברסיטה), בעיקר תחת ההנחה שתשואה קודמת אינה מנבאת אחת עתידית וגם כי להבנתי זאת תשואה ממוצאת על כל המסלולים שלהם כך שכנראה אין לה משמעות אמיתית. יכולתי להתעלם ממנו ולא להעלות בכלל, בחרתי להעלות את הטבלה כמו שהיא כדי להציג את כל הנתונים שברשותי בשלב זה וגם למקרה שלמישהו יהיו השגות על הנושא (כמו אלו שלך)

תשואה קודמת לא מנבאת את העתידית, אבל אם יש קרן שהביצועים שלה לאורך עשר שנים היא גרועה משמעותית משל אחרת (על פני אותה תקופת זמן) - זה דווקא משמעותי, כי זו תקופת זמן ארוכה מספיק כך שאם ה-"חסרונות"/"בעיות" שלהם היו אקראיות, הם היו מתכנסים לממוצע, אבל על פני תקופה ארוכה כל כך זה אומר שכנראה יש כשל מבני כלשהו בארגון או באנשים שהוא בוחר לנהל את הכספים

במסלולים פאסיביים אכן אין את הבעיה הזו (עד כדי דיוק במעקב אחרי המדד)

Noa_Lavie

משתמש רשום
דירוג
0
במקומך הייתי בוחר 3 חברות עם שירות לקוחות שנחשב טוב או פשוט החברות הכי גדולות, שמציעות את המסלול הרצוי, ומשווה ביניהן דמי ניהול.
לא הייתי משווה את דמי הניהול בין כל החברות כי בסכומים כאלה ההבדלים לא יהיו כאלה משמעותיים, אז קודם הייתי מסנן לפי חברות שאני ארגיש בנוח לעבוד איתן.
שירות הלקוחות של אילו חברות נחשב טוב?

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
433
אני במיטב ד"ש - אני יכול להשוות אותם רק לפסגות (שלא קיימים יותר) ולומר שהם טובים יותר מהם,
אבל פסגות נמכרה להם אז זה אפילו לא משנה כבר...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G פתיחת קרן השתלמות עבור שכיר שהמעסיק אינו מפריש עבורו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
E פתיחת קרן השתלמות בקל גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י פתיחת קרן השתלמות כעוסק פטור שוק ההון 2
י פתיחת קרן השתלמות IRA עם סכום התחלתי נמוך שוק ההון 1
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 8
א פתיחת קרן השתלמות עצמאי שוק ההון 4
ImCarryGG פתיחת קרן השתלמות(IRA) לעצמאי שאלות שוק ההון 2
T פתיחת קרן השתלמות נוספת - מה דעתכם? שוק ההון 2
A פתיחת עוסק מורשה בשביל קרן השתלמות של עצמאי שוק ההון 56
הדב פתיחת קרן השתלמות - טכנית שוק ההון 5
E פתיחת עסק כעצמאי ללא הכנסה מהעסק אלא לצורך פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 32
yuvalnsn שאלות אחרונות לפני פתיחת קרן השתלמות ראשונה בחיי שוק ההון 18
yuvalnsn האם לדאוג מהירידה בשוק לפני פתיחת קרן השתלמות? צרכנות פיננסית 8
S פתיחת קרן השתלמות צרכנות פיננסית 12
Z פתיחת קרן השתלמות בן 21 צרכנות פיננסית 1
כינוי מקורי פתיחת קרן השתלמות לסטודנט שוק ההון 17
ה פתיחת קרן השתלמות מאפס: האם עדיף לחכות עם ה-IRA? שוק ההון 5
E פתיחת קרן השתלמות לשכיר באופן עצמאי שוק ההון 10
Wonko פתיחת עסק לצורך קרן השתלמות צרכנות פיננסית 21
TunaGolem פתיחת קרן השתלמות צרכנות פיננסית 104
L פתיחת קרן השתלמות - שאלות של מתחילים שוק ההון 27
E שאלות בנושא פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 17
א פתיחת עוסק פטור עבור הטבת קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 4
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D פתיחת קרן פנסיה ראשונה צרכנות פיננסית 35
itzik64 פתיחת קרן נאמנות פטורה אישית שוק ההון 2
הקוקיה פתיחת קרן פנסיה, קושיות קיומיות... עזרה בבקשה צרכנות פיננסית 6
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
T פתיחת תיקים עוסק פטור במס הכנסה אונליין מיסים 0
ז קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג שוק ההון 21
א פתיחת תיק השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
P פתיחת עסק אפייה מהבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 38
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
לאץ' פתיחת חשבון במיטב דש טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
המהנדל פתיחת עסק להתעסקות עם ספקי שירות התפתחות אישית 8
א פתיחת חשבון בבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
A התייעצות פתיחת תיק בבית השקעות, זוג נשוי שוק ההון 12
A פתיחת תיק בבית השקעות זוג נשוי - התייעצות שוק ההון 1
B IB דורשת Proof of Income בשביל פתיחת חשבון Margin, יש דרך אחרת? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 1
E פתיחת כמה תיקים במקביל בבית השקעות אחד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

למעלה