• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון קרנות נאמנות בלבד במיטב דש

mgondor

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
קודם כל, תודה על כל המידע המקיף ומפורט שיש באתר ובפורום - ממש החכמתי!
אני מתחיל את דרכי בעולם ההשקעות, ולאחר שהגדרתי יעדים ומבנה תיק, פניתי לIBI ומיטב דש לקבל הצעות.
ב-IBI אמרו שהם שינו את שיטת התמחור שלהם, והכי זול שאפשר לקבל זה רק 20ש"ח לחודש לחשבון + 20 ש"ח לחודש שמתקזז עם עמלות. (ק/מ של מניות ואג"ח 0.09%).
במיטב ד"ש נקבו במחיר של 19.65 ש"ח לחודש (גם עם עמלה של 0.09% על ק/מ), אבל אחרי שאמרתי שאני מעוניין בהשקעות פאסיוויות במחקי מדד הציעו לי את החשבון הבא.
הנציג אמר שיש להם "חשבון קרנות נאמנות" שבו לא משלמים דמי חשבון חודשיים, אלא רק דמי קניה ומכירה על הקרנות נאמנות, כאשר העמלה היחידה היא בקניה ומכירה של קרן מחקה מדד, של 0.09% (כמו בחשבון הרגיל שלהם).
ההצעה נשמעת לי מפתה, אבל ניסיתי לחפש בפורום ובאינטרנט ולא הצלחתי למצוא שום דבר על חשבון כזה (למרות שהנציג אמר לי שזה מופיע באתר שלהם ;)).
מישהו מכיר? יש סיבה *לא* לפתוח חשבון כזה? (בהנחה ואני אכן רוצה להשקיע רק בקרנות מחקי מדד בשנים הקרובות, ואפשר לעבור למסלול "הרגיל" מתי שאחפוץ בכך?)

תודה מראש,
משה

סיבה אחת אפשרית למה לא לפתוח חשבון כזה: אתה מוגבל למחקי מדד הנסחרים בבורסת ת"א. אם אתה מעוניין במדדי חו"ל, דמי הניהול של הקרנות הנסחרות בארץ גבוהים יותר בהשוואה לדמי הניהול בתעודת סל הנסחרות מעבר לים.
מעבר ממסלול למסלול עשוי להיות ארוע מס (אם אתה מורווח) שאתה לא בהכרח חפץ להקדים ולשלם.

טוב לדעת, אבל אני לא מעוניין שההשקעה הזאת תהיה במדדי חו"ל, ולכן זאת לא שיקול עבורי.
אני פשוט לא מצליח למצוא שום מידע על המסלול הזה, מה שנראה לי קצת חשוד...

אני נמצא במסלול הזה במיטב ומשקיע גם במדד עוקב ספ500 וגם עוקב כלל עולמי (תתעלמו מהחפיפה הקטנה, זה לא הנושא פה :) )
ותודה לסולידית שנתנה רשימה של עוקבים כאלה עם דמי ניהול נמוכים יחסית

כמובן שאם המטרה היא לסחור בחו"ל אז השאלה מלכתחילה לא רלוונטית.

יש דרך להשתמש בקרן השתלמות כדי לסחור בחו"ל? או שאני מוגבל לבורסה בארץ?
כי לפי מה שהבנתי רוב הקרנות המחקות בארץ כוללות באופן עקיף את המס בתוכן בגלל החוזים העתידיים בהם הם משתמשים. יש דרך לעקוף את זה?

הנציג אמר שיש להם "חשבון קרנות נאמנות" שבו לא משלמים דמי חשבון חודשיים, אלא רק דמי קניה ומכירה על הקרנות נאמנות, כאשר העמלה היחידה היא בקניה ומכירה של קרן מחקה מדד, של 0.09% (כמו בחשבון הרגיל שלהם).
  • מוגבל לקרנות בישראל בלבד (כמובן שניתן לקנות קרן ישראלית מחקה מדד חו"ל..)
  • מינימום לפתיחת חשבון 100K

• אהבתי
Reactions: Oyi
סיבה אחת אפשרית למה לא לפתוח חשבון כזה: אתה מוגבל למחקי מדד הנסחרים בבורסת ת"א. אם אתה מעוניין במדדי חו"ל, דמי הניהול של הקרנות הנסחרות בארץ גבוהים יותר בהשוואה לדמי הניהול בתעודת סל הנסחרות מעבר לים.
מעבר ממסלול למסלול עשוי להיות ארוע מס (אם אתה מורווח) שאתה לא בהכרח חפץ להקדים ולשלם.
@Jane Doe למה להשקיע במדדי חול ולא במחקי מדד הנסחרים בבורסת ת״א?
הבנתי שמדדי חו״ל גוררים איתם הרבה הפסדים. אם זה מדדים בארה״ב אז יש לשלם את מס רווחי ההון על הדיווידנדים המחולקים. ואם זה מדדים באירופה, אז דמי הניהול גבוהים, או העמלות על הקניה והמכירה גבוהים. אם כך, למה לא לקנות בבורסה בת״א?

למה להשקיע במדדי חול ולא במחקי מדד הנסחרים בבורסת ת״א?
הבנתי שמדדי חו״ל גוררים איתם הרבה הפסדים. אם זה מדדים בארה״ב אז יש לשלם את מס רווחי ההון על הדיווידנדים המחולקים. ואם זה מדדים באירופה, אז דמי הניהול גבוהים, או העמלות על הקניה והמכירה גבוהים. אם כך, למה לא לקנות בבורסה בת״א?

כפי שכתבתי בדברי שצוטטת, אם אתה מעוניין במדדי חו"ל, דמי הניהול של הקרנות הנסחרות בארץ גבוהים יותר בהשוואה לדמי הניהול בתעודת סל הנסחרות מעבר לים. ע"ע vanguard לדוגמא. גם המבחר בחו"ל הרבה יותר רחב.
מס ריווחי הון על דיווידנדים בארץ או בחו"ל אתה משלם בכל מקרה. השאלה היא רק מתי, ואז יש הבדל בין קרן מחלקת לצוברת. חסרון משמעותי שלא ציינת הוא מס ירושה אמריקאי.
לבעלות צבירה גבוהה שמבצעות מספר מועט של קניות ומכירות בסכומים גבוהים, עמלות המסחר באירופה נמוכות בהשוואה לדמי הניהול הנגבים מהצבירה.

מס ריווחי הון על דיווידנדים בארץ או בחו"ל אתה משלם בכל מקרה. השאלה היא רק מתי, ואז יש הבדל בין קרן מחלקת לצוברת.
זה לא נכון!

קרן צוברת בארץ משלמת מס דיבידנדים בעת הקבלה שלך וצוברת את יתרת הדיבידנד במחיר הקרן עצמה.
כשתמכרי את הקרן את תאלצי לשלם מס רווחי הון על כל הרווח - כולל הרווח שנוצר מהדיבידנד שכבר שילמת עליו מס.
זה למעשה גורם לכך שאת משלמת מס על הדיבידנד פעמיים כשמדובר בקרן צוברת!

קרן צוברת בארץ משלמת מס דיבידנדים בעת הקבלה שלך וצוברת את יתרת הדיבידנד במחיר הקרן עצמה
הטענה מדויקת לגבי קרן פיסית בלבד, וליכא.
ניהול מוצלח של גלגול חוזים, יכול לפתור את הבעיה. הסתובב כאן מחקר שהראה את נחיתות הקרנות הפיסיות הצוברות בגלל המיסוי הכפול.

הטענה מדויקת לגבי קרן פיסית בלבד, וליכא.
חוזים מגלמים דיבידנד לאחר תשלום מס אז גם קרן סינטטית שמחזיקה חוזים שילמה את המס על הדיבידנד בעת רכישת החוזה.

קרן צוברת בארץ משלמת מס דיבידנדים בעת הקבלה שלך וצוברת את יתרת הדיבידנד במחיר הקרן עצמה.
כשתמכרי את הקרן את תאלצי לשלם מס רווחי הון על כל הרווח - כולל הרווח שנוצר מהדיבידנד שכבר שילמת עליו מס.
זה למעשה גורם לכך שאת משלמת מס על הדיבידנד פעמיים כשמדובר בקרן צוברת!
@daat99 אז האם זה אומר שעדיף להשקיע בארה״ב?
לא הבנתי בדיוק מדוע משלמים פעמיים. אולי אני לא מבין מה זה מס דיבידנדים..
וגם, כנראה לא הבנתי מדוע @הסולידית אומרת שעדיף מבחינת המיסוי לא להשקיע בארה״ב.

@daat99 אז האם זה אומר שעדיף להשקיע בארה״ב?
אני לא יכול להגיד לך מה עדיף לך.
אני כן יכול להציג לך את היתרונות והחסרונות ואתה תחליט מה אתה מעדיף.

לא הבנתי בדיוק מדוע משלמים פעמיים. אולי אני לא מבין מה זה מס דיבידנדים..
כשחברה אמריקאית מחלקת דיבידנד מי שמחזיק את המניות מחויב לשלם מס דיבידנדים ל-IRS (מס הכנסה של ארצות הברית) עבור ישראלים מדובר במס של 25%.
המס הזה חל גם על קרן ישראלית שמחזיקה מניות אמריקאיות.

הקרנות הישראליות מחזיקות בפועל חוזים עתידיים ולא את המניות עצמן אבל החוזים הללו כוללים בתוכם את הדיבידנד אחרי ניכוי מס במקור בצורה שמקבילה להחזקת המניות עצמן.

כשקרן ישראלית שמוגדרת כ"צוברת" מקבלת דיבידנד (מגולם במחיר החוזה) היא "משקיעה אותו מחדש בעצמה" ובכך למעשה מגדילה את המחיר שלה בבורסה בהתאם לגובה הדיבידנד.

נניח לצורך הפשטות קרן ישראלית בשווי 100 שח שקיבלה דיבידנד של 4 שח ושילמה מס ל-IRS בגובה של 1 שח ונשאר לה 3 שח (לא משנה אם זה מגולם במחיר החוזה העתידי או לא).
כעת הקרן לוקחת את אותן ה-3 שח ומשקיעה אותן בחזרה במדד ובכך מחירה עולה ל-103 שח.
אתה בתורך מוכר את הקרן במחיר של 3 שח ומס הכנסה בארץ אומר לך: רכשת ב-100, מכרת ב-103 => תשלם מס של 25% על רווח של 3 שח!

במילים אחרות במקום לשלם מס דיבידנדים פעם אחת בגובה 25% אתה משלם מס דיבידנדים פעמיים, פעם אחת הקרן משלמת אותו במקומך (לך זה שקוף) ופעם שניה אתה משלם אותו כי יש לך "רווחי הון".

@daat99 אחלה הסבר! ממש תודה!

האם בארץ כל הניירות שעוקבות אחר המדדים בארה״ב הן ניירות כאלה שמשלמות את מס הדיבידנדים? האם יש כאלה שהן לא?

באירופה אין את המס הזה, נכון? מה למעשה החסרונות בהשקעה בנייר כמו iShares MSCI World UCITS ETF ACC כפי שהסולידית כותבת ב-http://www.hasolidit.com/כך-תשקיעו-בלי-לשלם-מס-לארהב?

חוזים מגלמים דיבידנד לאחר תשלום מס אז גם קרן סינטטית שמחזיקה חוזים שילמה את המס על הדיבידנד בעת רכישת החוזה.
מה פתאום!

מישהו מכיר? יש סיבה *לא* לפתוח חשבון כזה? (בהנחה ואני אכן רוצה להשקיע רק בקרנות מחקי מדד בשנים הקרובות, ואפשר לעבור למסלול "הרגיל" מתי שאחפוץ בכך?)

נשמעת הצעה די משתלמת (עשיתי לא מזמן סקר שוק בין בתי השקעות).
אלא אם כן אתה מתכוון להשקיע יותר מ-20000₪ כל חודש, ואז אני מכיר הצעה יותר משתלמת מזו.

אני משלם 20₪ בחודש, ללא עמלת קנייה ומכירה על קרנות נאמנות, כולל קרנות מחקות.
אם תהיה מעוניין בשם של בית ההשקעות, אשלח לך בפרטי. אני פשוט לא סגור על הכללים של הפורום בנושאים האלו.

אני משלם 20₪ בחודש, ללא עמלת קנייה ומכירה על קרנות נאמנות, כולל קרנות מחקות.
אם תהיה מעוניין בשם של בית ההשקעות, אשלח לך בפרטי. אני פשוט לא סגור על הכללים של הפורום בנושאים האלו.
מופיע בפוסט של הסולידית בנושא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
E פתיחת חשבון בנק ב-"הבינלאומי" לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 5
XpH פתיחת חשבון מט''ח דולרי צרכנות פיננסית 2
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 47
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y פתיחת חשבון מסחר בברוקר אמריקאי לזוג שאחד מבני הזוג אמריקאי והשני לא שוק ההון 5
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32

נושאים דומים

Back
למעלה