• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חסכון לילדים

מנסה_להבין

משתמש רגיל
דירוג
105
שלום,

אני מעוניין לפתוח תוכנית חסכון לבן שלי לתקופה של כ 15 שנה (כנראה כל חודש אפקיד שם X שקלים).
האופציות שחשבתי עליהם הם:
1. קופת גמל להשקעה ד.נ. 0.39%
2. בית השקעות (לחכות מדד גדול כלשהו)

השאלות שלי הן כאלה:
1. יש אופציות נוספות כדאיות שלא לקחתי בחשבון?
2. יש לי חשבון בבית השקעות והיתי רוצה שלא יהיה קשר בין הכספים שלי לכספים של הילד, יש אופציה להפריד? כי לפתוח חשבון שני זה סתם לשלם כפל תשלומים חודשיים
3. האם יש טעם בכלל להתעסק עם בית השקעות הרי הסכומים יהיו מאות בודדות בחודש ולקנות כל חודש מדד יהיה קצת לא משתלם, להפקיד כל חודש ולקנות פעם ב-.. גם נשמע לא הכי נח... אז מה אתם עושים?

הכוונה שבעזרת שאת מה שחוסך לקרן ההשתלמות שלך, תשמור לילדים שלך. בהנחה כמובן שאתה לא חייב להשתמש בקרן ההשתלמות שלך. פשוט קרן השתלמות פטורה ממס ולאחר 6 שנים נזילה, כנראה עוד יתרונות שהסולידית מסבירה בפוסט.

מה שאנחנו עשינו, זה לנהל בבית ההשקעות שלנו (ניהול עצמאי).
כדי להפריד בין הכספים, אנחנו פשוט קונים לילדות שלנו ניירות ערך שיהיו רק שלהן (במקרה שלנו BRK-B, וכן MTF תל אביב).
אנחנו ההורים מנועים מלקנות את אותם ניירות, ואז יש הפרדה (אני יודע שכל מניות BRK-B, של הילדות).

שני טיפים נוספים שעובדים אצלנו:
1. יש לשים לב, שכדאי מאוד לקנות ניירות ערך שלא מחלקים דיבידנדים (כדי לא לקבל פרוטות שאותם צריך להשקיע שוב).
2. אנחנו לוקחים את כל הסכום החודשי, ופשוט קונים להם את הכל בינואר. ככה חוסכים בעמלות (יש עמלת מינימום על קניה של נייר בחו"ל).

כמובן, איש הישר בעיניו יעשה. אני לא ממליץ על שום דבר, רק משתף מה אני עושה.

התיק של הילדים בןא חלק מהתיק המשפחתי. באקסל הכל ברור וכתוב במפורש מה שייך לכל אחד. ממילא חשבון על שם הילד זה רעיון גרוע מבחינה משפטית ולכן עדיף שההתחשבנות תהיה רק באקסל.

ד.נ. 0.4%??
איפה?
אני שאלתי לגבי גמל חהשקעה והציעו לי כפול

1. קופת גמל להשקעה
לשלם ד"נ גבוהים תמורת הזכות להשקיע בקופסא שחורה בשביל הסיכוי האפסי שהילדים לא ימשכו אותה לפני גיל פנסיה והטבת המס לא תשתנה עד אז, נשמע לי כמו רעיון מפוקפק.
2. בית השקעות
סבבה. אבל אם יש שם עלויות קבועות ולא ניתן לפתוח פקדון נוסף תחת אותו מוביל, זה יגרע משמעותית מהתשואה, בעיקר בהתחלה.
אז מה אתם עושים?
אני לא 'צובע' כסף בנפרד לילדים. לוקח בחשבון בקרקעית המוח שחלק ינתן להם בזמנים שונים, ואולי אפילו הכל. אני לא פדנט, ולא חייב שעל כל שקל יהיה רשום יעוד מוגדר.
בכל מקרה, לקנות קרן מחקה או קרן סל ב - 200 ש"ח, זה לא להיט באמצעות ברוקרים מקומיים. עדיף לדעתי להתפשר על קרנות אקטיביות ולרכוש סחורה פסיבית כשנזק המינימום לא גדול.

תוכל בבקשה לפרט מעט בנושא?
כשהחשבון על שם קטין נדרש עקרונית אישור בימש לכל פעולה. בבנק יכולים להקשות על פעולות מסויימות (ל של העברה לבנק אחר). במישור הלא משפטי זה לא רעיון טוב בעיני לתת לבן 18 סכום גדול שיעשה בו כראות עיניו.

נערך לאחרונה ב:
פיצול תיק ההשקעות הפרטי שלכם, מתיק ההשקעות לילדים משרת רק את בית ההשקעות (יותר עמלות), בהנחה שמדובר בכל מקרה בהשקעה לטווח ארוך.

אם ברצונכם לתת יותר עמלות לבית ההשקעות, לכו על זה, הם מאד יעריכו אתכם.

כמו שכתבו לפני, הכי טוב לעבוד עם תיק אחד, ולזכור באקסל נפרד כמה שומרים לילדים, או לכל מטרה אחרת.

אגב, מה זה "חסכון לילדים"? אם אתה חוסך לדירה עבורכם, זה לא בעצם גם עבור הילדים? ואם אתה משלם כסף לביטוח רפואי, זה לא בעצם עבור הילדים? ורכב, לא גם עבור הילדים?

בסופו של דבר משפחה היא יחידה כלכלית אחת, שנראה לי מוזר לפצל ממנה את "הילדים".

די להפריד בין הכספים, אנחנו פשוט קונים לילדות שלנו ניירות ערך שיהיו רק שלהן (במקרה שלנו BRK-B, וכן MTF תל אביב).
אנחנו ההורים מנועים מלקנות את אותם ניירות, ואז יש הפרדה (אני יודע שכל מניות BRK-B, של הילדות).

הרגת אותי...
ומה קורה אם קנית כבר מניה מסויימת לתיק הילדים, ואתה רוצה להגדיל עוד, ואין מזומן בתיק הילדים, לא תקנה בתיק שלכם?
כשמכפיפים שיקולי השקעה טהורים לשיקולים מלאכותיים כאלו, נמצאים בבעיה, וזה בנוסף לכפל העמלות.

כשהחשבון על שם קטין נדרש עקרונית אישור בימש לכל פעולה. בבנק יכולים להקשות על פעולות מסויימות (ל של העברה לבנק אחר). במישור הלא משפטי זה לא רעיון טוב בעיני לתת לבן 18 סכום גדול שיעשה בו כראות עיניו.
רק לציין שיש גם היתרונות, במקרה של פשיטת רגל או הסתבכות פיננסית\משפטית הכספים שמיועדים לילד יהיו יותר בטוחים או בשפת העם, גם ילדים סופרים את הכסף במדרגות(כשהם גדלים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום. שוק ההון 5
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
A פתיחת עסק והלוואות אוף טופיק 3
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
A בתהליך של פתיחת עסק אוף טופיק 1
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
משה פתיחת קהילת סולידים בהרצליה אוף טופיק 13
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
C פתיחת בית תוכנה התפתחות אישית 15
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43

נושאים דומים