• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות

הראבאקיסט

משתמש רגיל
דירוג
175
אהלן,

קראתי את כל הפוסטים בבלוג והרבה מההודעות בפורומים השונים.

מה שהסולידית ועוד בלוגרים ממליצים עליו הוא סכום של כ-300 עד 400 חודשי מחיה ולשמור על כלל 3% כדי לפרוש צעירים.

איך אפשר לחשוב על זה כאשר אין תיק השקעות אלא נכס שמניב כל חודש שכירות בגובה עלות המחיה החודשית שלי (מחיה מצומצמת אבל שתהיה קצת יותר נוחה במדינות זולות יותר שבהן אני גם ככה מתכוון להעביר שנים בטיולים)?

האם אני יכול להתעלם משווי הנכס כל עוד כל חודש הוא מניב לי את עלות המחיה (כי אני לא בטוח מה שווי השוק שלו ואני לא מתכוון למכור אותו בכל מקרה). או שאני אמור לנתב חלק מההכנסה ממנו לחסכון כי העליה ביוקר המחיה מהירה יותר מהעליה בשכירות? ואיך אני מתאים לעניין את כלל 3%, אם בכלל?

מה עוד צריך לקחת בחשבון כשמתכננים לפרוש על סמך נכס כזה במקום על סמך תיק השקעות?
תודה

מה שהסולידית ועוד בלוגרים ממליצים עליו הוא סכום של כ-300 עד 400 חודשי מחיה ולשמור על כלל 3% כדי לפרוש צעירים.
אני לא בטוחה במה שאני אומרת אבל אנסה לחשוב יחד איתך.
אם הבנתי, אתה מנסה להקביל את ההשקעה בנדל"ן להשקעה בני"ע. נכון?
אז בסה"כ זה די דומה, למעט כמה דברים שמייצרים בעיות בנדל"ן:
1. שכ"ד אינו מייצר ריבית דריבית על מחיר הבית שלך, הוא לא מתווסף על מחיר הבית (להבדיל מתשואה בני"ע שכן). לכן חישוב 3% בעייתי משהו.
2. שכ"ד יכול להיפסק לכמה חודשים מכל מיני סיבות (דייר סרבן, תקופה בין יציאת דייר לכניסה של אחר) ואז אתה תקוע בלי כסף.
3. נזקים חמורים בדירה או שיפוץ לא מתוכנן שאינם חלק מתקציב ההוצאה שלך (אם לא יצרת מאגר מזומן לשעת חירום) ואינם מהווים חלק מביטוח הדירה.
4. אתה כותב שאינך מתכנן למכור אי פעם את הבית אז אתה מטיל את כל יהבך רק על שכ"ד.
5. למי שיש תיק השקעות והוא נקלע להוצאה כספית לא מתוכננת, הוא יכול למכור קצת. אתה תהיה חייב למכור את הכל.

אבל בכל זאת, נראה לי שתוכל להסתמך על הנדל"ן אם רק תכין מאגר מזומן שיתאים לסיכונים הנ"ל. ומקסימום תחזור לעבוד לעוד איזשהי תקופה.

מסכים. יש לי גם קרן חירום כך שאני יכול להתמודד עם אירועים חריגים ויש לי ביטוחים מתאימים, גם רפואי וגם לבית.

השאלה היא אם אני כבר יכול לפרוש בבטחה או שהעובדה שהשכירות מכסה את כל הוצאות המחיה שלי לא מספיקה ואני צריך לצבור עוד הון או להפנות לחסכון חלק מההכנסה משכ"ד. כלומר, האם השחיקה של השכירות בגלל העליה בעלות המחיה לא מדביקה את קצב העליה בשכירות, או שיש גורם אחר לקחת בחשבון.

נערך לאחרונה ב:
גם אני מסתמך על השקעה בדירות (יש לי עוד שבוע אחד בעבודה וזהו!!!)
אני חושב שדווקא ההסתמכות על שכר דירה היא פשוטה יותר לחישוב, מכיוון שאתה כבר יודע מה ה-3% שלך (השכר דירה), קח בחשבון 11 חודשי שכר דירה בשנה (במידה והכנס מושכר ללא בעיות)
@בת העמק אני קצת חולק עלייך בכמה מהנקודות:
שכר דירה לא יוצר ריבית דה ריבית אבל אפשר להניח ששכר הדירה צמוד למדד ולכן שכר הדירה עולה עם הזמן.
גם כשמושכים 3% מתיק ההשקעות (בהנחה שהוא מייצר 3% תשואה לאחר מס) לא מייצרת ריבית דה ריבית כי משכת את כל הריבית שהרווחת
אם צריך כסף לא צריך למכור את הנכס אלא למשכן אותו

זה הולך להיות שרשור מעניין.

@הראבאקיסט , האם מדובר בדירה בודדת או פורטפוליו של נכסים? אני אישית לא הייתי מרגיש בנוח לפרוש על בסיס נכס אחד ויחיד (ואפילו שלושה...), מרגיש לי יותר מדי כמו לשים את כל הביצים בסל אחד.

1. שכ"ד אינו מייצר ריבית דריבית על מחיר הבית שלך, הוא לא מתווסף על מחיר הבית (להבדיל מתשואה בני"ע שכן). לכן חישוב 3% בעייתי משהו.
לדעתי זה לא רלוונטי בשלב הפרישה משום שבכל מקרה הוא מתכוון לחיות על בסיס ה-3% ולא להשקיע אותם מחדש (כמו שעושים בשלב הצבירה).

3. נזקים חמורים בדירה או שיפוץ לא מתוכנן שאינם חלק מתקציב ההוצאה שלך (אם לא יצרת מאגר מזומן לשעת חירום) ואינם מהווים חלק מביטוח הדירה.
זה נראה לי אחד האתגרים הגדולים ביותר. אני לא חושב שאפשר להניח בבטחה ששכ"ד של הדירה הספציפית שבבעלותך (ולא של "דירה ממוצעת במשק") ימשיך לעלות בצמוד למדד, לאורך 40 שנים או יותר.

@בת העמק אני קצת חולק עלייך בכמה מהנקודות
תחלוק, בשמחה :)
אפשר להניח ששכר הדירה צמוד למדד ולכן שכר הדירה עולה עם הזמן.
בתור אחת ששוכרת כבר 8 שנים מול כמה משכירים, אף אחד לא ניסה להצמיד למדד (שאגב, ירד בשנים האחרונות). משכירה אחת ניסתה כל שנה להעלות לי ב-500 ש"ח כי בא לה ולא הצליחה אפילו פעם אחת. משכיר אחר ניסה להעלות לי כי לבקשתי הוא התקין מזגנים בחדרי השינה. לא הצליח לו. המשכירים האחרונים בכלל לא מבקשים שום תוספת. אומרים תודה כשאנחנו מזכירים להם להפקיד את הצ'ק...
גם כשמושכים 3% מתיק ההשקעות (בהנחה שהוא מייצר 3% תשואה לאחר מס) לא מייצרת ריבית דה ריבית כי משכת את כל הריבית שהרווחת
נכון, אבל הסטטיסטיקה מראה שהתשואה השנתית הממוצעת (בחבילות ההשקעה הפסיבית ש"הסולידית" מדברת עליהן) היא גבוהה יותר אף מ-4% והרעיון של חישוב 3% הוא סוג של רשת ביטחון.
אם צריך כסף לא צריך למכור את הנכס אלא למשכן אותו
נכון, אבל אז צריך לשלם משכנתא בנוסף להוצאות הרגילות. לפי התכנית שלו פותח השרשור, זה נראה פחות מתאים.

@עש לילה בהחלט שרשור מעניין :)
@בת העמק אני מניח שאת שוכרת באזור שהוא לא מה שמוגדר "אזור ביקוש" ושם יש באמת לשוכרים יותר כח אל מול המשכירים בניגוד לאזורים אחרים (כמו תל אביב אבל לא רק). בכל זאת אני יכול לומר בוודאות שגם באזור בו את שוכרת (לא יודע איפה בדיוק) ובכל יתר האזורים שכר הדירה על באופן משמעותי בשנים האחרונות. מעבר לכך אני מניח ששכר הדירה עולה כמו המדד אבל בהחלט ייתכן שהוא יעלה יותר או פחות מהמדד, בדיוק כמו שירקות לא משתנים בדיוק כמו המדד אבל כאשר עושים חישובים צריך להניח שינוי מחירים כלשהו והכי נכון זה כנראה להצמיד למדד.
לגבי תשואת תיק השקעות, כן, התשואה הממוצעת יכולה להיות 6% אבל אחרי מס זה 4.5% ואחרי שתחשבי את האינפלציה, תישארי עם פחות מ3% תשואה בממוצע. כך ש-3% זה ממש לא סוג של רשת ביטחון.
לגבי המשכנתה, זו דרך לצמצם את אחוז ההחזקה בנכס, עלויות המשכנתה יורידו את התקבולים מהשכר דירה, בתמורה לכסף שהוא יקבל כאשר הוא ימשכן את הנכס. זה מאוד קרוב ללמכור חלק מהנכס, זה יכל להיות יותר קרוב אם המשכנתה היתה במסלול גרייס לעד (תשלום ריבית בלבד ללא קרן)

@הראבאקיסט , האם מדובר בדירה בודדת או פורטפוליו של נכסים? אני אישית לא הייתי מרגיש בנוח לפרוש על בסיס נכס אחד ויחיד (ואפילו שלושה...), מרגיש לי יותר מדי כמו לשים את כל הביצים בסל אחד.
דירה בודדת. וכן, אני מודע לבעיתיות, ושזה לא אופטימלי, אבל אני רוצה לטייל ואני לא נעשה צעיר יותר. אני חושב שהסיכון שלא ניתן יהיה להשכיר אותה בכלל הוא נמוך וכנראה מבוטח, ובמקרה הכי גרוע אחזור לעבוד וכאמור יש קרן בטחון. אני לא רוצה למכור את הנכס ולא רוצה להמתין עוד הרבה לפני שאני פורש.

גם אני מסתמך על השקעה בדירות (יש לי עוד שבוע אחד בעבודה וזהו!!!)
מזל טוב! בקרוב אצל כולנו. אתה מרגיש בטוח לפרוש על סמך הדירות למרות שזו לא השקעה מפוזרת מאוד ולמרות שלא בטוח שהשכ"ד ימשיך לעלות בקצב של האינפלציה?

אני לא חושב שאפשר להניח בבטחה ששכ"ד של הדירה הספציפית שבבעלותך (ולא של "דירה ממוצעת במשק") ימשיך לעלות בצמוד למדד, לאורך 40 שנים או יותר.
אני מסכים. אז מה אפשר לעשות?

@הראבאקיסט אני בן 34 והתוכנית המקורית שלי היתה לפרוש בגיל 40 עם הכנסה נטו של כ-15 אלף (גם אשתי עובדת ומכניסה בנוסף) אבל החלטתי שממש נמאס לי, וש there is no time like the present והחלטתי להתפטר ולשים סוף לחיי כשכיר במשרד. כרגע ההכנסה שלי תהיה נמוכה יותר כי לא הספקתי לחסוך עוד כפי שתיכננתי ואפילו לא סיימתי להחזיר את כל המשכנתאות שלי (יש לי כמה דירות) אבל מכיוון שאני אדם אקטיבי עם הרבה עיסוקים והרבה תחומי ידע שאשמח גם לעסוק בהם (במידה ובכמות שתתאים לי) אני די בטוח שגם ב"פרישה" אכניס כסף פה ושם. אבל גם לוקח בחשבון שאולי זה לא ילך חלק ואז אחזור לעבוד עד גיל 40 כפי שתיכננתי במקור, אבל עם שנה חופש כרגע בה אני מתכנן למשוך פיצויי פיטורים ולחתום בלשכה.
אז במקרה הגרוע עדיין אפרוש בגיל 40 אבל לפחות הרווחתי שנה חופש בדרך...

אתה מרגיש בטוח לפרוש על סמך הדירות למרות שזו לא השקעה מפוזרת מאוד ולמרות שלא בטוח שהשכ"ד ימשיך לעלות בקצב של האינפלציה?
אני מרגיש בטוח בשכר הדירה מכמה סיבות:
ב-10 השנים האחרונות, רק דירה אחת היתה ריקה וגם זה לתקופה של שבועיים, בכל יתר המקרים דייר נכנס יום אחרי שדייר יצא.
שכר הדירה רק עולה, יש דירות שאני מקבל פי 2 לעומת לפני 10 שנים.
הדירות באזורים מבוקשים, אז תמיד יד ביקוש.
יש הרבה כיוונים לשדרוג הנכסים, פינוי בינוי וכו' ואז המצב רק יהיה טוב יותר מבחינת שכר הדירה.
לפי הרבה תחזיות ולפי עתידנים, מחירי הדירות היום נמוכים לעומת מה שיהיה פה עוד 30 שנה (זה מאוד מעניין לקרוא תחזית בנושא) ואז גם שכר הדירה יהיה גבוה יותר.
אפילו לא לקחתי בחשבון את תוספת הכסף שאקבל מקרנות פנסיה וביטוח לאומי מגיל פרישה אמיתי

לפי הרבה תחזיות ולפי עתידנים, מחירי הדירות היום נמוכים לעומת מה שיהיה פה עוד 30 שנה (זה מאוד מעניין לקרוא תחזית בנושא) ואז גם שכר הדירה יהיה גבוה יותר.
התחזיות שאני קורא דווקא מנבאות רעות לנדלן. עבודה מהבית, מסחר באינטרנט, רכבים אוטונומיים חשמליים וכל מיני דברים שעוברים לאינטרנט או נעשים מרחוק יקטינו את הביקושים לנדלן. אז אני לא בונה על גידול בשכר הדירה. אני רק מקווה שהוא יישאר זהה ויצמח עם האינפלציה.

מה שמדאיג אותי הוא שבניגוד לתיק מניות שאם מושכים ממנו 3% בשנה לא פוגעים בקרן, בנדל"ן אני לא בטוח שזה נכון כי הדירה מתיישנת, הבניין מתיישן, התשתיות מתיישנות וכיוצא באלה, ואז לא בטוח שאם אני "מושך" את כל שכר הדירה, או אפילו 11 חודשים, אני לא פוגע בקרן. כמובן שהקרקע, בהנחה שלא קרה שום דבר דרמטי, לא ממש מתיישנת, אבל היא רק חלק, ואפילו לא החלק העיקרי בערך של הנכס. והנכס שלי הוא בפריפריה ואני לא רואה יזמים עומדים בתור לפינוי בינוי. מה אורך החיים של בנייני מגורים?

@הראבאקיסט
לדעתי אין הבדל מהותי בין נדל"ן לכל השקעה אחרת. אבל, כפי שכלל הפרישה קובע 3%, שזה פחות ממה שאפשר לצפות מתיק השקעות, (כדי ליצור רשת ביטחון, וכדי שהתיק ימשיך לצמוח למרות המשיכות) כך גם בנדל"ן.
מקובל לחשב 11 (יש שיאמרו 10) חודשי שכירות כתשואה סופית בגלל הוצאות ותחזוקה, אז אתה צריך (לדעתי) להגיע למצב שתוכל להתקיים מ-7 או 8 חודשי שכירות בשנה.
בנוסף צריך קרן חירום שתכסה הוצאות מיוחדות, וכן הוצאות על תחזוקת הדירה, כדי לפתור (חלקית) את בעיית הנזילות.

מקובל לחשב 11 (יש שיאמרו 10) חודשי שכירות כתשואה סופית בגלל הוצאות ותחזוקה, אז אתה צריך (לדעתי) להגיע למצב שתוכל להתקיים מ-7 או 8 חודשי שכירות בשנה.
בתור צופה מן הצד על משכירי דירות, תמיד חשבתי שכלל ה-11 חודשים לוקח בחשבון אולי הוצאות ותחזוקה וזמנים ריקים בטווח הקצר, אבל לא מספיק כדי לכסות על שיפוצים משמעותיים שיידרשו על פני טווחי זמן של עשרות שנים. מה דעתך?

אני מסכים. אז מה אפשר לעשות?
בעיניי התשובה ברורה, אבל כתבת
אני לא רוצה למכור את הנכס
למה לא?

בהערכה הריאלית המקלה ביותר שאתה יכול להעלות על הדעת, מה התשואה השנתית הנוכחית שאתה מקבל על הכנס בדמות שכר דירה?
כשאני אומר "מקלה" הכוונה היא לתת הערכת-חסר לערך הנכס, כך שאחוזי התשואה יהיו גבוהים יותר, כך שיהיה קשה יותר "להתחרות" בה ע"י השקעה בשוק ההון.

אני מציע לך לא למהר, חשוב לפעול נכון, לא ניתן להתבסס על הכנסה מדירה אחת, כל שוכר חדש הוא עדיין תעלומה מבחינת בעל הדירה עד שחולף הזמן וניתן לראות דפוס התנהלות חיובית, בשעת משבר כלכלי יש גידול באבטלה כך שזה לא תלוי בשוכר אם מפטרים אותו, (באנגליה ניתן לעשות ביטוח לשכירות החודשית בעלות שנתית של 120 פאונד). בעת בעיה עם נכס יחיד להשכרה, מביא לירידה של 100% בהכנסות החודשיות.

כדי לעשות זאת נכון אתה צריך פורטפוליו של נכסים מניבים עם קרן חירום מתאים בצד. השכירות לאורך זמן תעלה ותפצה על הגידול בהוצאות המחיה, מחיר הנכס גם יעלה בעתיד, הנושא של 3% ו ארבע מאות חודשי מחיה לא רלוונטי כאן.
אתה צריך לקחת בחשבון שני דברים בתחשיב החודשי, מס על הכנסה משכירות, ובלתמים מעבר למימון עליות המחיה החודשיות.

אבל לא מספיק כדי לכסות על שיפוצים משמעותיים שיידרשו על פני טווחי זמן של עשרות שנים. מה דעתך?
לדעתי תלוי בגיל הדירה. בדירה ישנה כמובן שאתה צודק, לכן כתבתי שיש שיאמרו 10 חודשים.

סליחה על השאלה, אבל ממה שהבנתי השכ"ד שאתה מקבל גבוה יותר ממהוצאות שלך. אז למה לא לקחת את ההפרש הזה (כי אמרת שיש לך כבר קרן חרום) ולהשקיע אותו במדד/אפיק אחר ובכך לייצר לך עוד מקור הכנסה שיגדל עם הזמן..

להפנות לחסכון חלק מההכנסה משכ"ד.

כלומר השכ"ד גבוה מעלויות המחיה שלך?
אז כמובן את ההפרש להשקיע בנכס נוסף/ני"ע/בוטנים.

בהנחה וכבר קיימת קרן חירום איתנה כמובן.

@הראבאקיסט אני בן 34 והתוכנית המקורית שלי היתה לפרוש בגיל 40 עם הכנסה נטו של כ-15 אלף (גם אשתי עובדת ומכניסה בנוסף) אבל החלטתי שממש נמאס לי, וש there is no time like the present והחלטתי להתפטר ולשים סוף לחיי כשכיר במשרד. כרגע ההכנסה שלי תהיה נמוכה יותר כי לא הספקתי לחסוך עוד כפי שתיכננתי ואפילו לא סיימתי להחזיר את כל המשכנתאות שלי (יש לי כמה דירות) אבל מכיוון שאני אדם אקטיבי עם הרבה עיסוקים והרבה תחומי ידע שאשמח גם לעסוק בהם (במידה ובכמות שתתאים לי) אני די בטוח שגם ב"פרישה" אכניס כסף פה ושם. אבל גם לוקח בחשבון שאולי זה לא ילך חלק ואז אחזור לעבוד עד גיל 40 כפי שתיכננתי במקור, אבל עם שנה חופש כרגע בה אני מתכנן למשוך פיצויי פיטורים ולחתום בלשכה.
אז במקרה הגרוע עדיין אפרוש בגיל 40 אבל לפחות הרווחתי שנה חופש בדרך...

אני מרגיש בטוח בשכר הדירה מכמה סיבות:
ב-10 השנים האחרונות, רק דירה אחת היתה ריקה וגם זה לתקופה של שבועיים, בכל יתר המקרים דייר נכנס יום אחרי שדייר יצא.
שכר הדירה רק עולה, יש דירות שאני מקבל פי 2 לעומת לפני 10 שנים.
הדירות באזורים מבוקשים, אז תמיד יד ביקוש.
יש הרבה כיוונים לשדרוג הנכסים, פינוי בינוי וכו' ואז המצב רק יהיה טוב יותר מבחינת שכר הדירה.
אפילו לא לקחתי בחשבון את תוספת הכסף שאקבל מקרנות פנסיה וביטוח לאומי מגיל פרישה אמיתי

היי,
תוכל להעביר לינק?

@שפם ארוך מתנצל על ההצתה המאוחרת, רק עכשיו ראיתי. פתחתי שרשור שנקרא "מחפש איך להעביר 6 שנים..." תחת יומני מסע.
אם לזה התכוונת....

@יעקב התכוונתי ל:

@שפם ארוך מתנצל על ההצתה המאוחרת, רק עכשיו ראיתי. פתחתי שרשור שנקרא "מחפש איך להעביר 6 שנים..." תחת יומני מסע.
אם לזה התכוונת....

תוכל להעביר קישור לעתידנים שחוזים כי מחירי הדירות יהיו גבוהים יותר?

ראיתי את הפוסט שפתחת, יפה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
יבגני_ל מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Fitch פרישה (לא כל כך מוקדמת) של אמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 37
א פרישה מוקדמת בחול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ד פרישה מוקדמת עם פנסיה תקציבית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
פרפרים האם פרישה מוקדמת זו אופציה ריאלית למשפחות? אוף טופיק 16
Z פרישה לא מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
amikal מחשבון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ש פרישה מוקדמת באירופה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A פרישה מוקדמת בגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
לא חשוב שמות פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121
M פרישה מוקדמת Here we come פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 69

נושאים דומים

Back
למעלה