• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם

Camperboy

משתמש רשום
דירוג
11
במשך תקופה הייתי מינימליסט וחסכתי המון.
באמת שאני מבין את הרעיון מאחורי הסיפור, אבל אפשר גם אחרת.
אני אישית מעדיף ללמוד בנושא ההשקעות מעבר לשוק ההון. אני לומד על יזמות, פתיחת עסקים, נדל"ן.
השאיפה שלי היא לייצר הכנסה פסיבית מבלי להתקמצן כל החיים.
אני לא אומר להיות בזבזן, אבל השאיפה היא להיות בעל אפשריות ולא לחשוב כל היום על איך לחסוך.
ועוד דבר שאני לא מבין למה אתם נגד הלוואות. אפשר להשתמש בהלוואה על מנת לעשות מינוף ולהרוויח מזה כסף.
נכון, צריך להיות אחראים וזהירים עם זה, אבל למה לא?

אני בעד לחשוב ולהתנהל כמו שהעשירים והטייקונים, ופחות לשאוף לחיות בעולם דל אמצעים.

באמת שאני מבין את הרעיון מאחורי הסיפור, אבל אפשר גם אחרת.
הרבה חברים בפורום חושבים כמוך אין פה "אתם" הגישה של הסולידית היא דיי קיצונית ואין פה קבוצה שחייה לפיה. כול אחד לוקח\נותן רעיונות ברוח הדברים.
ועוד דבר שאני לא מבין למה אתם נגד הלוואות. אפשר להשתמש בהלוואה על מנת לעשות מינוף ולהרוויח מזה כסף.
נכון, צריך להיות אחראים וזהירים עם זה, אבל למה לא?
זה לא נכון שכולם נגד מינוף, להפך יש כן הרבה דיונים על מינוף.
אני חושב שיש הסכמה שמינוף לצריכה הוא רע, אבל מינוף להשקעה בצורה זאת או אחרת מקובל ונמצא בשימוש ע"י לא מעט חברים בפורום.

כל אחד יכול להחליט לפעול בדרך הנוחה והמתאימה לו, בכל דרך שפועלים יש יתרונות וחסרונות אך היעד הוא אותו יעד.

אני מעולם לא הייתי סולידי, המימון הוא חלק משגרת החיים שלי, הדרך שאתה מדבר אליה מצריכה מיומנויות שונות ויכולת אינטרקציה
עם אנשים, לעבוד מול אנשים, לנהל עובדים......

יש כאן שני צדדים למשוואה, בצד אחד הגעה ליעד באמצאות חסכון אגרסיבי והשקעות בשוק ההון תוך הוזלת עלויות מחיה חודשיות עד למינימום ההכרחי, ובצד השני
הגעה ליעד באמצעות השקעות עם מינוף של הכסף שחוסכים, בהחלט יתכן שבתחילת הדרך יש צורך בחיסכון אגרסיבי, אך לאחר מכן זה משתנה.

השאיפה שלי היא לייצר הכנסה פסיבית מבלי להתקמצן כל החיים.
ככל שההכנסות שלך יותר נמוכות, אתה פחות תלוי בהצלחה שלך ביצירת ההכנסה הפסיבית.
אתה מניח שאם אני חי ברמת חיים X ואתה ב-Y אז שאתה איכשהו חי יותר טוב או משהו כזה. הקטע הוא שניתן לחיות ברמת חיים Y ולשלם עליה X וזה לא רק תרגיל פסיכולוגי. אתה רוצה להרוויח יותר כדי שלא תצטרך לחשוב על צמצום הוצאות, אבל החזר ההשקעה על צמצום הוצאות הוא לרוב יותר גדול.

מהנסיון שלי אותם אנשים שאומרים אני לא רוצה להצטמצם/להתכלב וכו' נוטים להגדיל את רמת החיים שלהם כל הזמן ולא שומרים אותה קבועה. כך שאתה נכנס ללופ אינסופי של הגדלת הוצאות והתאמת ההכנסות (אם מצליחים, כמובן).

אבל אולי זה כן בראש, כשאני מסתכל על נוחי דנקנר, תשובה וכו' אני ממש לא יושב ומקנא.

אני חושב שהרבהמחברי הפורום מבינים שאין תוספת "אושר" מלקנות עוד ועוד, אין לזה באמת סוף. אנקדוטה יפה, אחד שהתעשר אחרי אקזיט (אמריקאי - לא זוכר את שמו) נהג בפורשה בוקסטר והחליף לטויוטה פריוס, כשהוא נשאל למה הוא ענה:"כשהיה לי בוקסטר רציתי פטרה 911 ואם היה לי 911 הייתי מסתכל על הבחור עם הפרארי, אז החלטתי לצאת מהמירוץ הזה ".
אין לזה סוף וזה לא באמת מעלה את האושר, האושר נמצא (לדעתי) בפרספקטיבה נכונה, לא לקחת דברים כמובן מאליהם (כמו בריאות) ולהינות ממה שיש.
אני פרשתי לפני כחודשיים (בן 34) ויכול להגיד שזה התאפשר כי לא צרכתי כמו מטורף ודחיתי כמה שאפשר מותרות כמו רכב, היה לי קל כי לא הרגשתי שאני מונע מעצמי משהו, פשוט לא היה חשוב לי לקנות דברים בלי הפסקה או לבזבז מאות שקלים במסעדות יקרות, בזכות זה יכלתי לבצע השקעות נדלן מוצלחות שלא הייתי יכול לאפשר לעצמי אם הייתי חי כמו רוב האנשים שאני מכיר, שברגע שמרוויחים טוב (הרווחתי יפה) מתחילים לקנות מכוניות חדשות ואוכלים ארוחות ב 300 שקל לאדם.
אני כן מסכים שצריך איזון, אני לדוגמה טסתי כל שנה לפחות פעם אחת לחו"ל ולטיולים לא זולים כי זה משהו שהיה חשוב לי.

אני מבינה אותך, גם אני בגישה הזאת אך לדעתי יש זמן לכל דבר. כלומר, אעבוד להקטין את הוצאות המחיה שלי ובמקביל להגיע למקורות הכנסה נוספים, זה ממש לא או זה או זה. ברגע שהגעתי להכנסה פסיבית שעולה על הוצאות המחיה שלי אז אתחיל לשדרג את רמת החיים.
כרגע אני עדיין בשלב של לחסוך כמה שיותר כי המטרה שחשובה לי היא לצאת לחופש כלכלי ולהרוויח חזרה את הזמן שלי, וכן מבחינתי לחסוך כמה שיותר כולל גם למצוא דרכים להגדיל את ההכנסה. ברגע שיהיה לי כיסוי שוטף באופן פסיבי להוצאות המינימליות, אעסוק כנראה בהקמת עסק ועבודה בפרוייקטים שמעניינים אותי ובשעות שנוח לי והכסף שארוויח מזה יילך לטובת הגדלת רמת החיים בין אם על ידי השקעה נוספת או רכישה של חוויות ומוצרים.

@Roi לפני בדיוק 10 שנים קניתי דירה ראשונה להשקעה עם הון עצמי של 70 אלף שח (כמעט כל הכסף שהצלחתי לחסוך עד אותו רגע), זה עבד מעולה ובימים ההם לא רק שהדירות היו זולות (ביחס להיום), גם התשואות היו גבוהות מאוד (על דירות מסוימות) אבל גם ריבית המשכנתאות לא היתה נמוכה כמו היום.
אחרי חצי שנה כבר קניתי עוד 2 דירות עם המון מינוף (90%) ומאז קניתי עוד 2 דירות.
ההון העצמי לדירות הנוספות ולהחזר הלוואות שלקחתי (ההחזר שלי היה גבוה משכר הדירה שקיבלתי) הגיע מעבודה ומאורח חיים שקול, הוצאתי כסף על מה שהיה חשוב לי אבל רק על מה שחשוב לי (כמעט). התמקדתי בדירות זולות מאוד ובמצב גרוע אבל במיקום טוב.
בינתיים המשכתי לעבוד (כלכלן) והרווחתי טוב ואפילו עבדתי מעט שעות במשרה האחרונה שלי אבל המנהלים שיגעו אותי והספיק לי ממש.
תיכננתי לפרוש בגיל 40 אבל לא יכלתי יותר והחלטתי לפרוש עם פחות כסף אבל לפרוש עכשיו.

אין מה לעשות החשבון הוא פשוט, פחות חיסכון מתחלף או ביות סיכון השקעה או בפחות כסף בפרישה. כל אחד שיעשה כרצונו. הסיפור של יעקוב נשמע כמו חלום אבל הוא לקח על עצמו סיכון גבוהה בשביל הקיצור דרך הזה וזה יכול להיגמר אחרת.

@TalB אני לא עושה שום דבר מוגדר, תדמיין סוף שבוע באורך של חודשיים :)
בכמעט חודשיים שאני לא עובד, עשיתי בערך 10 טיולים יומיים (כולל שניים השבוע), יש לי מנוי בסוג של קאנטרי, ים, קורא, מנגן, אופה, נגרות וכל מיני שטויות אחרות
אני חושב שהיו לי אולי יומיים שבהם לא עשיתי כלום ולא יצאתי מהבית (חוץ מטיולים במושב עם הכלבה).
יש לי 3 חברים שלא עובדים כרגע (באופן זמני, פוטרו או התפטרו) ועוד 2 חברים עצמאיים עם לוחות זמנים גמישים אז תמיד יש מישהו ששמח לעשות משהו.

אני מניח שמתישהו יש סיכוי שאחפש עיסוק יותר רציני אבל כרגע אני ממש נהנה מהחיים ולא מתעסק בעתיד יותר מדי, פשוט נהנה מההווה

לגבי הסיכון שבנדלן, הייתי בן 24 כשקניתי את הדירה הראשונה והיו לי חששות (המשפחה לא תמכה) אבל למזלי היה יזם עם הרבה עסקים שבעבר עבדתי אצלו והוא אמר לי שמה כבר יכול להיות , הדירה עלתה 49 אלף דולר (210 אלף שקל), במקרה הכי גרוע, לא יילך ותמכור אותה בהפסד של 10 או 20 או 30 אלף שקל. סיכון לא מטורף, והשתכנעתי ללכת על זה.

@TalB אני לא עושה שום דבר מוגדר, תדמיין סוף שבוע באורך של חודשיים :)
בכמעט חודשיים שאני לא עובד, עשיתי בערך 10 טיולים יומיים (כולל שניים השבוע), יש לי מנוי בסוג של קאנטרי, ים, קורא, מנגן, אופה, נגרות וכל מיני שטויות אחרות
אני חושב שהיו לי אולי יומיים שבהם לא עשיתי כלום ולא יצאתי מהבית (חוץ מטיולים במושב עם הכלבה).
יש לי 3 חברים שלא עובדים כרגע (באופן זמני, פוטרו או התפטרו) ועוד 2 חברים עצמאיים עם לוחות זמנים גמישים אז תמיד יש מישהו ששמח לעשות משהו.

אני מניח שמתישהו יש סיכוי שאחפש עיסוק יותר רציני אבל כרגע אני ממש נהנה מהחיים ולא מתעסק בעתיד יותר מדי, פשוט נהנה מההווה

לגבי הסיכון שבנדלן, הייתי בן 24 כשקניתי את הדירה הראשונה והיו לי חששות (המשפחה לא תמכה) אבל למזלי היה יזם עם הרבה עסקים שבעבר עבדתי אצלו והוא אמר לי שמה כבר יכול להיות , הדירה עלתה 49 אלף דולר (210 אלף שקל), במקרה הכי גרוע, לא יילך ותמכור אותה בהפסד של 10 או 20 או 30 אלף שקל. סיכון לא מטורף, והשתכנעתי ללכת על זה.

עבור משקיעי הנדל"ן המימון הוא חובה, הוא פחות מסוכן ממשכנתא על דירת מגורים, משום שאין תלות בשכר עבודה לתשלום העלות החודשית של המימון, כאן השוכר משלם.
לדעתי הסיכון גדול יותר כאשר לא משקיעים כלל, ולא נעזרים במימון (בכוונה לנדל"ן).

Camperboy@

כבר אמרו חז"ל "אשה נאה ודירה נאה וכלים נאים מרחיבים דעתו של אדם." אז נכון שהיום אשה היא כבר לא רכוש, תודה לאל, אבל עדיין כלים נאים ואשה נאה מרחיבים דעתו של אדם. כן, יותר כסף יכול להתבטא ביותר נוחות וסביבה נאה.
ואז מגיע הגבול, שבו תוספת של עוד כסף לא באמת מוסיפה עוד לרמת האושר והנוחות. אצל כל אחד המקום הזה, הגבול המסוים הזה, ה"מספיק" הזה, הוא שונה. חשוב לזהות אותו. כאשר הגעת ל"מספיק" שלך, אתה לא צריך להמשיך להוציא כסף רק כי אפשר.
ככל שה"מספיק" שלך יותר גדול תצטרך יותר כסף כדי לפרוש מעבודה. זו לחלוטין בחירה לגיטימית לעשות את זה. החוכמה היא במודעות.

שיהיה לך המון בהצלחה, בהשגת האושר והסיפוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
יבגני_ל מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Fitch פרישה (לא כל כך מוקדמת) של אמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 37
א פרישה מוקדמת בחול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ד פרישה מוקדמת עם פנסיה תקציבית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
פרפרים האם פרישה מוקדמת זו אופציה ריאלית למשפחות? אוף טופיק 16
Z פרישה לא מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
amikal מחשבון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ש פרישה מוקדמת באירופה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
ה פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות נדל"ן 19
A פרישה מוקדמת בגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
לא חשוב שמות פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121